Bugün - 21 Temmuz 2018 CumartesiKünyemizSayfalarReklamlarHakkımızda
images/habersistemi_06.pngimages/habersistemi_07.png
 
Sinop   19°C
 
RAMAZAN AYININ MÜJDECİSİ VE ÜÇ AYLARIN BAŞLANGICIAK Parti Sinop İl Başkanı Ali Çöpcü Regaip Kandili nedeniy..
130 YILLIK DİKİŞ MAKİNESİ sahibinden.com’un “Antika” kategorisinde yer alan yaklaşı..
SİNOP ÜNİVERSİTESİ MÜSİAD İLE PROTOKOL İMZALADI

Sinop Üniversitesi ile Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Sinop Şubesi arasında işbirliği protokolü imzalandı.

Ekonomi Haberi - 28 Mart 2015 Cumartesi

(17:37)

Sinop Üniversitesi ile Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Sinop Şubesi arasında işbirliği protokolü imzalandı. Protokol Sinop ilindeki işadamları ve çalışanların kişisel ve mesleki gelişimlerini artırmayı, MÜSİAD ve Üniversitemizin belirleyeceği çeşitli işbirliği alanlarında eğitim, belgelendirilme ve ortak proje faaliyetlerini içeriyor.

Sinop Üniversitesi Uygulama Oteli Toplantı Salonu’nda gerçekleştirilen protokol imza törenine Rektör Prof. Dr. Recep Bircan, MÜSİAD Sinop Şubesi Başkanı Ahmet Hilmi Gökmen ile akademisyenler ve MÜSİAD Yönetim Kurulu Üyeleri katıldı.

Rektör Prof. Dr. Recep Bircan protokol töreninden önce bir konuşma yaparak, Sinop Üniversitesi’nin akademik ve fiziki altyapısını, sosyal ve kültürel alanda yürüttüğü çalışmalar hakkında katılımcılara bilgi verdi. Rektör Bircan, ülkemizde üniversite sayısının artması ile oluşan olumlu rekabette üniversitelerin tercih edilebilir bir üniversite olması için diğer üniversitelerden farklı özellikleri ve farklı cazibelerinin olması gerektiğini, üniversite olarak bunun için çalıştıklarını ifade etti. Bircan, “Bizden uzun yıllar önce kurulmuş üniversitelerle bu kadar kısa bir sürede yarışamayız. Bölgenin potansiyellerini harekete geçirecek belli konularda ön plana çıkmalıyız. Bu anlamda nükleer teknoloji alanını seçtik. Nükleer teknoloji, enerjinin dışında tıp, ziraat ve sanayi alanlarında da kullanılıyor. Bu anlamda iki yıllık bir meslek yüksekokulu programı da kurulması için girişimlerimiz var. Bunun dışında Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi’nde Nükleer Enerji Bölümüne bu yıl öğrenci alacağız” dedi.

Rektör Prof. Dr. Recep Bircan Üniversite olarak MÜSİAD ile birlikte çalışmaktan ve işbirliği yapmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirerek, imzalanan protokolün hayırlara vesile olmasını diledi.

Protokol imza töreninin ardından bir konuşma yapan MÜSİAD Sinop Şubesi Başkanı Ahmet Hilmi Gökmen, üniversite-sanayi, üniversite-şehir işbirliğinin önemine dikkat çekerek, “Üniversiteler şehirlerin gelişmesinin ana unsurlarından birisidir. Biz de üniversitemizle ne kadar sıkı diyalog içerisinde olursak, hem kişisel gelişim hem mesleki gelişim hem de diğer alanlarda karşılıklı katkı sağlamış oluruz. Üretimi, ihracatı, istihdamı artırarak ekonomiyi canlandırarak, Şehrimizi, Ülkemizin 2023 hedefleri doğrultusunda hazırlayabiliriz. Şehrin tüm paydaşlarının işbirliği içinde olması ve katkı yapması önemlidir. Şehrin tüm dinamikleri ile birlikte özel sektör de taşın altına elini ne kadar çok koyarsa, şehrini sahiplenirse şehirde o ölçüde gelişecektir. İşbirliği içerisinde güzel çalışmalar yapacağımıza inanıyorum. Sayın Rektör Hocam nezdinde bütün ekibine teşekkür ediyorum. Üniversitede gerçekten çok muhteşem çalışmalar olmuş, başarılarınızın devamını dilerim. Biz MÜSİAD olarak üstümüze düşen görevleri yapmaya hazırız“ dedi.Protokol imza töreni, konukların kendi alanları ile ilgili konulardaki soru ve cevapları ile sona erdi.


Kaynak / Editör: Özkan AKAR Okunma 1430

Bu habere hiç yorum yazılmamış, ilk yorumu siz yazın !


EkonomiHaberleri

SİNOPLU STK’LARA HİBE PROGRAMLARI TANITILDI
ULUSLAR ARASI BİR HAZİNE
OKULLARDA KAR TATİLİ
SİNOP ÜNİVERSİTESİ SİNOP TSO İŞBİRLİĞİ
SANAYİ SİTESİ TEMEL ATMA BUTONUNA VALİ ÇETİNKAYA BASTI
TEŞEKKÜRLER SİNOP
SİNOP ANTİK OTEL"YEŞİL YILDIZ" ALDI
EĞİTİM CAMİASINA VE ÖĞRENCİLERİMİZE BAŞARILAR

Diğer Haberler

KRONİK MİGREN AĞRILARINA BOTOKS İLE SON VERİN
HENTBOL GENÇ BAYANLAR YARI FİNAL MÜSABAKALARI SONA ERDİ
KAYA” BAKANIMIZIN SİNOP’A OLAN İLGİSİ BİZİM BEKLENTİMİZİN ÇOK ÇOK ÜSTÜNDEYDİ”
GEÇMİŞ OLSUN ZİYARETİ
SİNOP KIZILAYI ÜNİVERSİTE MEZUNİYET TÖRENİNDE TAÇLANDIRDI
SİNOPLU İLDA TEKSTİL GAPSHOES 22. ULUSLARARASI AYAKKABI, TERLİK FUARINDA
AMELİYATSIZ VARİS TEDAVİSİ
100. YIL ZİYARETİ
Ulusal Gazeteler
Yazarlar

EN DEĞERLİ OSMANLI PARASI ALMANYA’DA ORTAYA ÇIKTIPara koleksiyoncularının yüzyılı aşkın süredir var mı yok mu diye..
En Çok Okunanlar


Sakarya Caddesi Yayalaştırma Projesi'ni destekliyor musunuz?


Anketler
   Kararsız8 Kişi (% 7 )
   Hayır22 Kişi (% 20 )
   Evet79 Kişi (% 72 )

Toplam 109 Kişi


Hava Durumu
Şehir
(Sinop)
Bugün
16°C - 19°C
Cuma
14°C - 20°C
Pazar
14°C - 21°C
Salı
17°C - 23°C

Günün Sözü


Düşmanlarınızın en kuvvetlisi içinizdedir.


(Hz. Muhammed)


Arşiv Getir

Facebook


pornoerdem aydıngereksiz işler uzmanıakaewn
Künyemiz Sayfalar Reklamlar Hakkımızda Facebook FriendFeed Twitter MySpace