Bugün - 21 Kasım 2018 ÇarşambaKünyemizSayfalarReklamlarHakkımızda
images/habersistemi_06.pngimages/habersistemi_07.png
 
Sinop   19°C
 
GÖREV BAŞINDA YAPILAN SALDIRIYA KINAMASİNOP KAMU HASTANELERİ BİRLİĞİ GENEL SEKRETERLİĞİ görev şehidi Op.Dr.K..
130 YILLIK DİKİŞ MAKİNESİ sahibinden.com’un “Antika” kategorisinde yer alan yaklaşı..
SAÇ RENGİNİZ KİŞİLİĞİNİZİ YANSITIYOR

İnsanların karakter ve kişiliklerini analiz etmek üzere Harvard Üniversitesi’ndeki bilim adamları ve istatistik alanındaki uzmanlarca yapılan saç rengine göre kişilik analizi.

Yaşam Haberi - 31 Ağustos 2015 Pazartesi

(17:27)

İnsanların karakter ve kişiliklerini analiz etmek üzere Harvard Üniversitesi’ndeki bilim adamları ve istatistik alanındaki uzmanlarca yapılan saç rengine göre kişilik analizi.

Doğuştan gelen saç renginiz mi kişiliğiniz üzerinde etki bırakıyor ya da kişiliğiniz mi saç renginizi etkiliyor orasını bilemeyiz ama, istatistiki veriler bir genelleme yaparak saç renklerine göre insanları sınıflandırabiliyor. Zaman zaman saç renginiz de değişikliğe gitmenizin de bu renklerin insan üzerinde bıraktığı etkilerden kaynaklanıyor olamaz mı ?

Kızıl saçlar, kahverengi saçlar, sarı saçlar ve siyah saçlar olarak 4 kategoride sınıflandırılan karakter analizlerine bakarak sizin için doğruluğunu bizimle paylaşırsanız belki biz de bu verilerin doğruluğu hakkında bir sonuca varabiliriz.

Kızıl Saçlıların Karakter Analizi

Kızıl saçlı kadınlar diğer kadınlara oranlara, inatçı, baştan çıkarıcı, sinirli, dobra, alıngan, tutkulu ve farklı fikirlere sahiptirler. Bu analizi yapan bilim adamları kızıl saçlı kadınların aynı zamanda duyarlı bir kişiliğe sahip olduklarını ve onlar için hiçbir şeyin imkansız olmadığını belirtiyor.

Değişikliklere, farklı ortamlara ve durumlara karşı rahatlıkla uyum sağlarlar. Uzmanlar, kızılların yine diğer saçlı kadınlara oranla anti-stres hormon düzeylerinin çok düşük olduğundan, heyecanlı ve strese meyilli bir yapıda olduklarını belirtiyor.

Kahverengi Saçlıların Karakter Analizi

Esmerler ve kumrallar, genellikle sorumluluk sahibi “iyi kız” olarak algılanır. Fransız uzmanlar, Nobel ödülü kazanan insanların çoğunun esmerler olduğuna dikkat çekiyor. Yani bu esmerlerin daha akıllı olduğu anlamına mı geliyor? Hayır, fakat onlar çalışkanlıklarıyla diledikleri makama ulaşmakta çok daha başarılılar. Kahverengi saçlı kadınların üzerinde genellikle ağır yükler olur fakat ancak pes etme noktasında geldiklerinde sinirleri tavan yapan.

Sarı Saçlıların Karakter Analizi

Sarışınlar sıklıkla seksi olarak algılanır. Fakat aynı zamanda bakımlı ve havalı bir izlenim de yaratır. Diğer saç rengine sahip kadınlara göre daha erken evlenen sarışınlar, söz konusu boşanma olunca da liderliği kimselere bırakmıyor.

Neden erkekler sarışınlara daha fazla ilgi duyar sorusuna cevabına gelince, bu saç rengi gençliği ve dişiliği yansıtıyor; aynı zamanda itaat ve saflığı da tasvir ediyor. Doğal olarak da bu durum erkekleri cezbediyor. Sarışınların genellikle basit bir zekaya sahip olduğu düşünülse de aslında gerçek bunun tam tersidir. Sarışınların sahip olduğu geniş sözcük bilgisi ve matematikteki başarısı yapılan birçok araştırmada zekalarının azımsanmayacak derecede yüksek olduğunu gözler önüne seriyor. Mizahi yönleri de diğer saç renklerine sahip kadınlara göre daha yüksek olduğu da araştırmadan çıkan bir diğer dikkat çekici sonuç.

Siyah Saçlıların Karakter Analizi

Sarışınlar acelecilikleriyle, siyah saçlı kadınlar ise ağır hareketleriyle dikkat çeker. Erkeklerde saygı uyandıran siyah saçlı kadınlar, nereden geldikleri nereye gidecekleri konularına fazlasıyla kafa yorarlar. Uzmanlar, siyah saçlı kadınların daha ciddi ve ölçülü olduklarına da dikkat çekiyor. Bazen melankolik, benmerkezci olmalarına karşın, çoğu zaman da kendi güçlerinden şüphe eden bir yapıları vardır.

Uzmanlar saç rengine göre de bir çalışma grubu oluşturmuş. Analistlere göre; kızıllar sıradışı iş yürütme fikirleriyle kumrallar yaratıcılık ve el becerisiyle sarışınlar sosyallikleri ve kamuoyunu bilgilendirme yeteneğiyle; esmerler ise mali ve idare yönetim becerileriyle dikkat çekiyorlar.


Kaynak / Editör: Özkan AKAR Okunma 1158

Bu habere hiç yorum yazılmamış, ilk yorumu siz yazın !


YaşamHaberleri

CİLDİNİZ YAZIN SAĞLIKLA IŞILDASIN, EN BÜYÜK PROBLEM CİLDİN KURUMASI
'2013 Akdeniz Oyunları' Mersin'de yapılacak
BAŞKAN ERGÜL’DEN “BABALAR GÜNÜNE ÖZEL ÇAT KAPI ZİYARET “
BELEDİYE CADDESİNDE İFTAR
CUMHURİYET TURNUVASI
KIŞA HAZIRLANIRKEN TÜKETİLMESİ GEREKEN 10 BESİN
TEMİZLENMEYEN KLİMA HASTALIK SAÇIYOR
KEMİK ERİMESİNİN DİĞER ADI OSTEOPOROZ RİSKİNDEN KORUNMA YOLU

Diğer Haberler

ONUR PLAKETİYLE ÖDÜLLENDİRİLDİLER
25. DÖNEM AK PARTİ MİLLETVEKİLİ ADAY ADAYI CENGİZ TOKMAK VEKİL GİBİ KARŞILANDI
62 YAŞINDA KALP KRİZİ GEÇİREN KIBRIS GAZİSİ SON YOLCULUĞUNA UGURLANDI
POSTACILAR YARIŞTI
TOPLUM YARARINA ÇALIŞMA PROGRAMI DUYURUSU
YGS MARATONU BAŞLADI, BARAJ İÇİN 20 NET GEREKİYOR!
SİNOP NP TURİZM YENİLİKLERLE SEZONA HAZIR
TEMA MECLİS BAŞKANINI ZİYARET ETTİ
Ulusal Gazeteler
Yazarlar

EN DEĞERLİ OSMANLI PARASI ALMANYA’DA ORTAYA ÇIKTIPara koleksiyoncularının yüzyılı aşkın süredir var mı yok mu diye..
En Çok Okunanlar


Sakarya Caddesi Yayalaştırma Projesi'ni destekliyor musunuz?


Anketler
   Kararsız9 Kişi (% 8 )
   Hayır23 Kişi (% 20 )
   Evet80 Kişi (% 71 )

Toplam 112 Kişi


Hava Durumu
Şehir
(Sinop)
Bugün
16°C - 19°C
Cuma
14°C - 20°C
Pazar
14°C - 21°C
Salı
17°C - 23°C

Günün Sözü


Müzik aşkı besteler.


(Shakespeare)


Arşiv Getir

Facebook


pornoerdem aydıngereksiz işler uzmanıakaewn
Künyemiz Sayfalar Reklamlar Hakkımızda Facebook FriendFeed Twitter MySpace