Bugün - 18 Ocak 2019 CumaKünyemizSayfalarReklamlarHakkımızda
images/habersistemi_06.pngimages/habersistemi_07.png
 
Sinop   19°C
 
GÖREV BAŞINDA YAPILAN SALDIRIYA KINAMASİNOP KAMU HASTANELERİ BİRLİĞİ GENEL SEKRETERLİĞİ görev şehidi Op.Dr.K..
130 YILLIK DİKİŞ MAKİNESİ sahibinden.com’un “Antika” kategorisinde yer alan yaklaşı..
SURİYE PKK’SINA YARDIM ULAŞTIRILMASI AYMAZLIKTIR

Türk Ocakları Sinop Şube Başkanı Metin Oktay FINDIK son günlerde meydana gelen tarihî önemdeki gelişmeler üzerine bir basın açıklaması düzenledi.

Gündem Haberi - 27 Temmuz 2015 Pazartesi

(13:39)

Türk Ocakları Sinop Şube Başkanı Metin Oktay FINDIK son günlerde meydana gelen tarihî önemdeki gelişmeler üzerine bir basın açıklaması düzenledi.

Türkiye ve Türk Milleti tarihî bir kavşakta bulunmaktadır. Diyerek sözlerine başlayan Metin Oktay FINDIK şöyle devam etti.

AÇILIM VE ÇÖZÜM POLİTİKALARI PKK’YA ALAN KAZANDIRDI

2003’de Irak’ın işgali ve bütünlüğünün ortadan kaldırılmasıyla başlayan gelişmeler, Birinci Paylaşım Savaşı’ndan yüz yıl sonra Türk-İslam coğrafyasının yeniden kan gölüne dönmesine zemin hazırlamıştır. Arap Baharı sahtekârlığıyla Müslüman ülkelere yönelik emperyalist saldırılar, selefi-cihatçı ideoloji adına İslam dinine ve insanlığa karşı işlenen cinayetler bu büyük ve derin buhranın yansımalarından ibarettir. Sınırlarımızın içindeki terörü, çok daha büyük bir tehdit haline getiren bu gelişmeler karşısında, son derecede yanlış bir kararla başlatılan “açılım ve çözüm” politikaları içeride PKK ve uzantılarının alan kazanması, Suriye’de ise kantonlar kurarak Türkiye’yi çevreleyen bir siyasî projenin hayata geçirilmesi ile sonuçlanmıştır.

“ÇÖZÜM SÜRECİNE ZARAR GELMESİN” GEREKÇESİ GAFİLLİKTİR

Türk devletinin bütünlüğü ve bekası ağır bir tehdit altındadır. Devleti yönetenler, Mecliste millet adına bulunanlar ve bütün vatanseverler, öncelikle yanlıştan dönmenin fazilet olduğu gerçeğini kabul ve teslim etmelidirler. Güvenlikçi yaklaşımla meselelerin halledilemeyeceğini söyleyenler bugün meydana gelen terör eylemleri karşısında yüzleri kızarmadan güvenlik zafiyetinden bahsetmektedirler. Devlet, çözüm sürecine zarar gelmesin gibi gafilane bir gerekçe ile derin bir zafiyete uğratılmıştır.

 6-8 Ekimden sonra sıkça telaffuz edilen “kamu düzeni” kavramı lafta kalmış, PKK ve uzantısı yapılanmalar sadece Doğu ve Güneydoğu’da değil, İstanbul başta olmak üzere ülkenin pek çok yerinde faaliyetlerini yoğunlaştırmıştır. Şehir meydanlarında silahlarla gösteri yapılmakta, yollar kesilmektedir. Kürtçü siyasete oy desteği veren kesimler, Meclisteki temsilin, sadece ve yalnızca etnik bölücülerin talep çıtasını yükselttiğini anlamalıdırlar. Yerel yönetim sistemindeki değişikliklerin PKK’ya bölgede sağladığı imkânlar şimdi de ülke düzeyine taşınmak istenmektedir.

SURİYE PKK’SINA YARDIM ULAŞTIRILMASI AYMAZLIKTIR

Suriye’nin kuzeyinde geniş bir alanı kontrol eden Suriye PKK’sına yardım ulaştırılması tam bir çaresizlik ve aymazlık örneği olarak tarihe geçmiştir. Diğer yandan, PKK ve hamilerinin IŞİD’i bahane ederek Türk devletini PYD’yi desteklemeye mecbur bırakmalarına psikolojik destek veren Türklük düşmanı medya mensupları görevlerini hakkıyla yerine getirmektedir. Türkiye, içeride ve dışarıda millî varlığına yönelik kimden gelirse gelsin en sert şekilde mücadele etmelidir.  Ancak şurası unutulmasın ki, Türk devleti başkalarının hedeflerinin taşeronu değildir. Bu bakımdan Suriye içinde çekilmek istendiğimiz bataklık konusunda azami hassasiyetin gösterilmesi tabiidir.

TÜRKMENLER KORUNMALIDIR

Türk Devletinin ve Irak ve Suriye’deki Türkmen kardeşlerimizin karşı karşıya bulunduğu çok taraflı tehdide karşı bütünlüklü bir siyaset inşa ve icra etmesi tarihî ve kaçınılmaz bir vazife haline gelmiştir. Bunun için öncelikle, temel insan hak ve özgürlüklerine halel getirmeden terörle ve teröristle tavizsiz mücadele ilkesinin hayata geçirilmesi zaruridir. Suriye ve Ortadoğu politikalarındaki hatalardan gerekli dersler çıkarılmalı,  gerçekler ışığında ve millî çıkarlarımız doğrultusunda kararlı ve sağlam bir yol haritası tespit edilmelidir.

 

TERÖRİSTLE ANLADIĞI DİLDE KONUŞULMALIDIR, ETNİK FİTNE YOK EDİLMELİDİR

Unutulmamalıdır ki, teröristle anladığı dilden konuşmayan hiçbir yaklaşım anaların ağlamamasını sağlamaz. Başka hedeflerini tahakkuk ettirmek fırsatı sağlayan geçici bir süre için “çatışmasızlık” politikasından yararlanan terör örgütüne bel bağlamanın “tarihî yanılgı”sının maliyeti ağırdır. Türk devletini yönetenler derhal, milletimizin içine sokulan bu “etnik fitne”nin yok edilmesi için gerekli tedbirleri almakla yükümlüdürler.

Türkiye öncelikle kendi birliğini ve bütünlüğünü tehdit eden terör örgütünü etkisiz hale getirmeli, sonra da güneyimizden gelen her türlü tehlikeyi bertaraf edecek caydırıcı tedbirleri geliştirmelidir. Siyasiler, Türkiye’nin birliği ve Türk milletinin bütünlüğüne yönelik tehdit karşısında şahsî kaygılar veya parti çıkarlarından arınmış olarak tam bir yüksek feragat ve şuurla hareket etmelidirler. Aksi takdirde tarih ve millet huzurunda mesul olacak ve vebal altında kalacaklardır.

Daha önce müteaddit yazı ve açıklamalarımızda ifade ettiğimiz bu uyarıların dikkate alınmasını bekliyor, bu tarihî eşikte, Osmanlı Devletinin dağılma döneminde millî şuuru ayağa kaldıran ve Türkiye Cumhuriyetinin inşasında temel bir rol oynamış olan bu köklü Ocağın sesine kulak verilmesini ümit ediyoruz.”


Kaynak / Editör: Özkan AKAR Okunma 1466

Bu habere hiç yorum yazılmamış, ilk yorumu siz yazın !


GündemHaberleri

TÜRK KIZILAY'IN YENİ GENEL BAŞKANI KEREM KINIK
SİNOP ÜNİVERSİTESİ REKTÖRÜ PROF. DR. DALGIN "SİNOP ÜNİVERSİTESİNİN FETÖ'CÜLERİN LİMANI OLMASINA İZİN VERMEDİM"
CHP’Lİ BARIŞ KARADENİZ: “GAZİLERİMİZ, BAĞIMSIZLIK VE ÖZGÜRLÜK TUTKUSUNUN KAHRAMANLARIDIR”
VALİ ÇETİNKAYA ABD VE KANADA YOLCUSU
BAŞKAN ERGÜN’DEN MİRAÇ KANDİL MESAJI
SİNOP İL SU YÖNETİMİ KOORDİNASYON KURULU TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRİLDİ
TAZİYE ZİYARETİ
TARIM MÜDÜRLÜĞÜNDEN İSTİHDAM ARTIRICI BİLGİLENDİRME TOPLANTISI

Diğer Haberler

HEDEF TÜRKİYE ŞAMPİYONLUĞU
MİLLİ JUDOCUMUZ DUYGU TOPAL BÜYÜKLER LİGİNDE
Sürücüler bu zinciri çok sevecek
VALİ VE EŞİ CEMİLE NİNEYE ZİYARET ETTİ
HALSİZLİĞİNİZİN NEDENİ SUSUZLUK OLABİLİR
ÇÖREK OTU YAĞI KIŞ MEVSİMİNİN EN ETKİLİ İLACI
“CUMHURİYET AYDINLANMA DEVRİMİDİR”
ŞAMPİYONLAR KUPALARINI REKTÖRDEN ALDILAR
Ulusal Gazeteler
Yazarlar

EN DEĞERLİ OSMANLI PARASI ALMANYA’DA ORTAYA ÇIKTIPara koleksiyoncularının yüzyılı aşkın süredir var mı yok mu diye..
En Çok Okunanlar


Sakarya Caddesi Yayalaştırma Projesi'ni destekliyor musunuz?


Anketler
   Kararsız10 Kişi (% 8 )
   Hayır23 Kişi (% 20 )
   Evet80 Kişi (% 70 )

Toplam 113 Kişi


Hava Durumu
Şehir
(Sinop)
Bugün
16°C - 19°C
Cuma
14°C - 20°C
Pazar
14°C - 21°C
Salı
17°C - 23°C

Günün Sözü


Cennet için ibadet geçersizdir?


(Hacı Bektaşı Veli)


Arşiv Getir

Facebook


pornoerdem aydıngereksiz işler uzmanıakaewn
Künyemiz Sayfalar Reklamlar Hakkımızda Facebook FriendFeed Twitter MySpace