Bugün - 27 Mayıs 2018 PazarKünyemizSayfalarReklamlarHakkımızda
images/habersistemi_06.pngimages/habersistemi_07.png
 
Sinop   19°C
 
RAMAZAN AYININ MÜJDECİSİ VE ÜÇ AYLARIN BAŞLANGICIAK Parti Sinop İl Başkanı Ali Çöpcü Regaip Kandili nedeniy..
130 YILLIK DİKİŞ MAKİNESİ sahibinden.com’un “Antika” kategorisinde yer alan yaklaşı..
ÖĞRENCİ MECLİS BAŞKANI DEMİRKAYA: ÖĞRENCİ MECLİSİNE HAKETTİĞİ DEĞER GÖSTERİLMİYOR

Sinop İl Öğrenci Meclisi Başkanı Sertaç Demirkaya, Türkiye Öğrenci Meclisi’nde Sinop’u en iyi bir şekilde temsil etmeye çalıştığını dile getirirken, bu bağlamda ilgili birim ve yetkililerden yeterli destek alamadığını talepler konusunda yalnız bırakıldığını ifade etti.

- 5 Şubat 2015 Perşembe

(15:23)

Sinop İl Öğrenci Meclisi Başkanı Sertaç Demirkaya, Türkiye Öğrenci Meclisi’nde Sinop’u en iyi bir şekilde temsil etmeye çalıştığını dile getirirken, bu bağlamda ilgili birim ve yetkililerden yeterli destek alamadığını talepler konusunda yalnız bırakıldığını ifade etti.

Sertaç DEMİRKAYA öğrenci meclisinin çalışmaları ve faaliyetleri hakkında yaptığı bilgilendirmede şunları dile getirdi; Sinop’ta ki 35.418 öğrencinin temsilcisinin kendisi, Türkiye genelinde ise 17 milyonu aşkın öğrencinin tek resmi temsilcisinin Türkiye Öğrenci Meclisi olduğunu belirterek, “Bu kapsamda meclisimizin 12. Dönemine girmiş bulunmaktayız. Türkiye Öğrenci Meclisimizin oluşum süreci, genel seçimlerden sonra temsil anlamında en büyük ikinci seçim olma özelliğine sahiptir. Bu özelliği dolayısı ile ülkemiz demokrasisinin gelişmesi ve yeni liderlerin yetişmesi açısından çok önemli bir yeri bulunmaktadır. Öğrenci meclisleri daha ilkokul sıralarından lise sıralarına kadar devam etmektedir. Ülkemizdeki demokrasi ortamını bu yaşlarımızda tecrübe ediyoruz. Gerektiği değeri görmeyen bu Başkanlık sıfatımızın sadece göstermelik bir protokolden çıkarılıp ciddi bir iş, ciddi bir sıfat olduğunu 12. Dönem Öğrenci Meclisinde bütün Başkanlarımızla beraber göstereceğiz. ”

Sinop İl Öğrenci Meclisi olarak, “Okul Meclisleri, İlçe Meclisleri, İl Meclisleri ve Türkiye Öğrenci Meclisi olmak üzere ülkemiz genelinde istisnasız her yerde bu meclisler bulunmakta. MEB tarafından verilen takvime göre her yıl Nisan ayında toplanan Türkiye Öğrenci Meclisi, il başkanlarının gayretleri ile her yıl farklı illerde özel toplantılarla bir araya gelmektedirler. Yapılan toplantılarda eğitim faaliyetleri üzerinde fikir alışverişlerinin yapılmasının yanında kültürel etkileşimin ve kardeşlik bağlarının gelişiyor olması gözlenmektedir”.TBMM ve MEB tarafından ortaklaşa imzalanan protokolle “Demokrasi Eğitimi ve Okul Meclisleri Yönergesi” kapsamında faaliyetlerini yürüten Türkiye Öğrenci Meclisi, yönergede TBMM’de toplanacağı açıkça ifade edildiği halde 2 yıldır TBMM dışında toplanmaktadır. Meclisin en üst çatısını oluşturan Türkiye Öğrenci Meclisi ise çalışmaları yürütmede yetkili mercilerle sağlıklı iletişim kurma noktasında maalesef sorun yaşamaktadır. İl Başkanlarımız ise illerindeki imkânlar nispetinde yoğun emekler ortaya koyarak Türkiye Öğrenci Meclisimizi MEB’den herhangi bir kaynak temin etmeden bir araya toplamaktadır. Bizler, Türkiye Öğrenci Meclisi birleşiminin yeniden ve yönergede de olduğu gibi TBMM Genel Kurulu’nda ve bir defayla sınırlandırılmamasını istiyoruz. Meclisimizin tanıtımı ve taleplerimizin geniş kitlelere ulaşması açısından TBMM’de toplanması büyük bir öneme sahiptir. Bunlarla birlikte çalışma bölgesine göre meclislerimize çalışma ofisleri ve faaliyetlerin yürütülmesi adına bütçe ayrılmasını talep etmekteyiz”


Kaynak / Editör: İHA - sinopcomtr Okunma 997

Bu habere hiç yorum yazılmamış, ilk yorumu siz yazın !


Haberleri

KESİNTİ VAR DİKKAT
ÇOCUKLARIMIZ ÖZGÜRLÜĞE YELKEN AÇTI
KARDEŞLİK DESTEĞİ
KUZKA AÇILDI
TESCİLLİ BU YAPILARIN ÜZÜNTÜ VERİCİDİR
KASIM AYI MECLİS OTURUMUNDA HAYIRSEVER GÜLTEKİN'E TEŞEKKÜR
ÇAĞDAŞ CANLI YAYINDA AKSAN'NIN KONUĞU
BAŞKAN ERGÜL"2015 YILI BİZLER İÇİN YİNE BAŞARILI ÇALIŞMALARIN VE İLKLERİN YILI OLACAKTIR"

Diğer Haberler

SPOR BAKANI ÇAĞATAY SİNOPSPORA SÖZ VERDİ
SİNOP TARIM MÜDÜRÜ ASAK, BAKAN ÇELİK’E ÖZEL YAPIM SİNOP ÇEKTİRME GEMİ MAKETİ HEDİYE ETTİ
HASTALIKLARLA SAVAŞAN BESİNLER
BAŞKAN KILIÇASLAN HAYVAN PAZARINI ZİYARET ETTİ
DOĞADA GÖRÜNTÜ AVCILIĞI YARIŞMASI MUHTEŞEM BİR GALA TÖRENİYLE SON BULDU
CHP’Lİ KARADENİZ İSTANBUL’DA HEMŞERİLERİ İLE BULUŞTU
EĞİTİME DESTEK, HER ZAMAN ÖNCELİKLİ HEDEFLERİMİZ ARASINDA OLMUŞTUR
BADEMCİKLER NE ZAMAN ALINMALI?
Ulusal Gazeteler
Yazarlar

EN DEĞERLİ OSMANLI PARASI ALMANYA’DA ORTAYA ÇIKTIPara koleksiyoncularının yüzyılı aşkın süredir var mı yok mu diye..
En Çok Okunanlar


Sakarya Caddesi Yayalaştırma Projesi'ni destekliyor musunuz?


Anketler
   Kararsız8 Kişi (% 7 )
   Hayır22 Kişi (% 20 )
   Evet79 Kişi (% 72 )

Toplam 109 Kişi


Hava Durumu
Şehir
(Sinop)
Bugün
16°C - 19°C
Cuma
14°C - 20°C
Pazar
14°C - 21°C
Salı
17°C - 23°C

Günün Sözü


Tuzağa saçtığın taneler cömertlik sayılmaz ki.


(Mevlana)


Arşiv Getir

Facebook


pornoerdem aydıngereksiz işler uzmanıakaewn
Künyemiz Sayfalar Reklamlar Hakkımızda Facebook FriendFeed Twitter MySpace