Bugün - 21 Ocak 2019 PazartesiKünyemizSayfalarReklamlarHakkımızda
images/habersistemi_06.pngimages/habersistemi_07.png
 
Sinop   19°C
 
GÖREV BAŞINDA YAPILAN SALDIRIYA KINAMASİNOP KAMU HASTANELERİ BİRLİĞİ GENEL SEKRETERLİĞİ görev şehidi Op.Dr.K..
130 YILLIK DİKİŞ MAKİNESİ sahibinden.com’un “Antika” kategorisinde yer alan yaklaşı..
MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ TÜRKKAN” İLİMİZİN BAŞARI SEVİYESİNDE ARTIŞ OLDUĞU GÖRÜLMÜŞTÜR”

Sinop İl Millî Eğitim Müdürü Nevzat TÜRKKAN birinci kanaat dönemi sonrası yayınlamış olduğu yazılı açıklamada;  geleceğimizin teminatı sevgili öğrencilerimize, okul aile birliği üyelerine, yardımcı personelimize sevdikleriyle birlikte sağlıklı, güzel bir tatil geçirmelerini temenni ediyorum dedi.

Eğitim Haberi - 22 Ocak 2016 Cuma

(16:21)

Sinop İl Millî Eğitim Müdürü Nevzat TÜRKKAN birinci kanaat dönemi sonrası yayınlamış olduğu yazılı açıklamada;  geleceğimizin teminatı sevgili öğrencilerimize, okul aile birliği üyelerine, yardımcı personelimize sevdikleriyle birlikte sağlıklı, güzel bir tatil geçirmelerini temenni ediyorum dedi.

İl Millî Eğitim Müdürü TÜRKKAN yaptığı yazılı açıklamada şu sözlere yer verdi; 2015-2016 eğitim-öğretim yılına 28 Eylül 2015 tarihinde başladık. Eğitim-öğretim yılına başlamadan önce yapılan planlama doğrultusunda tüm paydaşlarımızla birlikte eğitim-öğretim faaliyetlerimize yön verdik.

I. dönemde okullarımızda akademik etkinliklerle birlikte, öğrencilerimizin derslerdeki başarı oranlarının artırılmasına katkı sunmak, sanat, spor ve kültürel alanda gelişimlerini desteklemek amacıyla il genelinde oluşturulan kurs merkezlerimizde 948 öğretmen görev yapmış ve bu kurslardan 13.184 öğrencimiz istifade etmiştir. Ayrıca yükseköğretime yerleşemeyen 682 öğrencimizden 427 tanesi Halk Eğitim Merkezlerimiz tarafından açılan yetiştirme kurslarına katılmıştır.  II. dönem için ise ilimizde 14 binin üzerinde öğrencimiz destekleme ve yetiştirme kurslarına müracaat etmiştir.

Sinop İlinde Eğitimde Kaliteyi Artırma çalışmaları kapsamında sürdürülen “Bir Kitap da Sen Anlat”,“Engellilerin Desteklenmesi Kapsamında Bilinçli Aile Engelsiz Birey Projesi”, “Değerler Eğitimi”, veli ziyaretleri, sosyal etkinlikler, mesleki eğitim ziyaretleri ve öğretmenlerin mesleki gelişimlerini katkı sunacak olan hizmetiçi eğitim faaliyetleri de ilimizde başarıyla uygulanmıştır.  Ayrıca II. Eğitim-öğretim dönemine daha hazır bir şekilde girmek için, ilimizde tüm okul ve kurum müdürlerinin katılımı ile 26-27-28 Ocak 2016 tarihlerinde “Geleceğimiz İçin Eğitim Çalıştayı” nı icra etmiş olacağız.

Yapılan bu çalışmalar 2015-2016 eğitim-öğretim yılı I. dönem ortak sınavlar (TEOG)  sonuçlarına yansımış olup,  ilimizin başarı seviyesinde artış olduğu görülmüştür. Üç öğrencimiz 120 net yaparak tam puan almış ve gururumuz olmuştur.

TÜBİTAK projelerine katılım (28 okul ve kurum),  öğrenci ve öğretmenlerimizin kullanımına açılan EBA (Eğitim Bilişim Ağı) kullanımında da Sinop ili olarak oldukça iyi noktalara gelmiş bulunmaktayız. Bu başarıda emeği bulunan tüm yöneticilere, değerli öğretmenlerime, okul ve kurum personellerimize, okul aile birliklerimize, velilerimize ve tüm eğitim paydaşlarımıza teşekkür ediyorum.

 Eğitim öğretim faaliyetlerimizde bizleri sürekli destekleyen başta Valimiz Sayın Dr. Yasemin ÖZATA ÇETİNKAYA’ya, tüm paydaş ve kurumlarımıza şükranlarımı sunuyorum.

Sevgili öğrenciler! Eğitim-öğretimde bir yarıyılı tamamlayarak karnelerinizi aldınız. Her birinizi gayretlerinizden dolayı kutluyorum. Notlarınız ne olursa olsun, hiçbir zaman ümidinizi ve cesaretinizi kaybetmeyin. Hayata sıkı sıkı sarılın. Başarmak için daima gayret edin.

Saygıdeğer veliler! Çocuklarımızı sadece dönem veya yılsonunda aldıkları notlarla değerlendirmeyiniz. Sizler, başarının gizli kahramanları, çocuklarınız için büyük fedakârlıklar göstererek eğitimlerini sürdürmelerini sağlarken sıkıntılar çektiniz. Çocuklarımız en başta sevgi ve saygınızı hak ediyorlar. Karnelerin, ulaşılması gereken bir amaç değil, başarının değerlendirilmesi konusunda bir araç olduğunu öğrencilerimizin ve velilerimizin bilmesi gerekir. Çünkü hepsi sizi çok seviyor, bunu anlamak için tatili onlarla birlikte geçirin, birlikte kitap okuyun, birlikte oyun oynayın. Göreceksiniz ki çocuklarınız daha başarılı olacaklardır.

Siz değerli velilerimize, çocuklarınıza, öğretmenlerimize ve okullarımıza gösterdiğiniz her türlü destek için İl Milli Eğitim Müdürü olarak yürekten teşekkür ederim.

Kıymetli meslektaşlarım! Sizin hoşgörülü, sabırlı, özverili ve sevgi dolu yüreğiniz sayesinde yetiştirdiğiniz öğrenciler için ne kadar fedakârca çalıştığınızı çok iyi biliyorum. Geleceğimiz olan öğrencilerin yetişmesinde en büyük pay şüphesiz size aittir. İlimizde eğitimin çıtasının yükselmesindeki gayretlerinizden dolayı öğrencilerimiz ve velilerimiz adına sizlere içtenlikle teşekkür ediyorum.

Bu düşünce ve inançla hizmetlerin en kutsalını üstlenmiş fedakâr yöneticilerimize, görevinin sorumluluğunu bilen değerli öğretmenlerimize, geleceğimizin teminatı sevgili öğrencilerimize, okul aile birliği üyelerine, yardımcı personelimize sevdikleriyle birlikte sağlıklı, güzel bir tatil geçirmelerini temenni ediyor, hepinizi saygıyla selamlıyorum.www.sinop.com.tr


Kaynak / Editör: Özkan AKAR Okunma 904

Bu habere hiç yorum yazılmamış, ilk yorumu siz yazın !


EğitimHaberleri

'Pardon bombanızı unuttunuz'
ROMANYA HEYETİ VALİ ÇETİNKAYA'YA ZİYARET
ADAY ÖĞRETMEN YETİŞTİRME TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRİLDİ
ÜNLÜ SUNUCU CEM ÖĞRETİR SİNOP’TA ÖĞRENCİLERE BEDEN DİLİ VE DİKSİYON EĞİTİMİ VERDİ
YGS SINAVI ÖNCESİ SİNOP VALİLİĞİ BİR AÇIKLAMA YAPTI
BAŞKAN ERGÜL’DEN REKTÖRE HAYIRLI OLSUN ZİYARETİ
SİNOP SGK’DAN ÖĞRENCİLERE SOSYAL GÜVENLİK BİLİNCİ
YAZ KURAN KURSU ÖĞRETİCİLERİNE SEMİNER

Diğer Haberler

SİNOP BELEDİYESİ GELİR TAKİP ŞEFİ YENİ GÖREVİNE BAŞLADI
BORAJET SİNOP SEFERLERİNE BAŞLIYOR !
PROTOKOLLER İMZALANDI
KEY müjdesi
YALI KÖYÜNDE ÇİFTÇİ TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRİLDİ
CHP’Lİ VEKİL KARADENİZ “BABALARIMIZIN, EKMEK KAVGASI NE YAZIK Kİ HER GEÇEN GÜN DAHA DA ZORLAŞIYOR”
ÇOCUKLARIMIZ ÖZGÜRLÜĞE YELKEN AÇTI
KIZILAY SİNOP ŞUBE YÖNETİMİNDEN İL EMNİYET MÜDÜRÜNE ZİYARET
Ulusal Gazeteler
Yazarlar

EN DEĞERLİ OSMANLI PARASI ALMANYA’DA ORTAYA ÇIKTIPara koleksiyoncularının yüzyılı aşkın süredir var mı yok mu diye..
En Çok Okunanlar


Sakarya Caddesi Yayalaştırma Projesi'ni destekliyor musunuz?


Anketler
   Kararsız10 Kişi (% 8 )
   Hayır23 Kişi (% 20 )
   Evet80 Kişi (% 70 )

Toplam 113 Kişi


Hava Durumu
Şehir
(Sinop)
Bugün
16°C - 19°C
Cuma
14°C - 20°C
Pazar
14°C - 21°C
Salı
17°C - 23°C

Günün Sözü


"İşlediğiniz günahları gizlediğiniz gibi, iyilikleri de gizleyiniz "


()


Arşiv Getir

Facebook


pornoerdem aydıngereksiz işler uzmanıakaewn
Künyemiz Sayfalar Reklamlar Hakkımızda Facebook FriendFeed Twitter MySpace