Bugün - 20 Ağustos 2018 PazartesiKünyemizSayfalarReklamlarHakkımızda
images/habersistemi_06.pngimages/habersistemi_07.png
 
Sinop   19°C
 
RAMAZAN AYININ MÜJDECİSİ VE ÜÇ AYLARIN BAŞLANGICIAK Parti Sinop İl Başkanı Ali Çöpcü Regaip Kandili nedeniy..
130 YILLIK DİKİŞ MAKİNESİ sahibinden.com’un “Antika” kategorisinde yer alan yaklaşı..
ULU ÖNDER MUSTAFA KEMAL ATATÜRK

Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Sinop İl Başkanı Cengiz Tokmak gençlerin ve Ulusumuzun 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nı kutladı.

Spor Haberi - 18 Mayıs 2014 Pazar

(12:47)

Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Sinop İl Başkanı Cengiz Tokmak gençlerin ve Ulusumuzun 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nı kutladı.

Tokmak mesajında  “Tarihimizin dönüm noktalarından biri olan 19 Mayıs  1919’un 95. Yıldönümü,  19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor bayramımız kutlu olsun” derken “ 19 Mayıs’ın esaret altına alınmak istenilen yurdumuzun  düşman karşısında bağımsızlık ve İstiklal meşalemizin yakıldığı gün olması ile tarihimizin en önemli dönüm noktalarından birisi olarak yerini almıştır” dedi.

 “Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün  Samsun’da yaktığı  kurtuluş mücadelesinin meşalesinin ışığında etnik köken, din, mezhep farkı olmaksızın;  genç, yaşlı, kadın, erkek tüm halkımızın yine çarenin ancak milli ruhta bulunduğunu anlamasının  ve çareyi yine millette aramanın, kısacası milletimizin kendine olan inancının anlamlı bir göstergesidir.  Yüce milletimiz bu inançla birlikte ayağa kalkmış ve tüm dünyaya özgürlüğünü haykırmıştır.   Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün gençlere armağan ederek ölümsüzleştirdiği bu gün milli mücadelemizin simgesi olup, güçlü, müreffeh  Türkiye idealinin geleceğe taşınmasında Cumhuriyetin emanetçisi gençlerimize olduğu kadar hükümetimize  de büyük görevler düşmektedir.

İl Başkanı Tokmak Sinop’ta gerçekleştirilen gençlik yatırımlarına da değinerek “Şunun bilincindeyiz ki; eğitimden spora, barınmadan harcamalarına kadar maddi manevi her konuda himaye ettiğimiz gençlerimiz  bizim zenginliğimiz, geleceğimiz, istikbalimiz ve Cumhuriyetimizin yegane emanetçileridir, ancak ve ancak gençlerine güvenen, gençlerini en iyi şekilde yetiştirenler gelecekte de var olabileceklerdir” dedi ve sözlerine şöyle devam etti: “AK Parti Hükumeti olarak bu görev bilinci ve sorumluluğu ile tüm ülkemiz çapında gösterilen hassasiyet ve çalışmalardan ve  gerçekleştirilen hizmetlerden ilimizde istifade etmiştir. Sinop’ta ki gençlerimizin hizmetine sunduğumuz gençlik merkezleri ile şehrimizdeki spor tesislerinin yapım-onarım çalışmaları ve yükseköğrenim yurtlarının konfor ve kapasitesini arttırmak amacıyla  42,2 Milyon TL ve yine şehrimizdeki yükseköğrenim gençliğinin kredi ve burs ihtiyaçlarına 26 Milyon TL olmak üzere son 12 yılda Sinop Merkez ve ilçelerimize toplamda  68.2 Milyon TL spora ve gençlerimize yatırım gerçekleştirilmiştir. Bu yatırımlara ek olarak lisanslı sporcu sayımız 2002 yılında 2,338 iken 2014 yılında 18.210’a , spor kulübü sayısını 22’den 73’e, 2002 yılında 45 TL olan aylık yükseköğrenim bursunu 6,5 kat arttırarak 300 TL ye yükselttik ve 2003-2013 yılları arasında Sinop’ta öğrenim gören öğrenci kardeşlerimize toplam 26 Milyon TL tutarında burs ve öğrenim kredisi desteği sağladık. Gençliğin hayali ve şehirlerin bacasız sanayisi olan unsurlardan birisi olarak Sinop’u üniversitesine kavuşturduk ve 2007 yılında Sinop Üniversitesi’ni açtık. 6 fakülte, 2 Yüksekokul, 4 Meslek Yüksekokulu’ndan oluşan üniversitemize 2008-2014 yılları arasında 94,5 Milyon TL yatırım ödeneği aktardık.

Şunun bilincindeyiz ki; eğitimden spora, barınmadan harcamalarına kadar maddi manevi her konuda himaye ettiğimiz gençlerimiz  bizim zenginliğimiz, geleceğimiz, istikbalimiz ve Cumhuriyetimizin yegane emanetçileridir, ancak ve ancak gençlerine güvenen, gençlerini en iyi şekilde yetiştirenler gelecekte de var olabileceklerdir. Bu da ancak Ulu Önder Atatürk’ün de işaret ettiği gibi çalışmakla, okumakla, araştırmakla, sorgulamakla ve tarihi iyi bilmekle mümkündür. Onun için bütün çabamız, geleceğimizin güvencesi gençlerimizin yarınlara en iyi şekilde hazırlanmasına imkan sağlamak, onlara demokratik ve müreffeh bir ülke bırakmaktır.  Geleceğin güçlü Türkiye’sinin gençlerin omuzlarında yükseleceğini  bilen Gazi Mustafa Kemal Atatürk bu nedenle bu günü gençlerle özdeşleştirmiş ve bu bayramı onlara armağan etmiştir. Bu duygu ve düşüncelerle Milli mücadelemizin ve Ulusumuzun  Ulu Önder’i Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları başta olmak üzere İstiklal Savaşı’mızın şehit ve gazilerini, isimsiz kahramanlarını Rahmet ve minnetle yad ediyor,  gençlerimizin ve tüm ulusumuzun ’19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nı en kalbi duygularımla kutluyorum.” 

Soma’da geçtiğimiz hafta yaşanılan ve tüm ülkeyi yasa boğan maden faciası nedeniyle bu yıl “19 Mayıs” kutlamalarının yapılmaması kararına değinen  Tokmak mesajında Soma’da yaşanılan maden kazasından ötürü duyduğu üzüntüyü  şu sözlerle ifade etti: “ Yaşanılan elim kaza nedeniyle milletçe yastayız. En derinde hissettiğimiz hüznün ve acının tarifi mümkün değildir. Yaşanılan faciada hayatını kaybeden  kardeşlerimize yüce Allah’tan Rahmet, ailelerine, yakınlarına ve tüm halkımıza başsağlığı, yaralı kardeşlerimize acil şifalar diliyorum. ” dedi ve Ulusal matemimiz nedeniyle bu yıl resmi törenler dışında anma kutlamaların ilimizde de yapılmayacağını sözlerine ekledi. 


Kaynak / Editör: İHA - sinopcomtr Okunma 834

Bu habere hiç yorum yazılmamış, ilk yorumu siz yazın !


SporHaberleri

BAŞKANIN ULUSLARARASI KONUKLARI
SİNOP İL BİRİNCİLİĞİ SATRANÇ TURNUVASI GERÇEKLEŞTİRİLDİ
JUDO YILDIZLARI İL BİRİNCİLERİ
MECLİSTEN KINAMA; BİR AN ÖNCE SONA ERMELİ
OFFROAD YARIŞLARI GERZE İLÇESİNİ ŞENLENDİRDİ
ERFELEK AK PARTİ İLÇE BAŞKANI YILMAZ ÖZEN
İL ÖZEL İDARE SPOR ŞAMPİYON
DERECEYE GİREN SPORCULAR ÖDÜLLENDİRİLDİ

Diğer Haberler

Protesto için çocuklarını ahıra bağladı
TÜRK POLİS TEŞKİLATIMIZ MİLLETİMİZİN ÖVÜNÇ KAYNAĞI
SİNOP ÜNİVERSİTESİ GÜVENLİK KOORDİNASYON TOPLANTISI YAPILDI
KARAKAŞ TURGUT OLDU
VALİ ÇETİNKAYA’DAN ÇAT KAPI EV ZİYARETİ
13 YILLIK ZAMAN KAYBI SONA ERDİ
YILDIZ BAYRAM SİNOPU TEMSİL ETTİ
UYGULAMALI GİRİŞİMCİLİK EĞİTİMİ BAŞLADI!
Ulusal Gazeteler
Yazarlar

EN DEĞERLİ OSMANLI PARASI ALMANYA’DA ORTAYA ÇIKTIPara koleksiyoncularının yüzyılı aşkın süredir var mı yok mu diye..
En Çok Okunanlar


Sakarya Caddesi Yayalaştırma Projesi'ni destekliyor musunuz?


Anketler
   Kararsız8 Kişi (% 7 )
   Hayır22 Kişi (% 20 )
   Evet80 Kişi (% 72 )

Toplam 110 Kişi


Hava Durumu
Şehir
(Sinop)
Bugün
16°C - 19°C
Cuma
14°C - 20°C
Pazar
14°C - 21°C
Salı
17°C - 23°C

Günün Sözü


Aşk bir güneşe benzer, aşık olmayan gönül bir katı taşa benzer.


(Yunus Emre)


Arşiv Getir

Facebook


pornoerdem aydıngereksiz işler uzmanıakaewn
Künyemiz Sayfalar Reklamlar Hakkımızda Facebook FriendFeed Twitter MySpace