Bugün - 19 Eylül 2018 ÇarşambaKünyemizSayfalarReklamlarHakkımızda
images/habersistemi_06.pngimages/habersistemi_07.png
 
Sinop   19°C
 
RAMAZAN AYININ MÜJDECİSİ VE ÜÇ AYLARIN BAŞLANGICIAK Parti Sinop İl Başkanı Ali Çöpcü Regaip Kandili nedeniy..
130 YILLIK DİKİŞ MAKİNESİ sahibinden.com’un “Antika” kategorisinde yer alan yaklaşı..
PROF.DR. DEMİRCİ REKTÖR ADAYLIĞINI AÇIKLADI

Sinop Üniversitesi Matematik Bölümü Başkanı Prof.

Gündem Haberi - 25 Nisan 2015 Cumartesi

(15:38)

Sinop Üniversitesi Matematik Bölümü Başkanı Prof. Dr. Kamil Demirci yaptığı basın toplantısında Sinop Rektör Adaylığını açıkladı.

Sinop Öğretmenevi’nde beraberinde Eğitim Fakültesi Öğretim Görevlisi Prof.Dr. Dursun Dilek ile birlikte yaptığı kahvaltılı basın toplantısında Prof. Dr. Kami Demirci,”Değişimle Geleceğimize Yön Verelim” sloganıyla yola çıktığını söyledi.

Her insanın siyasi görüşünün farklı olabileceğini belirten Sinop Üniversitesi Rektör Adayı Prof. Dr. Kamil Demirci,”Buna saygı duyuyorum. Ancak; konu Sinop ve Sinop Üniversitesi olduğunda bu siyasi görüş farklılığının bir tarafa bırakılarak, herkesin elini taşın altına sokarak çalışması gerekir. Üniversitemizde, günümüzde işlevsel geleceği olan bölümlerin açılması daha avantajlı olacaktır. Dışarıda çok sayıda Sinoplu Prof. ve öğretim görevlileri var, onları da Sinop’a çekmek gerekir” dedi.

Kurumsallaşmış bir üniversite ideali için bu yola çıktıklarını belirten Demirci; “Her şeyin en iyisine layık olduğuna inandığımız üniversitemizin adının, bölgemizin ve ülkemizin başarılı üniversiteleri arasında anılmasını sağlamak için, üniversitelerin, ulusal ve uluslararası alanlarda yarıştığı günümüzde, bilimsel ve sanatsal farkındalık kapsamında Sinop’un potansiyelini harekete geçirip, üniversitemizi bölgesel bir güce dönüştürmek için, üniversitemizin kurumsallaşma hedefleri doğrultusunda gelişimini hızla tamamlayarak, bilimsel çalışma ve uluslararası işbirliği çerçevesinde akademik ilerlemeyi hızlandırmak için, duygu ve düşüncelerini özgürce ifade edebilen, üretken, katılımcı, bilim ve teknoloji yarışında önde yer alan öğretim elemanlarımız, idari personelimiz ve öğrencilerimizle birlikte üniversitemizi eğitim, bilim, kültür ve sanat alanlarında markalaştırmak için, üniversitemizde huzurlu ve demokratik bir çalışma ortamı oluşturarak; yönetim değil yönetişim anlayışından hareket ile çalışma barışını sağlamak için, Yıllardır hizmet verdiğim Üniversitemizin sorunlarına, kapsamlı program ve projelerimiz ile etkin ve kalıcı çözümler üreteceğimize inandığım için adayım” dedi.

“ Değişimle Geleceğimize Yön Verelim ” diyen Sinop Üniversitesi rektör adayı Sinoplu Prof. Dr. Kamil Demirci, Üniversite, Şehir ve Toplum İlişkisine Yönelik Hedefleri ile ilgili olarak ise; “Sinop yöresinin kültür ve tarihine yönelik bilimsel araştırmalar teşvik edilerek, üniversite bünyesinde ilgili akademik birimler geliştirilecektir. Üniversite olarak, ilimizdeki kamu, özel sektör ve sivil toplum kuruluşu paydaşlarımız ile kurumsal işbirliğinin gerçekleştirilmesine yönelik çalışmalar yapılacaktır. Bölgesel düzeyde Sinop ilinin eğitim, sağlık, kültür, turizm, sanat, spor, tarım, sanayi ve hizmet sektöründeki potansiyelinin ortaya çıkarılması, geliştirilmesi ve değerlendirilmesi konusunda Üniversitemiz sosyo-kültürel ve ekonomik kalkınmanın öncüsü olacaktır. Üniversitemizin ilgili birimleriyle diğer kamu kuruluşları, özel sektör ve sivil toplum kuruluşları arasında işbirliği sağlanarak, geniş tabanlı değerlendirmeler yapılıp ortaya çıkan öneriler, üniversitemizin araştırma ve faaliyet önceliklerinin belirlenmesinde dikkate alınacaktır. Sinop Üniversitesi Vakfı işlevsel hale getirilecektir. Öncelikle bir vakıf ilkokulu, akabinde ortaokul ve lise kurulması için gerekli çalışmalar yapılacaktır. Üniversite vakfı aracılığı ile ilimiz sağlık hizmetlerine katkı sağlamak için tıp fakültesinin temellerini oluşturacak bir eğitim ve araştırma hastanesi kurulmasına yönelik çalışmalar yapılacaktır” şeklinde sıraladı.

Adaylığını açıklamasının ardından gazetecilerin sorularını yanıtlayan Demirci, bir gazetecinin  üniversitenin bir çok fuara ve gezilere katıldığını, bunların üniversiteye bir katkı sağladığını düşünüyor musunuz? sorusu üzerine Demirci; “Tabi hepimiz gezmeyi severiz. Ama kendi paramızla gezeriz. Gezdiğimiz zaman bu devletten çıkıyor paralar. Dolayısıyla bunun hakkını vermek lazım. Azerbaycan’a gidiliyor, falanca yerde fuarlar oluyor, fuarlara gidiliyor. Ne yapılıyor burada?.  Üniversite broşürleri bastırılıyor. Artı bunlar masraf startlar açılıyor. Öğrenci geziyor, sen bunu veriyorsun. Günümüz öğrenci neyin ne olduğunu biliyor. Yani öğrencinin arkasında ailesi var, dershanelere gidiliyor, dershanelerden bir takım bilgiler alınıyor. Seçtiğiniz üniversitede bölümler şunlar şunlar. Oradaki üniversitenin akademi tablosu bunlar. Şu bölümlere gittiğiniz zaman iş bulursunuz, iş bulamazsınız. Bunların hepsini öğrenci biliyor. O zaman Sinop Üniversitesi ne yapmalı ki tercih edilsin. Dolayısıyla günümüzde geleceğe olan işlevsel  bir bölüm açılması gerekiyor. Yani çok bölüm değil az ama öğrenci çekebilecek bölümler açılması lazım. Kağıt üstünde bu bölümleri açmak kolay.  Kağıt üzerinde tıp fakültesini de açarsınız, diş hekimliği de açarsınız ama kağıt üzerinde olur. İşin özü samimi olmak lazım. Yani bu işi ben yapacağım, buraya bu öğrenciyi getireceğim.  Bunun içinde gece gündüz çalışmak lazım” diye konuştu.

Bir çok sempozyumlara katıldığını kaydeden Demirci; “Ben 20 sene dışarda kaldım. Üniversitelerdeki sempozyumlara gidiyoruz, üniversitelilere gidiyoruz. Affedersiniz Sinop Üniversitesi demeye utanıyoruz. Hiçbir şeyimiz yok. Bizi tanıyanlar kendi akademik çalışmamızdan tanıyorlar” dedi.


Kaynak / Editör: Özkan AKAR Okunma 1629

Bu habere hiç yorum yazılmamış, ilk yorumu siz yazın !


GündemHaberleri

CHP MERKEZ İLÇE TEŞKİLATI
BALKAN MÜBADİLLERİN İFTAR YEMEĞİNDE SÜRPRİZ KUTLAMA
AK PARTİ MİLLETVEKİLİ NAZIM MAVİŞ SİNOP TÜRK KIZILAY ŞUBESİNE KONUK OLDU
SİNOP “MUTLU ŞEHRİN ÇOCUKLARININ GELECEĞİ” PROJESİ IŞIK SAÇIYOR
EN KUTSAL GECE
SİNOP AK PARTİ İL KOORDİNATÖRÜ ÜNAL SİNOP’TA
“DENİZLERİN TERKEDİLMİŞ AV ARAÇLARINDAN TEMİZLENME PROJESİ” BAŞLADI
SİNOP EMNİYETİNDEN MUTLU ŞEHRİN ÇOCUKLARINA POLİS AMCA ETKİNLİĞİ

Diğer Haberler

MODERN ÖĞRENCİ PANSİYONA İLK ADIM
GELECEĞİN ARABASI SİRİUS
SİNOP CHP MERKEZ İLÇE BAŞKANI AYSUN ÖZSÖNMEZ
MEME KANSERİNDE FARKINDALIĞI ARTTIRMAK İÇİN HAVA ATIŞI SİNEM KOBAL’DAN
ATIKLARDAN ÇANTA YAPARAK EV GEÇİNDİRİYORLAR
Foster'ın ailesinden Uluç'a 100 bin liralık dava
VEKİL KARADENİZ: ÖĞRENCİLERİN YURT SORUNUNU MECLİS’E TAŞIDI“BARINMA SORUNUNA ÇÖZÜM, YURT SAYISINI HIZLA ARTTIRMAKTIR”
ÇOCUKLARDA OBEZİTE ZEKA GELİŞİMİNİ ENGELLİYOR
Ulusal Gazeteler
Yazarlar

EN DEĞERLİ OSMANLI PARASI ALMANYA’DA ORTAYA ÇIKTIPara koleksiyoncularının yüzyılı aşkın süredir var mı yok mu diye..
En Çok Okunanlar


Sakarya Caddesi Yayalaştırma Projesi'ni destekliyor musunuz?


Anketler
   Kararsız8 Kişi (% 7 )
   Hayır22 Kişi (% 20 )
   Evet80 Kişi (% 72 )

Toplam 110 Kişi


Hava Durumu
Şehir
(Sinop)
Bugün
16°C - 19°C
Cuma
14°C - 20°C
Pazar
14°C - 21°C
Salı
17°C - 23°C

Günün Sözü


Bu uçsuz bucaksız dünya içinde, bil ki, mutlu yaşamak iki türlü insana vergi: Biri iyinin kötünün aslını bilir, öteki ne dünyayı bilir, ne kendini?


(Ömer Hayyam)


Arşiv Getir

Facebook


pornoerdem aydıngereksiz işler uzmanıakaewn
Künyemiz Sayfalar Reklamlar Hakkımızda Facebook FriendFeed Twitter MySpace