Bugün - 22 Ekim 2018 PazartesiKünyemizSayfalarReklamlarHakkımızda
images/habersistemi_06.pngimages/habersistemi_07.png
 
Sinop   19°C
 
GÖREV BAŞINDA YAPILAN SALDIRIYA KINAMASİNOP KAMU HASTANELERİ BİRLİĞİ GENEL SEKRETERLİĞİ görev şehidi Op.Dr.K..
130 YILLIK DİKİŞ MAKİNESİ sahibinden.com’un “Antika” kategorisinde yer alan yaklaşı..
SİNOP ESNAF KEFALET KOOPERATİFİ GÜVEN TAZELEDİ

Sinop Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi 52.

Gündem Haberi - 18 Ocak 2016 Pazartesi

(14:33)

Sinop Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi 52.Olağan Genel Kurulu'nda, Başkan C.Gürsel Öz üyelerinden gelen tam destek ile güven tazeledi.

Sinop Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Olağan Genel Kurulu, Sinop Halk Eğitim Salonunda yapıldı. 265 ortağın katıldığı genel kurulda, divan başkanlığını Türkiye Şoförler ve Otomobilciler Federasyonu (TŞOF) Başkanı Fevzi Apaydın, Yardımcısı 19 Mayıs Esnaf Kefalet Kooperatif Başkanı Adnan Konaş, katiplikleri ise Ufuk Yücel Uğur ile Haydar Çepur üstlendi. Genel kurulda, kooperatifin 2015 yılındaki başarılı çalışmaları neticesinde kooperatif ortaklarının protesto ettirilmediği dile getirilirken, daha sonra 2015 yılı yönetim ve denetim kurulu faaliyet raporları ile gelir gider hesapları okunarak oy birliği ile ibra edildi. 2016 yılının bütçesi de oy birliği ile kabul edilirken, Başkan C.Gürsel Öz üyelerinden gelen tam destek ile güven tazeledi.

Genel kurulda konuşan Başkan C.Gürsel Öz, 2015 yılında kredilerin geri ödenmesinde zaman zaman problemler yaşandığını belirterek, "Bu durum, kooperatifimizin mali yapısını da etkilemektedir. Siz değerli ortaklarımızdan ricamız, kredi taksitlerini temerrüte düşmeden zamanında ödemenizdir. Bu konuda kooperatifimizce her türlü kolaylık ve destek sağlanmaktadır. Kooperatifimizin amacı protesto ettirmek değil, gerçekten ihtiyacı olan ve ödemelerini zamanında yapan veya yapmak için gayret gösteren ve bizlere yardımcı olan ortaklarımızın kredi taleplerinin karşılanarak mağduriyetlerinin önlenmesidir" dedi.

En uygun vadeli ve oranlı kredinin esnaf ve sanatkarlara verildiğini hatırlatan Öz, "Bilindiği gibi Merkez Birliğimizin girişimleri ve Hükümetimizin de olumlu yaklaşım ve katkıları sonucunda vadesi bir yıla kadar olan kredilere uygulanacak faiz oranı yüzde 4, vadesi bir yıldan fazla olan kredilere uygulanacak faiz oranı ise yüzde 5 olarak uygulanmaktadır. Kredi taksit sürelerinin azami dört yıldan beş yıla çıkartılması kararlaştırılmıştır. Kooperatif kefaletiyle kullandırılan kredilerin şahıs üst limitleri 75 bin-150 bin TL arasında kooperatiflerin rasyonlarına göre belirlenmiş olup bizim kooperatifimiz 100 bin TL'ye kadar kredi kullandırma imkanına sahip olmuştur " diye konuştu.

Başkan Öz, 16 Aralık 2015 tarihinde Resmi Gazete'de yürürlüğe giren Bakanlar Kurulu Kararnameleri ile kredi faizlerinde herhangi bir değişikliğe gidilmeden önceki yıllardan kullandırılan ve bakiyesi 2016 yılına devredilen bakiyeler ile 2016 yılında kullandırılacak kredilere uygulanacak faiz indirim oranının yüzde 50 olarak belirlendiğini dile getirerek sözlerini şöyle sürdürdü: "Kararname ile kooperatiften kredi kullanıp da 1 Aralık 2015 tarihi itibari ile devam eden kredi taksit borcu olmayan, ayrıca KOSGEB'den kredi kullanmamış olduğunu bu kurumdan alınacak belge ile ispatlayan esnaf ve sanatkarlara 30 bin TL tutarına kadar faizsiz kredi kullandırma imkanı getirilmiştir" dedi.

Tüzük değişikliğinde yeni düzenlemenin yapılıp üyelerin oy birliği ille kabul edildiği genel kurulda sözlerine şu şekilde devam eden Başkan Öz "2015 yılı hesaplarını, bilançolarını, raporlarını dinlediniz. Bu hesaplarımızı, raporlarımızı ibra ettiğiniz için hepinize teşekkür ediyorum, ilerleyen süreçte gerçekleştirmeyi düşündüğümüz ve tüm üyelerimize yönelik gerçekleştirmeyi planladığımız sosyal tesis hizmet binamızın yapımı ve oluşumu yönünde girişimlerimiz ve takiplerimiz özverili bir şekilde devam etmektedir. İnşallah bunun da temelini yine birlikte coşkulu bir şekilde atacağımıza,  sizlerinde bu bağlamda destek vererek bu hizmeti ilimize kazandıracağımızdan hiçbir şüphem yoktur. Bu ortak heyecanımızla daha fazla çalışacağız, daha fazla sizlere hizmet edeceğiz" dedi.www.sinop.com.tr


Kaynak / Editör: Özkan AKAR Okunma 840

Bu habere hiç yorum yazılmamış, ilk yorumu siz yazın !


GündemHaberleri

EN BABA ALIŞVERİŞE EN BABA TATİL
VALİ HASAN İPEK, ENGELLİ ÖĞRENCİLERİ MAKAMINDA KABUL ETTİ
EL EMEĞİ GÖZNURU BANDIRMA GEMİSİ SİNOP ADLİYESİNDE!
SİNOP MÜBADELE VE BALKAN HALKLARI DERNEĞİ TURİZM MÜDÜRÜÜNÜ ZİYARET ETTİ
KÖTÜ ÇATILAR, KARA BİLE DAYANAMADI
VALİ HASAN İPEK, AİLE VE SOSYAL POLİTİKALAR İL MÜDÜRܒNDEN BRİFİNG ALDI
REKTÖRDEN İADE-İ ZİYARET
KIZILAY'IN 2020 HEDEFİ GÜÇLÜ KIZILAY, GÜÇLÜ TÜRKİYE

Diğer Haberler

DOSTLUK KAZANDI
Kadınlar gününde karısının boğazını kesti
TBF BAŞKANI ECZ.ERSAN ERCAN “TÜRKİYE 3 BANT BİLARDO ŞAMPİYONASI GUINNESS REKORLAR KİTABINDA”
TAEKWONDO 3.DÖNEM KUŞAK İMTİHANINDA HEYECAN TAVAN YAPTI
SİNOP TÜRK TELEKOMA YILIN ÖDÜLÜ
BEBEKLERDE YÜRÜMEYİ GECİKTİREN SEBEPLER
YILDIZ ADAY ADAYI
BAKANLIKTAN DESTEK GELDİ
Ulusal Gazeteler
Yazarlar

EN DEĞERLİ OSMANLI PARASI ALMANYA’DA ORTAYA ÇIKTIPara koleksiyoncularının yüzyılı aşkın süredir var mı yok mu diye..
En Çok Okunanlar


Sakarya Caddesi Yayalaştırma Projesi'ni destekliyor musunuz?


Anketler
   Kararsız9 Kişi (% 8 )
   Hayır22 Kişi (% 19 )
   Evet80 Kişi (% 72 )

Toplam 111 Kişi


Hava Durumu
Şehir
(Sinop)
Bugün
16°C - 19°C
Cuma
14°C - 20°C
Pazar
14°C - 21°C
Salı
17°C - 23°C

Günün Sözü


Bircok insan mutluluğu burnunun üstünde unuttuğu gözlük gibi etrafta arar.


(Konfüçyus)


Arşiv Getir

Facebook


pornoerdem aydıngereksiz işler uzmanıakaewn
Künyemiz Sayfalar Reklamlar Hakkımızda Facebook FriendFeed Twitter MySpace