Bugün - 20 Ocak 2019 PazarKünyemizSayfalarReklamlarHakkımızda
images/habersistemi_06.pngimages/habersistemi_07.png
 
Sinop   19°C
 
GÖREV BAŞINDA YAPILAN SALDIRIYA KINAMASİNOP KAMU HASTANELERİ BİRLİĞİ GENEL SEKRETERLİĞİ görev şehidi Op.Dr.K..
130 YILLIK DİKİŞ MAKİNESİ sahibinden.com’un “Antika” kategorisinde yer alan yaklaşı..
BAŞKAN ÖZHAN “15 TEMMUZ DÜNYAYA VERİLEN EN BÜYÜK DEMOKRASİ MÜCADELESİDİR”

Sinop Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanlığı ve beraberindeki yönetim kurulu üyeleri taban birlikleri ile birlikte “Demokrasiye EVET Darbelere HAYIR” sloganı adı altında Sinopspor lokalinde bir araya gelerek hazırlanan ortak deklarasyona imza attı.

Gündem Haberi - 26 Temmuz 2016 Salı

(20:17)

Sinop Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanlığı ve beraberindeki yönetim kurulu üyeleri taban birlikleri ile birlikte “Demokrasiye EVET Darbelere HAYIR” sloganı adı altında Sinopspor lokalinde bir araya gelerek hazırlanan ortak deklarasyona imza attı.

Spor Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanı Ayhan Özhan lokal önünde yaptığı ön bilgilendirmede şu ifadelere yer verdi; bu gün burada `Kulüp başkanlarımız, yöneticilerimiz, Antrenörlerimiz, il temsilcilerimiz, Hakem Camiası, ve Beden eğitimi Öğretmenlerimizle birlikte anayasal düzen dışında gelişen ve millet iradesini yok sayan her türlü girişimin karşısında,  her zaman vatanın ve milletinin yanında olan spor camiamız “Demokrasiye EVET Darbelere HAYIR”.demek için toplandık dedi.

Türkiye bilardo Federasyon Başkanı Ersan Ercan’nın da iştirak ettiği “Demokrasiye EVET Darbelere HAYIR” birlikteliğinde  toplanan gurup daha sonra “Demokrasiye EVET Darbelere HAYIR” pankartıyla birlikte toplu yürüyüşle Sinop Hükümet konağı Atatürk anıtı önünde toplanarak toplu halde istiklal marşını okudu ve akabinde ortak hazırlanan deklarasyon açıklaması ASKF Başkanı Ayhan Özhan tarafından gerçekleştirildi.

Başkan Özhan yaptığı açıklamada “15 Temmuz 2016 gecesi, Kahraman Ordumuzun içerisine sinsice yuvalanmış FETO adlı bir grup hain; ve işbirlikçileri demokrasimize, halkımıza ve bu halkın seçtiği Meclisimize, Cumhurbaşkanımıza karşı alçakça bir darbe girişiminde bulunmuştur. Bu hain darbe girişimini şiddetle lanetliyoruz.

Ülkemiz zor günlerden geçiyor. Her zaman hazır bekleyen gizli ve kirli güçlerin emellerine alet olan vatan hainlerine karşı görüş parti şu bu demeden top yekün karşılarında dimdik durmalıyız. Bu ülke hepimizin hepimize yeter o yüzden akıllı olmak ve sporcu çocuklarımızı, gençlerimizi de akıllandırmak vatan ve millet sevgisinide vermek zorundayız.

Yapılmak istenen darbe girişiminde spor camiası olarak bi haber kalamayız. Çünkü bizler önce bu vatanın evlatlarıyız. Devletimiz inşallah her zaman ayakta olacaktır. Özgürlüğümüz olmadan ülkemiz rahat ve huzur bulmadan hiçbirimiz sporun s sinden bahsedemeyiz.  Çocuklarımızı, gençlerimizi farklı zihniyetlerin eline vermemek için mücadele sonuna kadar etmeliyiz, ediyoruz, edeceğizde… Bundan kimsenin endişesi olmasın.

Bu alçakça teşebbüs, başta Milletimizin vatanperver evlatları onların arasından çıkan,; Yüce Meclisimizin, mesuliyetinin farkında olan muhalefet partilerimizin, kahraman güvenlik güçlerimizin, kamu ve sivil toplum kuruluşlarımızın dik duruşuyla geri püskürtülmüş ve hainler tutuklanmış ve hukuk çerçevesinde tutuklanmaya devam etmektedir.

Ne yazık ki hainlerin kurşunlarına Vatan ve Millet için göğsünü siper eden güvenlik güçlerimiz ve halkımızdan şehitlerimiz vardır. Milletimizin ve Devletimizin istiklal ve istikbali uğruna canlarını veren aziz şehitlerimize Allah’tan rahmet, yaralılarımıza acil şifalar diliyoruz.

Gün demokrasiye sahip çıkma günüdür. Demokrasinin en önemli savunucularından olan bizler amatör spor ailesi için gün Ulu Önder Atatürk, ün dediği gibi “Hakimiyet Kayıtsız Şartsız Milletindir” sözünden hareketle milli iradeye sahip çıkma günüdür. Bu uğurda canlarını ortaya koyan demokrasi uğruna şehit olanlara Allah, tan rahmet, yaralanan gazilerimize de acil şifalar diliyorum.

Akla, vicdana, sağduyuya, mili iradeye saygılı olan bizler, milletin iradesinin ve demokrasinin devlet yönetiminde her şeyin üstünde olduğuna inanırız. Bu bağlamda Millet iradesinin egemen olmadığı hiçbir yönetimi kabul etmez, bu iradeye karşı yapılan her türlü darbeyle, kalkışmayla her zaman mücadele edeceğimizi ilan ederiz.

15 Temmuz artık tarihimizde kara bir leke fakat dünyaya verilen en büyük demokrasi mücadelesidir. Daha tehlike tam olarak bitmiş değildir. Bugünden itibaren güzel Ülkemizin; millî iradenin ne olduğunu ve nasıl korunacağını bilen, hainlere karşı uyanık, daha güçlü ve lider bir ülke olacağına inancımız tamdır. Bu uğurda Spor camiası olarak üzerimize düşen vazifeyi tereddütsüz yapacağımıza söz verir. Kamuoyuna saygıyla duyururuz.”

Sinop Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanlığı


Kaynak / Editör: Özkan AKAR Okunma 597

Bu habere hiç yorum yazılmamış, ilk yorumu siz yazın !


GündemHaberleri

CEZA İNFAZ KURUM PERSONELİ CAN OLDU
ZAYIFLATAN PUSET: TAGA PUSETLİ BİSİKLET
BAKAN EROĞLU 140 MİLYON TL TUTARINDAKİ 29 MÜJDE İLE SİNOP’A GELİYOR
HASTA HAKLARI BAŞKANI ÇELİK ”GÜÇLÜ TOPLUM SAĞLIKLI BİR TOPLUMLA OLUŞUR”
SİNOPLU MÜBADİLLER 93. YILDÖNÜMÜNDE DENİZE ÇELENK BIRAKIP KARANFİL ATTI
MÜJDE: SİNOP’A 8 AMBULANS GELİYOR
GEÇMİŞ OLSUN ZİYARETİ
SİNOP BEDEN EĞİTİMİ ÖĞRETMENLERİ BİLGİLENDİRME TOPLANTISI YAPILDI

Diğer Haberler

KAYSERİ İLİNDEN VALİ ÇETİNKAYA’YA ZİYARET
GÜLTEN İPEK HALK EĞİTİM MERKEZİ VE AKŞAM SANAT OKULUNDA KURS GÖREN ENGELLİ ÇOCUKLARI ZİYARET ETTİ
SİNOP ŞEHİTLİĞİ 30 AĞUSTOS COŞKUSUYLA AÇILDI
ULU ÖNDER GAZİ MUSTAFA KEMAL ATATÜRK 88 YIL SONRA SİNOP'TA
ASİDER DESTEK SÖZÜ VERDİ
ŞEHİTLERİMİZİN KANININ YERDE KALMAMASI İÇİN HERKES SORUMLULUĞUNUN GEREĞİNİ HAKKIYLA İFA ETMEK ZORUNDADIR
3 ARALIK DÜNYA ENGELLİLER GÜNÜ MESAJI
BİSİKLET TUTKUNU SİNOPLU YILDIRAY KÜÇÜK KARADENİZ TURUNA HAZIRLANIYOR
Ulusal Gazeteler
Yazarlar

EN DEĞERLİ OSMANLI PARASI ALMANYA’DA ORTAYA ÇIKTIPara koleksiyoncularının yüzyılı aşkın süredir var mı yok mu diye..
En Çok Okunanlar


Sakarya Caddesi Yayalaştırma Projesi'ni destekliyor musunuz?


Anketler
   Kararsız10 Kişi (% 8 )
   Hayır23 Kişi (% 20 )
   Evet80 Kişi (% 70 )

Toplam 113 Kişi


Hava Durumu
Şehir
(Sinop)
Bugün
16°C - 19°C
Cuma
14°C - 20°C
Pazar
14°C - 21°C
Salı
17°C - 23°C

Günün Sözü


Kuvvetli insan, kendi kendini yenen insandır


(Hz. Muhammed)


Arşiv Getir

Facebook


pornoerdem aydıngereksiz işler uzmanıakaewn
Künyemiz Sayfalar Reklamlar Hakkımızda Facebook FriendFeed Twitter MySpace