Bugün - 19 Şubat 2018 PazartesiKünyemizSayfalarReklamlarHakkımızda
images/habersistemi_06.pngimages/habersistemi_07.png
 
Sinop   19°C
 
CHP SİNOP MİLLETVEKİLİ BARIŞ KARADENİZ “HER BEŞ GENCİMİZDEN BİRİ İŞSİZAKP’Lİ OLMAYANA İŞ YOK’ DEVRİ KAPANIYOR CHP Sinop Milletvekili..
130 YILLIK DİKİŞ MAKİNESİ sahibinden.com’un “Antika” kategorisinde yer alan yaklaşı..
TECRÜBELER VE BİRİKİMİMİZ, ÜNİVERSİTEMİZİ ŞEHİRLE BÜTÜNLEŞTİRİP HAK ETTİĞİ SAYGIN KONUMA ULAŞTIRACAK YETERLİKTEDİR

Sinop Üniversitesi Rektör Adayı Prof.

Eğitim Haberi - 16 Haziran 2015 Salı

(13:37)

Sinop Üniversitesi Rektör Adayı Prof. Dr. Sedat KARAYUCEL Sinop Öğretmenevinde düzenlediği kahvaltılı basın toplantısında adaylık sürecinde değerlendirmelerde bulunurken; Sinop Üniversitesi 2015-2019 eğitim-öğretim yılları arasını kapsayan Rektör Adaylığımı kamuoyuyla paylaşmak üzere bir araya geldik dedi.

Rektör Adayı Prof. Dr. Sedat KARAYUCEL; öncelikle bundan önceki dönemlerde üniversitemizi yönetmiş ve üniversitemizin kalkınmasına katkıda bulunmuş herkese teşekkür ediyorum. Ancak hepimizin malumu olduğu üzere; Sinop Üniversitesi, ülkemizin diğer üniversitelerine kıyasla pek çok açıdan geri durumdadır. Özellikle yeni kurulan üniversitelerle karşılaştırıldığında önemli oranda gelişmişlik farkı olduğu dikkati çekmektedir. Bu temel sorundan hareketle üniversitemizin, tüm çalışanları ve Sinop halkı ile mensubiyetinden gurur duyacağı değerleri olan, yenilikçi, çağdaş ve şehriyle bütünleşmiş bir üniversite olabilmesi için adaylığımı ilan ediyorum.

Yükseköğretim tahsilime başladığım Sinop Su Ürünleri Fakültesi’nde, Öğrenci Temsilciliği, Anabilim Dalı Başkanlığı, Bölüm Başkanlığı ve Dekanlık gibi akademik görevlerin yanı sıra şehrimizin sivil toplum örgütlerinde de çeşitli idari görevlerde bulundum. Diğer yandan ulusal ve uluslararası pek çok alanda ülkemizi temsil etme imkânım oldu. Bu münasebetle gerek üniversitemiz gerekse yaşadığımız şehrin kültürüyle hem hal olup içinde bulunduğum tüm kuruluşların bir parçası oldum.

Bir yönetime talip olmak, şahsi bir beklentinin ötesinde ekip ruhu ve zevki ile birlikte başarılabilecek ulvi bir iştir. Üniversitem ve şehrimizde kazandığım tecrübe ve başarma azmi, bana aynı zamanda ülkeme olan sorumluluğum kadar Sinop şehrine ve üniversitesine karşı da ağır bir sorumluluk yüklemiştir.

Bu sorumluluk ve başarma azminin gereğidir ki; 2011 yılında olduğu gibi 2015 yılında da Sinop Üniversitesi Rektörlüğüne aday oldum. Geçen süre zarfında üniversitemizin yaşadığı sorunları, yönetime talip olan bir kişinin gözüyle yakında izleme fırsatıyla, mevcut sorunları içinde yaşayıp hisseden ve çözüm önerileri üreten bir öğretim üyesi pozisyonundayım. Geride bıraktığımız dönemde üniversitemizi daha ileriye götüreceğini düşündüğümüz fikir ve projelerimizin dikkate alınmaması nedeniyle sorumluluk almak mecburiyetindeyiz.

Yönetime geldiğimiz takdirde, yasaların verdiği yetki ve sorumluluklar çerçevesinde, hesap verebilirlik önceliğini ilke edinerek akademik özerkliği kurumsal yapının tüm katmanlarına eşit olarak yayılmasını öngörmekteyiz.

 

Öncelikli hedeflerimiz arasında bütün personelimizin mutlu olmasını temin edecek her türlü destek ve olumlu çalışma ortamının sağlanması gelmektedir. Çalışanların performans değerlendirmesinin bilimsel ölçütler, adil ve eşitlikçi ilkeler olduğu ve tüm değerlendirmelerin sadakate göre değil liyakate göre yapıldığı bir ortam oluşturma idealindeyiz.

Tecrübeler ve birikimimiz, büyük bir takım olarak Sinop üniversitesinin gelişmesine katkı sağlayacak tüm bileşenleri bir araya getirip üniversitemizi şehirle bütünleştirip hak ettiği saygın konuma ulaştıracak yeterliktedir.

 

Bugüne kadar alışılmış bir şekilde dile getirilmiş vaatler dışında, söylediği her sözün arkasında durup beklenen gelişmiş bir üniversite olmak için üzerine düşen her görevi inanç ve özveriyle yapabileceğimize olan inancımız tamdır.

Ülkemizin insan ve maddi kaynakları, taşıdığımız sorumluluk ve planladığımız projelerin gerçekleştirilmesi için yeterlidir. Bu düşüncelerle vatan ve milletimize hayırlı, devletimizin öncelik ve beklentilerine cevap verebilecek bir yönetim biçimiyle tüm Sinop ve ülkemizin değerlerinden Sinop ve üniversite için hep birlikte faydalanıp, üniversite iç huzurunun en üst seviyede olduğu, insan ve bilim gelişiminin temel unsur olarak görüldüğü bir üniversite sözü veriyorum.

Sinop Üniversitesi Rektör Adayı Prof. Dr. Sedat KARAYUCEL ÖZGEÇMİŞ;

Prof. Dr. Sedat KARAYÜCEL 1965 yılında Trabzon-Sürmene'de doğdu. İlk, orta ve lise tahsilini Sürmene'de tamamladı. 1984 yılında Ondokuz Mayıs Üniversitesi Sinop Su Ürünleri Fakültesine girdi ve 1988 yılında iyi dereceyle mezun oldu. 1989 yılında aynı fakülteye Araştırma Görevlisi olarak göreve başladı ve 1992 yılında Su Ürünleri Yetiştiriciliği Bölümünde Yüksek Lisansını tamamladı. 1992 yılında İngiltere (İskoçya) Stirling Üniversitesi'ne doktorasını yapmak üzere görevlendirildi ve doktorasını 1996 yılında tamamlayarak yurda döndü. Kısa dönem olarak vatani görevini tamamladı.  

 1999 yılında Ondokuz Mayıs Üniversitesi Sinop Su Ürünleri Fakültesi Su Ürünleri Yetiştiriciliği Anabilim Dalına Yardımcı Doçent olarak atandı. 2004 yılında aynı fakültede Doçent Doktor, 2009 yılında da Profesör Doktor ünvanını aldı. Üç yıl Dekan Yardımcılığı görevinde bulundu. 2010-2013 yıları arası Su Ürünleri Fakültesi Dekanlığı yaptı. Sinop Üniversitesi'nde birçok Fakülte ve Yüksekokul'da Yönetim Kurulu Üyelikleri ile kendi Fakültesinde Anabilim Dalı Başkanlığı ve Bölüm Başkanlığı görevlerinde bulundu. Sinop Üniversitesi Su Üstü ve Su Altı Sporları Kulübü ve Derneği Kurucu Başkanlığını yaptı. Sinop Üniversitesi Merkez Laboratuvarı projesinin hazırlanmasında aktif olarak çalışarak, Harcama Yetkilisi ve Laboratuvar Sorumluluğunu yaptı. Üniversitenin Bilimsel Araştırma Projeleri (BAP) Komisyon Başkanlığı, Etik Kurulu Başkanlığı görevlerinde bulunmuştur. Çok sayıda yurtiçi ve yurtdışı projenin sahibi olup, birçok yüksek lisans ve doktora öğrencisi yetiştirmiştir. Alanı ile ilgili dergilerde hakemlik, danışmanlık ve editörlük yapmaktadır. Otuzbeşin üzerinde SCI indexli dergide taranan ve ayrıca birçok ulusal ve uluslararası makalesi bulunmaktadır. Tarım Orman ve Köy İşleri Bakanlığı, DPT, TÜBİTAK ve Avrupa Birliği gibi birçok kuruma proje hazırlamış, yürütmüş ve hakemlikler yapmıştır. Halen Türkiye Odalar ve Borsalar Birliğine bağlı Sinop Ticaret ve Sanayi Odasının Akademik Danışmanlığı görevini sürdürmektedir.  Çok iyi derecede ingilizce bilmekte olup evli ve iki çocuk babasıdır.


Kaynak / Editör: Özkan AKAR Okunma 1138

Bu habere hiç yorum yazılmamış, ilk yorumu siz yazın !


EğitimHaberleri

ÇOCUĞUNUZUN ÇANTASI ÜÇ KİLOYU GEÇMESİN
SGK ‘DAN MİLLİ EĞİTİME VİDEOKONFERANS USÛLÜ EĞİTİM
DENİZ YILDIZLARI BÜYÜLEDİ
ŞAİRLERİN DİLİNDEN SİNOP
KARNE TEHDİT UNSURU OLARAK GÖRÜLMEMELİ
“ORMANIN SESİ SEN OL” SLOGAN YARIŞMASINDA TÜRKİYE ÜÇÜNCÜSÜ OLDU
SİNOP İLAHİYAT FAKÜLTESİ DEKANLARI “ŞİDDET VE NEFRETLE KINIYORUZ”
HAYIRLI OLSUN ZİYARETİ

Diğer Haberler

ÇOCUK ŞİDDETİ AİLEDE ÖĞRENİYOR
GOLCÜ SİNAN’DAN KÜÇÜKLERE BÜYÜK JEST
SİNOP İL MÜFTÜ VEKİLİ İZCİ “SIRTINI HALKA VE HAKKA YASLAYANLAR KAZANDI”
HAYIRLI OLSUN ZİYARETİ
SİNOP ÜNİVERSİTESİ SUDAN EĞİTİM İŞBİRLİĞİ TEMELLERİNİ ATTI
RIFAT ÖRNEK BAŞKAN YARDIMCISI
Hasar gören organ tedavisi hayal değil
DEPRESYON BEL AĞRISINI, BEL AĞRISI DEPRESYONU TETİKLİYOR
Ulusal Gazeteler
Yazarlar

EN DEĞERLİ OSMANLI PARASI ALMANYA’DA ORTAYA ÇIKTIPara koleksiyoncularının yüzyılı aşkın süredir var mı yok mu diye..
En Çok Okunanlar


Sakarya Caddesi Yayalaştırma Projesi'ni destekliyor musunuz?


Anketler
   Kararsız8 Kişi (% 7 )
   Hayır21 Kişi (% 19 )
   Evet79 Kişi (% 73 )

Toplam 108 Kişi


Hava Durumu
Şehir
(Sinop)
Bugün
16°C - 19°C
Cuma
14°C - 20°C
Pazar
14°C - 21°C
Salı
17°C - 23°C

Günün Sözü


Aşk davaya benzer, cefa çekmek de şahide: Şahidin yoksa davayı kazanamazsın ki !


(Mevlana)


Arşiv Getir

Facebook


pornoerdem aydıngereksiz işler uzmanıakaewn
Künyemiz Sayfalar Reklamlar Hakkımızda Facebook FriendFeed Twitter MySpace