Bugün - 16 Ocak 2019 ÇarşambaKünyemizSayfalarReklamlarHakkımızda
images/habersistemi_06.pngimages/habersistemi_07.png
 
Sinop   19°C
 
GÖREV BAŞINDA YAPILAN SALDIRIYA KINAMASİNOP KAMU HASTANELERİ BİRLİĞİ GENEL SEKRETERLİĞİ görev şehidi Op.Dr.K..
130 YILLIK DİKİŞ MAKİNESİ sahibinden.com’un “Antika” kategorisinde yer alan yaklaşı..
SİNOP 40 MİLYON OLAN TURİZM PASTASINA GÖZ KOYDU

Sinop’a yeni turizm alanları kazandırmayı amaçlayan Sinop Valiliğinin girişimleri üzerine Kültür ve Turizm Bakanlığından, Arazi Tahsis Daire Başkanı Alper Sami ÇAYIR ve beraberindeki heyet, Sinop’a geldi.

Gündem Haberi - 2 Haziran 2015 Salı

(12:55)

Sinop’a yeni turizm alanları kazandırmayı amaçlayan Sinop Valiliğinin girişimleri üzerine Kültür ve Turizm Bakanlığından, Arazi Tahsis Daire Başkanı Alper Sami ÇAYIR ve beraberindeki heyet, Sinop’a geldi.

Arazi Tahsis Daire Başkanı Alper Sami ÇAYIR ve beraberindeki heyet Sinop Belediye Başkanlığı, Defterdarlık, Kültür ve Turizm İl Müdürlüğü, Orman İşletme Müdürlüğü yetkililerinin de katılımıyla, Valilik makamında bir toplantı gerçekleştirildi.

 Toplantı sırasında açıklamalarda bulunarak, İlimiz de büyük çaplı bir turizm tesisi bulunmadığını belirten Vali Dr. Yasemin ÖZATA ÇETİNKAYA, sahip olduğumuz turizm potansiyeli ve kaynaklarını en iyi şekilde değerlendirerek, İlimizi ziyaret edecek olan yerli ve yabancı turistlerin hizmetine sunmamız gerektiğini belirtti.  Merkez nüfusu 39 bin olan ilimizin, nüfusunun yaz aylarında şehri ziyaret eden kişiler ile 150-200 bine ulaştığını belirten Vali ÇETİNKAYA, Sinop olarak yaz aylarında ilimizi ziyaret eden bu kişileri, 39 bin kişinin yaşamakta olduğu mevcut yerleşim alanında misafir etmeye çalışılmasının zorluklarına değindi. Turizm potansiyeline cevap verebilecek alternatif alanlarımızın olmayışı Sinop yerleşkesinde yaz dönemi içersinde yarattığı baskının azalması ve 40 milyona yakın ziyaretçisi olan ülkemizde ki turist sayısından Sinop'un daha fazla yararlanabilmesi için yeni turizm alanları yaratmak zorunda olduğumuzu vurguladı.

Vali Dr. Yasemin ÖZATA ÇETİNKAYA, yaratılacak olan turizm alanları ile ilimizi cazibe merkezine dönüştürüp, turizm yatırımcılarını yatırıma teşvik edilmesini ve son yıllarda yapılmış olan yatırımlar ile ulaşım da alınan mesafeye değindi. Sözlerine Tünel Geçişli karayolları ve uluslararası statüye sahip havaalanının, aktif olarak kullanılmakta olduğu göz önünde bulundurulduğunda, Kamu arazilerinin değerlendirilerek, yeni turizm alanları oluşturmamızın gerekliliği ile devam ettirdi. Bu amaçla; İlimizde ki tüm kuruluşlarla, gerekli çalışmaların yapılarak, Turizm altyapısının geliştirilmesiyle yatırımlara ivme kazandırılmasının hedeflenmekte olduğunu belirterek, Kültür ve Turizm Bakanlığımızın uygun gördüğü yerlerin ilimiz de turizm alanı olarak tescil edileceğini açıkladı.

Toplantı sonrasında ilgili kuruluşlarının temsilcileri ile Ankara heyeti Sinop Merkezde turizm potansiyeli olan alanları değerlendirmek üzere arazi tespiti çalışması gerçekleştirdi.


Kaynak / Editör: Özkan AKAR Okunma 1229

Bu habere hiç yorum yazılmamış, ilk yorumu siz yazın !


GündemHaberleri

SİNOP MÜFTÜLÜĞÜ İKİ BİN ADET KUTLU DOĞUM GÜLÜ DAĞITTI
SAATLER BU GECE İLERİ ALINACAK
2016 TÜRKİYE OFF- ROAD ŞAMPİYONASI 5. AYAK SİNOP YARIŞLARINDA ETAPLARA “15 TEMMUZ MİLLİ İRADE VE DEMOKRASİ ETABI” VE “ŞEHİT ÖMER CAN AÇIKGÖZ ETABI” İSMİ VERİLDİ
HAYIRSEVER REMZİ İNCE’DEN ÖRNEK BAĞIŞ
ORMAN VE SU İŞLERİ BAKANI PROF. DR. VEYSEL EROĞLU’NDAN SİNOP İÇİN YILDIRIM HIZINDA İMZA
SİNOP KIZILAYINDAN REKTÖRE ZİYARET
HABER 57 GAZETESİ 15 YAŞINDA
ÇOCUKLARDA KARAKTER GELİŞİMİNİN İPUÇLARI

Diğer Haberler

VALİ KÖŞGER UÇUŞLAR HAKKINDA NET KONUŞTU
OKAB ARALIK AYI YÖNETİM KURULU TOPLANTISI YAPILDI
BAHAR YORGUNLUĞU DA NEYMİŞ!
ÇİPLİ KİMLİK KARTLARI GELİYOR!
MÜŞTERİLERE TEKNE KEYFİ
BELEDİYE MECLİSİNDEN KINAMA
Belçika'da bir Türk köyü
SOMALI ÇOCUKLARA DESTEK ÇAĞRISI !!!
Ulusal Gazeteler
Yazarlar

EN DEĞERLİ OSMANLI PARASI ALMANYA’DA ORTAYA ÇIKTIPara koleksiyoncularının yüzyılı aşkın süredir var mı yok mu diye..
En Çok Okunanlar


Sakarya Caddesi Yayalaştırma Projesi'ni destekliyor musunuz?


Anketler
   Kararsız10 Kişi (% 8 )
   Hayır23 Kişi (% 20 )
   Evet80 Kişi (% 70 )

Toplam 113 Kişi


Hava Durumu
Şehir
(Sinop)
Bugün
16°C - 19°C
Cuma
14°C - 20°C
Pazar
14°C - 21°C
Salı
17°C - 23°C

Günün Sözü


Adem suretinde olan herkes adem değildir?


(Hacı Bektaşı Veli)


Arşiv Getir

Facebook


pornoerdem aydıngereksiz işler uzmanıakaewn
Künyemiz Sayfalar Reklamlar Hakkımızda Facebook FriendFeed Twitter MySpace