Bugün - 21 Ekim 2018 PazarKünyemizSayfalarReklamlarHakkımızda
images/habersistemi_06.pngimages/habersistemi_07.png
 
Sinop   19°C
 
GÖREV BAŞINDA YAPILAN SALDIRIYA KINAMASİNOP KAMU HASTANELERİ BİRLİĞİ GENEL SEKRETERLİĞİ görev şehidi Op.Dr.K..
130 YILLIK DİKİŞ MAKİNESİ sahibinden.com’un “Antika” kategorisinde yer alan yaklaşı..
VALİ KÖŞGER VEDA EDİYOR

SİNOP VALİSİ YAVUZ SELİM KÖŞGER'İN VEDA MESAJI

Saygıdeğer Sinoplu Hemşehrilerim ve değerli çalışma arkadaşlarım;

Son Valiler Kararnamesiyle Sinop Valiliği görevimden Bingöl Valiliği'ne atanmam sebebiyle Sinop’tan ayrılıyorum.

- 4 Mart 2015 Çarşamba

(14:02)

SİNOP VALİSİ YAVUZ SELİM KÖŞGER'İN VEDA MESAJI

Saygıdeğer Sinoplu Hemşehrilerim ve değerli çalışma arkadaşlarım;

Son Valiler Kararnamesiyle Sinop Valiliği görevimden Bingöl Valiliği'ne atanmam sebebiyle Sinop’tan ayrılıyorum.

Öncelikle ülkemizin bu güzide şehrinde siz değerli hemşehrilerimize hizmet etmenin bir onur olduğunu belirtmek isterim. 2 yıla yakın süreyle görev yaptığım Türkiye’nin en mutlu insanlarının yaşadığı, Karadeniz’in İncisi, huzur şehri Sinop, eşsiz doğası, tabiat güzellikleri, tarihi ve kültürel yapısı, sanata, kültüre, spora değer veren, çağdaş, modern, çalışkan, hoşgörülü, sevecen, sıcakkanlı, insanlarıyla benim yaşamımda unutulmayacak bir yer almıştır.

“Devlet Millet İçin Vardır” anlayışından hareketle Sinop’ta görev yaptığım süre içerisinde tüm kamu görevlisi arkadaşlarım, yerel yönetimler ve saygıdeğer Sinop halkıyla büyük bir dayanışma, yardımlaşma ve gönül birliği içerisinde, adaletli ve hakkaniyetli bir şekilde sevgi, hoşgörü, tarafsızlık ve eşitliği hizmetimizin şiarı sayarak hizmet götürme arzu ve isteğiyle çalıştım.

Eğitimden sağlığa, tarımdan turizme, kültüre, sanata, spora, ulaşıma, kentin tanıtımına kadar her alanda ilimizin daha iyi yerlerde olması için ekip arkadaşlarımızla birlikte mesai kavramı gözetmeksizin çalışarak birçok ilki de gerçekleştirdik.

Sinop tarihinde bir ilk olan ve Sinop’un önümüzdeki 10 yılını planlamayı amaçlayan 1.Kalkınma Çalıştayını büyük bir katılımla gerçekleştirdik..Çalıştay sonrası oluşan fikir ve düşünceleri de kitap halinde yayımladık.Eminim ki; düzenlediğimiz Kalkınma Çalıştayı Sinop’un kalkınması ve geleceğine ışık olacaktır.

Türkiye’de Valilikler arasında ilk kez uygulamaya koydugumuz “Yaşlılara Evde Bakım Hizmeti” projesinde büyük bir başarı sağlanmıştır.

Yine Sinop tarihinde ilk kez İstanbul’da düzenlediğimiz Feshane Sinop Tanıtım Günlerinde 1 milyona aşkın ziyaretçi ile tanıtım alanında bir rekora imza atılmıştır.

Sinop turizminde uzun yıllardan beri sorun teşkil eden taxfree konusu çözüme kavuşturularak Sinop esnafının önündeki engel kaldırılmıştır. İlimize gelen yerli ve yabancı turistlerin İl’e gelir bırakmalarını saglayarak yörenin el sanatlarını daha geniş kitlelere tanıtmak, yöresel el sanat işçiliğini ve yörenin organik ürünlerini hediye eşya formatında sunarak gelecek nesillere aktarmaya yönelik İşgem(İş geliştirme Merkezi) kurulma çalışmaları tamamlanmış ve ihale aşamasına getirilmiştir. Yine Sinop’ta kentsel dönüşüme örnek teşkil etmesini dilediğimiz  “Kuşüzümü Konağı” satın alınmış ve restorasyon projesine başlanılmıştır. Bunların yanı sıra kültür ve eğitim ve spor alanlarında da yapılan çalışmalarla Sinop 2014 yılında Türkiye genelinde kamu yatırımlarında en çok kamu yatırımı alan 3.İl olmuştur.

Sinop’ta bulunduğum 2 yıla yakın süre içerisinde süresince çalışmalarımda bana yardımcı olan tüm mesai arkadaşlarıma, Milletvekillerimize,   Vali Yardımcıları ve Kaymakamlarımıza, kıymetli Yargı Mensuplarımıza, Üniversitemizin kıymetli mensuplarına, tüm Belediye Başkanlarımıza, Askeri Erkana, İl Müdürlerimize, İl Genel Meclisi Üyelerine, Sivil Toplum Kuruluşlarına, Meslek Odalarına, Muhtarlarımıza, Siyasi Parti İl ve İlçe teşkilatlarına, yerel ve bölgesel Basın Mensuplarımıza ve tüm Sinoplu hemşehrilerimize teşekkür ederim. Bu duygu ve düşüncelerle;  tüm Sinoplu hemşehrilerime veda ediyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum.


Kaynak / Editör: İHA - sinopcomtr Okunma 766

Bu habere hiç yorum yazılmamış, ilk yorumu siz yazın !


Haberleri

ÜCRETSİZ TATİL İMKANI
MESLEK YÜKSEKOKULU ÖĞRENCİLERİNDEN YILDIZLI PROJE
BU NASIL SİNOPLU OLMAK
TATİL SONRASI ÖĞRENCİ VE VELİLERE ÖNERİLER
ÖĞRENCİLERE KARNE HEDİYESİ OLDU
HAFIZLIK YARIŞMASI 2014 YILI TÜRKİYE FİNALİ SİNOP'TA
2013 YILI İŞKUR FAALİYET RAPORU
DENİZYILDIZLARI GÖZ DOLDURDU

Diğer Haberler

KADIN HAKLARI İÇİN 7 BİN KM YOL YAPACAK
KARADENİZİN MARMARİSİ GÜZELKENT
UMUT EVİNDE UMUT VERDİ
İLDA TEKSTİL ÇOCUKLARI SEVİNDİRDİ
TUİK & TSO İŞBİRLİĞİ
SİNOP THK İLKLERE İMZA ATIYOR
SİNOP BÖLGE MİLLİ ANTRENÖRÜ AKPINAR BALKAN ŞAMPİYONASI HAZIRLIK KAMPINA GİRDİ
AK PARTİ İFTAR SOFRALARI
Ulusal Gazeteler
Yazarlar

EN DEĞERLİ OSMANLI PARASI ALMANYA’DA ORTAYA ÇIKTIPara koleksiyoncularının yüzyılı aşkın süredir var mı yok mu diye..
En Çok Okunanlar


Sakarya Caddesi Yayalaştırma Projesi'ni destekliyor musunuz?


Anketler
   Kararsız9 Kişi (% 8 )
   Hayır22 Kişi (% 19 )
   Evet80 Kişi (% 72 )

Toplam 111 Kişi


Hava Durumu
Şehir
(Sinop)
Bugün
16°C - 19°C
Cuma
14°C - 20°C
Pazar
14°C - 21°C
Salı
17°C - 23°C

Günün Sözü


Avcı değilsin; avdan bahsetme! Okumadığın bir şeyi tefsir etme. Eğer hakikat üstadı senden mana sorarsa; kendi gördüğünü anlat; Pirini gördüğünü değil?


(Ömer Hayyam)


Arşiv Getir

Facebook


pornoerdem aydıngereksiz işler uzmanıakaewn
Künyemiz Sayfalar Reklamlar Hakkımızda Facebook FriendFeed Twitter MySpace