Bugün - 16 Aralık 2018 PazarKünyemizSayfalarReklamlarHakkımızda
images/habersistemi_06.pngimages/habersistemi_07.png
 
Sinop   19°C
 
GÖREV BAŞINDA YAPILAN SALDIRIYA KINAMASİNOP KAMU HASTANELERİ BİRLİĞİ GENEL SEKRETERLİĞİ görev şehidi Op.Dr.K..
130 YILLIK DİKİŞ MAKİNESİ sahibinden.com’un “Antika” kategorisinde yer alan yaklaşı..
MİLLİYETÇİ GENÇLER BU ÜLKENİN PAHA BİÇİLMEZ VELİNİMETLERİ OLARAK ÖVGÜYE TABİDİRLER

Sinop Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi kantininde Milliyetçi-Ülkücü öğrencilerin bir araya gelip çay eşliğinde sohbet etmeleri hakkında çıkan haberlere Sinop Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı’ndan açıklama yaptı.

Gündem Haberi - 31 Mart 2016 Perşembe

(17:31)

Sinop Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi kantininde Milliyetçi-Ülkücü öğrencilerin bir araya gelip çay eşliğinde sohbet etmeleri hakkında çıkan haberlere Sinop Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı’ndan açıklama yaptı.

Konu ile ilgili Sinop Ülkü Ocakları Başkanı Muhsin Özcan bir yazılı açıklama yaparak şu sözlere yer verdi, “Geçtiğimiz günlerde Sinop Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi kantininde Milliyetçi-Ülkücü öğrencilerin bir araya gelip çay eşliğinde sohbet etmeleri başta üniversite rektörü olmak üzere bir kısım yöneticileri anlamsız bir şekilde rahatsız etmiştir.

Öğrencilerin hiçbir taşkınlığa mahal vermeden beraberce oturmalarından rahatsız olunması, üniversitelerin özgürlük anlayışını lekelemiştir. Rahatsızlığın boyutu; gençlerimizin bir araya gelmesine -hakları olmadığı için-müdahale etmeyen üniversite güvenlik görevlilerinin idare tarafından uyarılmalarına ve mevcut güvenlik amirinin görevinden alınmasına kadar varmıştır.

Üniversite öğrencilerinin kendi kantinlerinde oturmaları, sohbet etmeleri son derece doğal bir davranıştır. Acaba doğal olmayan tavır Sinop Üniversitesinde; yurdun birçok yerindeki üniversiteler gibi canlı bomba yetiştirecek örgütlenme yapılanmalarına müsaade edilmemesi midir yoksa gençlerimizin terör sevicilik yapmayıp ülkelerinin bölünmez bütünlüğünü savunmuş olmaları mıdır?

Üniversite yönetiminin sergilediği bu akıl almaz tutum Ülkesi lehine fikir yürüten millet sevdalısı vatansever üniversite öğrencilerinin kendilerini suçlu olarak hissetmesine sebep olmuştur. Malum baskıcı yaklaşım gençlerimizin aklına ‘’Vatanı sevmekle suç mu işliyoruz ?’’ sorularını getirmiş olup yaşanan bu süreçte büyük bir sosyolojik hata içine düşülmüştür. Hâlbuki Milliyetçi gençler bu ülkenin paha biçilmez velinimetleri olarak övgüye tabidirler.

Gösterilen tepkinin doğuracağı bu sonucu en iyi bilmesi gereken eğitim camiası mensuplarının kendi öğrencilerini bu duruma düşürmeleri sadece Ülkücü camiada değil vatansever Sinop halkında da şaşkınlığa sebep olmuştur.

Fikri hür vicdanı hür geleceğimizin mimarlarını yetiştirme vizyonuna sahip olması gereken üniversite yönetiminin, öğrencilerin beraberce kantinlerinde oturmalarını  -dolaylı yoldan-ortaokul seviyesi bir anlayışla baskı oluşturarak engellemeye çalışması üniversitenin itibarına gölge düşürmüştür.

Ülkü Ocaklarının; geleceğimize ışık tutan üniversitelerimizin her görüşün ve düşüncenin açıkça dile getirildiği medeni eğitim yuvası olmaktan çıkartılmasına ve dört kişinin dahi yanyana gelmesinden çekinilen darbe dönemlerini hatırlatan karanlık uygulamalara geçit vermeyeceği bilinmelidir.

Sinop Ülkü Ocakları olarak; sadece ülkücü görüş mensubu öğrencilerin değil, -ülkesinin aleyhine faaliyet gösteren terörizm yandaşları hariç- tüm fikirlerin ve bu fikirlerin savunucuları genç kardeşlerimizin yanında yer alıp üniversite yönetiminin sergileyeceği tutumunun ve atacağı her adımın takipçisi olacağız.

Unutulmamalıdır ki; Milliyetçi Türk Gençliğini pasifize etme çalışmaları terörizme zemin sağlamaktan başka bir fayda vermeyecektir. . .31 MART  2016

 SİNOP

 ÜLKÜ OCAKLARI EĞİTİM VE KÜLTÜR VAKFI


Kaynak / Editör: Özkan AKAR Okunma 828

Bu habere hiç yorum yazılmamış, ilk yorumu siz yazın !


GündemHaberleri

REKTÖR PROF. DR. NİHAT DALGIN CUMHURBAŞKANLIĞI KÜLLİYESİNDE
ASYA PARLAMENTER ASAMBLESİ’NDE TÜRK GRUBUNUN TEK TEMSİLCİSİ CHP SİNOP MİLLETVEKİLİ BARIŞ KARADENİZ
SİNOPLU USTALAR SERTİFİKALI OLACAK
SİNOP TÜRK OCAĞINDA İFTAR YEMEĞİ
İNSAN HAKLARI KONULU SEMİNER SAMSUN’DA DÜZENLENDİ
SİNOP’TA TASHİH-İ HURUF KURSU MÜLAKATI YAPILDI
BAŞKAN ÖZHAN”SİNOPSPORU VE SİNOP’U YILDIZ YAPACAĞIZ”
SİNOP’TA HORTUM PANİĞE NEDEN OLDU

Diğer Haberler

ABDULLAH BATUR DESTEK OLDU
BAŞKAN ERGÜL ÖĞRETMENLER GÜNÜNÜ KUTLADI
SİNOP ÜNİVERSİTESİ GÜVENLİK KOORDİNASYON TOPLANTISI YAPILDI
ÇİÇEKLİ KUTLAMA
TURSAB BAŞKAN ADAYI EMİN ÇAKMAK SİNOP’TA TURİZMCİLERLE BULUŞACAK
TÜM SPORTİF FAALİYETLER VE ETKİNLİKLER YAS NEDENİYLE İPTAL
GAZİ STADYUMUNA 400 KİŞİLİK EK TRİBÜN
YILDIZLARIMIZ KONYA 'DA KAMPA GİRİYOR !...
Ulusal Gazeteler
Yazarlar

EN DEĞERLİ OSMANLI PARASI ALMANYA’DA ORTAYA ÇIKTIPara koleksiyoncularının yüzyılı aşkın süredir var mı yok mu diye..
En Çok Okunanlar


Sakarya Caddesi Yayalaştırma Projesi'ni destekliyor musunuz?


Anketler
   Kararsız10 Kişi (% 8 )
   Hayır23 Kişi (% 20 )
   Evet80 Kişi (% 70 )

Toplam 113 Kişi


Hava Durumu
Şehir
(Sinop)
Bugün
16°C - 19°C
Cuma
14°C - 20°C
Pazar
14°C - 21°C
Salı
17°C - 23°C

Günün Sözü


Doğruluk karargahımızdır..


(Hacı Bektaşı Veli)


Arşiv Getir

Facebook


pornoerdem aydıngereksiz işler uzmanıakaewn
Künyemiz Sayfalar Reklamlar Hakkımızda Facebook FriendFeed Twitter MySpace