Bugün - 19 Şubat 2018 PazartesiKünyemizSayfalarReklamlarHakkımızda
images/habersistemi_06.pngimages/habersistemi_07.png
 
Sinop   19°C
 
CHP SİNOP MİLLETVEKİLİ BARIŞ KARADENİZ “HER BEŞ GENCİMİZDEN BİRİ İŞSİZAKP’Lİ OLMAYANA İŞ YOK’ DEVRİ KAPANIYOR CHP Sinop Milletvekili..
130 YILLIK DİKİŞ MAKİNESİ sahibinden.com’un “Antika” kategorisinde yer alan yaklaşı..
SİNOP TARIMINDA GENÇ GİRİŞİMCİ KADINLAR PROJELERİNİ TANITTI

Sinop İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü tarafından yürütülen “Tarımda Genç Girişimci Kadınlar Güçleniyor” programı kapsamında Sinop ilinde KOSGEB ve İŞKUR işbirliği ile istihdama yönelik olarak gerçekleştirilen sertifikalı 72 saat 10 gün süreli uygulamalı girişimcilik eğitimleri  başarıyla tamamlandı.

Gündem Haberi - 9 Haziran 2016 Perşembe

(14:55)

Sinop İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü tarafından yürütülen “Tarımda Genç Girişimci Kadınlar Güçleniyor” programı kapsamında Sinop ilinde KOSGEB ve İŞKUR işbirliği ile istihdama yönelik olarak gerçekleştirilen sertifikalı 72 saat 10 gün süreli uygulamalı girişimcilik eğitimleri  başarıyla tamamlandı.

Sinop İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü tarafından yürütülen eğitimlerde 5 ilçeden toplam 49 kadın çiftçi eğitim aldı.72 saatlik eğitim sonunda Projelerinin tanıtımı ve Sertifika Dağıtımı Ahmet Muhip Dıranas Uygulama Otelinde yapıldı.

Törende açılış konuşmasını yapan Sinop Vali Yardımcısı Ali YILMAZ:’’Gıda Tarım ve Hayvancılık bakanlığımızca yürütülen “Kadın Çiftçiler Tarımsal Yayım Projesi” kapsamında Sinop İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü tarafından yapılan “Tarımda Genç Girişimci Kadınlar Güçleniyor” programıyla tarımın her alanında eğitim çalışmalarına önem vererek, üretici ve girişimci ruha sahip kadınları bilgilendirmek, uygulanabilecek projelerinin hayata geçirilmesinde etkinliklerini artırarak tarımda kadın girişimciliğini en üst seviyeye çıkarmaktır. Her biri kendi alanında ülke ekonomisine katkı sağlayacak başarılı çalışmalarda emeği geçen genç girişimci kadınlarımızı kutluyor başarılar diliyorum” dedi

İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdür Mehmet ASAK:’’Bu program 2016 yılında Adana, Adıyaman, Artvin, Bolu, Iğdır, Kırşehir, Sakarya, Sinop, Tekirdağ, Yalova illerinde gerçekleştirilmiş olup, Türkiye çapında yaygınlaştırılması düşünülmektedir. Söz konusu program çerçevesinde tarımın değişik alanlarında faaliyet gösteren, yenilikçi, yaratıcı, kaynakları etkin, verimli ve sürdürülebilir kullanan, bulunduğu çevreye öncülük eden rol model olabilecek kadın çiftçiler tarafından hazırlanan projelerin kadın çiftçilerimizin hayatına farkındalık ve ivme kazandırması, kırsalda kadın istihdamına katkıda bulunması ile tarımda başarılı kadın girişimcilerin sayısının artması açısından oldukça önemli olacaktır.

Bu çalışma kapsamında eğitim alan kadınlar tarafından hazırlanan projeler sergilenerek, projelerin özel sektörler, STK’lar, KOSGEB ve Kalkınma Ajansları gibi kurumlar tarafından destek bulması amaçlanmaktadır. Bağımsız beş kişilik jüri tarafından değerlendirilen ilk üçe giren projeler Bakanlığın belirleyeceği bir tarihte 10 ilin katılımı ile “Tarımda Başarılı Girişimci Kadın Çiftçiler Ödül Töreni” gerçekleştirilecektir dedi.

Ahmet Muhip Dıranas Uygulama Otelinde gerçekleştirilen proje tanıtımı, sunumlar ve Sertifika töreni sonrasında tüm konuklar topluca hazırlanan iftar sofrasıyla oruçlarını açtılar.


Kaynak / Editör: Özkan AKAR Okunma 556

Bu habere hiç yorum yazılmamış, ilk yorumu siz yazın !


GündemHaberleri

BAKAN LÜTFİ ELVAN SİNOP’A GELİYOR
SİNOP İÇİN ZARARLI BİR ŞEY VARSA HEP BİRLİKTE KARŞISINDAYIZ
SİNOP KIZILAY ŞUBESİ KURBAN VEKÂLETLERİNİZİ BEKLİYOR
KULAK ÇINLAMASININ SEBEBİ KULAKTAKİ KİRDİR
BİZİM ÇOCUKLARIMIZ ONLAR
ON BİR AYIN SULTANI RAMAZANIN MÜJDECİSİ
VALİNİN ADINI KULLANARAK TOPLU MESAJ ATTILAR
SİNOP MEZBAHANESİNDE GERİ SAYIM BAŞLADI

Diğer Haberler

CUMHURİYET BAYRAMINDA SİNOP KIZILAY GENÇLİK KOLLARI TÜRK BAYRAKLI BALON DAĞITTI
VALİ HASAN İPEK, AİLE VE SOSYAL POLİTİKALAR İL MÜDÜRܒNDEN BRİFİNG ALDI
OSMANLI TÜRKÇESİ KURSLARI BAŞLIYOR!
SİNOP YARI OLİMPİK KAPALI YÜZME HAVUZU
TAZİYE MESAJI
REHBER ÖĞRETMENLERE SEMİNER
PEGASUS'TAN SEVGİLİLER GÜNÜ HEDİYESİ: 2. KİŞİ %50 İNDİRİMLİ
OKUL SPORLARI YELKEN İL BİRİNCİLİĞİ YAPILDI
Ulusal Gazeteler
Yazarlar

EN DEĞERLİ OSMANLI PARASI ALMANYA’DA ORTAYA ÇIKTIPara koleksiyoncularının yüzyılı aşkın süredir var mı yok mu diye..
En Çok Okunanlar


Sakarya Caddesi Yayalaştırma Projesi'ni destekliyor musunuz?


Anketler
   Kararsız8 Kişi (% 7 )
   Hayır21 Kişi (% 19 )
   Evet79 Kişi (% 73 )

Toplam 108 Kişi


Hava Durumu
Şehir
(Sinop)
Bugün
16°C - 19°C
Cuma
14°C - 20°C
Pazar
14°C - 21°C
Salı
17°C - 23°C

Günün Sözü


Ölür ise ten ölür, canlar ölesi değil?"


(Yunus Emre)


Arşiv Getir

Facebook


pornoerdem aydıngereksiz işler uzmanıakaewn
Künyemiz Sayfalar Reklamlar Hakkımızda Facebook FriendFeed Twitter MySpace