Bugün - 18 Kasım 2018 PazarKünyemizSayfalarReklamlarHakkımızda
images/habersistemi_06.pngimages/habersistemi_07.png
 
Sinop   19°C
 
GÖREV BAŞINDA YAPILAN SALDIRIYA KINAMASİNOP KAMU HASTANELERİ BİRLİĞİ GENEL SEKRETERLİĞİ görev şehidi Op.Dr.K..
130 YILLIK DİKİŞ MAKİNESİ sahibinden.com’un “Antika” kategorisinde yer alan yaklaşı..
ÖĞRENCİ MECLİS BAŞKANI DEMİRKAYA: ÖĞRENCİ MECLİSİNE HAKETTİĞİ DEĞER GÖSTERİLMİYOR

Sinop İl Öğrenci Meclisi Başkanı Sertaç Demirkaya, Türkiye Öğrenci Meclisi’nde Sinop’u en iyi bir şekilde temsil etmeye çalıştığını dile getirirken, bu bağlamda ilgili birim ve yetkililerden yeterli destek alamadığını talepler konusunda yalnız bırakıldığını ifade etti.

- 5 Şubat 2015 Perşembe

(15:23)

Sinop İl Öğrenci Meclisi Başkanı Sertaç Demirkaya, Türkiye Öğrenci Meclisi’nde Sinop’u en iyi bir şekilde temsil etmeye çalıştığını dile getirirken, bu bağlamda ilgili birim ve yetkililerden yeterli destek alamadığını talepler konusunda yalnız bırakıldığını ifade etti.

Sertaç DEMİRKAYA öğrenci meclisinin çalışmaları ve faaliyetleri hakkında yaptığı bilgilendirmede şunları dile getirdi; Sinop’ta ki 35.418 öğrencinin temsilcisinin kendisi, Türkiye genelinde ise 17 milyonu aşkın öğrencinin tek resmi temsilcisinin Türkiye Öğrenci Meclisi olduğunu belirterek, “Bu kapsamda meclisimizin 12. Dönemine girmiş bulunmaktayız. Türkiye Öğrenci Meclisimizin oluşum süreci, genel seçimlerden sonra temsil anlamında en büyük ikinci seçim olma özelliğine sahiptir. Bu özelliği dolayısı ile ülkemiz demokrasisinin gelişmesi ve yeni liderlerin yetişmesi açısından çok önemli bir yeri bulunmaktadır. Öğrenci meclisleri daha ilkokul sıralarından lise sıralarına kadar devam etmektedir. Ülkemizdeki demokrasi ortamını bu yaşlarımızda tecrübe ediyoruz. Gerektiği değeri görmeyen bu Başkanlık sıfatımızın sadece göstermelik bir protokolden çıkarılıp ciddi bir iş, ciddi bir sıfat olduğunu 12. Dönem Öğrenci Meclisinde bütün Başkanlarımızla beraber göstereceğiz. ”

Sinop İl Öğrenci Meclisi olarak, “Okul Meclisleri, İlçe Meclisleri, İl Meclisleri ve Türkiye Öğrenci Meclisi olmak üzere ülkemiz genelinde istisnasız her yerde bu meclisler bulunmakta. MEB tarafından verilen takvime göre her yıl Nisan ayında toplanan Türkiye Öğrenci Meclisi, il başkanlarının gayretleri ile her yıl farklı illerde özel toplantılarla bir araya gelmektedirler. Yapılan toplantılarda eğitim faaliyetleri üzerinde fikir alışverişlerinin yapılmasının yanında kültürel etkileşimin ve kardeşlik bağlarının gelişiyor olması gözlenmektedir”.TBMM ve MEB tarafından ortaklaşa imzalanan protokolle “Demokrasi Eğitimi ve Okul Meclisleri Yönergesi” kapsamında faaliyetlerini yürüten Türkiye Öğrenci Meclisi, yönergede TBMM’de toplanacağı açıkça ifade edildiği halde 2 yıldır TBMM dışında toplanmaktadır. Meclisin en üst çatısını oluşturan Türkiye Öğrenci Meclisi ise çalışmaları yürütmede yetkili mercilerle sağlıklı iletişim kurma noktasında maalesef sorun yaşamaktadır. İl Başkanlarımız ise illerindeki imkânlar nispetinde yoğun emekler ortaya koyarak Türkiye Öğrenci Meclisimizi MEB’den herhangi bir kaynak temin etmeden bir araya toplamaktadır. Bizler, Türkiye Öğrenci Meclisi birleşiminin yeniden ve yönergede de olduğu gibi TBMM Genel Kurulu’nda ve bir defayla sınırlandırılmamasını istiyoruz. Meclisimizin tanıtımı ve taleplerimizin geniş kitlelere ulaşması açısından TBMM’de toplanması büyük bir öneme sahiptir. Bunlarla birlikte çalışma bölgesine göre meclislerimize çalışma ofisleri ve faaliyetlerin yürütülmesi adına bütçe ayrılmasını talep etmekteyiz”


Kaynak / Editör: İHA - sinopcomtr Okunma 1091

Bu habere hiç yorum yazılmamış, ilk yorumu siz yazın !


Haberleri

BARIŞ VE HUZUR GETİRMESİNİ DİLERİM
ÇOCUK ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ ÇOCUKLARI UYARDI VE AYDINLATTI
SİNOP İSTANBUL'DA FESHANE ETKİNLİĞİ İLE SES GETİRECEK
SİNOPLU KORE GAZİSİ GÖZYAŞLARI ARASINDA TOPRAĞA VERİLDİ
ÜNİVERSİTELERARASI BASKETBOL LİGİ SİNOPTA
GERZE AK PARTİ İLÇE BAŞKAN İZZET KARAMAN
BU NASIL SİNOPLU OLMAK
İL GENEL MECLİSİ MART AYI TOPLANTISI

Diğer Haberler

TÜRKLER SANILDIĞINDAN FAZLA KİTAP OKUYOR
BAŞKAN ERGÜL”BÜYÜK TAARRUZ MEYDAN MUHAREBESİ, CUMHURİYETİMİZİN KURULUŞUNUN MİHENK TAŞIDIR”
TÜMAMİRAL HAKAN ÜSTEM SİNOP’TA
BAŞKAN ÖZ “BAYRAMLAR BEREKETTİR, UMUTTUR, ÖZLEMDİR”
TUGGENERAL MURAT AYGÜN SİNOP’TA
GENÇLİK SPOR İL MÜDÜRÜ KAZIM AÇIKBAŞ
BOYABAT GENÇLİK MERKEZİ FAALİYETLERİNE BAŞLADI
İLK PROJE BİLARDO TV
Ulusal Gazeteler
Yazarlar

EN DEĞERLİ OSMANLI PARASI ALMANYA’DA ORTAYA ÇIKTIPara koleksiyoncularının yüzyılı aşkın süredir var mı yok mu diye..
En Çok Okunanlar


Sakarya Caddesi Yayalaştırma Projesi'ni destekliyor musunuz?


Anketler
   Kararsız9 Kişi (% 8 )
   Hayır23 Kişi (% 20 )
   Evet80 Kişi (% 71 )

Toplam 112 Kişi


Hava Durumu
Şehir
(Sinop)
Bugün
16°C - 19°C
Cuma
14°C - 20°C
Pazar
14°C - 21°C
Salı
17°C - 23°C

Günün Sözü


İlim irfan mürşittir karanlıkları boğar. İnsanları cehalet, gaflet bunaltıp boğar?


(Hacı Bektaşı Veli)


Arşiv Getir

Facebook


pornoerdem aydıngereksiz işler uzmanıakaewn
Künyemiz Sayfalar Reklamlar Hakkımızda Facebook FriendFeed Twitter MySpace