Bugün - 23 Ekim 2017 PazartesiKünyemizSayfalarReklamlarHakkımızda
images/habersistemi_06.pngimages/habersistemi_07.png
 
Sinop   19°C
 
EN DEĞERLİ OSMANLI PARASI ALMANYA’DA ORTAYA ÇIKTIPara koleksiyoncularının yüzyılı aşkın süredir var mı yok mu diye..
RAMAZAN AYININ MÜJDECİSİ VE ÜÇ AYLARIN BAŞLANGICIAK Parti Sinop İl Başkanı Ali Çöpcü Regaip Kandili nedeniy..
KIZILAY’DAN, MİLLİ İRADE DEKLARASYONU “MİLLİ İRADENİN YANINDAYIZ”

Türk Kızılayı, açıkladığı bir deklarasyonla milli iradeye, devletimize ve Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne yönelik 15 Temmuz gecesi başlatılan darbe girişimini kınadı.

Gündem Haberi - 21 Temmuz 2016 Perşembe

(18:55)

Türk Kızılayı, açıkladığı bir deklarasyonla milli iradeye, devletimize ve Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne yönelik 15 Temmuz gecesi başlatılan darbe girişimini kınadı. Kızılay Genel Başkanı Dr. Kerem Kınık, Kızılaycılar olarak Anayasa’nın 6. Maddesinin ruhunu sonuna kadar koruyacak, Egemenliği Milletin elinden almaya çalışan hiçbir güce boyun eğmeyeceklerini söyledi. Kınık, Kızılay’ın ilk andan itibaren milletle beraber meydanlara da indiklerini ve nöbete destek verdiklerini de belirtti.

Türk Kızılayı, 15 Temmuz 2016 tarihinde Türkiye’nin bölünmez bütünlüğüne ve demokrasisine yapılan hain darbe girişimini düzenlediği bir basın toplantısıyla kınadı. Toplantıya; Kızılay Genel Başkanı Dr. Kerem Kınık, Genel Sekreter Avukat Ayşegül Genç, Genel Sekreter Yardımcısı Tuncay Kopuz, Yönetim Kurulu üyeleri Hüseyin Can, Cengiz Yurdabekçi, Ercan Tan ve Sabahattin Tezdiğ ile Genel Müdür Dr. Mehmet Güllüoğlu katıldı.

Kızılay olarak kuruldukları 1868 yılından bugüne kadar hep yüce milletimizin ve onun iradesinin yanında olduklarını vurgulayan Dr. Kınık, “Kahraman Türk Silahlı Kuvvetleri kışlalarını Peygamber ocağı olarak bildik, oradaki evlatlarımızın bu ülkenin istiklalini, namusunu koruyacağına hep inandık. Milletimizle et ve tırnak gibi kaynaşmış olmanın bilinciyle, Milletimizin iradesinin hilafına hareket eden her türlü girişimin ve tehdidin karşısında saf tuttuk. Bu nedenledir ki tüzüğümüzde Milli Egemenliğimizin en üst temsilcisi sıfatıyla, Cumhurbaşkanımızı Fahri Genel Başkanımız olarak tüm dünyaya ilan ettik” dedi.

Dr. Kınık, şöyle devam etti: “Milli Egemenliğin ne kadar kıymetli bir hazine olduğunu, istikrarın değerinin ne kadar büyük olduğunu dünyanın dört bir yanında yürüttüğümüz insani yardım çalışmalarında tecrübe ettik. İşgalden, iç savaştan, toplumunun iradesini hiçe sayan rejimlerden bizar olmuş topraklarda toplumların köleleştirildiklerine ve sömürüldüklerine şahitlik ettik.”

Kızılay ilk andan itibaren meydanlara indi

Hain darbe girişimini alır almaz çalışanlarına ve şubelerine sahalara inmeleri için talimat verdiklerini belirten Dr. Kerem Kınık, şunları kaydetti: “Ankara’da genel müdürümüz ile irtibata geçtik ve darbe girişimi olduğu, kalkışma olduğu anlaşıldığı andan itibaren de talimatlarımızı bütün afet ve kan birimlerimize ve bütün şubelerimize geçtik. O talimat şuydu; meydanlara iniyoruz, milletimizin yanında saf tutuyoruz. Dolayısıyla özellikle Ankara ve İstanbul başta olmak üzere o gece meydanlara indik ve milletimizin direndiği, saf tuttuğu noktalarda 6 bini aşkın çalışanımız, 700’e yakın Şubemiz ile biz de yer aldık. Bu çerçevede Ankara’da Genelkurmay önünde Küçükesat Şube Başkanımız ailesi ile birlikte çıkmış olduğu direniş noktasında şehit oldu. Ama o süreçten sonra özellikle kan ihtiyacına yönelik yaptığımız yeni mesai düzenlemeleri ve ikram araçlarımızla, direnen topluluklarımızın, milletimizin ihtiyaçlarını gidermek için Türkiye’nin demokrasi nöbeti tutan bütün meydanlarının tümünde, caddelerde sokaklarda Kızılaycılar olarak faaliyet gösterdik. Fahri başkanımız, onursal başkanımız, Cumhurbaşkanımız evlerimize dönüyoruz normale dönüyoruz diyene kadar da nöbetimiz devam edecek.”

“Kızılaycıların tamamı şehit edilmeden milli irade çiğnenemez”

Kızılaycıların tamamı şehit edilmeden bu ülkede milli iradenin çiğnenemeyeceği yeminini tazelediklerini vurgulayan Dr. Kınık, “15 Temmuz’da cunta girişimine karşı kahramanca mücadele eden Emniyet Güçlerimize, Türk Silahlı Kuvvetlerinin vatansever evlatlarına ve en çok da Yüce Milletimize ülkemizin geleceğine vurulmak istenen prangayı canları pahasına parçaladıkları için şükranlarımızı arz ediyoruz. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan başta olmak üzere, teslimiyeti değil direnmeyi seçerek Milletimizin geleceğini karanlık ellere teslim etmeyen tüm siyasi ve bürokratik kadrolara minnetlerimizi bildiririz. 148 yıllık geçmişi ve Güçlü Türkiye Güçlü Kızılay inancına ve hedefine sahip kadrolarımızla bağımsızlık ve egemenliğimizi koruyacağımıza, milletimizin egemenliğini ortadan kaldırmaya yönelik her türlü harekete karşı tüm varlığımızla karşı koyacağımıza Yüce Milletimizin huzurunda söz veririz” diye konuştu.


Kaynak / Editör: Özkan AKAR Okunma 415

Bu habere hiç yorum yazılmamış, ilk yorumu siz yazın !


GündemHaberleri

ASKF BAŞKANI AYHAN ÖZHAN GÜVEN TAZELEDİ
CHP’Lİ KARADENİZ“KÖTÜLÜKLERİ BİRBİRİMİZE DAHA ÇOK SARILARAK YOK EDECEĞİZ!”
KURBANLARIMIZ KARDEŞLİK İÇİN
SİNOP SİVİL TOPLUM PLATFORMU’NDAN TOPLU ZİYARET
SİNOP BALKAN KOROSU KONSERE HAZIRLANIYOR
SİNOP ÜLKÜ OCAKLARI EĞİTİM VE KÜLTÜR VAKFI
“KÖK HÜCRE BAĞIŞI FARKINDALIK EĞİTİMİ” ÖDÜLLE TAÇLANDI
SİNOP ÜNİVERSİTESİNDE HUKUKİ SÜREC BAŞLATILDI

Diğer Haberler

KARIN BÖLGENİZDE Kİ YAĞLARDAN ŞİKAYETÇİ MİSİNİZ?
SİNOP'TAKİ AKARYAKIT İSTASYONLARINA YÖNELİK YAPILAN DENETİMLERDE OLUMSUZLUĞU RASTLANMADI
2015 YILI BÜTÇEMİZ SİNOP'UMUZA HAYIRLI OLSUN
BEBEKLERDE YÜRÜMEYİ GECİKTİREN SEBEPLER
BAŞKAN ERGÜL “EĞİTİMCİ YAZAR TURGAY ALTUN’A BELEDİYE VE SİNOPLULAR ADINA TEŞEKKÜR EDİYORUM”
VEKİL KARADENİZ “SİNOP’UN BALIKÇI BARINAĞINA BAKAN YILDIRIM İLGİSİZ KALDI”
SİNOPUN KUM ZAMBAKLARI GÜZELLİĞİN SEMBOLÜ
BAŞKAN ERGÜL BARO BAŞKANI HİCRAN KANDEMİR'İ VE YÖNETİMİNİ TEBRİK ETTİ
Ulusal Gazeteler
Yazarlar

130 YILLIK DİKİŞ MAKİNESİ sahibinden.com’un “Antika” kategorisinde yer alan yaklaşı..
En Çok Okunanlar


Sakarya Caddesi Yayalaştırma Projesi'ni destekliyor musunuz?


Anketler
   Kararsız8 Kişi (% 7 )
   Hayır19 Kişi (% 18 )
   Evet77 Kişi (% 74 )

Toplam 104 Kişi


Hava Durumu
Şehir
(Sinop)
Bugün
16°C - 19°C
Cuma
14°C - 20°C
Pazar
14°C - 21°C
Salı
17°C - 23°C

Günün Sözü


Gülün dikene katlanması onu güzel kokulu yaptı?


(Mevlana)


Arşiv Getir

Facebook


pornoerdem aydıngereksiz işler uzmanıakaewn
Künyemiz Sayfalar Reklamlar Hakkımızda Facebook FriendFeed Twitter MySpace