Bugün - 20 Nisan 2018 CumaKünyemizSayfalarReklamlarHakkımızda
images/habersistemi_06.pngimages/habersistemi_07.png
 
Sinop   19°C
 
RAMAZAN AYININ MÜJDECİSİ VE ÜÇ AYLARIN BAŞLANGICIAK Parti Sinop İl Başkanı Ali Çöpcü Regaip Kandili nedeniy..
130 YILLIK DİKİŞ MAKİNESİ sahibinden.com’un “Antika” kategorisinde yer alan yaklaşı..
MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ TÜRKKAN” İLİMİZİN BAŞARI SEVİYESİNDE ARTIŞ OLDUĞU GÖRÜLMÜŞTÜR”

Sinop İl Millî Eğitim Müdürü Nevzat TÜRKKAN birinci kanaat dönemi sonrası yayınlamış olduğu yazılı açıklamada;  geleceğimizin teminatı sevgili öğrencilerimize, okul aile birliği üyelerine, yardımcı personelimize sevdikleriyle birlikte sağlıklı, güzel bir tatil geçirmelerini temenni ediyorum dedi.

Eğitim Haberi - 22 Ocak 2016 Cuma

(16:21)

Sinop İl Millî Eğitim Müdürü Nevzat TÜRKKAN birinci kanaat dönemi sonrası yayınlamış olduğu yazılı açıklamada;  geleceğimizin teminatı sevgili öğrencilerimize, okul aile birliği üyelerine, yardımcı personelimize sevdikleriyle birlikte sağlıklı, güzel bir tatil geçirmelerini temenni ediyorum dedi.

İl Millî Eğitim Müdürü TÜRKKAN yaptığı yazılı açıklamada şu sözlere yer verdi; 2015-2016 eğitim-öğretim yılına 28 Eylül 2015 tarihinde başladık. Eğitim-öğretim yılına başlamadan önce yapılan planlama doğrultusunda tüm paydaşlarımızla birlikte eğitim-öğretim faaliyetlerimize yön verdik.

I. dönemde okullarımızda akademik etkinliklerle birlikte, öğrencilerimizin derslerdeki başarı oranlarının artırılmasına katkı sunmak, sanat, spor ve kültürel alanda gelişimlerini desteklemek amacıyla il genelinde oluşturulan kurs merkezlerimizde 948 öğretmen görev yapmış ve bu kurslardan 13.184 öğrencimiz istifade etmiştir. Ayrıca yükseköğretime yerleşemeyen 682 öğrencimizden 427 tanesi Halk Eğitim Merkezlerimiz tarafından açılan yetiştirme kurslarına katılmıştır.  II. dönem için ise ilimizde 14 binin üzerinde öğrencimiz destekleme ve yetiştirme kurslarına müracaat etmiştir.

Sinop İlinde Eğitimde Kaliteyi Artırma çalışmaları kapsamında sürdürülen “Bir Kitap da Sen Anlat”,“Engellilerin Desteklenmesi Kapsamında Bilinçli Aile Engelsiz Birey Projesi”, “Değerler Eğitimi”, veli ziyaretleri, sosyal etkinlikler, mesleki eğitim ziyaretleri ve öğretmenlerin mesleki gelişimlerini katkı sunacak olan hizmetiçi eğitim faaliyetleri de ilimizde başarıyla uygulanmıştır.  Ayrıca II. Eğitim-öğretim dönemine daha hazır bir şekilde girmek için, ilimizde tüm okul ve kurum müdürlerinin katılımı ile 26-27-28 Ocak 2016 tarihlerinde “Geleceğimiz İçin Eğitim Çalıştayı” nı icra etmiş olacağız.

Yapılan bu çalışmalar 2015-2016 eğitim-öğretim yılı I. dönem ortak sınavlar (TEOG)  sonuçlarına yansımış olup,  ilimizin başarı seviyesinde artış olduğu görülmüştür. Üç öğrencimiz 120 net yaparak tam puan almış ve gururumuz olmuştur.

TÜBİTAK projelerine katılım (28 okul ve kurum),  öğrenci ve öğretmenlerimizin kullanımına açılan EBA (Eğitim Bilişim Ağı) kullanımında da Sinop ili olarak oldukça iyi noktalara gelmiş bulunmaktayız. Bu başarıda emeği bulunan tüm yöneticilere, değerli öğretmenlerime, okul ve kurum personellerimize, okul aile birliklerimize, velilerimize ve tüm eğitim paydaşlarımıza teşekkür ediyorum.

 Eğitim öğretim faaliyetlerimizde bizleri sürekli destekleyen başta Valimiz Sayın Dr. Yasemin ÖZATA ÇETİNKAYA’ya, tüm paydaş ve kurumlarımıza şükranlarımı sunuyorum.

Sevgili öğrenciler! Eğitim-öğretimde bir yarıyılı tamamlayarak karnelerinizi aldınız. Her birinizi gayretlerinizden dolayı kutluyorum. Notlarınız ne olursa olsun, hiçbir zaman ümidinizi ve cesaretinizi kaybetmeyin. Hayata sıkı sıkı sarılın. Başarmak için daima gayret edin.

Saygıdeğer veliler! Çocuklarımızı sadece dönem veya yılsonunda aldıkları notlarla değerlendirmeyiniz. Sizler, başarının gizli kahramanları, çocuklarınız için büyük fedakârlıklar göstererek eğitimlerini sürdürmelerini sağlarken sıkıntılar çektiniz. Çocuklarımız en başta sevgi ve saygınızı hak ediyorlar. Karnelerin, ulaşılması gereken bir amaç değil, başarının değerlendirilmesi konusunda bir araç olduğunu öğrencilerimizin ve velilerimizin bilmesi gerekir. Çünkü hepsi sizi çok seviyor, bunu anlamak için tatili onlarla birlikte geçirin, birlikte kitap okuyun, birlikte oyun oynayın. Göreceksiniz ki çocuklarınız daha başarılı olacaklardır.

Siz değerli velilerimize, çocuklarınıza, öğretmenlerimize ve okullarımıza gösterdiğiniz her türlü destek için İl Milli Eğitim Müdürü olarak yürekten teşekkür ederim.

Kıymetli meslektaşlarım! Sizin hoşgörülü, sabırlı, özverili ve sevgi dolu yüreğiniz sayesinde yetiştirdiğiniz öğrenciler için ne kadar fedakârca çalıştığınızı çok iyi biliyorum. Geleceğimiz olan öğrencilerin yetişmesinde en büyük pay şüphesiz size aittir. İlimizde eğitimin çıtasının yükselmesindeki gayretlerinizden dolayı öğrencilerimiz ve velilerimiz adına sizlere içtenlikle teşekkür ediyorum.

Bu düşünce ve inançla hizmetlerin en kutsalını üstlenmiş fedakâr yöneticilerimize, görevinin sorumluluğunu bilen değerli öğretmenlerimize, geleceğimizin teminatı sevgili öğrencilerimize, okul aile birliği üyelerine, yardımcı personelimize sevdikleriyle birlikte sağlıklı, güzel bir tatil geçirmelerini temenni ediyor, hepinizi saygıyla selamlıyorum.www.sinop.com.tr


Kaynak / Editör: Özkan AKAR Okunma 763

Bu habere hiç yorum yazılmamış, ilk yorumu siz yazın !


EğitimHaberleri

SİNOP ÜNİVERSİTESİ YENİ KAMPÜS PROJESİ VE ÖĞRENCİLERİN YURT İHTİYACI ÇÖZÜME KAVUŞUYOR
YGS SINAVI ÖNCESİ SİNOP VALİLİĞİ BİR AÇIKLAMA YAPTI
ÇOCUĞUNUZUN ÇANTASI ÜÇ KİLOYU GEÇMESİN
ZÜBEYDE HANIM ANAOKULUNU ZİYARET ETTİ
ÖZEL OKULLARA HAYIRLI OLSUN ZİYARETİ
GÜZEL SANATLAR VE SPOR BİLİMLERİ FAKÜLTESİ KURULDU
CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN REKTÖRLERLE BULUŞTU
KAYMAKAM BAŞARILI ÖĞRENCİLERİ TABLETLE ÖDÜLLENDİRDİ

Diğer Haberler

ORTA KARADENİZ ÜNİVERSİTELERİ SİNOP'TA
KÖYLERE HİZMET GÖTÜRME BİRLİĞİ ENCÜMEN SEÇİMİ YAPILDI
CUMHURİYET, MİLLETİMİZİN TARİHİNDEKİ EN ÖNEMLİ GURUR TABLOLARINDAN BİRİDİR
KPSS'de kopyacıya 84 yıl hapis talebi
VEKİL KARADENİZ “ÇEVRE KOMİSYONU DAHA SIK TOPLANMALI”
HER 100 KİŞİDEN BİRİNDE PARKİNSON HASTALIĞI RİSKİ VAR
100 DAKİKALIK GÖSTERİ, ALKIŞLARLA PERDESİNİ KAPATTI
HACI ÖMER CAMİSİNDE ŞEHİTLER İÇİN MEVLİD-İ ŞERİF PROGRAMINA DAVET
Ulusal Gazeteler
Yazarlar

EN DEĞERLİ OSMANLI PARASI ALMANYA’DA ORTAYA ÇIKTIPara koleksiyoncularının yüzyılı aşkın süredir var mı yok mu diye..
En Çok Okunanlar


Sakarya Caddesi Yayalaştırma Projesi'ni destekliyor musunuz?


Anketler
   Kararsız8 Kişi (% 7 )
   Hayır22 Kişi (% 20 )
   Evet79 Kişi (% 72 )

Toplam 109 Kişi


Hava Durumu
Şehir
(Sinop)
Bugün
16°C - 19°C
Cuma
14°C - 20°C
Pazar
14°C - 21°C
Salı
17°C - 23°C

Günün Sözü


Avcı değilsin; avdan bahsetme! Okumadığın bir şeyi tefsir etme. Eğer hakikat üstadı senden mana sorarsa; kendi gördüğünü anlat; Pirini gördüğünü değil?


(Ömer Hayyam)


Arşiv Getir

Facebook


pornoerdem aydıngereksiz işler uzmanıakaewn
Künyemiz Sayfalar Reklamlar Hakkımızda Facebook FriendFeed Twitter MySpace