Bugün - 15 Kasım 2018 PerşembeKünyemizSayfalarReklamlarHakkımızda
images/habersistemi_06.pngimages/habersistemi_07.png
 
Sinop   19°C
 
GÖREV BAŞINDA YAPILAN SALDIRIYA KINAMASİNOP KAMU HASTANELERİ BİRLİĞİ GENEL SEKRETERLİĞİ görev şehidi Op.Dr.K..
130 YILLIK DİKİŞ MAKİNESİ sahibinden.com’un “Antika” kategorisinde yer alan yaklaşı..
PROF.DR. DEMİRCİ REKTÖR ADAYLIĞINI AÇIKLADI

Sinop Üniversitesi Matematik Bölümü Başkanı Prof.

Gündem Haberi - 25 Nisan 2015 Cumartesi

(15:38)

Sinop Üniversitesi Matematik Bölümü Başkanı Prof. Dr. Kamil Demirci yaptığı basın toplantısında Sinop Rektör Adaylığını açıkladı.

Sinop Öğretmenevi’nde beraberinde Eğitim Fakültesi Öğretim Görevlisi Prof.Dr. Dursun Dilek ile birlikte yaptığı kahvaltılı basın toplantısında Prof. Dr. Kami Demirci,”Değişimle Geleceğimize Yön Verelim” sloganıyla yola çıktığını söyledi.

Her insanın siyasi görüşünün farklı olabileceğini belirten Sinop Üniversitesi Rektör Adayı Prof. Dr. Kamil Demirci,”Buna saygı duyuyorum. Ancak; konu Sinop ve Sinop Üniversitesi olduğunda bu siyasi görüş farklılığının bir tarafa bırakılarak, herkesin elini taşın altına sokarak çalışması gerekir. Üniversitemizde, günümüzde işlevsel geleceği olan bölümlerin açılması daha avantajlı olacaktır. Dışarıda çok sayıda Sinoplu Prof. ve öğretim görevlileri var, onları da Sinop’a çekmek gerekir” dedi.

Kurumsallaşmış bir üniversite ideali için bu yola çıktıklarını belirten Demirci; “Her şeyin en iyisine layık olduğuna inandığımız üniversitemizin adının, bölgemizin ve ülkemizin başarılı üniversiteleri arasında anılmasını sağlamak için, üniversitelerin, ulusal ve uluslararası alanlarda yarıştığı günümüzde, bilimsel ve sanatsal farkındalık kapsamında Sinop’un potansiyelini harekete geçirip, üniversitemizi bölgesel bir güce dönüştürmek için, üniversitemizin kurumsallaşma hedefleri doğrultusunda gelişimini hızla tamamlayarak, bilimsel çalışma ve uluslararası işbirliği çerçevesinde akademik ilerlemeyi hızlandırmak için, duygu ve düşüncelerini özgürce ifade edebilen, üretken, katılımcı, bilim ve teknoloji yarışında önde yer alan öğretim elemanlarımız, idari personelimiz ve öğrencilerimizle birlikte üniversitemizi eğitim, bilim, kültür ve sanat alanlarında markalaştırmak için, üniversitemizde huzurlu ve demokratik bir çalışma ortamı oluşturarak; yönetim değil yönetişim anlayışından hareket ile çalışma barışını sağlamak için, Yıllardır hizmet verdiğim Üniversitemizin sorunlarına, kapsamlı program ve projelerimiz ile etkin ve kalıcı çözümler üreteceğimize inandığım için adayım” dedi.

“ Değişimle Geleceğimize Yön Verelim ” diyen Sinop Üniversitesi rektör adayı Sinoplu Prof. Dr. Kamil Demirci, Üniversite, Şehir ve Toplum İlişkisine Yönelik Hedefleri ile ilgili olarak ise; “Sinop yöresinin kültür ve tarihine yönelik bilimsel araştırmalar teşvik edilerek, üniversite bünyesinde ilgili akademik birimler geliştirilecektir. Üniversite olarak, ilimizdeki kamu, özel sektör ve sivil toplum kuruluşu paydaşlarımız ile kurumsal işbirliğinin gerçekleştirilmesine yönelik çalışmalar yapılacaktır. Bölgesel düzeyde Sinop ilinin eğitim, sağlık, kültür, turizm, sanat, spor, tarım, sanayi ve hizmet sektöründeki potansiyelinin ortaya çıkarılması, geliştirilmesi ve değerlendirilmesi konusunda Üniversitemiz sosyo-kültürel ve ekonomik kalkınmanın öncüsü olacaktır. Üniversitemizin ilgili birimleriyle diğer kamu kuruluşları, özel sektör ve sivil toplum kuruluşları arasında işbirliği sağlanarak, geniş tabanlı değerlendirmeler yapılıp ortaya çıkan öneriler, üniversitemizin araştırma ve faaliyet önceliklerinin belirlenmesinde dikkate alınacaktır. Sinop Üniversitesi Vakfı işlevsel hale getirilecektir. Öncelikle bir vakıf ilkokulu, akabinde ortaokul ve lise kurulması için gerekli çalışmalar yapılacaktır. Üniversite vakfı aracılığı ile ilimiz sağlık hizmetlerine katkı sağlamak için tıp fakültesinin temellerini oluşturacak bir eğitim ve araştırma hastanesi kurulmasına yönelik çalışmalar yapılacaktır” şeklinde sıraladı.

Adaylığını açıklamasının ardından gazetecilerin sorularını yanıtlayan Demirci, bir gazetecinin  üniversitenin bir çok fuara ve gezilere katıldığını, bunların üniversiteye bir katkı sağladığını düşünüyor musunuz? sorusu üzerine Demirci; “Tabi hepimiz gezmeyi severiz. Ama kendi paramızla gezeriz. Gezdiğimiz zaman bu devletten çıkıyor paralar. Dolayısıyla bunun hakkını vermek lazım. Azerbaycan’a gidiliyor, falanca yerde fuarlar oluyor, fuarlara gidiliyor. Ne yapılıyor burada?.  Üniversite broşürleri bastırılıyor. Artı bunlar masraf startlar açılıyor. Öğrenci geziyor, sen bunu veriyorsun. Günümüz öğrenci neyin ne olduğunu biliyor. Yani öğrencinin arkasında ailesi var, dershanelere gidiliyor, dershanelerden bir takım bilgiler alınıyor. Seçtiğiniz üniversitede bölümler şunlar şunlar. Oradaki üniversitenin akademi tablosu bunlar. Şu bölümlere gittiğiniz zaman iş bulursunuz, iş bulamazsınız. Bunların hepsini öğrenci biliyor. O zaman Sinop Üniversitesi ne yapmalı ki tercih edilsin. Dolayısıyla günümüzde geleceğe olan işlevsel  bir bölüm açılması gerekiyor. Yani çok bölüm değil az ama öğrenci çekebilecek bölümler açılması lazım. Kağıt üstünde bu bölümleri açmak kolay.  Kağıt üzerinde tıp fakültesini de açarsınız, diş hekimliği de açarsınız ama kağıt üzerinde olur. İşin özü samimi olmak lazım. Yani bu işi ben yapacağım, buraya bu öğrenciyi getireceğim.  Bunun içinde gece gündüz çalışmak lazım” diye konuştu.

Bir çok sempozyumlara katıldığını kaydeden Demirci; “Ben 20 sene dışarda kaldım. Üniversitelerdeki sempozyumlara gidiyoruz, üniversitelilere gidiyoruz. Affedersiniz Sinop Üniversitesi demeye utanıyoruz. Hiçbir şeyimiz yok. Bizi tanıyanlar kendi akademik çalışmamızdan tanıyorlar” dedi.


Kaynak / Editör: Özkan AKAR Okunma 1669

Bu habere hiç yorum yazılmamış, ilk yorumu siz yazın !


GündemHaberleri

SİNOP İÇİN FARKINDALIK SEMİNERİNDE 6 ŞAPKALI DÜŞÜNME TEKNİĞİ İLE BİR BEYİN FIRTINASI GERÇEKLEŞTİRİLDİ
BAŞKAN ÖZ “BAYRAMLAR BEREKETTİR, UMUTTUR, ÖZLEMDİR”
RAMAZAN EĞLENCELERİ BÜYÜLEDİ
HASTANE İNŞAATINI YERİNDE İNCELEME
AŞURE GÜNÜ NELER YAPILIR?
TECRÜBE KONUŞUYOR HAKAN ÜNSAL İLE SİNOP’TA
TRAFİK DEDEKTİFLERİ PROJESİ START VERDİ
TERFİ RÜTBESİNİ VALİ EŞİ TAKDİM ETTİ

Diğer Haberler

SİNOP TÜRK KIZILAYINDAN RAMAZAN İMSAKİYESİ
TÜRKİYE SEVGİSİ İMANDANDIR
ZİYARETİN ANISINA KUR’ AN-I KERİM HEDİYE ETTİ
SİNOP FUARI BAŞARIYLA TAMAMLADI
CENGİZ ÖZEKES BIÇAKLARI MARKA
SICAKLAR, STRESİ TETİKLİYOR!
TALAT EKİCİ ANISINA FUTBOL ANTRENÖRLÜĞÜ KURSU
ATATÜRK'ÜN SİNOP'A GELİŞİNİN 86.YILDÖNÜMÜ KUTLAMA PROĞRAMI
Ulusal Gazeteler
Yazarlar

EN DEĞERLİ OSMANLI PARASI ALMANYA’DA ORTAYA ÇIKTIPara koleksiyoncularının yüzyılı aşkın süredir var mı yok mu diye..
En Çok Okunanlar


Sakarya Caddesi Yayalaştırma Projesi'ni destekliyor musunuz?


Anketler
   Kararsız9 Kişi (% 8 )
   Hayır22 Kişi (% 19 )
   Evet80 Kişi (% 72 )

Toplam 111 Kişi


Hava Durumu
Şehir
(Sinop)
Bugün
16°C - 19°C
Cuma
14°C - 20°C
Pazar
14°C - 21°C
Salı
17°C - 23°C

Günün Sözü


Musibetin sevabına talip olmaklığın, musibeti çekmekte iken de varsa, zahidsin.


(Hz. Muhammed)


Arşiv Getir

Facebook


pornoerdem aydıngereksiz işler uzmanıakaewn
Künyemiz Sayfalar Reklamlar Hakkımızda Facebook FriendFeed Twitter MySpace