Bugün - 19 Eylül 2018 ÇarşambaKünyemizSayfalarReklamlarHakkımızda
images/habersistemi_06.pngimages/habersistemi_07.png
 
Sinop   19°C
 
RAMAZAN AYININ MÜJDECİSİ VE ÜÇ AYLARIN BAŞLANGICIAK Parti Sinop İl Başkanı Ali Çöpcü Regaip Kandili nedeniy..
130 YILLIK DİKİŞ MAKİNESİ sahibinden.com’un “Antika” kategorisinde yer alan yaklaşı..
SİNOP ÜNİVERSİTESİ MÜSİAD İLE PROTOKOL İMZALADI

Sinop Üniversitesi ile Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Sinop Şubesi arasında işbirliği protokolü imzalandı.

Ekonomi Haberi - 28 Mart 2015 Cumartesi

(17:37)

Sinop Üniversitesi ile Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Sinop Şubesi arasında işbirliği protokolü imzalandı. Protokol Sinop ilindeki işadamları ve çalışanların kişisel ve mesleki gelişimlerini artırmayı, MÜSİAD ve Üniversitemizin belirleyeceği çeşitli işbirliği alanlarında eğitim, belgelendirilme ve ortak proje faaliyetlerini içeriyor.

Sinop Üniversitesi Uygulama Oteli Toplantı Salonu’nda gerçekleştirilen protokol imza törenine Rektör Prof. Dr. Recep Bircan, MÜSİAD Sinop Şubesi Başkanı Ahmet Hilmi Gökmen ile akademisyenler ve MÜSİAD Yönetim Kurulu Üyeleri katıldı.

Rektör Prof. Dr. Recep Bircan protokol töreninden önce bir konuşma yaparak, Sinop Üniversitesi’nin akademik ve fiziki altyapısını, sosyal ve kültürel alanda yürüttüğü çalışmalar hakkında katılımcılara bilgi verdi. Rektör Bircan, ülkemizde üniversite sayısının artması ile oluşan olumlu rekabette üniversitelerin tercih edilebilir bir üniversite olması için diğer üniversitelerden farklı özellikleri ve farklı cazibelerinin olması gerektiğini, üniversite olarak bunun için çalıştıklarını ifade etti. Bircan, “Bizden uzun yıllar önce kurulmuş üniversitelerle bu kadar kısa bir sürede yarışamayız. Bölgenin potansiyellerini harekete geçirecek belli konularda ön plana çıkmalıyız. Bu anlamda nükleer teknoloji alanını seçtik. Nükleer teknoloji, enerjinin dışında tıp, ziraat ve sanayi alanlarında da kullanılıyor. Bu anlamda iki yıllık bir meslek yüksekokulu programı da kurulması için girişimlerimiz var. Bunun dışında Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi’nde Nükleer Enerji Bölümüne bu yıl öğrenci alacağız” dedi.

Rektör Prof. Dr. Recep Bircan Üniversite olarak MÜSİAD ile birlikte çalışmaktan ve işbirliği yapmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirerek, imzalanan protokolün hayırlara vesile olmasını diledi.

Protokol imza töreninin ardından bir konuşma yapan MÜSİAD Sinop Şubesi Başkanı Ahmet Hilmi Gökmen, üniversite-sanayi, üniversite-şehir işbirliğinin önemine dikkat çekerek, “Üniversiteler şehirlerin gelişmesinin ana unsurlarından birisidir. Biz de üniversitemizle ne kadar sıkı diyalog içerisinde olursak, hem kişisel gelişim hem mesleki gelişim hem de diğer alanlarda karşılıklı katkı sağlamış oluruz. Üretimi, ihracatı, istihdamı artırarak ekonomiyi canlandırarak, Şehrimizi, Ülkemizin 2023 hedefleri doğrultusunda hazırlayabiliriz. Şehrin tüm paydaşlarının işbirliği içinde olması ve katkı yapması önemlidir. Şehrin tüm dinamikleri ile birlikte özel sektör de taşın altına elini ne kadar çok koyarsa, şehrini sahiplenirse şehirde o ölçüde gelişecektir. İşbirliği içerisinde güzel çalışmalar yapacağımıza inanıyorum. Sayın Rektör Hocam nezdinde bütün ekibine teşekkür ediyorum. Üniversitede gerçekten çok muhteşem çalışmalar olmuş, başarılarınızın devamını dilerim. Biz MÜSİAD olarak üstümüze düşen görevleri yapmaya hazırız“ dedi.Protokol imza töreni, konukların kendi alanları ile ilgili konulardaki soru ve cevapları ile sona erdi.


Kaynak / Editör: Özkan AKAR Okunma 1463

Bu habere hiç yorum yazılmamış, ilk yorumu siz yazın !


EkonomiHaberleri

Müslüman kongre üyesi gözyaşlarını tutamadı
ÜLGEN TEKNE SİNOP'U AVRUPAYA TANITTI
DÜNYA İSTATİSTİK GÜNÜ KUTLANDI
SİNOP SARAYDÜZÜ BARAJI SULAMASI İNŞAATI HIZLA DEVAM EDİYOR
GAZİLERİMİZİ SAYGI İLE ANIYORUZ
TSE KARADENİZ BÖLGE KOORDİNATÖRÜ STANDARTLAR KONUSUNDA BİLGİLENDİRDİ
İLDA TEKSTİL SPONSORLUĞU ŞAMPİYONLUK GETİRDİ
İŞVEREN VE EMEKLİ OLABİLECEK SİGORTALILARDA YAPILANDIRMA 31.10.2016 SON GÜN

Diğer Haberler

ÖRÜMCEK AĞI ESTETİĞİ İLE AMELİYATSIZ YÜZ GERME
BEBEĞİNİZE BANDANA TAKIN, KEPÇE KULAĞI ÖNLEYİN
TAEKWONDO DÜNYA ŞAMPİYONASI
SİNOP YÖRESİ SÖZLERİ VALİYE TANITTI
MEZBAHANE SORUNU ÇÖZÜLDÜ
İngilizler rezil oldu!
SİNOP UMKE EKİBİNE KBRN EĞİTİMİ VERİLDİ
1 USTA 10 ÇIRAK BAŞLIYOR
Ulusal Gazeteler
Yazarlar

EN DEĞERLİ OSMANLI PARASI ALMANYA’DA ORTAYA ÇIKTIPara koleksiyoncularının yüzyılı aşkın süredir var mı yok mu diye..
En Çok Okunanlar


Sakarya Caddesi Yayalaştırma Projesi'ni destekliyor musunuz?


Anketler
   Kararsız8 Kişi (% 7 )
   Hayır22 Kişi (% 20 )
   Evet80 Kişi (% 72 )

Toplam 110 Kişi


Hava Durumu
Şehir
(Sinop)
Bugün
16°C - 19°C
Cuma
14°C - 20°C
Pazar
14°C - 21°C
Salı
17°C - 23°C

Günün Sözü


"Bir mum diğer bir mumu tutuşturmakla ışığından birşey kaybetmez."


()


Arşiv Getir

Facebook


pornoerdem aydıngereksiz işler uzmanıakaewn
Künyemiz Sayfalar Reklamlar Hakkımızda Facebook FriendFeed Twitter MySpace