Bugün - 23 Şubat 2018 CumaKünyemizSayfalarReklamlarHakkımızda
images/habersistemi_06.pngimages/habersistemi_07.png
 
Sinop   19°C
 
CHP SİNOP MİLLETVEKİLİ BARIŞ KARADENİZ “HER BEŞ GENCİMİZDEN BİRİ İŞSİZAKP’Lİ OLMAYANA İŞ YOK’ DEVRİ KAPANIYOR CHP Sinop Milletvekili..
130 YILLIK DİKİŞ MAKİNESİ sahibinden.com’un “Antika” kategorisinde yer alan yaklaşı..
ÖĞRENCİ MECLİS BAŞKANI DEMİRKAYA: ÖĞRENCİ MECLİSİNE HAKETTİĞİ DEĞER GÖSTERİLMİYOR

Sinop İl Öğrenci Meclisi Başkanı Sertaç Demirkaya, Türkiye Öğrenci Meclisi’nde Sinop’u en iyi bir şekilde temsil etmeye çalıştığını dile getirirken, bu bağlamda ilgili birim ve yetkililerden yeterli destek alamadığını talepler konusunda yalnız bırakıldığını ifade etti.

- 5 Şubat 2015 Perşembe

(15:23)

Sinop İl Öğrenci Meclisi Başkanı Sertaç Demirkaya, Türkiye Öğrenci Meclisi’nde Sinop’u en iyi bir şekilde temsil etmeye çalıştığını dile getirirken, bu bağlamda ilgili birim ve yetkililerden yeterli destek alamadığını talepler konusunda yalnız bırakıldığını ifade etti.

Sertaç DEMİRKAYA öğrenci meclisinin çalışmaları ve faaliyetleri hakkında yaptığı bilgilendirmede şunları dile getirdi; Sinop’ta ki 35.418 öğrencinin temsilcisinin kendisi, Türkiye genelinde ise 17 milyonu aşkın öğrencinin tek resmi temsilcisinin Türkiye Öğrenci Meclisi olduğunu belirterek, “Bu kapsamda meclisimizin 12. Dönemine girmiş bulunmaktayız. Türkiye Öğrenci Meclisimizin oluşum süreci, genel seçimlerden sonra temsil anlamında en büyük ikinci seçim olma özelliğine sahiptir. Bu özelliği dolayısı ile ülkemiz demokrasisinin gelişmesi ve yeni liderlerin yetişmesi açısından çok önemli bir yeri bulunmaktadır. Öğrenci meclisleri daha ilkokul sıralarından lise sıralarına kadar devam etmektedir. Ülkemizdeki demokrasi ortamını bu yaşlarımızda tecrübe ediyoruz. Gerektiği değeri görmeyen bu Başkanlık sıfatımızın sadece göstermelik bir protokolden çıkarılıp ciddi bir iş, ciddi bir sıfat olduğunu 12. Dönem Öğrenci Meclisinde bütün Başkanlarımızla beraber göstereceğiz. ”

Sinop İl Öğrenci Meclisi olarak, “Okul Meclisleri, İlçe Meclisleri, İl Meclisleri ve Türkiye Öğrenci Meclisi olmak üzere ülkemiz genelinde istisnasız her yerde bu meclisler bulunmakta. MEB tarafından verilen takvime göre her yıl Nisan ayında toplanan Türkiye Öğrenci Meclisi, il başkanlarının gayretleri ile her yıl farklı illerde özel toplantılarla bir araya gelmektedirler. Yapılan toplantılarda eğitim faaliyetleri üzerinde fikir alışverişlerinin yapılmasının yanında kültürel etkileşimin ve kardeşlik bağlarının gelişiyor olması gözlenmektedir”.TBMM ve MEB tarafından ortaklaşa imzalanan protokolle “Demokrasi Eğitimi ve Okul Meclisleri Yönergesi” kapsamında faaliyetlerini yürüten Türkiye Öğrenci Meclisi, yönergede TBMM’de toplanacağı açıkça ifade edildiği halde 2 yıldır TBMM dışında toplanmaktadır. Meclisin en üst çatısını oluşturan Türkiye Öğrenci Meclisi ise çalışmaları yürütmede yetkili mercilerle sağlıklı iletişim kurma noktasında maalesef sorun yaşamaktadır. İl Başkanlarımız ise illerindeki imkânlar nispetinde yoğun emekler ortaya koyarak Türkiye Öğrenci Meclisimizi MEB’den herhangi bir kaynak temin etmeden bir araya toplamaktadır. Bizler, Türkiye Öğrenci Meclisi birleşiminin yeniden ve yönergede de olduğu gibi TBMM Genel Kurulu’nda ve bir defayla sınırlandırılmamasını istiyoruz. Meclisimizin tanıtımı ve taleplerimizin geniş kitlelere ulaşması açısından TBMM’de toplanması büyük bir öneme sahiptir. Bunlarla birlikte çalışma bölgesine göre meclislerimize çalışma ofisleri ve faaliyetlerin yürütülmesi adına bütçe ayrılmasını talep etmekteyiz”


Kaynak / Editör: İHA - sinopcomtr Okunma 902

Bu habere hiç yorum yazılmamış, ilk yorumu siz yazın !


Haberleri

ABARTI EGZOZLARLA, YÜKSEK SESLE MÜZİK DİNLEMEYE CEZA
KALKINMA KURULU TOPLANTISI YAPILDI
REKTÖR GAZETECİLER CEMİYETLERİNE ZİYARET ETTİ
ŞEHİT ENGİN ŞAHİN İÇİN BAŞSAĞLIĞI
SİNOPLU EMEKLİ ÖĞRETMEN KONUTUNU KÜTÜPHANE BİNASI OLARAK BAĞIŞLADI
SİNOP İL GENEL MECLİS BAŞKANI ŞÜKRÜ GÜNDOĞDU'DAN 23 NİSAN MESAJI
GERZE ATATÜRK ÇOK PROGRAMLI ANADOLU LİSESİNDE 2 TÜRKİYE 7.LİĞİ
SİNOP TEMİZ ÇIKTI

Diğer Haberler

AMATÖR SPORUN EMEKTARI MUHARREM KOCA
BAŞKAN TOKMAK KONGRE ÖNCESİ DEĞERLENDİRME TOPLANTISI DÜZENLEDİ
SGK, BELEDİYE BAŞKANLARINI HAK VE YÜKÜMLÜLÜKLERİ KONUSUNDA BİLGİLENDİRDİ
"SİNOP'UN NEFESİ" ŞUBAT AYINDA CAM OCAĞI VAKFI'NDA GERÇEKLEŞİYOR
MARTININ MİNİKLERİ EV SAHİBİ OLDU
SARAYDÜZÜ BELEDİYE BAŞKANI PEKER SİNOP İL GENEL MECLİSİNDE
SİNOPLU MÜBADİLLERDEN VALİ İPEK’E HAYIRLI OLSUN ZİYARETİ
TAEKWONDOCULARIMIZ DÜNYA İKİNCİSİ
Ulusal Gazeteler
Yazarlar

EN DEĞERLİ OSMANLI PARASI ALMANYA’DA ORTAYA ÇIKTIPara koleksiyoncularının yüzyılı aşkın süredir var mı yok mu diye..
En Çok Okunanlar


Sakarya Caddesi Yayalaştırma Projesi'ni destekliyor musunuz?


Anketler
   Kararsız8 Kişi (% 7 )
   Hayır21 Kişi (% 19 )
   Evet79 Kişi (% 73 )

Toplam 108 Kişi


Hava Durumu
Şehir
(Sinop)
Bugün
16°C - 19°C
Cuma
14°C - 20°C
Pazar
14°C - 21°C
Salı
17°C - 23°C

Günün Sözü


Halk içinde muteber bir nesne yok devlet gibi, Olmaya devlet cihanda, bir nefes sıhhat gibi.


(Kanuni Sultan Süleyman)


Arşiv Getir

Facebook


pornoerdem aydıngereksiz işler uzmanıakaewn
Künyemiz Sayfalar Reklamlar Hakkımızda Facebook FriendFeed Twitter MySpace