Bugün - 22 Ekim 2018 PazartesiKünyemizSayfalarReklamlarHakkımızda
images/habersistemi_06.pngimages/habersistemi_07.png
 
Sinop   19°C
 
GÖREV BAŞINDA YAPILAN SALDIRIYA KINAMASİNOP KAMU HASTANELERİ BİRLİĞİ GENEL SEKRETERLİĞİ görev şehidi Op.Dr.K..
130 YILLIK DİKİŞ MAKİNESİ sahibinden.com’un “Antika” kategorisinde yer alan yaklaşı..
CENNET ANNELERİN AYAKLARI ALTINDADIR

Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Sinop İl Başkanı Cengiz Tokmak, Anneler Günü münasebeti ile bir mesaj yayımladı.

- 10 Mayıs 2014 Cumartesi

(14:30)

Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Sinop İl Başkanı Cengiz Tokmak, Anneler Günü münasebeti ile bir mesaj yayımladı.

Mesajında annelerin yılın yalnızca bir günü değil, hayatın her alanında hatırlanması, sevgi ve saygı görmesi gerektiğine dikkat çeken AK Parti Sinop İl Başkanı Cengiz Tokmak “Anneler Günü’nün Tarihçesi Mezopotamya ve Anadolu uygarlıklarına kadar dayanmaktadır. Doğanın uyanışı, yeniden doğuşu ile özdeşleşmiş olan Anneler Günü her yıl Mayıs ayının ikinci Pazar günü olarak kabul edilmiş ve zaman içerisinde resmiyet kazanmıştır” açıklamasında bulundu ve sözlerine şöyle devam etti: “Hiçbir  maddi değerle ölçülemeyecek olan sevgileri, şefkatleri, sabırları ve fedakarlıklarının, kelimelerle ifade karşılığı olmayan  üstünlüklerinin dinimizce ifadesi ise Peygamber Efendimiz Hz. Muhammet (S.A.V.)’inde buyurduğu üzere “ Cennet annelerin ayakları altındadır” Hadis-i Şerifleridir.

Evlat ve birey olarak hemen her yaşta öğütlerine ve yol göstericiliğine ihtiyaç duyduğumuz, geleceğimizin; Dünya ve Ahiret’imizin hazırlayıcısı olan annelerimiz aynı zamanda toplum olarak da iyi yetişmiş bir neslin var olabilmesi adına biz bireylerin kişiliğinin oluşmasında rolü ve katkısı oldukça büyüktür. Sevgi, saygı, adalet, barış ve kardeşlik gibi ahlaki ve hukuki  kavram ve değerlerin topluma yayılmasında ve hayata hazırlanışımızda kuşkusuz en büyük öğretmen annelerimizdir. Bu bağlamda geleceğe en iyi şekilde hazırlanan, önceliği vatanı ve milleti olan idealist nesillerin yetişmesinde yine en büyük katkı annelerimizden gelmektedir. Bu nedenle yılın yalnızca bir günü değil, hayatın her alanında hatırlanması, sevgi ve saygı görmesi gerekmektedir”  dedi.  

AK Parti’nin kuruluşundan bu yana gerek parti programı, gerekse iktidar uygulamalarında kadın ve aile politikalarına ayrı önem verdiğini hatırlatan AK Parti Sinop İl Başkanı Tokmak, “Genel Başkanımız ve Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın kadının ve annenin toplumdaki yerini alması hususundaki hassasiyeti ve öncülüğü sayesinde uygulama noktasında referandumla hayata geçen anayasa değişiklikleri, Türk Ceza Kanunu, belediye, iş ve medeni kanunlardaki lehte düzenlemeler,  ‘Haydi Kızlar Okula’ kampanyası, anne-bebek ölümleri hususundaki tedbirler, sağlık ve sosyal alanlardaki çalışmalar, engelli annelere ve engelli çocuğu annelerine sağlanan destekler, ihtiyaç sahibi ailelerin okuyan çocuklarına yönelik eğitim yardımının annelerin hesabına yatırılması, iş hayatında kadın girişimci ve istihdamda kadın katılımının arttırılması ve çalışma koşullarına ilişkin doğum izni, süt izni, kreş desteği gibi annelik sürecinin en temel süreçlerinde  yapılan düzenlemeler ve destekler tüm bu ve benzeri uygulamaları yönetebilecek olan Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’nın kurulması, Siyasi temsiliyette pozitif ayrımcılık ile siyasi alanda kadına daha çok yer açıldığı ve kadınları karar mekanizmalarına taşıyan adımların atılması hükümetimizin ve parti politikamızın kadınlarımıza ve annelerimize verdiği önemi ortaya koymaktadır. Bu destekler ile annelerimiz kendilerini ve dolayısı ile geleceğimiz olan yeni nesilleri yetiştirmek  noktasında daha cesaretli ve daha bilinçlidirler. En kutsal meslek olan annelik mertebesinde bizleri bu günlere getiren, hepimiz için en değerli varlık olan annelerimizin ‘Anneler Günü’ nü en içten duygularımla kutlar sonsuz sevgi ve saygılarımı sunarım” dedi.


Kaynak / Editör: İHA - sinopcomtr Okunma 891

Bu habere hiç yorum yazılmamış, ilk yorumu siz yazın !


Haberleri

SİNOP GEZİCİ AĞIZ DİŞ SAĞLIĞI TARAMA ARACI HİZMETE GİRDİ
SİNOP KARAYOLLARI TRAFİK GÜVENLİĞİ EYLEM PLANI
SİNOP NP TURİZM YENİLİKLERLE SEZONA HAZIR
SİNOP İSTANBUL HAVAYOLUNA BORAJET'TE GİRDİ
ÇELİK ZİYARETLERİNE DEVAM EDİYOR
KESİNTİYE DİKKAT
KANYON YÜRÜYÜŞ YOLU HİZMETE GİRDİ
EGZOZ GAZI EMİSYON ÖLÇÜM PULU OLMAYANA CEZA

Diğer Haberler

10 soruda tarihi vergi affı
SİNOPSPOR TARAFTARI MESAJLA KULÜBÜNE DESTEK OLACAK
ÇEVRE ŞEHİRCİLİK İL MÜDÜRLÜĞÜ BİR İLKE İMZA ATTI
Soygun parasıyla alem yaptı
SON DURAK SİNOP
THK SİNOP'U BELEGESEL ÇEKİMLE TANITTI
Hagi, Baros'u kovdu
GÖNÜLLERİMİZİN KAHRAMANI TÜM BABALARIN ’BABALAR GÜNܒ KUTLU OLSUN
Ulusal Gazeteler
Yazarlar

EN DEĞERLİ OSMANLI PARASI ALMANYA’DA ORTAYA ÇIKTIPara koleksiyoncularının yüzyılı aşkın süredir var mı yok mu diye..
En Çok Okunanlar


Sakarya Caddesi Yayalaştırma Projesi'ni destekliyor musunuz?


Anketler
   Kararsız9 Kişi (% 8 )
   Hayır22 Kişi (% 19 )
   Evet80 Kişi (% 72 )

Toplam 111 Kişi


Hava Durumu
Şehir
(Sinop)
Bugün
16°C - 19°C
Cuma
14°C - 20°C
Pazar
14°C - 21°C
Salı
17°C - 23°C

Günün Sözü


Değerli adam için şeref, hayattan çok daha ağır basar.


(Shakespeare)


Arşiv Getir

Facebook


pornoerdem aydıngereksiz işler uzmanıakaewn
Künyemiz Sayfalar Reklamlar Hakkımızda Facebook FriendFeed Twitter MySpace