Bugün - 17 Aralık 2018 PazartesiKünyemizSayfalarReklamlarHakkımızda
images/habersistemi_06.pngimages/habersistemi_07.png
 
Sinop   19°C
 
GÖREV BAŞINDA YAPILAN SALDIRIYA KINAMASİNOP KAMU HASTANELERİ BİRLİĞİ GENEL SEKRETERLİĞİ görev şehidi Op.Dr.K..
130 YILLIK DİKİŞ MAKİNESİ sahibinden.com’un “Antika” kategorisinde yer alan yaklaşı..
VEKİL KARADENİZ “BU BÜTÇE HALKIN BÜTÇESİ DEĞİL, SARAYIN BÜTÇESİ”

TBMM’de Türkiye’nin 2017 yılı bütçesi üzerine yapılan görüşmeler sürüyor.

Gündem Haberi - 8 Aralık 2016 Perşembe

(14:07)

TBMM’de Türkiye’nin 2017 yılı bütçesi üzerine yapılan görüşmeler sürüyor. CHP Sinop Milletvekili Barış Karadeniz, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı ile bağlı kurum ve kuruluşların 2017 Yılı Merkezi Yönetim Bütçe Kanunu tasarısı üzerine CHP Grubu adına konuştu. Karadeniz, “Bu bütçe halkın bütçesi değil. Sarayın ve AKP’nin bütçesidir” dedi.

CHP Sinop Milletvekili Barış Karadeniz 2017 Yılı Bütçe Kanunu Tasarısı'nın Türkiye Atom Enerjisi Kurumu bütçesi üzerine Cumhuriyet Halk Partisi Grubu adına söz aldı. Sinop’a kurulması planlanan nükleer santrali ile ilgili olarak sözlerine başlayan Karadeniz, Sinop’un nükleer santral istemediğini bir kez daha vurguladı. Karadeniz, “Biz Sinoplular, eğitimin kenti, kültürün kenti, turizmin başkenti olmak istiyoruz” diye konuştu.

Türkiye’nin enerjide dışa bağımlılıktan kurtulması gerektiğini bunun için çözümün nükleer santraller olmadığını aksine yenilenebilir yerli enerji kaynaklarının olduğunu vurgulayan Barış Karadeniz, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı’nın “yaman bir çelişki” yaşadığını savundu. Karadeniz, “Enerji Bakanı Doktora tezinde; nükleer santraller çevreye ve insan sağlığına zararlıdır diyor. Bugün ise ‘nükleer olmazsa olmazımız’ diyor. Bu ne yaman çelişkidir. Eğer tezi Sayın Bakan yazdı ise Sinop için, Akkuyu için, İğneada için bir umut var demektir” diye konuştu.

“TÜRKİYE EKONOMİK KRİZ YAŞIYOR”

CHP’li Karadeniz, Türkiye’nin ekonomik kriz yaşadığını savundu. “Bunu sokağa çıkarsanız görürsünüz” diyen Karadeniz, konuşmasına “Bunu Sayın Başbakan’ın yüz ifadesine bakarsanız anlarsanız” diyerek şöyle devam etti:

“Anlamayanlara da anlatalım: Türk lirası son 10 ay içerisinde ‰15 değer kaybetti.

Peki neden? Dolar, durup dururken yükselmedi. Yıllarca kol kola gezdiğiniz FETÖ 15 Temmuz da darbeye kalkıştı. Dolar yükseldi. OHAL dediniz, OHAL’e devam dediniz dolar yükseldi. KHK’lar ile hukuku katlettiniz, dolar yükseldi. ‘Eyy AB’ dediniz, dolar yükseldi. Dünün faiz düşmanıydınız, bugünün dolar düşmanısınız. Yarattığınız düşmanlarla kavga ediyorsunuz. Ne yazık ki faturası masum halka çıkıyor. Bu bütçe halkın bütçesi değil. Bu bütçe sarayın ve AKP’nin bütçesi. AKP tarafından dayatılan, sarayın ve hükümetin sürekli açık veren bütçesi ne yazık ki sizin oylarınızla kabul edilecek. Alın, hayrını görün.”

AKP Hükümetinin önceliğinin halk olmadığını dile getiren Barış Karadeniz, konuşmasını şöyle sürdürdü: “Tarım bitti. Üreticimiz kan ağlıyor. Her yönden dışa bağımlıyız.  İhracat yerine ithalatın teşvik edildiği, limanları, havaalanları, madenleri, yolları, köprüleri satılmış bir ülkenin hangi bütçesinden bahsediyoruz arkadaşlar! Esnaf siftah yapmadan dükkan kapatıyor. Her iki kişiden biri icralık. Asgari ücretlinin, emeklinin, memurun, işçinin maaşları erimiş gitmiş. İşsizlik o biçim. Gençler gelecekten ümitsiz. Terör, ocaklara ateş düşürüyor. Sınırlarımız delik deşik. Giren çıkan belli değil. Dış politikamız bitmiş. Hiçbir dost komşumuz kalmamış. Gazeteciler tutuklu. Vatandaşın sesi soluğu kesilmiş. Eğitim politikamız sınıfta kalmış. Vatandaşın, askere, polise, hakime, savcıya adalete, en kötüsü de biz siyasilere güveni kalmamış. Ama size göre ülkenin bunlardan daha öncelikli sorunları var. Size göre, karnı aç vatandaşlarımız biraz daha aç kalsın sorun yok. Daha Sarayı, başkanlık makamı yapacağız. Size göre evsiz, yolsuz insanlarımız beklesin, daha Erdoğan’a VİP uçağı alacağız. Bu kaçıncı uçak Allah’ınızı seversiniz. Ayağında ayakkabısı olmayan, köyünden okuluna, karda buzda yayan gitmek zorunda kalan yavrularımız da beklesin. Çünkü Sarayın çocuklarına ve torunlarına dünyalık yapacağız. Daha çok işimiz var çok. Taşeronda çalışan işçi kardeşlerimiz siz de bekleyin. Kadro sözü verdiler, illaki tutacaklardır. Eğer siyasi ömürleri yeterse? Emeklilikte Yaşa Takılanlar için ne diyor bakan ‘takılmaya devam edecekler’. Neden diyor bunu? Çünkü Sarayın yapılacak daha çok işi var. Atanamayan öğretmenler. Sizler de bekleyeceksiniz. Siz aç kalmışsınız. Kimin umurunda. Arkadaşlarınız intihar etmiş kimin umurunda. Bekleyeceksiniz. Çünkü Saray için yapılacak daha çok iş var. Emekli, işçi, memur, perişan. Başınızı yastığa koyduğunuzda vicdanınız rahat mı? Umarım rahat değildir. Cayır cayır yanan yavrularımız, madenlerde nefessiz ölen işçilerimiz, tacizden tecavüzden koruyamadığımız çocuklarımız, kadınlarımız var. İş bulamadığımız binlerce gencimiz var. Bir de bunlardan hiç suçluluk duymayan, sürekli bahaneler üreten, halkı kandıran AKP iktidar var.”


Kaynak / Editör: Özkan AKAR Okunma 528

Bu habere hiç yorum yazılmamış, ilk yorumu siz yazın !


GündemHaberleri

BAŞKAN ERGÜL”GÖREV SORUMLULUĞU EN YÜKSEK SEVİYEDE OLAN TÜM SAĞLIK ÇALIŞANLARIMIZI KUTLUYORUM”
ŞAHİN ARTIK TÜRKİYE’NİN ENCÜMENİ
PERMA SAÇIN DÜŞMANI
MOTOSİKLET FESTİVAL ATEŞİNİ VALİ ÇETİNKAYA YAKTI
KARAKUCAK GÜREŞ ŞENLİĞİNDE COŞKU TAVAN YAPTI
SİNOPLU KADINLARINDA YER ALDIĞI KADIN ÇİFTÇİLER İŞVEREN OLUYOR
KUR'AN-I KERİM ZİYAFETİNE TÜM SİNOPLU DAVETLİ
AŞK İLE MAKARNA ARASINDAKİ İLİŞKİ?

Diğer Haberler

PROJE TABANLI MEKATRONİK EĞİTİMİ ÇALIŞTAYI BAŞLIYOR
MUTSUZLUK VE KARAMSARLIĞIN NEDENİ TİROİD OLABİLİR
SİNOPSPOR LİGDE ÇIKIŞ ARIYOR
9. KEŞKEK VE GÜREŞ FESTİVALİNE DAVET
SİNOP TANITIM GÜNLERİ PROGRAMI
SİNOP ÜNİVERSİTESİ TURİZMDE ÖNCÜ OLDU
KARDEŞLİK DESTEĞİ
VALİ KÖŞGER KIZILAYCI OLDU
Ulusal Gazeteler
Yazarlar

EN DEĞERLİ OSMANLI PARASI ALMANYA’DA ORTAYA ÇIKTIPara koleksiyoncularının yüzyılı aşkın süredir var mı yok mu diye..
En Çok Okunanlar


Sakarya Caddesi Yayalaştırma Projesi'ni destekliyor musunuz?


Anketler
   Kararsız10 Kişi (% 8 )
   Hayır23 Kişi (% 20 )
   Evet80 Kişi (% 70 )

Toplam 113 Kişi


Hava Durumu
Şehir
(Sinop)
Bugün
16°C - 19°C
Cuma
14°C - 20°C
Pazar
14°C - 21°C
Salı
17°C - 23°C

Günün Sözü


Değerli adam için şeref, hayattan çok daha ağır basar.


(Shakespeare)


Arşiv Getir

Facebook


pornoerdem aydıngereksiz işler uzmanıakaewn
Künyemiz Sayfalar Reklamlar Hakkımızda Facebook FriendFeed Twitter MySpace