Bugün - 26 Şubat 2018 PazartesiKünyemizSayfalarReklamlarHakkımızda
images/habersistemi_06.pngimages/habersistemi_07.png
 
Sinop   19°C
 
CHP SİNOP MİLLETVEKİLİ BARIŞ KARADENİZ “HER BEŞ GENCİMİZDEN BİRİ İŞSİZAKP’Lİ OLMAYANA İŞ YOK’ DEVRİ KAPANIYOR CHP Sinop Milletvekili..
130 YILLIK DİKİŞ MAKİNESİ sahibinden.com’un “Antika” kategorisinde yer alan yaklaşı..
VALİ ÇETİNKAYA BOYABATLI İŞADAMI YALÇIN KÜÇÜKBAŞ’IN RANDEVU TALEBİ KONUSUNU AYDINLATTI

Sinop Valisi Dr.

Gündem Haberi - 1 Haziran 2016 Çarşamba

(18:21)

Sinop Valisi Dr.Yasemin Özata Çetinkaya Boyabatlı İşadamı Yalçın KÜÇÜKBAŞ’ın valilikle oluşan randevu talebinin reddi yönünde basında çıkan haberlere yönelik olarak Sinop Valiliği sitesinden yaptığı özel basın açıklamasıyla konun içeriğini dile getirdi.

Valisi Dr.Yasemin Özata Çetinkaya yapmış olduğu özel basın açıklamasında şu ifadelere yer verdi;

Boyabatlı İşadamı Yalçın KÜÇÜKBAŞ’ın babası adına İlimiz Boyabat İlçemizde okul yapımı için yaptığı bağış ile ilgili olarak bazı internet haber sitelerinde verilen haber konusunda kamuoyunun doğru bilgilenmesi açısından aşağıdaki açıklamanın yapılmasına gerek görülmüştür.

Boyabat İlçemizden işadamı Yalçın KÜÇÜKBAŞ’ın babası adına bir arsa alarak babasının isminin verilmesi şartıyla devlet yatırımı ile okul yapılması talebi ile ilgili, Sinop Valiliği, Boyabat Kaymakamlığı, Sinop İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Sinop İl Özel İdaresi ve bağışta bulunan işadamı Yalçın KÜÇÜKBAŞ arasında 10.01.2014 tarihinde bağışlama protokolü imza altına alınmıştır.

Protokolün imzalanmasını müteakibin Boyabat İlçemizde en acil okul İhtiyacı olan Kemaldede Mahallesinde Belediye imar alanında tek eğitim tesis alanı olarak görülen Kemaldede Mahallesi Köprübaşı mevkiinde 788 ada, 1 no’lu parselde bulunan arsanın kamulaştırma işlemine İl Özel İdare tarafından hemen başlanılmış İşadamı Yalçın KÜÇÜKBAŞ ilgili protokol şartları kapsamında kamulaştırma bedelinde kullanılmak üzere protokolün imzalanmasından 7 gün sonra İl Özel İdaresi hesabına 500,000TL yatırmıştır.

Kamulaştırılması gereken arsa 5399 m2 olup, 1352 m2’si hazinenin, geri kalan 4047 m2’si ise 178 hissedara aittir. İl Özel İdaresi tarafından kurulan Kıymet Takdir Komisyonu tarafından belirlenen bedel, uzlaşma komisyonu tarafından hissedarlara sunulmuş, ancak tarafların uzlaşamaması üzerine, 07.07.2014 tarihinde Uzlaşmazlık Tutanağı tutularak Sinop İl Özel İdaresi tarafından  Boyabat Asliye Hukuk Mahkemesine 2014/876 dosya  numarası ile dava açılmış, ilk duruşma 20.12.2014 tarihinde, ikinci duruşma ise 25.02.2016 tarihinde yapılmış, ancak taraf teşkil edilemediği için  keşif işlemi gerçekleştirilememiştir. Bu arada  arsanın hissedarlarından birinin  daha vefat etmesi sonrası 4 mirasçı daha sürece  dahil olmuştur.

Hayırsever işadamı Yalçın KÜÇÜKBAŞ’ın aktardığı 500.000 TL kamulaştırma bedeli ve üzerine yapılacak okulla ilgili İl Özel İdaresi bütçesinden ayrılan 1.500.000 TL ödenek iki yıldır İl Özel İdaresi bütçesinin ilgili kaleminde beklemekte olup, konu ile ilgili dava süreci devam ettiği sürece idaremiz tarafından yapılabilecek hiçbir işlem bulunmamaktadır.

Hayırsever işadamı Yalçın KÜÇÜKBAŞ’ın bu konudaki randevu talebi konu ile ilgili süreci takip eden İl Özel İdaresi Genel Sekreterliğine bakan Vali Yardımcımıza yönlendirilmiş ve kesinlikle haberde geçtiği şekliyle bir cevap verilmemiştir. Gerek Vali Yardımcımız Mehmet YÜZER gerekse İl Milli Eğitim Müdürümüz Nevzat TÜRKKAN tarafından kendisi süreçle ilgili defalarca bilgilendirilmiş olup, Valiliğimizin bu konuda kendisine vereceği farklı bir bilgi bulunmamaktadır. Valilik olarak mahkeme süreci takip edilmekte olup, mahkeme süreci tamamlanır tamamlanmaz kamulaştırma işlemi yapılarak yatırıma başlanacaktır.


Kaynak / Editör: Özkan AKAR Okunma 757

Bu habere hiç yorum yazılmamış, ilk yorumu siz yazın !


GündemHaberleri

SİNOP’TA TOPLAM 32.500 ÖĞRENCİ KARNE HEYACANINA ORTAK OLDU
SİNOP MEZBAHANESİNDE GERİ SAYIM BAŞLADI
TARİHİ CAMİİ İBADETE AÇILDI
VALİ ÇETİNKAYA “SOSYAL DENGE SÖZLEŞMESİ ÇALIŞANLARA VE AİLELERE HAYIRLI OLSUN”
TÜRKMENLERE YARDIM TIRLARI SİNOPTAN DUALARLA UĞURLANDI
CUMHURİYET YÜRÜYÜŞÜNE DAVET…
ŞİMDİ AL SONRA UÇ ZAMANI!
SİNOPLU KAMU KURUM PERSONELİNE STRESLE BAŞA ÇIKMA YÖNTEMLERİ EĞİTİMİ VERİLDİ

Diğer Haberler

İSTANBUL FESHANE SİNOP TANITIM GÜNLERİ HAZIRLIKLARI TAMAMLANDI
AK PARTİ NİSAN AYI GRUP TOPLANTISI YAPILDI
SİNOP E TİPİ İNFAZ KURUMUNDA DUYGULANDIRAN ANNELER GÜNÜ
TATİL REZERVASYONLARINDA TÜRSAB BELGELİ NP TOUR GÜVENCESİ
SAHURDA SÜT İÇEREK TOK KALIN
İL JANDARMA KOMUTANINA HAYIRLI OLSUN ZİYARETİ
ÇOCUKLARDA ŞAŞILIK İHMALE GELMEZ
VALİYE HOŞGELDİN
Ulusal Gazeteler
Yazarlar

EN DEĞERLİ OSMANLI PARASI ALMANYA’DA ORTAYA ÇIKTIPara koleksiyoncularının yüzyılı aşkın süredir var mı yok mu diye..
En Çok Okunanlar


Sakarya Caddesi Yayalaştırma Projesi'ni destekliyor musunuz?


Anketler
   Kararsız8 Kişi (% 7 )
   Hayır21 Kişi (% 19 )
   Evet79 Kişi (% 73 )

Toplam 108 Kişi


Hava Durumu
Şehir
(Sinop)
Bugün
16°C - 19°C
Cuma
14°C - 20°C
Pazar
14°C - 21°C
Salı
17°C - 23°C

Günün Sözü


Nankör bir evlada sahip olmak, yılan dişinden daha acı verir.


(Shakespeare)


Arşiv Getir

Facebook


pornoerdem aydıngereksiz işler uzmanıakaewn
Künyemiz Sayfalar Reklamlar Hakkımızda Facebook FriendFeed Twitter MySpace