Bugün - 20 Kasım 2018 SalıKünyemizSayfalarReklamlarHakkımızda
images/habersistemi_06.pngimages/habersistemi_07.png
 
Sinop   19°C
 
GÖREV BAŞINDA YAPILAN SALDIRIYA KINAMASİNOP KAMU HASTANELERİ BİRLİĞİ GENEL SEKRETERLİĞİ görev şehidi Op.Dr.K..
130 YILLIK DİKİŞ MAKİNESİ sahibinden.com’un “Antika” kategorisinde yer alan yaklaşı..
VEKİL BARIŞ KARADENİZ“MUHTARLARIMIZIN SORUNLARI SON 14 YILDA ÇIĞ GİBİ BÜYÜMÜŞTÜR”

CHP Sinop Milletvekili Barış Karadeniz, Sinop’un ve muhtarların sorunlarını TBMM Gündemine taşıdı.

Gündem Haberi - 16 Kasım 2016 Çarşamba

(11:17)

CHP Sinop Milletvekili Barış Karadeniz, Sinop’un ve muhtarların sorunlarını TBMM Gündemine taşıdı. TBMM Genel Kurulu’nda gündem dışı söz alarak konuşan Barış Karadeniz, muhtarlık kurumunun Türkiye’nin idare tarihinde önemli bir yere sahip olduğunu ifade ederek, “Muhtarlar halkın temsilcisi ve katılımcı demokrasinin öncüleridir” dedi.

“Muhtarlarımızın sorunları son 14 yılda çığ gibi büyümüştür” diyen CHP’li Karadeniz, Muhtarların ciddi mali sıkıntıları ve özlük hakları sorunları bulunduğunu vurguladı. CHP Sinop Milletvekili Barış Karadeniz konuşmasında şunları söyledi:

“Muhtarlarımız köylerde ve mahallerde halkın sorunlarına çözüm üretirlerken, kendi sorunlarını çözemiyor. Sinop’un her karışını, tek tek köylerimizi, mahallelerimizi gezen, muhtarlarımızla sık sık görüşen bir milletvekili olarak, şunu söyleyebilirim: 14 yıllık AKP iktidarınızda muhtarlarımıza gereken değeri vermediniz. Öyle ki size oy veren, sizin için çalışan muhtarlarımız bile artık sizden bıktı. Bağ-Kur priminin yüzde 25’ini devlet geri kalanını muhtar kendi cebinden ödüyor. Sağlık güvenceleri yok. Bağ-Kur primini ödeyemediği için eşini çocuğunu hastaneye götüremeyen muhtarlarımız var. Hizmet verdiği binanın kirasını, elektriğini, suyunu, telefonunu ve benzeri ücret ve masraflarını ödeyemiyor. Köye amir memur gelse temsil ve ağırlama masraflarını muhtarlarımız kendi ceplerinden karşılıyor. Aldıkları üç kuruş maaşla ile bunları karşılamalarını beklemek doğru olmaz. Uzun yıllar bu devlete, halkına hizmet vermiş muhtarlarımız var. Muhtarken onlara silah veriyoruz, muhtarlık görevi sona erdikten sonra bu silahın harcını vergisini istiyoruz. Görevi biten muhtardan bu harç ve vergileri almayacak düzenlemeyi birlikte yapalım. Muhtarlarımıza vefa göstermeliyiz. ‘Seninle işim bitti. Bak başının çaresine’ dememeliyiz. Muhtarlarımızı, vatandaşlarımızla karşı karşıya getirmemeliyiz. Seçim dönemlerinde yol sözü verip, su sözü verip, kanalizasyon sözü verip ama seçim bittikten sonra bir daha o köye uğramamazlık etmeyelim. Muhtarlarımız AKP’nin memuru değildir. Memurunuz olmam diyen muhtarımıza da yapmadığınızı bırakmıyorsunuz! Muhtarlarımız çok zor şartlar altında görev yapıyor ve büyük fedakarlıklar sergiliyorlar. Gelin beraber olup muhtarlarımızın sorunları çözelim.”

“Sinop Milletvekili Barış Karadeniz Olarak Destekçinizim”

Konuşmasının devamında Sinop köylerini gezen ve muhtarlar ile bir araya gelen Barış Karadeniz izlenimlerini anlattı. Sinop’un 470 köyü bulunduğunu belirten Karadeniz şöyle konuştu:

“Sık sık köylerimizi geziyor, muhtarlarımızı, halkımızı dinliyorum. Muhtarlarımız beni sever. Ben de muhtarlarımızı seviyorum.  Siz şimdi, 2023 hedefini ballandıra ballandıra anlatıyorsunuz. Ama düzgün olmayan, su şebekesi olmayan köylerimiz var. Sinop’ta 5 bin 184 kilometre yol ağımız var. Bu ağın yaklaşık yüzde 25’i asfalt. Sinop, Türkiye’nin cennet bir köşesidir. Ayancık ilçemizin Akgöl ve İnaltı mağarası, Bakırlı, Avdullu, Kızılcakaya yollarından eşek bile zor gidiyor. Kabalı Köprüsünün bir ayağı koptu. Neredeyse üzerinden bir insan geçse yıkılacak durumda. İlla bir can kaybı mı yaşanması gerekiyor? Karapınar’a, Taypaklı’ya, Alasökü’ye, Lala’ya, Koçcuğaz’a, Doğuca’ya bütün köylere malzeme sözü veriyorsunuz ama sözünüzü yerine getirmiyorsunuz. Su şebekesi olmayan köylerimiz var. 200 metre boru ile çözümlenecek bir şebeke için muhtarı oyalıyorsunuz. Dilekçe üzerine dilekçe yazdırıyorsunuz. Ayancık’ta belediye sokak isimlerini değiştiriyor, muhtara ne danışan var ne soran. Bir kamyon malzeme için muhtarlarımıza 40 dereden su getirtiliyor. Durağan, Boyabat, Saraydüzü, Türkeli, Dikmen, Gerze, Erfelek ve Merkez muhtarlarımız canla başla çalışıyor. Biraz olsun kulak verin dinleyin. Ne dertleri var bir sorun. Muhtarlarımıza sahip çıkalım. Onları mağdur etmeyelim. Onlar bizim baş tacımız. Muhtarlarımıza sesleniyorum. Sizi mağdur eden iktidar karşısında susmayın. Hakkınız olanı söke söke alın. Ben Sinop Milletvekili Barış Karadeniz olarak sonuna kadar destekçinizim. Sonuna kadar arkanızdayım.”


Kaynak / Editör: Özkan AKAR Okunma 487

Bu habere hiç yorum yazılmamış, ilk yorumu siz yazın !


GündemHaberleri

SİNOP’TA TASHİH-İ HURUF KURSU MÜLAKATI YAPILDI
VEKİL KARADENİZ” SON 14 YIL İÇİNDE ENERJİ, MADEN, ULAŞTIRMA VE İNŞAAT SEKTÖRÜ TÜRKİYE’Yİ YAĞMALIYOR”
SİNOP İL GENEL MECLİSİ VALİ DR. YASEMİN ÖZATA ÇETİNKAYA’YA HAYIRLI OLSUN DEDİ
VALİ DR.ÇETİNKAYA’YA TEŞEKKÜR
BAŞKAN ERGÜL’’KURBAN BAYRAMI’NIN İNSANLIĞA, İSLAM ÂLEMİNE, ÜLKEMİZE SAĞLIK VE HUZUR GETİRMESİNİ DİLİYORUM’’
VEKİL KARADENİZ GERZE’DE MUHTARLARLA BULUŞTU
BAŞSAVCI BAYAR” SORUŞTURMALAR KESİNTİSİZ DEVAM EDİYOR”
GERZE BELEDİYESİ İLE DİSK ARASINDA TOPLU İŞ SÖZLEŞMESİ İMZALANDI

Diğer Haberler

YÜZDE YÜZ TÜRK MALI KATLANABİLİR AHŞAP TUĞLA
BAZ İSTASYONLARI VE GELİŞİMİ
SİNOP'TA ‘HELESA ŞENLİKLERİ’
SİNOPLU BALIKÇILAR DUALAR EŞLİĞİNDE KURBAN KESİMİYLE VİRA BİSMİLLAH DEDİ
SEÇİM ÖNCESİ SON DEĞERLENDİRMELER
YAŞLILAR HÜRMETE LAYIK İNSANLAR
BÖLGE BİRLİK BAŞKAN VEKİLİ GÜRSEL ÖZ “ESNAFA BÜYÜK MÜJDEYİ VERDİ”
ORUÇ TUTMAYI KOLAYLAŞTIRACAK ÖNERİLER
Ulusal Gazeteler
Yazarlar

EN DEĞERLİ OSMANLI PARASI ALMANYA’DA ORTAYA ÇIKTIPara koleksiyoncularının yüzyılı aşkın süredir var mı yok mu diye..
En Çok Okunanlar


Sakarya Caddesi Yayalaştırma Projesi'ni destekliyor musunuz?


Anketler
   Kararsız9 Kişi (% 8 )
   Hayır23 Kişi (% 20 )
   Evet80 Kişi (% 71 )

Toplam 112 Kişi


Hava Durumu
Şehir
(Sinop)
Bugün
16°C - 19°C
Cuma
14°C - 20°C
Pazar
14°C - 21°C
Salı
17°C - 23°C

Günün Sözü


Altını görünce her şey boyun eğer, demir kollu terazi de olsa.


(SADİ)


Arşiv Getir

Facebook


pornoerdem aydıngereksiz işler uzmanıakaewn
Künyemiz Sayfalar Reklamlar Hakkımızda Facebook FriendFeed Twitter MySpace