Bugün - 21 Ocak 2019 PazartesiKünyemizSayfalarReklamlarHakkımızda
images/habersistemi_06.pngimages/habersistemi_07.png
 
Sinop   19°C
 
GÖREV BAŞINDA YAPILAN SALDIRIYA KINAMASİNOP KAMU HASTANELERİ BİRLİĞİ GENEL SEKRETERLİĞİ görev şehidi Op.Dr.K..
130 YILLIK DİKİŞ MAKİNESİ sahibinden.com’un “Antika” kategorisinde yer alan yaklaşı..
68 MİLYON TL SAĞLIK İÇİN SİNOPTA

Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Sinop İl Başkanı Cengiz Tokmak, 14 Mart Tıp Bayramı nedeni ile yayınladığı mesajında tüm sağlık çalışanlarının Tıp Bayramını kutlarken Son 12 yılda Ak Parti Hükümeti tarafında Sinop’ta yapılan Sağlık yatırımlarına da değindi.

- 14 Mart 2014 Cuma

(13:24)

Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Sinop İl Başkanı Cengiz Tokmak, 14 Mart Tıp Bayramı nedeni ile yayınladığı mesajında tüm sağlık çalışanlarının Tıp Bayramını kutlarken Son 12 yılda Ak Parti Hükümeti tarafında Sinop’ta yapılan Sağlık yatırımlarına da değindi.

AK Parti Sinop İl Başkanı Cengiz Tokmak 14 Mart Tıp Bayramı nedeniyle yapmış olduğu kutlama mesajında bütün sağlık çalışanlarının Tıp Bayramını kutlarken sözlerine şöyle devam etti; "Sağlıklı bir yaşam vazgeçilmez en temel haktır , bu bağlamda modern, etkin ve kaliteli bir sağlık işleyişi, tüm toplumların en önemli şartıdır. Herşeyden önce insan anlayışının hakim olduğu günümüzde, her bireyin eşit şartlarda kaliteli sağlık hizmetlerinden yararlanması büyük önem taşımaktadır. Bu kutsal görevi gece gündüz her yerde ve her durumda, göstermiş oldukları büyük özveri ile varoluşunu insan ve toplum sağlığına adamış , başta doktorlarımız olmak üzere tüm sağlık çalışanlarımızın Tıp Bayramını kutluyor, bu kutsal görevlerinde başarılar diliyorum ” dedi.

AK Parti İl Başkanı Cengiz Tokmak sağlık alanındaki çalışmalar husunda açıklamarına şöyle devam etti. " AK Parti iktidarında Türkiye’de birçok alanda olduğu gibi sağlık hizmetleri alanında da önemli başarılara imza atıldı. Ayrıca sağlıkta kalitenin ve hizmet ağının geliştirilmesine yönelik çalışmalar da kesintisiz sürdürülmektedir."

Tokmak, Son 12 yılda Ak Parti Hükümeti tarafından yeni sağlık tesislerinin yapımı, hastanelerin tıbbi cihaz kapasitesinin arttırılması, hasta yataklarının nitelikli hale gtirilmesi gibi hizmetleri yürütebilmek için bütçeden sağlığa ayrılan payı yükselttik. Ambulans filomuzu genişlettik. Aile hekimliği, evde sağlık hizmeti, ilaca ulaşımın kolaylaşması, ALO 182 randevu sistemi gibi devrim niteliğinde yeniliklerle vatandaşımızın sağlık çilesine son verdik. Sağlık alanında getirdiğimiz yeni anlayışla, önleyici ve koruyucu sağlık hizmetlerini yaygınlaştırmak asına Sinop’ta yapılan Sağlık yatırımları tutarı 68 Milyon TL (Trilyon) olduğunu ifade etti. İlimiz bünyesinde yapılan sağlık yatırımları ve sağlık hizmetlerini ise şöyle sıraladı;

‘’Hastaların sağlık takipleri ve tedavilerini ev ortamlarında yapıyoruz ’’

Yatağa bağımlı hastaların, hastanede yapılması zorunlu olmayan tıbbi bakım ve rehabilitasyonlarının ev ortamında yapılması ve hastanede kalış sürelerinin kısaltılması amacıyla 2010 yılında “Evde Sağlık Hizmeti” uygulamasını başlattık. 2010 yılından bugüne Sinop’ta 1.467 hastanın evde bakım ve rehabilitasyon hizmetinden yararlanmasını sağladık.

‘’Sinop; son teknoloji cihazlarla donatılmış sağlık tesislerine kavuştu "

2002 - 2013 yılları arasında Sinop’un merkez ve ilçelerinde son teknoloji cihazlarla donatılmış yeni sağlık tesisleri yaptık.

‘’ Her an hazır acil durum ekibi "

Acil durumlarda vatandaşımızın imdadına yetişmek için 112 acil servislerinde devrim niteliğinde yenilikler yaptık.

Kar paletli ambulans, helikopter ve uçak ambulans,deniz ambulansı yatırımlarımızla hastalarımıza her koşulda ulaşabilmenin önünü açtık.

Sinop’ta 112 Acil istasyon sayısını 2’den 15’e, 112 Acil ambulans sayısını 3’den 24’e çıkardık. (7 adet Kar Paletli Ambulans)

Helikopter Ambulans ile 111 hasta, uçak ambulans ile 11 hasta ileri merkezlere nakil edlmiştir.

‘’Artık hepimizin bir aile hekimi var’’

2010 yılında yurt çapında uygulamaya başladığımız aile hekimliği ile birinci basamak sağlık hizmetlerini güçlendirdik. Türkiye çapında görev yapan 21.115 aile hekimi ile aynı zamanda ailelerimize sağlık danışmanlığı hizmeti de veriyoruz. 2013 itibariyle Sinop’ta 58 aile hekimi vatandaşımızın hizmetinde.

‘’Hastanelerimiz artık otel konforunda’’

Yapılan yatırımlarla hastane sayıları ve oda sayıları arttı. Bu artışlara paralel olarak koğuş sisteminden konforlu oda sistemine geçildi. Yoğun bakım yatak sayısı artırıldı, vatandaşımız nitelikli sağlık hizmetiyle tanıştı. Son on yılda yapılan yatırımlarla hastaneler otel konforuna ulaştı.

‘’Yoğun bakım yatak sayısını arttırıyoruz "

Yenidoğan Yoğun Bakım Yatak Sayısı 2002'de 3 iken 8'e ulaştı.

Erişkin + Çocuk Yoğun Bakım Yatak Sayısı 2002'de 14 iken 28'e yükseldi.

Yoğun Bakım Yatak Sayısı 2002'de 17 iken 46'ya ulaştı.

‘’Hastaneler son teknolojiyle donatıldı’’

Hastanelerimizde teknik donanım eksikliği kalmadı. Son teknoloji takip edilerek tıbbi cihaz yenilemeleri ile cihaz eksikliği nedeni ile ileri merkezlere sevkler son buldu.

Sinop'taki Sağlık Bakanlığı hastanelerimizde 2002 yılında hiç MR (Manyetik Rezonans) ve BT(Bilgisayarlı Tomografi) cihazı yokken, 2013 yılında 2 MR ve 2 BT cihazı ile vatandaşlarımıza sağlık hizmeti sunuyoruz.

İlimizde Sağlık Bakanlığı hastanelerinmizde 2002 yılında 3 USG (Ultrason), 15 Hemodiyaliz Cihazı varken 2013 yılında 11 USG, 45 Hemodiyaliz Cihazı ile vatandaşlarımızın emrine vererek sağlık hizmeti sunuyoruz.

‘’Hastane ve sağlık personeli sayısı arttı’’

İnsan hayatını her şeyden çok önemseyen sağlık politikamızla yeni hastaneler inşa ediyor, mevcut hastaneleri yeniden inşa ediyor, şehirlerin sağlık personeli ihtiyacını da gideriyoruz.

Kentte 2002 yılında toplamda 6 olan hastane sayısı 213 yılında 7'ye çıktı. 1839 olan sağlık personeli sayısı da 2.307'ye ulaştı.

AK Parti Sinop İl Başkanı Cengiz Tokmak vermiş olduğu bilgilerin ardından "Halka hizmet Hak'ka hizmettir anlayışıyla çıktığımız bu yolda sağlık alanında devam arz eden teknolojik değişimler ve vatandaşımızın sağlık gereksinimleri hususunda bu güne değin izlediğimiz yolda bundan sonra da daha kaliteli, hızlı ve etkin hizmet verebilmek adına sağlık alanında gerekli çalışmaları yapmaya devam edeceğiz." dedi.


Kaynak / Editör: İHA - sinopcomtr Okunma 856

Bu habere hiç yorum yazılmamış, ilk yorumu siz yazın !


Haberleri

KARDEŞ KURULUŞ
TOPLUM DESTEKLİ POLİSLİK CAN KATIYOR
ÇEKİLEN KURRA SONUCU VALİ YEMEK VERDİ
KUZKA SUNUM YAPTI
KESİNTİ YAPILACAK
TÜM HEKİMLERİMİZ VE SAĞLIK ÇALIŞANLARININ
KIZILAY BÖLGE TOPLANTISI SİNOP'TA YAPILDI
VALİ ESNAFI DİNLEDİ

Diğer Haberler

2 YAŞINA KADAR GÖZ KONTROLÜ ŞART
TÜRKİYE BİLARDO FEDERASYONU BAŞKANI ERSAN ERCAN’DAN VALİ İPEK’E ZİYARET
KONUT VE GÜVENLİ İLLER YAŞAM ENDEKSİNDE SİNOP İKİNCİ OLDU
ERFELEK İLÇE DEVLET HASTANESİNDE BEŞ YLIDIZ KONFORUNDA SAĞLIK HİZMETİ
YALI KÖYÜNDE ÇİFTÇİ TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRİLDİ
ÜNİVERSİTE-SANAYİ İŞ BİRLİĞİ TOPLANTISI
TGC MİT KANUNU TASARISI HAKKINDA AÇIKLAMA YAPTI
YÜZEN ŞEHİR SİNOP’TAYÜZÜYORUM PROJESİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ
Ulusal Gazeteler
Yazarlar

EN DEĞERLİ OSMANLI PARASI ALMANYA’DA ORTAYA ÇIKTIPara koleksiyoncularının yüzyılı aşkın süredir var mı yok mu diye..
En Çok Okunanlar


Sakarya Caddesi Yayalaştırma Projesi'ni destekliyor musunuz?


Anketler
   Kararsız10 Kişi (% 8 )
   Hayır23 Kişi (% 20 )
   Evet80 Kişi (% 70 )

Toplam 113 Kişi


Hava Durumu
Şehir
(Sinop)
Bugün
16°C - 19°C
Cuma
14°C - 20°C
Pazar
14°C - 21°C
Salı
17°C - 23°C

Günün Sözü


Her evin kapısı vardır. Kabirin ki ayak tarafındandır.


(Hz. Muhammed)


Arşiv Getir

Facebook


pornoerdem aydıngereksiz işler uzmanıakaewn
Künyemiz Sayfalar Reklamlar Hakkımızda Facebook FriendFeed Twitter MySpace