Bugün - 19 Haziran 2018 SalıKünyemizSayfalarReklamlarHakkımızda
images/habersistemi_06.pngimages/habersistemi_07.png
 
Sinop   19°C
 
RAMAZAN AYININ MÜJDECİSİ VE ÜÇ AYLARIN BAŞLANGICIAK Parti Sinop İl Başkanı Ali Çöpcü Regaip Kandili nedeniy..
130 YILLIK DİKİŞ MAKİNESİ sahibinden.com’un “Antika” kategorisinde yer alan yaklaşı..
KIZILAY’DAN, MİLLİ İRADE DEKLARASYONU “MİLLİ İRADENİN YANINDAYIZ”

Türk Kızılayı, açıkladığı bir deklarasyonla milli iradeye, devletimize ve Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne yönelik 15 Temmuz gecesi başlatılan darbe girişimini kınadı.

Gündem Haberi - 21 Temmuz 2016 Perşembe

(18:55)

Türk Kızılayı, açıkladığı bir deklarasyonla milli iradeye, devletimize ve Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne yönelik 15 Temmuz gecesi başlatılan darbe girişimini kınadı. Kızılay Genel Başkanı Dr. Kerem Kınık, Kızılaycılar olarak Anayasa’nın 6. Maddesinin ruhunu sonuna kadar koruyacak, Egemenliği Milletin elinden almaya çalışan hiçbir güce boyun eğmeyeceklerini söyledi. Kınık, Kızılay’ın ilk andan itibaren milletle beraber meydanlara da indiklerini ve nöbete destek verdiklerini de belirtti.

Türk Kızılayı, 15 Temmuz 2016 tarihinde Türkiye’nin bölünmez bütünlüğüne ve demokrasisine yapılan hain darbe girişimini düzenlediği bir basın toplantısıyla kınadı. Toplantıya; Kızılay Genel Başkanı Dr. Kerem Kınık, Genel Sekreter Avukat Ayşegül Genç, Genel Sekreter Yardımcısı Tuncay Kopuz, Yönetim Kurulu üyeleri Hüseyin Can, Cengiz Yurdabekçi, Ercan Tan ve Sabahattin Tezdiğ ile Genel Müdür Dr. Mehmet Güllüoğlu katıldı.

Kızılay olarak kuruldukları 1868 yılından bugüne kadar hep yüce milletimizin ve onun iradesinin yanında olduklarını vurgulayan Dr. Kınık, “Kahraman Türk Silahlı Kuvvetleri kışlalarını Peygamber ocağı olarak bildik, oradaki evlatlarımızın bu ülkenin istiklalini, namusunu koruyacağına hep inandık. Milletimizle et ve tırnak gibi kaynaşmış olmanın bilinciyle, Milletimizin iradesinin hilafına hareket eden her türlü girişimin ve tehdidin karşısında saf tuttuk. Bu nedenledir ki tüzüğümüzde Milli Egemenliğimizin en üst temsilcisi sıfatıyla, Cumhurbaşkanımızı Fahri Genel Başkanımız olarak tüm dünyaya ilan ettik” dedi.

Dr. Kınık, şöyle devam etti: “Milli Egemenliğin ne kadar kıymetli bir hazine olduğunu, istikrarın değerinin ne kadar büyük olduğunu dünyanın dört bir yanında yürüttüğümüz insani yardım çalışmalarında tecrübe ettik. İşgalden, iç savaştan, toplumunun iradesini hiçe sayan rejimlerden bizar olmuş topraklarda toplumların köleleştirildiklerine ve sömürüldüklerine şahitlik ettik.”

Kızılay ilk andan itibaren meydanlara indi

Hain darbe girişimini alır almaz çalışanlarına ve şubelerine sahalara inmeleri için talimat verdiklerini belirten Dr. Kerem Kınık, şunları kaydetti: “Ankara’da genel müdürümüz ile irtibata geçtik ve darbe girişimi olduğu, kalkışma olduğu anlaşıldığı andan itibaren de talimatlarımızı bütün afet ve kan birimlerimize ve bütün şubelerimize geçtik. O talimat şuydu; meydanlara iniyoruz, milletimizin yanında saf tutuyoruz. Dolayısıyla özellikle Ankara ve İstanbul başta olmak üzere o gece meydanlara indik ve milletimizin direndiği, saf tuttuğu noktalarda 6 bini aşkın çalışanımız, 700’e yakın Şubemiz ile biz de yer aldık. Bu çerçevede Ankara’da Genelkurmay önünde Küçükesat Şube Başkanımız ailesi ile birlikte çıkmış olduğu direniş noktasında şehit oldu. Ama o süreçten sonra özellikle kan ihtiyacına yönelik yaptığımız yeni mesai düzenlemeleri ve ikram araçlarımızla, direnen topluluklarımızın, milletimizin ihtiyaçlarını gidermek için Türkiye’nin demokrasi nöbeti tutan bütün meydanlarının tümünde, caddelerde sokaklarda Kızılaycılar olarak faaliyet gösterdik. Fahri başkanımız, onursal başkanımız, Cumhurbaşkanımız evlerimize dönüyoruz normale dönüyoruz diyene kadar da nöbetimiz devam edecek.”

“Kızılaycıların tamamı şehit edilmeden milli irade çiğnenemez”

Kızılaycıların tamamı şehit edilmeden bu ülkede milli iradenin çiğnenemeyeceği yeminini tazelediklerini vurgulayan Dr. Kınık, “15 Temmuz’da cunta girişimine karşı kahramanca mücadele eden Emniyet Güçlerimize, Türk Silahlı Kuvvetlerinin vatansever evlatlarına ve en çok da Yüce Milletimize ülkemizin geleceğine vurulmak istenen prangayı canları pahasına parçaladıkları için şükranlarımızı arz ediyoruz. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan başta olmak üzere, teslimiyeti değil direnmeyi seçerek Milletimizin geleceğini karanlık ellere teslim etmeyen tüm siyasi ve bürokratik kadrolara minnetlerimizi bildiririz. 148 yıllık geçmişi ve Güçlü Türkiye Güçlü Kızılay inancına ve hedefine sahip kadrolarımızla bağımsızlık ve egemenliğimizi koruyacağımıza, milletimizin egemenliğini ortadan kaldırmaya yönelik her türlü harekete karşı tüm varlığımızla karşı koyacağımıza Yüce Milletimizin huzurunda söz veririz” diye konuştu.


Kaynak / Editör: Özkan AKAR Okunma 524

Bu habere hiç yorum yazılmamış, ilk yorumu siz yazın !


GündemHaberleri

ŞEHİT AİLELERİYLE İFTAR PROGRAMI
NURDAN ŞAHİN”SÖZÜN BİTTİĞİ YERDEYİM, DUYARLI OLAN BÜTÜN İNSANLARA SESLENİYORUM”
“YÜZEN ŞEHİR SİNOP’TA YÜZÜYORUM “ PROJESİ İMZALANDI
“İLGİLENİYORUZ” PROJESİYLE HASTALARIN YÜZÜ GÜLÜYOR
KAÇAK YAPILARLA İLGİLİ İDARİ PARA CEZALARI KARARA BAĞLANDI
EL EMEĞİ GÖZ NURU HALK EĞİTİM MERKEZİ YILSONU SERGİSİ
KURBANLARIMIZ KARDEŞLİK İÇİN
BİR ANDA HAYATINA SON VERDİ

Diğer Haberler

VEKİL ZİYARETİ
SİNOP TOPLUM SAĞLIĞI MERKEZİ ÇOCUKLARI HİJYEN KONUSUNDA UYARDI
SIRLARI BU KİTAPTA
ÜCRETSİZ SAĞLIK TARAMASI
BAŞKAN ERGÜL” BASIN, VATANDAŞLARIMIZIN GÖZÜ, KULAĞI, SESİ”
ERKEKLER 13 BARDAK SU TÜKETMELİ
SİNOP ARTIK ŞAMPİYONLUĞA SUSADI
SİNOP ÜNİVERSİTESİ’NİN ŞEHRE AÇILAN KAPISI: ÇOCUK ÜNİVERSİTESİ
Ulusal Gazeteler
Yazarlar

EN DEĞERLİ OSMANLI PARASI ALMANYA’DA ORTAYA ÇIKTIPara koleksiyoncularının yüzyılı aşkın süredir var mı yok mu diye..
En Çok Okunanlar


Sakarya Caddesi Yayalaştırma Projesi'ni destekliyor musunuz?


Anketler
   Kararsız8 Kişi (% 7 )
   Hayır22 Kişi (% 20 )
   Evet79 Kişi (% 72 )

Toplam 109 Kişi


Hava Durumu
Şehir
(Sinop)
Bugün
16°C - 19°C
Cuma
14°C - 20°C
Pazar
14°C - 21°C
Salı
17°C - 23°C

Günün Sözü


Ya Ali, cenazemi sen yıkayacaksın. Borcumu sen ödeyeceksin, zimmetimi sen ifa edeceksin?


(Hz. Muhammed)


Arşiv Getir

Facebook


pornoerdem aydıngereksiz işler uzmanıakaewn
Künyemiz Sayfalar Reklamlar Hakkımızda Facebook FriendFeed Twitter MySpace