Bugün - 27 Mayıs 2018 PazarKünyemizSayfalarReklamlarHakkımızda
images/habersistemi_06.pngimages/habersistemi_07.png
 
Sinop   19°C
 
RAMAZAN AYININ MÜJDECİSİ VE ÜÇ AYLARIN BAŞLANGICIAK Parti Sinop İl Başkanı Ali Çöpcü Regaip Kandili nedeniy..
130 YILLIK DİKİŞ MAKİNESİ sahibinden.com’un “Antika” kategorisinde yer alan yaklaşı..
ULU ÖNDER MUSTAFA KEMAL ATATÜRK

Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Sinop İl Başkanı Cengiz Tokmak gençlerin ve Ulusumuzun 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nı kutladı.

Spor Haberi - 18 Mayıs 2014 Pazar

(12:47)

Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Sinop İl Başkanı Cengiz Tokmak gençlerin ve Ulusumuzun 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nı kutladı.

Tokmak mesajında  “Tarihimizin dönüm noktalarından biri olan 19 Mayıs  1919’un 95. Yıldönümü,  19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor bayramımız kutlu olsun” derken “ 19 Mayıs’ın esaret altına alınmak istenilen yurdumuzun  düşman karşısında bağımsızlık ve İstiklal meşalemizin yakıldığı gün olması ile tarihimizin en önemli dönüm noktalarından birisi olarak yerini almıştır” dedi.

 “Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün  Samsun’da yaktığı  kurtuluş mücadelesinin meşalesinin ışığında etnik köken, din, mezhep farkı olmaksızın;  genç, yaşlı, kadın, erkek tüm halkımızın yine çarenin ancak milli ruhta bulunduğunu anlamasının  ve çareyi yine millette aramanın, kısacası milletimizin kendine olan inancının anlamlı bir göstergesidir.  Yüce milletimiz bu inançla birlikte ayağa kalkmış ve tüm dünyaya özgürlüğünü haykırmıştır.   Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün gençlere armağan ederek ölümsüzleştirdiği bu gün milli mücadelemizin simgesi olup, güçlü, müreffeh  Türkiye idealinin geleceğe taşınmasında Cumhuriyetin emanetçisi gençlerimize olduğu kadar hükümetimize  de büyük görevler düşmektedir.

İl Başkanı Tokmak Sinop’ta gerçekleştirilen gençlik yatırımlarına da değinerek “Şunun bilincindeyiz ki; eğitimden spora, barınmadan harcamalarına kadar maddi manevi her konuda himaye ettiğimiz gençlerimiz  bizim zenginliğimiz, geleceğimiz, istikbalimiz ve Cumhuriyetimizin yegane emanetçileridir, ancak ve ancak gençlerine güvenen, gençlerini en iyi şekilde yetiştirenler gelecekte de var olabileceklerdir” dedi ve sözlerine şöyle devam etti: “AK Parti Hükumeti olarak bu görev bilinci ve sorumluluğu ile tüm ülkemiz çapında gösterilen hassasiyet ve çalışmalardan ve  gerçekleştirilen hizmetlerden ilimizde istifade etmiştir. Sinop’ta ki gençlerimizin hizmetine sunduğumuz gençlik merkezleri ile şehrimizdeki spor tesislerinin yapım-onarım çalışmaları ve yükseköğrenim yurtlarının konfor ve kapasitesini arttırmak amacıyla  42,2 Milyon TL ve yine şehrimizdeki yükseköğrenim gençliğinin kredi ve burs ihtiyaçlarına 26 Milyon TL olmak üzere son 12 yılda Sinop Merkez ve ilçelerimize toplamda  68.2 Milyon TL spora ve gençlerimize yatırım gerçekleştirilmiştir. Bu yatırımlara ek olarak lisanslı sporcu sayımız 2002 yılında 2,338 iken 2014 yılında 18.210’a , spor kulübü sayısını 22’den 73’e, 2002 yılında 45 TL olan aylık yükseköğrenim bursunu 6,5 kat arttırarak 300 TL ye yükselttik ve 2003-2013 yılları arasında Sinop’ta öğrenim gören öğrenci kardeşlerimize toplam 26 Milyon TL tutarında burs ve öğrenim kredisi desteği sağladık. Gençliğin hayali ve şehirlerin bacasız sanayisi olan unsurlardan birisi olarak Sinop’u üniversitesine kavuşturduk ve 2007 yılında Sinop Üniversitesi’ni açtık. 6 fakülte, 2 Yüksekokul, 4 Meslek Yüksekokulu’ndan oluşan üniversitemize 2008-2014 yılları arasında 94,5 Milyon TL yatırım ödeneği aktardık.

Şunun bilincindeyiz ki; eğitimden spora, barınmadan harcamalarına kadar maddi manevi her konuda himaye ettiğimiz gençlerimiz  bizim zenginliğimiz, geleceğimiz, istikbalimiz ve Cumhuriyetimizin yegane emanetçileridir, ancak ve ancak gençlerine güvenen, gençlerini en iyi şekilde yetiştirenler gelecekte de var olabileceklerdir. Bu da ancak Ulu Önder Atatürk’ün de işaret ettiği gibi çalışmakla, okumakla, araştırmakla, sorgulamakla ve tarihi iyi bilmekle mümkündür. Onun için bütün çabamız, geleceğimizin güvencesi gençlerimizin yarınlara en iyi şekilde hazırlanmasına imkan sağlamak, onlara demokratik ve müreffeh bir ülke bırakmaktır.  Geleceğin güçlü Türkiye’sinin gençlerin omuzlarında yükseleceğini  bilen Gazi Mustafa Kemal Atatürk bu nedenle bu günü gençlerle özdeşleştirmiş ve bu bayramı onlara armağan etmiştir. Bu duygu ve düşüncelerle Milli mücadelemizin ve Ulusumuzun  Ulu Önder’i Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları başta olmak üzere İstiklal Savaşı’mızın şehit ve gazilerini, isimsiz kahramanlarını Rahmet ve minnetle yad ediyor,  gençlerimizin ve tüm ulusumuzun ’19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nı en kalbi duygularımla kutluyorum.” 

Soma’da geçtiğimiz hafta yaşanılan ve tüm ülkeyi yasa boğan maden faciası nedeniyle bu yıl “19 Mayıs” kutlamalarının yapılmaması kararına değinen  Tokmak mesajında Soma’da yaşanılan maden kazasından ötürü duyduğu üzüntüyü  şu sözlerle ifade etti: “ Yaşanılan elim kaza nedeniyle milletçe yastayız. En derinde hissettiğimiz hüznün ve acının tarifi mümkün değildir. Yaşanılan faciada hayatını kaybeden  kardeşlerimize yüce Allah’tan Rahmet, ailelerine, yakınlarına ve tüm halkımıza başsağlığı, yaralı kardeşlerimize acil şifalar diliyorum. ” dedi ve Ulusal matemimiz nedeniyle bu yıl resmi törenler dışında anma kutlamaların ilimizde de yapılmayacağını sözlerine ekledi. 


Kaynak / Editör: İHA - sinopcomtr Okunma 815

Bu habere hiç yorum yazılmamış, ilk yorumu siz yazın !


SporHaberleri

SİNOP ENGELLİ DESTEK PROGRAMI IŞIK SAÇIYOR
SİNOP ÖNCÜ OLDU
Depremden böyle kaçtılar
ANAHTAR MİSALİ DERNEK
KARADENİZ BÖLGE ŞAMPİYONU ÖMER KARAKURT
UYGULAMALI TRAFİK KÜLTÜRÜ VE ETİK İLKELERİ EĞİTİMİ DEVAM EDİYOR
ŞUBAT AYI MECLİS OTURUMUNDA ENCÜMEN ÜYESİ SEÇİMİ YAPILDI
BÖLGESEL KROS LİGİ 2.KADEME YARIŞLARI

Diğer Haberler

VALİ CİRİT” KAMU’DA ÖZEL SEKTÖR GİBİ YILSONUNDA BİLANÇOLARINI HAZIRLAYARAK HALKA HESAP VEREBİLİR DURUMDA OLMALIDIR”
ÜNİVERSİTEDE TANIŞMA ÇAYI
SİNOP EMİR GAZİ TAYBOĞA MESLEKİ VE TEKNİK ANADOLU LİSESİNİ ZİYARET
VALİLER BULUŞMASI
OSMANLI CEMİYETLERİ MECLİSE HEDİYE
KURBAN KESİLDİ DUALAR OKUNDU
İL ÖZEL İDARESİNİN YENİ GENEL SEKRETERİ VALİ YARDIMCISI MEHMET YÜZER
BOYABAT HALK EĞİTİM YILSONU SERGİSİ
Ulusal Gazeteler
Yazarlar

EN DEĞERLİ OSMANLI PARASI ALMANYA’DA ORTAYA ÇIKTIPara koleksiyoncularının yüzyılı aşkın süredir var mı yok mu diye..
En Çok Okunanlar


Sakarya Caddesi Yayalaştırma Projesi'ni destekliyor musunuz?


Anketler
   Kararsız8 Kişi (% 7 )
   Hayır22 Kişi (% 20 )
   Evet79 Kişi (% 72 )

Toplam 109 Kişi


Hava Durumu
Şehir
(Sinop)
Bugün
16°C - 19°C
Cuma
14°C - 20°C
Pazar
14°C - 21°C
Salı
17°C - 23°C

Günün Sözü


İki nimet vardır ki, insanların çoğu onların kıymetini hakkıyla takdir edemezler: onlardan biri sıhhat, diğeri de boş vakittir.


(Hz. Muhammed)


Arşiv Getir

Facebook


pornoerdem aydıngereksiz işler uzmanıakaewn
Künyemiz Sayfalar Reklamlar Hakkımızda Facebook FriendFeed Twitter MySpace