Bugün - 20 Eylül 2018 PerşembeKünyemizSayfalarReklamlarHakkımızda
images/habersistemi_06.pngimages/habersistemi_07.png
 
Sinop   19°C
 
SİNOP'TA 3 BOYUTLU ULTRASONOGRAFİ CİHAZI HİZMETTE

Gebelik İzlem Ve Jinekolojik Muayenenin Vazgeçilmez Unsuru Olan Renkli DopplerUsg Cihazı Atatürk Devlet Hastanesi Ve Boyabat 75.

- 1 Ekim 2014 Çarşamba

(18:57)

Gebelik İzlem Ve Jinekolojik Muayenenin Vazgeçilmez Unsuru Olan Renkli DopplerUsg Cihazı Atatürk Devlet Hastanesi Ve Boyabat 75. Yıl Hastanesinde Hizmete Girdi.

Klasik USG cihazlarına göre daha net bir görüntü sağlayan, renkli - siyah/beyaz çıktı imkânı olan Doppler USG cihazı ile bebeklerin yüzleri ve vücut formu daha net görüleceği dile getirilirken;.Cihazla ilgili açıklamalarda bulunan Sinop Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Op. Dr. Tolga BAŞ; “Atatürk Devlet Hastanesi ve Boyabat 75. Yıl Hastanesi kadın Hastalıkları ve Doğum polikliniklerine hizmete giren Renkli Doppler özelliğe sahip Ultrason (USG)  cihazı ile tanı ve tedavi daha kolaylaşacaktır.Renkli Doppler cihazı ile hamilelikte bebeklerin anatomik incelemesi kolaylaşmakta,  bebeğin el kol ve dış görünümündeki anomalilerde, Bebekte yarık dudak teşhisi, omurgadaki anomaliler ve bazı anomalilerin tanısı daha erken tespit edilerek tedavi süreci hızlı ve güvenilir olacaktır.

Ayrıca Doğuştan rahim bozukluklarının tanısında, yumurtalık kistlerinin incelenmesinde,  Anne rahim damarlarının doppler incelemesi ile gelişme duraklaması ve gebelik hipertansiyonu açısından yüksek riske sahip olan hamilelerin erken tanısında kullanılan bu cihaz ile dış gebeliğin erken teşhisi renkli doppler ile kolaylaşmaktadır”dedi.

3 Boyutlu Ultrasonografi Cihazı Atatürk Devlet Hastanesi Kadın Doğum Uzmanları Uz. Dr. Oktay MERTOĞLU, Uz. Dr. Kays ÇABUKve Uz. Dr. Emre CANVERENLER,ve Boyabat 75. Yıl Devlet Hastanesi Kadın Doğum Uzmanı Uz. Dr. Kasım TURAN'ın gözetiminde hizmetlerin gerçekleştirileceği ifade edildi.


Kaynak / Editör: İHA - sinopcomtr Okunma 895

Bu habere hiç yorum yazılmamış, ilk yorumu siz yazın !


Haberleri

KADINLARIN SANCILI DÖNEMİ: PMS
BEBEK ÖPÜLMEZ
ECZANE İLE İŞBİRLİĞİ HASTA MAĞDURİYETİNİ ÖNLEYECEK
KOAH HASTALARININ AŞI MEVSİMİ GELDİ
ÇOCUKLAR NE KADAR TELEVİZYON İZLEMELİ?
ZEKA GELİŞİMİ İÇİN HER GÜN 2 BARDAK SÜT
DENİZ VE HAVUZDAN SONRA ISLAK MAYOYLA KALMAYIN
Zihninizi sakinleştirmeyi öğrenin

Diğer Haberler

TOLGA BAŞ MİLLETVEKİLİ ADAY ADAYLIĞINI AÇIKLADI
SİNOPSPORA TÜM DESTEK TAM DESTEK
SİNOP ÜNİVERSİTESİ ENGELLERİ KALDIRIYOR
TÜSİDEF ZİYARETTE
MEKANI CENNET OLSUN
ŞEHİT AİLELERİ VE EMEKLİ POLİSLERİN 170.YIL BULUŞMASI
SİNOP EMNİYETİNE TEŞEKKÜR
BİR ANDA HAYATINA SON VERDİ
Ulusal Gazeteler
Yazarlar

En Çok Okunanlar