Bugün - 14 Aralık 2018 CumaKünyemizSayfalarReklamlarHakkımızda
images/habersistemi_06.pngimages/habersistemi_07.png
 
Sinop   19°C
 
GÖREV BAŞINDA YAPILAN SALDIRIYA KINAMASİNOP KAMU HASTANELERİ BİRLİĞİ GENEL SEKRETERLİĞİ görev şehidi Op.Dr.K..
130 YILLIK DİKİŞ MAKİNESİ sahibinden.com’un “Antika” kategorisinde yer alan yaklaşı..
İZMİR FUARINDA SİNOP CEZAEVİ RÜZGARI

Sinop Ceza infaz Kurumu, İzmir Gündoğdu Meydanında düzenlenen ve 77 Ceza Evinin katıldığı geleneksel “Ceza İnfaz Kurumları Ürün ve El Sanatları Fuarı”na katıldı.

Turizm Haberi - 23 Kasım 2015 Pazartesi

(16:14)

Sinop Ceza infaz Kurumu, İzmir Gündoğdu Meydanında düzenlenen ve 77 Ceza Evinin katıldığı geleneksel “Ceza İnfaz Kurumları Ürün ve El Sanatları Fuarı”na katıldı.

Bu yıl onuncusu düzenlenen fuarda ‘’Sabır ile sevgiyi, estetik ile şıklığı birleştirmek bizim işimiz’’ sloganı ile üretim yapan Sinop Ceza İnfaz Kurumları standları yoğun ilgi ile karşılandı.

Her yıl 8 şehirde düzenlenen ve ikinci defa İzmir ’de gerçekleştirilen ve hükümlülerin el emeği göz nuru ürünlerinin ziyaretçilerin beğenisine sunulduğu “10. Ürün ve El Sanatları Fuarı” bu yıl kapılarını İzmir Gündoğdu Meydanında kurulan fuar alanında açtı.

Açılışa; İzmir Valisi Mustafa Toprak, Ceza ve Tevkif evleri Genel Müdürü Enis Yavuz Yıldırım, İşyurtları Kurumu Daire Başkanı Vehbi Kadri Kamer, İzmir Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Doğru, Dokuz Eylül Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Fizun, İzmir İl Jandarma Alay Komutanı Hasan Koçyiğit, İzmir İl Emniyet Müdürü Celal Uzunkaya, İzmir Bölge İdare Mahkemesi Başkanı Ali Telli, İzmir Adli Yargı Adalet Komisyonu Üyesi Oktay Yörük, Karşıyaka Cumhuriyet Başsavcısı Kazım Arapoğlu, Urla Cumhuriyet Başsavcısı Utku Salih Dinçer, Bergama Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Özlüoğlu, Foça Cumhuriyet Başsavcısı  Ali Öztürk, İzmir ve Karşıyaka Adliyesinde görevli hâkim ve Cumhuriyet savcıları Sinop Ceza İnfaz Kurumları Müdürü Özer DUMAN ile ceza infaz kurumlarında ve denetimli serbestlik müdürlüklerinde görevli müdürler ve personelin aralarında bulunduğu yaklaşık 5000  kişi katıldı.

Fuarın açılış konuşmasını yapan İzmir Valisi Mustafa Toprak; Gündoğdu Meydanı’nın İzmir’de gerçekleştirilen önemli etkinliklerin gerçekleştirildiği bir alan olduğunu, bu kapsamda İşyurtları tarafından düzenlenen Fuar Alanına girildiği andan itibaren gerek dizayn şekli, gerekse ürün çeşitliliği itibariyle Fuarın son derece güzel hazırlandığının görüldüğünü, bu Fuarın hükümlü ve tutukluların topluma kazandırılmasına ve rehabilitasyonuna verilen önemi gösterdiğini, yine Fuarın sosyal devletin kapsamında yapılan çalışmaların bir göstergesi olduğunu, diğer yandan bireyleri suça sürükleyen sebeplerin başında bu bireylerin mesleklerinin olmamasının geldiğini, bu nedenin ortadan kaldırılması amacıyla ceza infaz kurumlarında meslek eğitim kurslarının açıldığını ve bu kurslara katılan hükümlülerin meslek sahibi olduğunu, bu çalışmaların ürünlerinin bu Fuarda sergilendiğini, hükümlülere meslek edindirme çalışmaları sonucu ortaya çıkan ürünlerin Dünya standardında bir kaliteye sahip olduğunu ifade ederek teşekkür etti.

Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürü Enis Yavuz YILDIRIM  açılış konuşmasında; İşyurtları Kurumunun Antalya, İstanbul, Ankara ve Elazığ Fuarlarından sonra bu yıl beşinci Fuarın İzmir’de düzenlendiğini, ceza infaz sistemimizin insan odaklı bir yaklaşımı benimsediğini, ceza infaz kurumlarından salıverilecek bireyleri topluma kazandırmayı hedeflediğini, bu kapsamda infaz sistemimizin suça sürüklenen bireylerin yeniden suça yönelmesini önlemek için her türlü eğitim ve psiko-sosyal çalışmaları yoğun bir şekilde sürdüren bir sistem olduğunu, ceza infaz kurumlarımıza gerek Milli Eğitim Bakanlığı gerekse üniversitelerimizle yapılan işbirliği sonucunda okuma yazma eğitiminden lisans ve lisansüstü eğitime kadar her kademede eğitim imkanının hükümlü ve tutuklulara sağlandığını, bu yoğun eğitim çalışmaları sonucunda ilköğretim ve orta öğretim çalışmalarına ilave olarak iki yıllık yüksek öğrenimine 900, dört yıllık yüksek öğrenime 233, yüksek lisans programına 45, doktora çalışmalarına 4 hükümlü ve tutuklunun katıldığını ifade etti.

Sinop standını ziyaret eden İzmir Valisi Mustafa TOPRAK, Ceza ve Tevkif Evleri Genel Müdürü Enis Yavuz YILDIRIM, İşyurtları Daire Başkanı Vehbi Kadri KAMER, İzmir Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Doğru ve diğer katılımcılar Sinop standını beğeni ve ilgi ile ziyaret ettiler. Üretilen gömleklerin kalitesi konusunda hemfikir olan ziyaretçiler, fiyatların ucuzluğu konusunda memnuniyetlerini ifade ettiler.

Ceza ve Tevkif Evleri Genel Müdürü Sayın Enis Yavuz YILDIRIM ‘Sinop Ceza İnfaz Kurumlarımız bizim iftiharımızdır. Başarılı çalışmaları ile çıtayı her geçen gün yükseltiyorlar. Diğer Ceza İnfaz Kurumlarımıza da örnek teşkil ediyorlar Sinop Ceza İnfaz Kurumları ürettikleri gömlek ve kravatla marka oldular. Artık tüm piyasada aranır ve talep görür durumdalar. Buda bizi fazlası ile mutlu ediyor.. Başta Saygıdeğer Kurum Müdürü olmak üzere tüm personele teşekkür ederim’’Şeklinde konuştu.

Sinop Ceza İnfaz Kurumları Müdürü Özer DUMAN ‘Sinop Ceza İnfaz Kurumları olarak son derece başarılı bir fuar gerçekleştirdik. İzmir Fuarı gerek ürünlerimizin, gerek Ceza İnfaz Kurumlarımızın başarılı çalışmalarının, gerekse de ilimizin tanıtımı açısından bizce son derece başarılı geçmiştir. Gömleklerimiz ve kravatlarımızın kalitesi inanılmaz derecede talep gördü. Mart ayı içerisinde Antalya da gerçekleştirilecek fuarla başarılı çalışmalarımızı daha da ileri noktalara taşıyacağız. Biz üretime ve insana önem veriyoruz. Bugünkü başarımızın temelindeki en büyük gerçek budur. Başarılı çalışmalarımızda bize büyük destek sunan Sinop Cumhuriyet Başsavcımız Ozan KAYA ve Ceza İnfaz Kurumları Savcımız Aykut BALCI ya  destek ve ilgilerinden dolayı kurumum ve şahsım adına şükranlarımı sunarım. Bu başarıda büyük emekleri olan tüm kurum personelime  ayrıca teşekkür ederim‘’ dedi. Fuar süresince Sinop Ceza İnfaz Kurumları standını yaklaşık 120.000 kişi ziyaret etti.


Kaynak / Editör: Özkan AKAR Okunma 1199

Bu habere hiç yorum yazılmamış, ilk yorumu siz yazın !


TurizmHaberleri

BAŞKAN ERGÜL MERKEZ MAHALLE MUHTARLARINI KONUK ETTİ
EN GÜZEL FESTİVAL: SARIŞINLAR FESTİVALİ
SİNOP ARAP TURİSTLERİN GÖZDESİ OLACAK
SİNOP TRAVEL TURKEY İZMİR FUARINDA
SİNOP’UN DENİZİ HAZİNE YATAĞI
24-27 TEMMUZ TARİHLERİNDE SİNOP’A 40.328 ARAÇ GİRİŞ YAPTI
ŞAKİR'DE KAHVALTI KEYFİ
ROMA MEZARLIĞINDA İNCELEME

Diğer Haberler

CANKURTARANLAR 14 CAN KURTARDI
EMEKLİ MÜSTEŞARDAN VALİ ÇETİNKAYA’YA ZİYARET
SAĞLIKLI DİŞLER İÇİN 6 AYDA BİR DİŞ HEKİMİNE
MHP'DE SİNOP ADAYLARI AÇIKLANDI
ANNE SÜTÜ EN DEĞERLİ İLAÇ
RENKLİ GÖZLÜLER MUTLAKA GÜNEŞ GÖZLÜĞÜ TAKMALI
ERSOY KIZILAYA KONUK OLDU
SİNOP'TA İPEKBÖÇEĞİ YETİŞTİRİCİLİĞİ
Ulusal Gazeteler
Yazarlar

EN DEĞERLİ OSMANLI PARASI ALMANYA’DA ORTAYA ÇIKTIPara koleksiyoncularının yüzyılı aşkın süredir var mı yok mu diye..
En Çok Okunanlar


Sakarya Caddesi Yayalaştırma Projesi'ni destekliyor musunuz?


Anketler
   Kararsız10 Kişi (% 8 )
   Hayır23 Kişi (% 20 )
   Evet80 Kişi (% 70 )

Toplam 113 Kişi


Hava Durumu
Şehir
(Sinop)
Bugün
16°C - 19°C
Cuma
14°C - 20°C
Pazar
14°C - 21°C
Salı
17°C - 23°C

Günün Sözü


Çoban uyudu mu kurt emin olur.


(Mevlana)


Arşiv Getir

Facebook


pornoerdem aydıngereksiz işler uzmanıakaewn
Künyemiz Sayfalar Reklamlar Hakkımızda Facebook FriendFeed Twitter MySpace