Bugün - 20 Eylül 2018 PerşembeKünyemizSayfalarReklamlarHakkımızda
images/habersistemi_06.pngimages/habersistemi_07.png
 
Sinop   19°C
 
RAMAZAN AYININ MÜJDECİSİ VE ÜÇ AYLARIN BAŞLANGICIAK Parti Sinop İl Başkanı Ali Çöpcü Regaip Kandili nedeniy..
130 YILLIK DİKİŞ MAKİNESİ sahibinden.com’un “Antika” kategorisinde yer alan yaklaşı..
MİLLİYETÇİ GENÇLER BU ÜLKENİN PAHA BİÇİLMEZ VELİNİMETLERİ OLARAK ÖVGÜYE TABİDİRLER

Sinop Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi kantininde Milliyetçi-Ülkücü öğrencilerin bir araya gelip çay eşliğinde sohbet etmeleri hakkında çıkan haberlere Sinop Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı’ndan açıklama yaptı.

Gündem Haberi - 31 Mart 2016 Perşembe

(17:31)

Sinop Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi kantininde Milliyetçi-Ülkücü öğrencilerin bir araya gelip çay eşliğinde sohbet etmeleri hakkında çıkan haberlere Sinop Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı’ndan açıklama yaptı.

Konu ile ilgili Sinop Ülkü Ocakları Başkanı Muhsin Özcan bir yazılı açıklama yaparak şu sözlere yer verdi, “Geçtiğimiz günlerde Sinop Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi kantininde Milliyetçi-Ülkücü öğrencilerin bir araya gelip çay eşliğinde sohbet etmeleri başta üniversite rektörü olmak üzere bir kısım yöneticileri anlamsız bir şekilde rahatsız etmiştir.

Öğrencilerin hiçbir taşkınlığa mahal vermeden beraberce oturmalarından rahatsız olunması, üniversitelerin özgürlük anlayışını lekelemiştir. Rahatsızlığın boyutu; gençlerimizin bir araya gelmesine -hakları olmadığı için-müdahale etmeyen üniversite güvenlik görevlilerinin idare tarafından uyarılmalarına ve mevcut güvenlik amirinin görevinden alınmasına kadar varmıştır.

Üniversite öğrencilerinin kendi kantinlerinde oturmaları, sohbet etmeleri son derece doğal bir davranıştır. Acaba doğal olmayan tavır Sinop Üniversitesinde; yurdun birçok yerindeki üniversiteler gibi canlı bomba yetiştirecek örgütlenme yapılanmalarına müsaade edilmemesi midir yoksa gençlerimizin terör sevicilik yapmayıp ülkelerinin bölünmez bütünlüğünü savunmuş olmaları mıdır?

Üniversite yönetiminin sergilediği bu akıl almaz tutum Ülkesi lehine fikir yürüten millet sevdalısı vatansever üniversite öğrencilerinin kendilerini suçlu olarak hissetmesine sebep olmuştur. Malum baskıcı yaklaşım gençlerimizin aklına ‘’Vatanı sevmekle suç mu işliyoruz ?’’ sorularını getirmiş olup yaşanan bu süreçte büyük bir sosyolojik hata içine düşülmüştür. Hâlbuki Milliyetçi gençler bu ülkenin paha biçilmez velinimetleri olarak övgüye tabidirler.

Gösterilen tepkinin doğuracağı bu sonucu en iyi bilmesi gereken eğitim camiası mensuplarının kendi öğrencilerini bu duruma düşürmeleri sadece Ülkücü camiada değil vatansever Sinop halkında da şaşkınlığa sebep olmuştur.

Fikri hür vicdanı hür geleceğimizin mimarlarını yetiştirme vizyonuna sahip olması gereken üniversite yönetiminin, öğrencilerin beraberce kantinlerinde oturmalarını  -dolaylı yoldan-ortaokul seviyesi bir anlayışla baskı oluşturarak engellemeye çalışması üniversitenin itibarına gölge düşürmüştür.

Ülkü Ocaklarının; geleceğimize ışık tutan üniversitelerimizin her görüşün ve düşüncenin açıkça dile getirildiği medeni eğitim yuvası olmaktan çıkartılmasına ve dört kişinin dahi yanyana gelmesinden çekinilen darbe dönemlerini hatırlatan karanlık uygulamalara geçit vermeyeceği bilinmelidir.

Sinop Ülkü Ocakları olarak; sadece ülkücü görüş mensubu öğrencilerin değil, -ülkesinin aleyhine faaliyet gösteren terörizm yandaşları hariç- tüm fikirlerin ve bu fikirlerin savunucuları genç kardeşlerimizin yanında yer alıp üniversite yönetiminin sergileyeceği tutumunun ve atacağı her adımın takipçisi olacağız.

Unutulmamalıdır ki; Milliyetçi Türk Gençliğini pasifize etme çalışmaları terörizme zemin sağlamaktan başka bir fayda vermeyecektir. . .31 MART  2016

 SİNOP

 ÜLKÜ OCAKLARI EĞİTİM VE KÜLTÜR VAKFI


Kaynak / Editör: Özkan AKAR Okunma 771

Bu habere hiç yorum yazılmamış, ilk yorumu siz yazın !


GündemHaberleri

BAŞKAN ERGÜL “TÜM GAZİLERİMİZİ RAHMET VE MİNNET İLE ANIYORUM”
MUHTARLAR GÜNÜ ATATÜRK ANITINA ÇELENK SUNUMUYLA START VERDİ
TRAFİK DEDEKTİFLERİ PROJESİ UYGULAMALI OLARAK DEVAM EDİYOR
AK PARTİ SİNOP MİLLETVEKİLİ MAVİŞ” BÜTÜN MİLLETİMİZ BU MEYDANLARDAN DÜNYAYA GEREKEN DEMOKRASİ DERSİNİ VERMİŞTİR”
BAŞKAN ÖZ ‘’BİR ÜLKENİN KALKINIP GELİŞMESİNDE TEMEL ŞART EĞİTİM VE ÖĞRETİM’’
İLK İFTAR BELEDİYE BAŞKANLARI VE İL GENEL MECLİS ÜYELERİNE
KIZILAY'IN 2020 HEDEFİ GÜÇLÜ KIZILAY, GÜÇLÜ TÜRKİYE
ÜCRETSİZ GENÇLİK KAMPLARI BAŞVURULARI BAŞLADI

Diğer Haberler

GENÇLİK SPOR MÜDÜRLÜĞÜ MÜBADİL PROJELERİNE TAM DESTEK VERDİ
BİLGİLENDİRME TOPLANTISI
SİNOP ZİRAAT ODASI HEYETİ TBMM’DE
KADINLARIMIZ BİZİM HER ŞEYİMİZ
SİNOPTA BONZAİ
30 AĞUSTOS ŞAMPİYONU DENİZ GÜNEY
THY uçağı Libya'ya inemedi
SAĞLIK ÖNEMLİ..!!
Ulusal Gazeteler
Yazarlar

EN DEĞERLİ OSMANLI PARASI ALMANYA’DA ORTAYA ÇIKTIPara koleksiyoncularının yüzyılı aşkın süredir var mı yok mu diye..
En Çok Okunanlar


Sakarya Caddesi Yayalaştırma Projesi'ni destekliyor musunuz?


Anketler
   Kararsız8 Kişi (% 7 )
   Hayır22 Kişi (% 20 )
   Evet80 Kişi (% 72 )

Toplam 110 Kişi


Hava Durumu
Şehir
(Sinop)
Bugün
16°C - 19°C
Cuma
14°C - 20°C
Pazar
14°C - 21°C
Salı
17°C - 23°C

Günün Sözü


Ehil insana canım feda olsun; Ayağı öpülse öperim onun. Bir de git ehil olmayanla konuş: Cehennem ne imiş görmüş olursun?


(Ömer Hayyam)


Arşiv Getir

Facebook


pornoerdem aydıngereksiz işler uzmanıakaewn
Künyemiz Sayfalar Reklamlar Hakkımızda Facebook FriendFeed Twitter MySpace