Bugün - 11 Aralık 2018 SalıKünyemizSayfalarReklamlarHakkımızda
images/habersistemi_06.pngimages/habersistemi_07.png
 
Sinop   19°C
 
GÖREV BAŞINDA YAPILAN SALDIRIYA KINAMASİNOP KAMU HASTANELERİ BİRLİĞİ GENEL SEKRETERLİĞİ görev şehidi Op.Dr.K..
130 YILLIK DİKİŞ MAKİNESİ sahibinden.com’un “Antika” kategorisinde yer alan yaklaşı..
CUMHURİYET HALK PARTİLİ OLMAK ERDEMDİR

CHP Sinop İl Başkanı Mustafa Acun Cumhuriyet Halk Partisinin 91.

Asayiş Haberi - 9 Eylül 2014 Salı

(16:31)

CHP Sinop İl Başkanı Mustafa Acun Cumhuriyet Halk Partisinin 91.yıldönümü dolayısıyla yazılı bir basın açıklaması yaptı.Acun yaptığı yazılı açıklamada; Cumhuriyet      Halk Partimizin  Kuruluşunun 91. yılı dolayısı ile Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’ÜN huzurunda O’na ve partimize bağlılığımızı belirtmek için toplanmış bulunuyoruz.

Cumhuriyet Halk Partimizin 91. Kuruluş yılını kutluyor, başta Cumhuriyetimizin ve Cumhuriyet Halk Partimizin kurucusu Büyük Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere; tüm  Cumhuriyet şehitlerimizi saygı ve şükranla anıyorum.

Türk halkının; bağımsız, özgür, onurlu bir ulus olarak yaşaması için mücadele etmiş, emperyalizme tarihinin en büyük dersini vermiş, Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin kurucusu, büyük devrimci Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk'ün kurduğu CUMHURİYET HALK PARTİSİ’NİN 91. kuruluş yıldönümüne erişmenin mutluluğu içerisindeyiz.

Tarihi kökleri Kurtuluş Savaşımızdan gelen, ilkeleri; Cumhuriyetçilik, Ulusçuluk, Devletçilik, Halkçılık, Laiklik ve Devrimcilik olan Cumhuriyet Halk Partisi Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucu, koruyucu ve en köklü partisidir.

Bu değerlere sahip olmanın coşkusunu ve gururunu yaşadığımız partimizin 91. kuruluş yıldönümü hepimize kutlu olsun.

Cumhuriyet Halk Partisi Cumhuriyet'ten önce kurulmuş, ulusal kurtuluş mücadelesi vermiş, devlet kurmuş bir siyasal parti olması sebebiyle diğer siyasi partilerden farklı bir öneme sahiptir.

            Cumhuriyet Halk Partisi, kurtuluş, kuruluş ve devrimin partisidir.

9 Eylül 1923’te; bağımsız, demokratik Türkiye Cumhuriyetinin temellerini atan Cumhuriyet Halk Partisi, 91 yıldır, Atatürk devrimlerinin, demokrasinin, bağımsızlığın, özgürlüğün, laikliğin ve bölünmez bütünlüğün güvencesi olarak varlığını sürdürmüş, Cumhuriyeti ve temel ilkelerini bu güne kadar korumuş, aynı zamanda yenileşmenin, değişimin ve çağdaşlaşmanın adresi olmuştur.

Bugün bu topraklar üzerinde özgür ve bağımsız yaşıyorsak;  bunu yakın tarihimizde adını tarih sayfalarına yazdırmış olan Kuvayi Milliye ruhuna, işgal altındaki bir coğrafyada, emperyalizmin tüm güçlerini vuruşa vuruşa kovan, dünyada eşi benzeri görülmemiş bir kurtuluş mücadelesi veren atalarımıza ve bu topraklar için canlarını veren aziz şehitlerimize  borçlu olduğumuzu asla unutamayız..

Ülkemizin içine sürüklendiği kaos ortamında; iç sorunların yaşandığı, vurguncularının türediği, işbirlikçilerin boy gösterdiği, yokluk,  yoksulluk,  yolsuzluk ortamında sadakaya muhtaç insanlarımızın sayısının çok arttığı, ihanet, vatan hainliği, eşkıyalık, fırsatçılık ortamında;  topraklarımızın,  yer altı ve yer üstü kaynaklarımızın insafsızca talan edildiği, paylaşıldığı, dış güçlere peşkeş çekildiği, bölünmeye çalışıldığı ve bağımsızlığımızın tehlikeye düştüğü bugünlerde, buna dur diyecek fedakar, cesur, vatanına, milletine bağlı, hiç bir tehlikeden korkmayan yurtseverlere ihtiyaç vardır.

Atatürk ilkelerine ve düşünce sistemine inanan, bireysel, sosyal, siyasal, kültürel hak ve özgürlüklerine gerçek anlamda sahip çıkan,‘Laiklik’ anlayışının tüm Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları için din, dil, mezhep, vicdan, bireysel ve temel hak ve özgürlüklerinin güvencesi olduğunu bilen bilinçli Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının Cumhuriyet Halk Partisi  çatısı altında siyaset yapmaları  en büyük arzumuzdur.

Gelişmiş bir Türkiye’de, özgür,eşit, üretken ve hakça paylaşan bir toplumda yaşamak isteyen, Ülkenin güvenliğini ve bütünlüğünü,Ulusal birliği, ekonomik ve siyasal bağımsızlığı, koruyup güçlendirmeyi isteyen,, Kuvvetler ayrılığına, bağımsız ve tarafsız yargıya dayanan bir hukuk devleti düzeninde yaşamayı isteyen  her yurttaş, coşku ve azimle, Cumhuriyet Halk Partisini iktidara taşımak için çalışmak zorundadır.

Atatürk'ün, iki büyük eseri olan Türkiye Cumhuriyeti’ne ve Cumhuriyet Halk Partisi’ne sahip çıkmak, bize bu toprakları miras bırakan atalarımızın emanetini sahiplenerek üniter devlet yapısını korumak, uzlaşma ve dayanışma içerisinde birlik  ve kardeşliği sağlamak hepimizin görevidir.Cumhuriyet Halk Partisi üyesi olmak zor iştir. Cumhuriyet Halk Partililer doğrudan yanadır, haksızlıklara karşıdır. Cumhuriyeti kuran felsefeye ve onun ilkelerine sıkı sıkıya bağlıdır. Baskılara direnir, boyun eğmez. Çalışkandır. Örnek insandır. Cumhuriyet Halk Partililer, partimizin öngördüğü şekilde, parti şemsiyesi altında,parti disiplini içerisinde davranır ve halkımıza hizmet etme gayreti içerisinde siyaset yaparlar.

Cumhuriyet Halk Partililer, siyasal görevlerini özel çıkarları için kullanmazlar. Cumhuriyet Halk Partililer, Siyasal yaşamda etkinlik kazanmak için kimseye kişisel yarar sağlamazlar. Toplumsal ve siyasal yaşamda erdemli olmak, erdemliliği savunmak, korumak ve gerçekleştirmek Cumhuriyet Halk Partili olmanın ön koşuludur. Cumhuriyet Halk Partisinin üyeleri için siyasal yaşamda görev almak onurlu bir toplum hizmetidir.

         Cumhuriyet Halk Partili olmak erdemdir. Onurdur.

Bu duygu ve düşünceler ile; Bugün bir kez daha, kurucumuz Mustafa Kemal ATATÜRK başta olmak üzere yol arkadaşlarını ve Genel Başkanlarımızdan üyelerimize kadar Cumhuriyet Halk Partimize emek veren tüm partililerimizi saygı ve  şükranla anıyor, minnet duygularımı ifade ediyorum.

Yıllardır aynı inanç ve kararlılıkla, Cumhuriyetimizin temel ilkelerinden hiçbir zaman ödün vermeyen, bağımsızlığın, özgürlüğün, laik Cumhuriyetin ve geleceğimizin güvencesi olan Cumhuriyet Halk Partisi’nin 91. kuruluş yıldönümünü kutlar, 9 Eylül 1923’te yakılan ışığın aydınlığında, coşku ve azimle Cumhuriyet Halk Partisi'ni  iktidara taşıyacak olan tüm örgüt üyelerimize  ve yüreği bu memleket için çarpan tüm vatandaşlarımıza  sevgi ve saygılarımı sunarım.


Kaynak / Editör: İHA - sinopcomtr Okunma 902

Bu habere hiç yorum yazılmamış, ilk yorumu siz yazın !


AsayişHaberleri

ADAYLARA YEREL YÖNETİM EĞİTİMİ
HÜSEYİN İSLAM BELEDİYE BAŞKAN ADAY ADAYI
ERSOY SPOR KULÜBLERİNİ AĞIRLADI
Malezya ile vizeler kalkıyor
ŞÜPHELİ İKİ BAYAN ŞAHIS TUTUKLANDI
SİNOP İL EMNİYET MÜDÜRÜ ERCAN DAĞDEVİREN
İL DANIŞMA MECLİSİ TOPLANTISI YAPILDI
24 SAATTE

Diğer Haberler

ÇALIŞAN GAZETECİLER GÜNÜ
YALI KÖYÜNDE ÇİFTÇİ TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRİLDİ
VARLIKLARIYLA BİZLERİ ONURLANDIRAN
SİNOP BELEDİYESİNDE ÇİFTE BAYRAM
SİNOP GENÇ MÜSİAD KURULUŞ TOPLANTISINI GÖRKEMLİ BİR TÖRENLE GERÇEKLEŞTİRDİ
SİNOP ÜNİVERSİTESİ STANDINA ADANA’DA BÜYÜK İLGİ
TRAFİK KOMİSYONU TOPLANDI
7. ULUSLARARASI NÜKLEER YAPI ÖZELLİKLERİ ÇALIŞTAYI SİNOP'TA BAŞLADI
Ulusal Gazeteler
Yazarlar

EN DEĞERLİ OSMANLI PARASI ALMANYA’DA ORTAYA ÇIKTIPara koleksiyoncularının yüzyılı aşkın süredir var mı yok mu diye..
En Çok Okunanlar


Sakarya Caddesi Yayalaştırma Projesi'ni destekliyor musunuz?


Anketler
   Kararsız10 Kişi (% 8 )
   Hayır23 Kişi (% 20 )
   Evet80 Kişi (% 70 )

Toplam 113 Kişi


Hava Durumu
Şehir
(Sinop)
Bugün
16°C - 19°C
Cuma
14°C - 20°C
Pazar
14°C - 21°C
Salı
17°C - 23°C

Günün Sözü


Halk içinde muteber bir nesne yok devlet gibi, Olmaya devlet cihanda, bir nefes sıhhat gibi.


(Kanuni Sultan Süleyman)


Arşiv Getir

Facebook


pornoerdem aydıngereksiz işler uzmanıakaewn
Künyemiz Sayfalar Reklamlar Hakkımızda Facebook FriendFeed Twitter MySpace