Bugün - 20 Ağustos 2018 PazartesiKünyemizSayfalarReklamlarHakkımızda
images/habersistemi_06.pngimages/habersistemi_07.png
 
Sinop   19°C
 
RAMAZAN AYININ MÜJDECİSİ VE ÜÇ AYLARIN BAŞLANGICIAK Parti Sinop İl Başkanı Ali Çöpcü Regaip Kandili nedeniy..
130 YILLIK DİKİŞ MAKİNESİ sahibinden.com’un “Antika” kategorisinde yer alan yaklaşı..
ÖĞRENCİ MECLİS BAŞKANI DEMİRKAYA: ÖĞRENCİ MECLİSİNE HAKETTİĞİ DEĞER GÖSTERİLMİYOR

Sinop İl Öğrenci Meclisi Başkanı Sertaç Demirkaya, Türkiye Öğrenci Meclisi’nde Sinop’u en iyi bir şekilde temsil etmeye çalıştığını dile getirirken, bu bağlamda ilgili birim ve yetkililerden yeterli destek alamadığını talepler konusunda yalnız bırakıldığını ifade etti.

- 5 Şubat 2015 Perşembe

(15:23)

Sinop İl Öğrenci Meclisi Başkanı Sertaç Demirkaya, Türkiye Öğrenci Meclisi’nde Sinop’u en iyi bir şekilde temsil etmeye çalıştığını dile getirirken, bu bağlamda ilgili birim ve yetkililerden yeterli destek alamadığını talepler konusunda yalnız bırakıldığını ifade etti.

Sertaç DEMİRKAYA öğrenci meclisinin çalışmaları ve faaliyetleri hakkında yaptığı bilgilendirmede şunları dile getirdi; Sinop’ta ki 35.418 öğrencinin temsilcisinin kendisi, Türkiye genelinde ise 17 milyonu aşkın öğrencinin tek resmi temsilcisinin Türkiye Öğrenci Meclisi olduğunu belirterek, “Bu kapsamda meclisimizin 12. Dönemine girmiş bulunmaktayız. Türkiye Öğrenci Meclisimizin oluşum süreci, genel seçimlerden sonra temsil anlamında en büyük ikinci seçim olma özelliğine sahiptir. Bu özelliği dolayısı ile ülkemiz demokrasisinin gelişmesi ve yeni liderlerin yetişmesi açısından çok önemli bir yeri bulunmaktadır. Öğrenci meclisleri daha ilkokul sıralarından lise sıralarına kadar devam etmektedir. Ülkemizdeki demokrasi ortamını bu yaşlarımızda tecrübe ediyoruz. Gerektiği değeri görmeyen bu Başkanlık sıfatımızın sadece göstermelik bir protokolden çıkarılıp ciddi bir iş, ciddi bir sıfat olduğunu 12. Dönem Öğrenci Meclisinde bütün Başkanlarımızla beraber göstereceğiz. ”

Sinop İl Öğrenci Meclisi olarak, “Okul Meclisleri, İlçe Meclisleri, İl Meclisleri ve Türkiye Öğrenci Meclisi olmak üzere ülkemiz genelinde istisnasız her yerde bu meclisler bulunmakta. MEB tarafından verilen takvime göre her yıl Nisan ayında toplanan Türkiye Öğrenci Meclisi, il başkanlarının gayretleri ile her yıl farklı illerde özel toplantılarla bir araya gelmektedirler. Yapılan toplantılarda eğitim faaliyetleri üzerinde fikir alışverişlerinin yapılmasının yanında kültürel etkileşimin ve kardeşlik bağlarının gelişiyor olması gözlenmektedir”.TBMM ve MEB tarafından ortaklaşa imzalanan protokolle “Demokrasi Eğitimi ve Okul Meclisleri Yönergesi” kapsamında faaliyetlerini yürüten Türkiye Öğrenci Meclisi, yönergede TBMM’de toplanacağı açıkça ifade edildiği halde 2 yıldır TBMM dışında toplanmaktadır. Meclisin en üst çatısını oluşturan Türkiye Öğrenci Meclisi ise çalışmaları yürütmede yetkili mercilerle sağlıklı iletişim kurma noktasında maalesef sorun yaşamaktadır. İl Başkanlarımız ise illerindeki imkânlar nispetinde yoğun emekler ortaya koyarak Türkiye Öğrenci Meclisimizi MEB’den herhangi bir kaynak temin etmeden bir araya toplamaktadır. Bizler, Türkiye Öğrenci Meclisi birleşiminin yeniden ve yönergede de olduğu gibi TBMM Genel Kurulu’nda ve bir defayla sınırlandırılmamasını istiyoruz. Meclisimizin tanıtımı ve taleplerimizin geniş kitlelere ulaşması açısından TBMM’de toplanması büyük bir öneme sahiptir. Bunlarla birlikte çalışma bölgesine göre meclislerimize çalışma ofisleri ve faaliyetlerin yürütülmesi adına bütçe ayrılmasını talep etmekteyiz”


Kaynak / Editör: İHA - sinopcomtr Okunma 1039

Bu habere hiç yorum yazılmamış, ilk yorumu siz yazın !


Haberleri

BAYRAMLAR KARDEŞLERİN KUCAKLAŞTIĞI GÜNLERDİR
VALİ KÖŞGERDEN HAYIRLI OLSUN ZİYARETİ
BU NASIL SİNOPLU OLMAK
YEMEKHANE HİZMETE GİRDİ
30 AĞUSTOS COŞKUSU
80'LER RUHU AYAKLANDI
CEP TELEFONU OPERASYONU
FESHANE SİNOP TANITIM GÜNLERİNİN İSTANBUL AYAĞI ORTAKÖY POLİS SOSYAL TESİSLERİNDE YAPILDI

Diğer Haberler

MHP KADIN KOLLARI BAŞKANI CEMİLE TEKİN “HER EVDE, HER YERDE OLACAĞIZ”
Metro raydan çıktı!
BİLGİLENDİRME TOPLANTISI
TAM DESTEK TÜM DESTEK
BÖLGESEL ASKOM TOPLANTISI SİNOP’TA YAPILDI
GEÇMİŞ OLSUN ZİYARETİ
HEMŞEHRİMİZ VALİ AZİM TUNA YILIN VALİSİ
ŞEHİTLERİMİZİN KANININ YERDE KALMAMASI İÇİN HERKES SORUMLULUĞUNUN GEREĞİNİ HAKKIYLA İFA ETMEK ZORUNDADIR
Ulusal Gazeteler
Yazarlar

EN DEĞERLİ OSMANLI PARASI ALMANYA’DA ORTAYA ÇIKTIPara koleksiyoncularının yüzyılı aşkın süredir var mı yok mu diye..
En Çok Okunanlar


Sakarya Caddesi Yayalaştırma Projesi'ni destekliyor musunuz?


Anketler
   Kararsız8 Kişi (% 7 )
   Hayır22 Kişi (% 20 )
   Evet80 Kişi (% 72 )

Toplam 110 Kişi


Hava Durumu
Şehir
(Sinop)
Bugün
16°C - 19°C
Cuma
14°C - 20°C
Pazar
14°C - 21°C
Salı
17°C - 23°C

Günün Sözü


Az iş gören el daha hassas olur


(Shakespeare)


Arşiv Getir

Facebook


pornoerdem aydıngereksiz işler uzmanıakaewn
Künyemiz Sayfalar Reklamlar Hakkımızda Facebook FriendFeed Twitter MySpace