Bugün - 18 Ağustos 2017 CumaKünyemizSayfalarReklamlarHakkımızda
images/habersistemi_06.pngimages/habersistemi_07.png
 
Sinop   19°C
 
SEDEF TEDAVİ DEĞİL REHABİLİTE EDİLİRCiltten kabarık kızarıklarla başlayan döküntülü lezyonl..
RAMAZAN AYININ MÜJDECİSİ VE ÜÇ AYLARIN BAŞLANGICIAK Parti Sinop İl Başkanı Ali Çöpcü Regaip Kandili nedeniy..
BAŞKAN DEMİR “47 YILLIK ŞEREFLİ BİR MAZİYE SAHİP, ÖMRÜMÜZÜ VERDİĞİMİZ PARTİMİZ BUGÜNKÜ OY ORANINA LAYIK DEĞİLDİR”

Sinop MHP İl Başkanı Ceyhan Demir MHP’nin kongre süreci ile ilgili olarak yaptığı basın açıklamasında MHP genel merkezi tarafından ülke genelinde 8 il ve 3 merkez ilçe teşkilatının kapatılmasına ilişkin alınan kararı değerlendirdi.

Siyaset Haberi - 23 Şubat 2016 Salı

(13:34)

Sinop MHP İl Başkanı Ceyhan Demir MHP’nin kongre süreci ile ilgili olarak yaptığı basın açıklamasında MHP genel merkezi tarafından ülke genelinde 8 il ve 3 merkez ilçe teşkilatının kapatılmasına ilişkin alınan kararı değerlendirdi.

Sinop MHP İl Başkanlığı toplantı salonunda  basın mensupları ile bir araya gelen ve bir yıl önce talip olduğumuz göreve 22.02.2015 tarihinde başladıklarını dile getiren MHP Sinop İl Başkanı  Ceyhan Demir, partinin ufkunu açacak belki de iktidara taşıyacak olan genel kurultay talebi karşısında İl ve İlçe Teşkilatlarının feshedilmesini büyük bir üzüntüyle karşıladıklarını ifade etti.

Ülkenin içinde bulunduğu basiretsiz yönetimden kurtulmasında tek umut olarak MHP’nin güçlü iktidarı kaldığını belirten Başkan Demir; MHP’nin kongre süreci ile ilgili açıklamaların şu şekilde devam etti; Bizler, kalbi Türkiye için çarpan, inandıkları yolda dimdik yürüyen, kırılmayı göze alan, fakat hiç bir zaman bükülmeyen bu ülkeyi karşılıksız seven davasına ölümüne bağlı İl ve İlçe başkanlarıyız.

Bugüne kadar  inandığımız ve kutsal saydığımız davamızın emrinde  gece gündüz demeden her türlü maddi ve manevi fedakarlıkla tüm siyasi baskılara rağmen  yılmadan yıkılmadan  kimseye eyvallah etmeden görevimizi yapmaya çalıştık. Eksikliklerimiz olmuştur, lakin kesinlikle bilerek yanlışımız olmamıştır,olmayacaktır.

Türkiye’nin içinde bulunduğu ağır şartlardan kurtulması ancak İktidar alternatifi olacak  güçlü bir MHP ile mümkündür. 1 Kasım genel seçimleri sonrasında  mensubu olmaktan gurur duyduğumuz  Partimiz, çok büyük bir oranda oy kaybederek,ağır bir yenilgiye uğramış,13 yıldan beri ülkeyi kuralsız ve sorumsuz şekilde yöneterek uçurumun kenarına getirmiş olan AKP’ye yeniden tek başına iktidar imkanı vermiş, eli kanlı PKK’nın  siyasi temsilcisi olan bir partinin gerisine düşürmüştür.Bu durum davaya gönül vermiş, partimizin her kademesinde görev yapmış ve halen yapan gönüldaşlarımızı derinden yaralamıştır.   

Ancak 47 yıllık şerefli bir maziye sahip, ömrümüzü verdiğimiz partimiz bugünkü oy oranına layık değildir. Bu gidişatın nedenlerinin araştırılması, aksi halde ömründe  MHP dışında hiçbir partiye oy vermemiş olan bu güzel insanların sandığa dahi gitmeme düşüncelerini seslendirmeleri ve teşkilatlarımıza bir kurultay’da bu sorunlar tartışılsın baskıları üzerine bizler de,İl,İlçe teşkilatları,bağlı ve yan kuruluşlarımız,kanaat önderlerimiz ve tabanımızla yaptığımız istişareler neticesinde üst kurul üyeleri olarak 2 arkadaşımız ile tüzüğümüzden kaynaklanan demokratik hakkımızı kullanarak  bir “Olağanüstü kongre “ toplanması yönünde talepte bulunduk.

Türkiye genelinde Sn.Meral Akşener, Sn.Koray Aydın ve Sn.Sinan Oğan’ın topladığı imzalar hukukçular tarafından birleştirilen ve birleştirme tutanakları da noterce onaylanan toplam 544 imza MHP Genel Merkezi’mize teslim edilmiştir. Arzu edilen genel merkezimizin bizzat tüzük kurultayını toplamasıydı. Ancak genel merkezimizin bu yönde adım atmaması ve dahası mahkeme yolunu göstermesi üzerine üzülerek ve istemeyerek de olsa başka yol kalmadığından, tüzük kurultayının toplanması için Ankara 12.Sulh Hukuk Mahkemesi’nde dava açılmış ve yargı süreci devam etmektedir.

Partimizin ufkunu açacak, iktidara taşıyacak bu talebimiz karşısında İl ve İlçe Teşkilatlarının feshedilmesini demokrasimiz ve partimiz adına uygun bulmadığımız gibi parti tabanında kamplaşma, kutuplaşma ve bölünmelere yol açmasından kaygı duymaktayız. Bu tür bir tasarrufun partimizi büyütmeyeceğini aksine küçülteceğini partililerimiz ve kamuoyuyla saygı ile paylaşırız.” dedi.www.sinop.com.tr


Kaynak / Editör: Özkan AKAR Okunma 524

Bu habere hiç yorum yazılmamış, ilk yorumu siz yazın !


SiyasetHaberleri

ÜNİVERSİTE KONDU
AK PARTİ MİLLETVEKİLİ ADAYLARI TOKMAK VE MAVİŞ COŞKUYLA KARŞILANDA
MİLLETVEKİLİ CENGİZ TOKMAK; “ÖNÜMÜZDEKİ SEÇİMLERDEN YİNE ZAFERLE ÇIKACAĞIZ”
GELENEKSEL ÇOCUK OYUNLARI ŞENLİĞİ
NEJAT ÖNEN İLE BAŞARI HİKAYESİ
REKTÖR BİRCAN ULUSLARARASI TÜRK DÜNYASI EKONOMİ FORUMUNA KATILDI
CHP KADIN KOLLARI BAŞKANI ATABEK” ‘ÖZGECAN YASASI’ BİR AN ÖNCE TBMM’DEN ÇIKSIN”
AK PARTİ SİNOP İL BAŞKANI SUÇ DUYURUSUNDA BULUNDU

Diğer Haberler

AŞI ÜLKEMİZDE YILDA 14 BİN HAYAT KURTARIYOR
PLANLI BİR YAPILAŞMANIN ÖNÜNÜ AÇACAK OLAN YENİ İMAR PLANI BELEDİYE MECLİSİNCE ONAYLANDI
OKAB VE KUZKA TOPLANTISSI SİNOP’TA GERÇEKLEŞTİRİLDİ
İLERİ YAŞLARDA BESLENMEYE DİKKAT !‏
TÜRK İSLAM GELENEĞİNDE KADININ YERİ VE ÖNEMİ DİLE GETİRİLDİ
BAŞKAN TOKMAK ŞEHİT YEĞENİ VE TÜM ŞEHİT KABİRLERİNİ ZİYARET EDİP KARANFİL BIRAKTI
BAŞ AĞRIDIĞINDA DUŞ ALIN BOL SU İÇİN
VALİ CİRİT, “SİNOP EKONOMİSİNDE BALIKÇILIK ÖNEMLİ GEÇİM KAYNAĞI”
Ulusal Gazeteler
Yazarlar

130 YILLIK DİKİŞ MAKİNESİ sahibinden.com’un “Antika” kategorisinde yer alan yaklaşı..
En Çok Okunanlar


Sakarya Caddesi Yayalaştırma Projesi'ni destekliyor musunuz?


Anketler
   Kararsız8 Kişi (% 7 )
   Hayır17 Kişi (% 16 )
   Evet76 Kişi (% 75 )

Toplam 101 Kişi


Hava Durumu
Şehir
(Sinop)
Bugün
16°C - 19°C
Cuma
14°C - 20°C
Pazar
14°C - 21°C
Salı
17°C - 23°C

Günün Sözü


Fikir sahibi olmaya,mal sahibi olmaktan fazla ihtiyaç duyacağımız gün gerçek zenginliğin sırrını bulacağız.


(PEYAMİ SAFA)


Arşiv Getir

Facebook


pornoerdem aydıngereksiz işler uzmanıakaewn
Künyemiz Sayfalar Reklamlar Hakkımızda Facebook FriendFeed Twitter MySpace