Bugün - 22 Ekim 2017 PazarKünyemizSayfalarReklamlarHakkımızda
images/habersistemi_06.pngimages/habersistemi_07.png
 
Sinop   19°C
 
EN DEĞERLİ OSMANLI PARASI ALMANYA’DA ORTAYA ÇIKTIPara koleksiyoncularının yüzyılı aşkın süredir var mı yok mu diye..
RAMAZAN AYININ MÜJDECİSİ VE ÜÇ AYLARIN BAŞLANGICIAK Parti Sinop İl Başkanı Ali Çöpcü Regaip Kandili nedeniy..
İZMİR FUARINDA SİNOP CEZAEVİ RÜZGARI

Sinop Ceza infaz Kurumu, İzmir Gündoğdu Meydanında düzenlenen ve 77 Ceza Evinin katıldığı geleneksel “Ceza İnfaz Kurumları Ürün ve El Sanatları Fuarı”na katıldı.

Turizm Haberi - 23 Kasım 2015 Pazartesi

(16:14)

Sinop Ceza infaz Kurumu, İzmir Gündoğdu Meydanında düzenlenen ve 77 Ceza Evinin katıldığı geleneksel “Ceza İnfaz Kurumları Ürün ve El Sanatları Fuarı”na katıldı.

Bu yıl onuncusu düzenlenen fuarda ‘’Sabır ile sevgiyi, estetik ile şıklığı birleştirmek bizim işimiz’’ sloganı ile üretim yapan Sinop Ceza İnfaz Kurumları standları yoğun ilgi ile karşılandı.

Her yıl 8 şehirde düzenlenen ve ikinci defa İzmir ’de gerçekleştirilen ve hükümlülerin el emeği göz nuru ürünlerinin ziyaretçilerin beğenisine sunulduğu “10. Ürün ve El Sanatları Fuarı” bu yıl kapılarını İzmir Gündoğdu Meydanında kurulan fuar alanında açtı.

Açılışa; İzmir Valisi Mustafa Toprak, Ceza ve Tevkif evleri Genel Müdürü Enis Yavuz Yıldırım, İşyurtları Kurumu Daire Başkanı Vehbi Kadri Kamer, İzmir Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Doğru, Dokuz Eylül Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Fizun, İzmir İl Jandarma Alay Komutanı Hasan Koçyiğit, İzmir İl Emniyet Müdürü Celal Uzunkaya, İzmir Bölge İdare Mahkemesi Başkanı Ali Telli, İzmir Adli Yargı Adalet Komisyonu Üyesi Oktay Yörük, Karşıyaka Cumhuriyet Başsavcısı Kazım Arapoğlu, Urla Cumhuriyet Başsavcısı Utku Salih Dinçer, Bergama Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Özlüoğlu, Foça Cumhuriyet Başsavcısı  Ali Öztürk, İzmir ve Karşıyaka Adliyesinde görevli hâkim ve Cumhuriyet savcıları Sinop Ceza İnfaz Kurumları Müdürü Özer DUMAN ile ceza infaz kurumlarında ve denetimli serbestlik müdürlüklerinde görevli müdürler ve personelin aralarında bulunduğu yaklaşık 5000  kişi katıldı.

Fuarın açılış konuşmasını yapan İzmir Valisi Mustafa Toprak; Gündoğdu Meydanı’nın İzmir’de gerçekleştirilen önemli etkinliklerin gerçekleştirildiği bir alan olduğunu, bu kapsamda İşyurtları tarafından düzenlenen Fuar Alanına girildiği andan itibaren gerek dizayn şekli, gerekse ürün çeşitliliği itibariyle Fuarın son derece güzel hazırlandığının görüldüğünü, bu Fuarın hükümlü ve tutukluların topluma kazandırılmasına ve rehabilitasyonuna verilen önemi gösterdiğini, yine Fuarın sosyal devletin kapsamında yapılan çalışmaların bir göstergesi olduğunu, diğer yandan bireyleri suça sürükleyen sebeplerin başında bu bireylerin mesleklerinin olmamasının geldiğini, bu nedenin ortadan kaldırılması amacıyla ceza infaz kurumlarında meslek eğitim kurslarının açıldığını ve bu kurslara katılan hükümlülerin meslek sahibi olduğunu, bu çalışmaların ürünlerinin bu Fuarda sergilendiğini, hükümlülere meslek edindirme çalışmaları sonucu ortaya çıkan ürünlerin Dünya standardında bir kaliteye sahip olduğunu ifade ederek teşekkür etti.

Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürü Enis Yavuz YILDIRIM  açılış konuşmasında; İşyurtları Kurumunun Antalya, İstanbul, Ankara ve Elazığ Fuarlarından sonra bu yıl beşinci Fuarın İzmir’de düzenlendiğini, ceza infaz sistemimizin insan odaklı bir yaklaşımı benimsediğini, ceza infaz kurumlarından salıverilecek bireyleri topluma kazandırmayı hedeflediğini, bu kapsamda infaz sistemimizin suça sürüklenen bireylerin yeniden suça yönelmesini önlemek için her türlü eğitim ve psiko-sosyal çalışmaları yoğun bir şekilde sürdüren bir sistem olduğunu, ceza infaz kurumlarımıza gerek Milli Eğitim Bakanlığı gerekse üniversitelerimizle yapılan işbirliği sonucunda okuma yazma eğitiminden lisans ve lisansüstü eğitime kadar her kademede eğitim imkanının hükümlü ve tutuklulara sağlandığını, bu yoğun eğitim çalışmaları sonucunda ilköğretim ve orta öğretim çalışmalarına ilave olarak iki yıllık yüksek öğrenimine 900, dört yıllık yüksek öğrenime 233, yüksek lisans programına 45, doktora çalışmalarına 4 hükümlü ve tutuklunun katıldığını ifade etti.

Sinop standını ziyaret eden İzmir Valisi Mustafa TOPRAK, Ceza ve Tevkif Evleri Genel Müdürü Enis Yavuz YILDIRIM, İşyurtları Daire Başkanı Vehbi Kadri KAMER, İzmir Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Doğru ve diğer katılımcılar Sinop standını beğeni ve ilgi ile ziyaret ettiler. Üretilen gömleklerin kalitesi konusunda hemfikir olan ziyaretçiler, fiyatların ucuzluğu konusunda memnuniyetlerini ifade ettiler.

Ceza ve Tevkif Evleri Genel Müdürü Sayın Enis Yavuz YILDIRIM ‘Sinop Ceza İnfaz Kurumlarımız bizim iftiharımızdır. Başarılı çalışmaları ile çıtayı her geçen gün yükseltiyorlar. Diğer Ceza İnfaz Kurumlarımıza da örnek teşkil ediyorlar Sinop Ceza İnfaz Kurumları ürettikleri gömlek ve kravatla marka oldular. Artık tüm piyasada aranır ve talep görür durumdalar. Buda bizi fazlası ile mutlu ediyor.. Başta Saygıdeğer Kurum Müdürü olmak üzere tüm personele teşekkür ederim’’Şeklinde konuştu.

Sinop Ceza İnfaz Kurumları Müdürü Özer DUMAN ‘Sinop Ceza İnfaz Kurumları olarak son derece başarılı bir fuar gerçekleştirdik. İzmir Fuarı gerek ürünlerimizin, gerek Ceza İnfaz Kurumlarımızın başarılı çalışmalarının, gerekse de ilimizin tanıtımı açısından bizce son derece başarılı geçmiştir. Gömleklerimiz ve kravatlarımızın kalitesi inanılmaz derecede talep gördü. Mart ayı içerisinde Antalya da gerçekleştirilecek fuarla başarılı çalışmalarımızı daha da ileri noktalara taşıyacağız. Biz üretime ve insana önem veriyoruz. Bugünkü başarımızın temelindeki en büyük gerçek budur. Başarılı çalışmalarımızda bize büyük destek sunan Sinop Cumhuriyet Başsavcımız Ozan KAYA ve Ceza İnfaz Kurumları Savcımız Aykut BALCI ya  destek ve ilgilerinden dolayı kurumum ve şahsım adına şükranlarımı sunarım. Bu başarıda büyük emekleri olan tüm kurum personelime  ayrıca teşekkür ederim‘’ dedi. Fuar süresince Sinop Ceza İnfaz Kurumları standını yaklaşık 120.000 kişi ziyaret etti.


Kaynak / Editör: Özkan AKAR Okunma 860

Bu habere hiç yorum yazılmamış, ilk yorumu siz yazın !


TurizmHaberleri

VATAN KALBİNİN ATTIĞI ŞEHİR: ÇANAKKALE
GERZE KÜLTÜR VE SANAT FESTİVALİ COŞTURACAK
SİNOP BELEDİYESİ GAZİEMİR BELEDİYESİNİ KONUK ETTİ
ERKEKLERDE GÖBEK KADINLARDA BASEN İNCELTME KURALI
KARABÜK ZİRAAT ODASINDAN HAYIRLI OLSUN ZİYARETİ
SİNOP EKO-TURİZM TOPLANTISINA EV SAHİPLİĞİ YAPACAK
SİNOP 1.MANTI FESTİVALİNE DAVET
D VİTAMİNİ İÇİN HER GÜN 15 DAKİKA GÜNEŞLENİN

Diğer Haberler

1 MM UZATIN 10 YAŞ GENÇLEŞİN! ÖN DİŞLER YAŞIMIZI ELE VERİYOR
ERKEKLERİN ÖMRÜ DAHA KISA
TÜKENMİŞLİK SENDROMU TÜKETMESİN!
SİNOPLU GAZİ’YE CHP’DEN ZİYARET
ERFELEK SPORA TAM DESTEK
AKÇA’DAN MECLİSE DOSTLUK ZİYARETİ
ONUR PLAKETİYLE ÖDÜLLENDİRİLDİLER
GRİPTEN KORUNMAK İÇİN BU BESİNLERİ TÜKETİN
Ulusal Gazeteler
Yazarlar

130 YILLIK DİKİŞ MAKİNESİ sahibinden.com’un “Antika” kategorisinde yer alan yaklaşı..
En Çok Okunanlar


Sakarya Caddesi Yayalaştırma Projesi'ni destekliyor musunuz?


Anketler
   Kararsız8 Kişi (% 7 )
   Hayır19 Kişi (% 18 )
   Evet77 Kişi (% 74 )

Toplam 104 Kişi


Hava Durumu
Şehir
(Sinop)
Bugün
16°C - 19°C
Cuma
14°C - 20°C
Pazar
14°C - 21°C
Salı
17°C - 23°C

Günün Sözü


Cennet için ibadet geçersizdir?


(Hacı Bektaşı Veli)


Arşiv Getir

Facebook


pornoerdem aydıngereksiz işler uzmanıakaewn
Künyemiz Sayfalar Reklamlar Hakkımızda Facebook FriendFeed Twitter MySpace