Bugün - 23 Ekim 2018 SalıKünyemizSayfalarReklamlarHakkımızda
images/habersistemi_06.pngimages/habersistemi_07.png
 
Sinop   19°C
 
GÖREV BAŞINDA YAPILAN SALDIRIYA KINAMASİNOP KAMU HASTANELERİ BİRLİĞİ GENEL SEKRETERLİĞİ görev şehidi Op.Dr.K..
130 YILLIK DİKİŞ MAKİNESİ sahibinden.com’un “Antika” kategorisinde yer alan yaklaşı..
MİAMİ CRUİSE FUARI DEĞERLENDİRMESİ

Miami Faurı dönüşünü New York üzerinden gerçekleştiren Sinop heyeti New York Başkonsolosumuz, Ertan YALÇIN’ı ziyaret etti.

Yaşam Haberi - 30 Mart 2015 Pazartesi

(13:37)

Miami Faurı dönüşünü New York üzerinden gerçekleştiren Sinop heyeti New York Başkonsolosumuz, Ertan YALÇIN’ı ziyaret etti. Ziyaret esnasında ticaret ve turizm ataşeleri tarafından Türk-Amerikan ticari ilişkileri ve bu ilişkilerin geliştirilmesi için yapılabilecek hususlar; Amerikan turistlerin eğilimleri ve Türkiye’nin bu ülkede tanıtılması için yapılan faaliyetler hakkında birer sunum yapıldı.

Miami Cruise Fuarına katılan heyette yer alan Sinop Vali Yardımcısı Mehmet YÜZER, Sinop’un Miami Cruise Fuarına ilk kez katılmasına rağmen fuar süresince yapılan heyetin yaptığı ziyaretler ve temasların Sinop turizmi açısından son derece faydalı geçtiğini, Sinop’un ilk kez katıldığı Miami Cruise Fuarında en iyi şekilde tanıtıldığını belirterek fuarla ilgili şu değerlendirmelerde bulundu.

Trabzon ve İzmir’in defalarca katıldığı bu fuara biz Sinop olarak ilk defa katıldık. Turizm Bakanlığımız İlimizle birlikte Mersin’e ve Ayvalık’a da yer tahsisi yapmış, ülkemizin ortak standında bulunduk. Bu iki liman da fuara en üst düzeyde katıldılar.

Başta Miami ve New York Başkonsoloslarımız olmak üzere ilgili eyaletlerdeki ülkemizin tüm kamu çalışanları bizlere gerekli ilgi ve yardımı göstermişlerdir.

İlimiz Büyük Tecrübe Kazandı

Kamu kurumları, yerel yönetimler, kamu kurumu niteliğindeki meslek kuruluşları ve tüm katılımcı iş adamlarımız büyük tecrübe kazanmıştır. Cruise turizminin ne kadar büyük ve önemli bir sektör olduğu şehrimize neler kazdırabileceği en yakından anlaşılmıştır. Fuarda Yunanistanlı pasta üreticisinin baklavasını pazarlıyor olması dikkat çekici bir husustu. Zaten sanılanın aksine fuarda ekmek, meyve suyu, süt ürünleri, ev tekstili üreticileri gibi birçok tedarikçi firma mallarını tanıtmak ve satmak üzere pek çok farklı ülkeden gelmiş ve stantlarını açmıştı.

İtalya, İspanya, Fransa ve Yunanistan gibi sektörde önde gelen yakın ülkelerin stantları ziyaret edilmiş ve tecrübelerinden faydalanılmaya çalışılmıştır. Bu ülkelerin izlediği stratejiler tespit edilmiş ve değerlendirilmiştir.

Bölgesel Değerlendirme

Sinop’un  tek bir liman olarak, kısa vade de çok öne çıkması pek mümkün gözükmemektedir. Zaten sanıldığının aksine bu fuara katılmış olmak 2015 Yılı’nda gelecek gemi sayısı üzerinde olumlu yada olumsuz herhangi bir etki oluşturamaz çünkü bu turların planlamaları çok çok önceden belirlenip yapılmaktadır. Maalesef Ukrayna krizi bu havzanın güvenliği konusunda akıllara pek çok soru işareti getirmiştir ve bunun olumsuz etkilerini önümüzdeki yıllarda görmemiz kaçınılmazdır. Karadeniz’e gelen gemiler azalırken Sinop’a gelecek gemilerin artmasını beklemek çok fazla iyimserlik olur.

Karadeniz havzasında ortak bir çalışma yapmak ve bu havzanın tanıtımını yapmak çok daha ekonomik ve faydalı olacaktır. Bu bölgede limanlar birbirlerini rakip olarak değil tamamlayıcı olarak görmeliler, hemen hiçbir gemi sadece bir iki limana uğramak için Karadeniz’e gelmez. Sinop ile birlikte Karadeniz’de altı şehir MedCruise ağı’na dahil, fakat adı üstünde MedCruise bir Akdeniz birlikteliği, belki orta vadede Karadeniz Ekonomik İşbirliği Örgütü’nün de desteği alınarak Karadeniz limanlarının kendi birliklerini yada alt birliklerini kurmaları ve bu havzayı tanıtmaları mümkün olabilir. Trabzon ili ve diğer birkaç limanın böyle bir birliktelik kurduğu ve ticaret odası vasıtası ile İlimizin de bu birliğe davet edildiği de bilinmektedir.

Genel olarak fuara yapılan katılımın hem tecrübe kazanımı hem de Sinop’un tanıtımı açısından çok verimli geçtiğini söylemeliyim. Ben bu bağlamda Sayın Vali Yasemin ÖZATA ÇETİNKAYA’ya, Belediye Başkanı Baki ERGÜL’e, İl Genel Meclisi Başkanı Şükrü GÜNDOĞDU’ya, STSO Başkanı Erol DERİCİ’ye, KOSGEB Sinop Hizmet Merkezi Müdürü Gürsel KIZILASLAN’a, KUZKA Sinop Yatırım Destek Ofisi Koordinatörü Berkol ALEVLİ ile Sinoplu turizmciler ve iş adamlarına ve bize destek sağlayan ismini burada zikredemediğim herkese çok teşekkür ederim. İlimizin turizmde hak ettiği yeri alabilmesi için de bu işbirliği ve koordinasyonun devam etmesini dilerim”dedi.


Kaynak / Editör: Özkan AKAR Okunma 1375

Bu habere hiç yorum yazılmamış, ilk yorumu siz yazın !


YaşamHaberleri

JUDO AVRUPA ÜÇÜNCÜSÜ SİNOPLU CANEL İSPANYA YOLCUSU
HARUN, DEMİR’İ KAÇIRIYOR
YURT LİG BAŞLIYOR!
DOĞADA GÖRÜNTÜ AVCILIĞI YARIŞMASI SİNOP’TA GERÇEKLEŞİYOR
KARAKURT GURURUMUZ OLDU
THM SANATÇISI MERVE KAYACAN EL ÖPÜP ALBÜMÜNÜ HEDİYE ETTİ
GİYSİLERİNİZ NELER SÖYLÜYOR? RENKLER KİŞİLİĞİ YANSITIR
TÜM SAĞLIK ÇALIŞANLARIMIZIN

Diğer Haberler

REKTÖR BİRCAN MEVLANA PROGRAMI İÇİN KIRGIZİSTAN'A GİTTİ
SİNOP CERRAHİ VE ANJİO ÜNİTESİ AÇILIYOR
MP Antalyaspor 0-2 Beşiktaş
MUTLU İLİN YAVUZ VALİSİNİ ZİYARET
Deprem anı görüntülendi!
TÜRK OCAĞI SİNOP ŞUBE BAŞKANI METİN OKTAY FINDIK “ERMENİ SOYKIRIMI YALANDIR, KARARI ŞİDDETLE KINIYORUZ”
SAHİL TEMİZLİĞİ KONUSUNDA VATANDAŞLAR ANONSLA UYARILDI
DACIA SANDERO MODELİNDE MART AYI FIRSATI
Ulusal Gazeteler
Yazarlar

EN DEĞERLİ OSMANLI PARASI ALMANYA’DA ORTAYA ÇIKTIPara koleksiyoncularının yüzyılı aşkın süredir var mı yok mu diye..
En Çok Okunanlar


Sakarya Caddesi Yayalaştırma Projesi'ni destekliyor musunuz?


Anketler
   Kararsız9 Kişi (% 8 )
   Hayır22 Kişi (% 19 )
   Evet80 Kişi (% 72 )

Toplam 111 Kişi


Hava Durumu
Şehir
(Sinop)
Bugün
16°C - 19°C
Cuma
14°C - 20°C
Pazar
14°C - 21°C
Salı
17°C - 23°C

Günün Sözü


Daima iyiyi, güzeli, doğruyu öğrenebilmek için okuyunuz, okutunuz?


(Hacı Bektaşı Veli)


Arşiv Getir

Facebook


pornoerdem aydıngereksiz işler uzmanıakaewn
Künyemiz Sayfalar Reklamlar Hakkımızda Facebook FriendFeed Twitter MySpace