Bugün - 19 Eylül 2018 ÇarşambaKünyemizSayfalarReklamlarHakkımızda
images/habersistemi_06.pngimages/habersistemi_07.png
 
Sinop   19°C
 
RAMAZAN AYININ MÜJDECİSİ VE ÜÇ AYLARIN BAŞLANGICIAK Parti Sinop İl Başkanı Ali Çöpcü Regaip Kandili nedeniy..
130 YILLIK DİKİŞ MAKİNESİ sahibinden.com’un “Antika” kategorisinde yer alan yaklaşı..
SAÇ RENGİNİZ KİŞİLİĞİNİZİ YANSITIYOR

İnsanların karakter ve kişiliklerini analiz etmek üzere Harvard Üniversitesi’ndeki bilim adamları ve istatistik alanındaki uzmanlarca yapılan saç rengine göre kişilik analizi.

Yaşam Haberi - 31 Ağustos 2015 Pazartesi

(17:27)

İnsanların karakter ve kişiliklerini analiz etmek üzere Harvard Üniversitesi’ndeki bilim adamları ve istatistik alanındaki uzmanlarca yapılan saç rengine göre kişilik analizi.

Doğuştan gelen saç renginiz mi kişiliğiniz üzerinde etki bırakıyor ya da kişiliğiniz mi saç renginizi etkiliyor orasını bilemeyiz ama, istatistiki veriler bir genelleme yaparak saç renklerine göre insanları sınıflandırabiliyor. Zaman zaman saç renginiz de değişikliğe gitmenizin de bu renklerin insan üzerinde bıraktığı etkilerden kaynaklanıyor olamaz mı ?

Kızıl saçlar, kahverengi saçlar, sarı saçlar ve siyah saçlar olarak 4 kategoride sınıflandırılan karakter analizlerine bakarak sizin için doğruluğunu bizimle paylaşırsanız belki biz de bu verilerin doğruluğu hakkında bir sonuca varabiliriz.

Kızıl Saçlıların Karakter Analizi

Kızıl saçlı kadınlar diğer kadınlara oranlara, inatçı, baştan çıkarıcı, sinirli, dobra, alıngan, tutkulu ve farklı fikirlere sahiptirler. Bu analizi yapan bilim adamları kızıl saçlı kadınların aynı zamanda duyarlı bir kişiliğe sahip olduklarını ve onlar için hiçbir şeyin imkansız olmadığını belirtiyor.

Değişikliklere, farklı ortamlara ve durumlara karşı rahatlıkla uyum sağlarlar. Uzmanlar, kızılların yine diğer saçlı kadınlara oranla anti-stres hormon düzeylerinin çok düşük olduğundan, heyecanlı ve strese meyilli bir yapıda olduklarını belirtiyor.

Kahverengi Saçlıların Karakter Analizi

Esmerler ve kumrallar, genellikle sorumluluk sahibi “iyi kız” olarak algılanır. Fransız uzmanlar, Nobel ödülü kazanan insanların çoğunun esmerler olduğuna dikkat çekiyor. Yani bu esmerlerin daha akıllı olduğu anlamına mı geliyor? Hayır, fakat onlar çalışkanlıklarıyla diledikleri makama ulaşmakta çok daha başarılılar. Kahverengi saçlı kadınların üzerinde genellikle ağır yükler olur fakat ancak pes etme noktasında geldiklerinde sinirleri tavan yapan.

Sarı Saçlıların Karakter Analizi

Sarışınlar sıklıkla seksi olarak algılanır. Fakat aynı zamanda bakımlı ve havalı bir izlenim de yaratır. Diğer saç rengine sahip kadınlara göre daha erken evlenen sarışınlar, söz konusu boşanma olunca da liderliği kimselere bırakmıyor.

Neden erkekler sarışınlara daha fazla ilgi duyar sorusuna cevabına gelince, bu saç rengi gençliği ve dişiliği yansıtıyor; aynı zamanda itaat ve saflığı da tasvir ediyor. Doğal olarak da bu durum erkekleri cezbediyor. Sarışınların genellikle basit bir zekaya sahip olduğu düşünülse de aslında gerçek bunun tam tersidir. Sarışınların sahip olduğu geniş sözcük bilgisi ve matematikteki başarısı yapılan birçok araştırmada zekalarının azımsanmayacak derecede yüksek olduğunu gözler önüne seriyor. Mizahi yönleri de diğer saç renklerine sahip kadınlara göre daha yüksek olduğu da araştırmadan çıkan bir diğer dikkat çekici sonuç.

Siyah Saçlıların Karakter Analizi

Sarışınlar acelecilikleriyle, siyah saçlı kadınlar ise ağır hareketleriyle dikkat çeker. Erkeklerde saygı uyandıran siyah saçlı kadınlar, nereden geldikleri nereye gidecekleri konularına fazlasıyla kafa yorarlar. Uzmanlar, siyah saçlı kadınların daha ciddi ve ölçülü olduklarına da dikkat çekiyor. Bazen melankolik, benmerkezci olmalarına karşın, çoğu zaman da kendi güçlerinden şüphe eden bir yapıları vardır.

Uzmanlar saç rengine göre de bir çalışma grubu oluşturmuş. Analistlere göre; kızıllar sıradışı iş yürütme fikirleriyle kumrallar yaratıcılık ve el becerisiyle sarışınlar sosyallikleri ve kamuoyunu bilgilendirme yeteneğiyle; esmerler ise mali ve idare yönetim becerileriyle dikkat çekiyorlar.


Kaynak / Editör: Özkan AKAR Okunma 1110

Bu habere hiç yorum yazılmamış, ilk yorumu siz yazın !


YaşamHaberleri

OKULLAR ARSI YÜZME MUSABAKALARI
GENÇ GİRİŞİMCİLERDEN "KUZEYDEN CAFE" HİZMETE GİRDİ
ÇOCUKLARIN VAZGEÇİLMEZİ MEYVE SULARI
BAŞKAN TOKMAK "BAŞARIMIZ DAİM OLACAK" DEDİ
CİHAN’LA MAİDE KOZLARINI PAYLAŞIYOR!
SİNOPLU SES SANATÇISI YAĞMUR YALÇIN “TRT TÜRKܔKANALINA KONUK OLDU
SAĞLIKLI YAŞAM İÇİN HER GÜN 30 DAKİKA TEMPOLU YÜRÜYÜŞ ” GÜNDE 10.000 ADIM ATIN”
GELECEĞİMİZİN TEMİNATI MİNİK ÖĞRENCİLER

Diğer Haberler

KORGENERAL OCAKLI SİNOP'TA
SİNOPLU FENERBAHÇELİLER SEVİNDİRDİ
SİNOP ÜNİVERSİTESİ KARDEŞ OKULLA BULUŞTU
MECLİS ÜYELERİ MİSAFİR OLDU
2015 YILININ TÜM İNSANLIĞA HAYIRLAR GETİRMESİNİ TEMENNİ EDİYORUM
ALTAY AİLESİNİN ACI GÜNÜ
ANANAS SUYU İLE GÜZELLEŞİN
KALBİN TOLERE EDEBİLECEĞİ ŞEKİLDE İDEAL KİLONUZU KORUYUN
Ulusal Gazeteler
Yazarlar

EN DEĞERLİ OSMANLI PARASI ALMANYA’DA ORTAYA ÇIKTIPara koleksiyoncularının yüzyılı aşkın süredir var mı yok mu diye..
En Çok Okunanlar


Sakarya Caddesi Yayalaştırma Projesi'ni destekliyor musunuz?


Anketler
   Kararsız8 Kişi (% 7 )
   Hayır22 Kişi (% 20 )
   Evet80 Kişi (% 72 )

Toplam 110 Kişi


Hava Durumu
Şehir
(Sinop)
Bugün
16°C - 19°C
Cuma
14°C - 20°C
Pazar
14°C - 21°C
Salı
17°C - 23°C

Günün Sözü


Namus görünmez bir cevherdir; çok kere ona sahip olmayanlar sahipmiş gibi görünürler.


(Shakespeare)


Arşiv Getir

Facebook


pornoerdem aydıngereksiz işler uzmanıakaewn
Künyemiz Sayfalar Reklamlar Hakkımızda Facebook FriendFeed Twitter MySpace