Bugün - 19 Eylül 2018 ÇarşambaKünyemizSayfalarReklamlarHakkımızda
images/habersistemi_06.pngimages/habersistemi_07.png
 
Sinop   19°C
 
RAMAZAN AYININ MÜJDECİSİ VE ÜÇ AYLARIN BAŞLANGICIAK Parti Sinop İl Başkanı Ali Çöpcü Regaip Kandili nedeniy..
130 YILLIK DİKİŞ MAKİNESİ sahibinden.com’un “Antika” kategorisinde yer alan yaklaşı..
TÜRK BÜRO –SEN SİNOP ŞUBE BAŞKANLIĞININ İSTİŞARE TOPLANTISI KAYNAŞTIRDI

Türk Büro –Sen Sinop Şube Başkanlığının İstişare toplantısı Türk-Büro Sen Genel Başkan Yardımcıları Osman EKSERT ve Bayram ÖZTÜRK, Kamu-Sen Başkanı Turgay Şen ve Sendika üyelerinin katılımıyla Sinop Öğretmenevi ASO Müdürlüğünde  gerçekleştirildi.

Gündem Haberi - 19 Mart 2015 Perşembe

(18:46)

Türk Büro –Sen Sinop Şube Başkanlığının İstişare toplantısı Türk-Büro Sen Genel Başkan Yardımcıları Osman EKSERT ve Bayram ÖZTÜRK, Kamu-Sen Başkanı Turgay Şen ve Sendika üyelerinin katılımıyla Sinop Öğretmenevi ASO Müdürlüğünde  gerçekleştirildi.

Günün anlam önemini belirten ve toplantının açılış konuşmayı yapan Sinop Türk-Büro Sen Şube Başkanı Salih ÇELİK, yaptığı açıklamada şunları ifade etti;

18 Mart Çanakkale zaferinin 100. yılını kutladığımız bu günde bizlere  bu vatanı emanet eden başta   Gazi Mustafa Kemal olmak üzere, bağımsızlığımız ve vatanımız için hayatlarını feda eden tüm şehitlerimizi ve  sendikal mücadelemizde aramızdan ayrılan arkadaşlarımızı rahmet ve minnetle anıyorum. ruhları şad olsun.

Bizler  “Bizim ilkemiz, önce ülkemiz”  “İnsan mukaddes, emek kutsal” anlayışından ayrılmadık. Çalışan, üreten, yol gösteren sendikal anlayışımızdan taviz vermedik. Biz hak için, hukuk için, adalet için sendikal mücadele veriyoruz. Bundan sonra da aynı çizgide mücadelemizi sürdüreceğiz. Mezhebi, meşrebi ne olursa olsun bütün kamu çalışanlarını ve milletimizi bir ve bütün gören, ayrımcılığı reddeden sendika anlayışımızı sürdürüyoruz. Bölücülük yapmayan herkesi kucaklarız. Türk Milleti’nin milli ve manevi değerlerini yüceltmek ve yükseltmek bizim görevimizdir. Atatürk’ün gösterdiği hedef olan “muasır medeniyetler seviyesine” ülkemizi çıkarmak için daha çok çalışacağız, daha çok üretmeye hep birlikte devam edeceğiz.

BİZLER “BİR GÜCÜN PEŞİNDE DEĞİL HAKLI BİR DURUŞUN PEŞİNDE HAKKINI ARAYAN KAMU PERSONELİYİZ.

Şube Başkanı Salih ÇELİK’in ardından Genel Başkan Yardımcıları Osman EKSERT ve Bayram Öztürk yaptıkları konuşmalarında “Son 13 yılda ilk defa memurlar resmi enflasyon altında zamma mahkum edildiler. Malum-Sen’in yaptığı 2014 ve 2015 yılı toplu sözleşmeleri tarihi bir rezalet olmuştur. 2014 yılı için yapılan 123 TL’lik artışın karşılığı ortalama memur maaşlarına yansıması ‰5,2’dir. Yıl sonu enflasyonu ise ‰8,2 olarak gerçekleşmiştir. Memurlar 6. aydan itibaren (Hazirandan) kesesinden yemeye başlamış ve borç batağına sürüklenmiştir. Başbakan ise memura ‰17 zam verdik diyerek, hesap bilmez Konfederasyonun savunuculuğunu yapmıştır. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Memur-Sen “Destan Yazdı” demiştir. Evet, Memur-Sen yandaşlıkta, emeğin ve alın terinin pazarlanmasında destan yazmıştır. 2015 yılı içinse Memura ‰3+3, memur emeklisine ‰3+3, asgari ücretliye ‰6+6, İşçi ve Bağ-Kur emeklisine ‰2,32 sefalet artışı yapılırken, Milletvekiline 1000 TL, Milletvekili emeklisine 711 TL artış yapılmıştır. Sırada ise subay, astsubaylar ile valiler ve kaymakamlara zam hazırlığı var. Hükümet her zaman olduğu gibi istediği kesimlere ekstra zam veriyor, ama memurlara gelince enflasyon farkını bile çok görüyor” dedi.

KAMUOYUNDA MEMURLA İLGİLİ YANLIŞ ALGI OLUŞTURULUYOR

Öztürk konuşmasının devamında, “İktidara geldikleri günden beri, memurun iş güvencesini ortadan kaldırarak, güvensiz ve güvencesiz bir çalışma hayatı oluşturmak için altyapı hazırlamaya çalışan siyasi iktidar, 12 yıllık iktidarları döneminde sürekli işçi-memur ayrımının kaldırılması gerektiğini ifade etmiştir. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bir kez daha işçi, memur ayrımını kaldıracaklarını ifade ederek, dünyanın hiçbir gelişmiş ülkesinde işçi-memur ayrımı olmadığını söylemiştir. Halbuki Devlet Personel Başkanlığı’nın resmi internet sitesine bakılırsa birçok gelişmiş ülkede aynen kamu çalışanları gibi hayat boyu garantisi olan devlet memurları var. Örneğin Hollanda’da süreli sözleşmeli çalışanların oranı yüzde bir bile değil. Hepsi iş garantili ama Türkiye’de devlet memurların iş garantisi birilerini rahatsız ediyor. Amerika’nın da Başkanlık sistemiyle yönetildiğini örnek gösteren Sayın Cumhurbaşkanı burada çalışanların ‰90’ının hayat boyu çalışanlar, yani güvenceli çalışanlar olduğunu bilmiyor mu? Ülkemizde memurların güvencesi ile ilgili yanlış bir düşünce zihinlere kazınmıştır. Bu da memurların işe girdikten sonra, emekli olana kadar çalışmasıdır. İşten atılmasının söz konusu olmadığıdır. Bu yanlış bir kanaattir. Her yıl 20 binden fazla memur çeşitli cezalar alıyor. Kınama cezasından, maaş kesimine kadar. Ayrıca her yıl 500’ün üzerinde memurda işten atılıyor.”

İKTİDAR 13 YILDA YAPTIĞI KADROLAŞMAYI YETERLİ BULMUYOR

“Bu iktidar döneminde 2011 yılında yapılan seçim öncesi 100 bini aşkın 4B’li sözleşmeli personel kadroya geçirilmişti. Ancak, halen 4B’li personel alınıyor. Kamuda 4B, 4C gibi farklı statülerde personel çalıştırılması hem ücret hem de statü açısından sorun yaratmaktadır. Devlet’in hafızası için memurun güvencesi olmalıdır.

Tek dokunulmazlar Milletvekilleri ve Yürütmenin Bakanlarıdır. Memurlar da yürütmenin başı olan Başbakan’ın mesai arkadaşlarıdır. Bu anlamda memurun güvencesine göz dikilmesini anlamakta güçlük çekiyoruz. Anlaşılıyor ki, iktidar Devlette kendisi gibi düşünmeyen hiçbir memura tahammül edememektedir. İktidar sahipleri, Devlette 13 yılda yaptıkları siyasi kadrolaşmayı yeterli bulmuyor, memurun iş güvencesine göz dikiyor. İktidarla gelen, iktidarla giden memur istiyor. Yani Devlet memuru değil, parti memuru istiyor. Bu anlayış sadece memuru mağdur etmeyecek, Devletin de beka sorununa sebep olacaktır. Çünkü hafızasını kaybeden bir devletin,  yönetilebilmesi mümkün değildir. Türkiye Kamu-Sen olarak, bedeli ne olursa olsun bu anlayışla mücadelemizi sürdüreceğiz.”

İŞ GÜVENCEMİZ İÇİN 4 NİSAN’DA ALANLARDAYIZ

“Hükümet iktidara geldiği günden beri, memurun iş güvencesini ortadan kaldırmaya çalışmaktadır. Cumhurbaşkanı Erdoğan bir konuşmasında, "Yeni anayasa ile memur-işçi ayrımını da kaldırarak tıpkı gelişmiş ülkelerde olduğu gibi çalışanlar sistemini getireceğiz” demiştir. Türkiye Kamu-Sen böyle bir şeye asla müsaade etmeyecek ve mücadelesine devam edecektir. İş Güvencemize sahip çıkmak için 4 Nisan’da Ankara’da büyük bir miting düzenleyeceğiz. Tüm memurlarımızı iş güvencelerine sahip çıkmaya davet ediyoruz.”

YETKİ YENİDEN EHİL ELLERE VERİLMELİDİR

“İş güvencemize sahip çıkmak için, haklarımızı masada tam olarak alabilmek için Yetkili Sendika olmak zorundayız. Tüm zorlukları aşmalıyız. Sendikamsı yapılara üye olmuş, bu nedenle de kendi felaketine çanak tutan memurları o sendikalardan kurtarmalıyız. Masaya güçlü oturacak bir Türkiye Kamu-Sen’e hem memurların, hem de Türkiye’nin ihtiyacı var. Bu hususta her üyemizi daha çok çalışmaya davet ediyoruz” dedi.

Konuşmalar sonrasında Emekliye ayrılan üyelere sendikaya verdikleri hizmet ve desteklerden dolayı plaketler verildi. İstişare toplantısına Türk Büro-Sen Sinop Şubesi İl ve İlçe Yönetimi, Kadın Kolları Başkanı ve Üyeleri ile İl ve İlçelerdeki üyeler katıldı.


Kaynak / Editör: Özkan AKAR Okunma 1743

Bu habere hiç yorum yazılmamış, ilk yorumu siz yazın !


GündemHaberleri

BALIKÇILARA MÜJDE; DEVLETİN HİZMETİ BALIKÇILARIN AYAĞINA GİDECEK
VALİ ÇETİNKAYA, ÇOCUK EVLERİ SİTESİNİ ZİYARET ETTİ
SİNOP EMNİYETİNDEN “GÖNÜLDEN GÖNÜLE MEKTUPLAR”
AK PARTİ SİNOP MİLLETVEKİLİ CENGİZ TOKMAK “2016 BAŞINDA HASTANEMİZİ AÇARAK HEMŞERİLERİMİZİN HİZMETİNE SUNACAĞIZ”
VALİ HASAN İPEK’İN YENİ YIL MESAJI
BAŞKAN AYHAN “DEVLET BÜYÜKLERİMİZDEN MEVCUT SAHANIN YENİLENMESİNİ İSTİYORUZ”
88 YIL SONRA YİNE AYNI AŞKLA
ÖDÜLLÜ TİYATRO’DAN VALİ ÇETİNKAYA’YA ZİYARET

Diğer Haberler

HİJYEN PROJESİ KAPSAMINDA YATILI BÖLGE OKULUNUN ISLAK ZEMİNLERİ YENİLENECEK
TÜRKİYE’DEKİ ALABALIK TÜRLERİ VE DAĞILIM ALANLARI KONFERANSI SİNOP’TA YAPILDI
VALİLİK PERSONELİNDEN TEBRİK ZİYARETİ
TOPLUM DESTEKLİ POLİSLER YALAN SEMPOZYUMU SERTİFİKALARINI ALDI
ŞUBAT AYI KARARLARI
POLİS FM YAYINDA
SİNOP FESHANE TANITIM GÜNLERİ HAMSİ ŞENLİĞİ
PROTOKOL İMZALANDI
Ulusal Gazeteler
Yazarlar

EN DEĞERLİ OSMANLI PARASI ALMANYA’DA ORTAYA ÇIKTIPara koleksiyoncularının yüzyılı aşkın süredir var mı yok mu diye..
En Çok Okunanlar


Sakarya Caddesi Yayalaştırma Projesi'ni destekliyor musunuz?


Anketler
   Kararsız8 Kişi (% 7 )
   Hayır22 Kişi (% 20 )
   Evet80 Kişi (% 72 )

Toplam 110 Kişi


Hava Durumu
Şehir
(Sinop)
Bugün
16°C - 19°C
Cuma
14°C - 20°C
Pazar
14°C - 21°C
Salı
17°C - 23°C

Günün Sözü


"Gördüklerim, Görmediğim yaratıcının varlığına inanmaya beni mecbur ediyor."


()


Arşiv Getir

Facebook


pornoerdem aydıngereksiz işler uzmanıakaewn
Künyemiz Sayfalar Reklamlar Hakkımızda Facebook FriendFeed Twitter MySpace