Bugün - 21 Ocak 2019 PazartesiKünyemizSayfalarReklamlarHakkımızda
images/habersistemi_06.pngimages/habersistemi_07.png
 
Sinop   19°C
 
GÖREV BAŞINDA YAPILAN SALDIRIYA KINAMASİNOP KAMU HASTANELERİ BİRLİĞİ GENEL SEKRETERLİĞİ görev şehidi Op.Dr.K..
130 YILLIK DİKİŞ MAKİNESİ sahibinden.com’un “Antika” kategorisinde yer alan yaklaşı..
HÜKÜMETİMİZE SAHİP ÇIKMAMIZ BOYNUMUZUN BORCU

TBMM İçişleri Komisyonu Başkanı Ak Parti Sinop Milletvekili Mehmet ERSOY seçim çalışmaları kapsamında Boyabat'ta partisinin düzenlemiş olduğu istişare toplantısına katıldı.

- 12 Mart 2014 Çarşamba

(17:28)

TBMM İçişleri Komisyonu Başkanı Ak Parti Sinop Milletvekili Mehmet ERSOY seçim çalışmaları kapsamında Boyabat'ta partisinin düzenlemiş olduğu istişare toplantısına katıldı.

ERSOY burada yapmış olduğu konuşmasında son günlerde gündemde olan konulara da değindi. Mehmet Ersoy yaptığı değerlendirmesinde;"Bugün Türkiye'de hükümetimize karşı devletimize karşı başbakanımıza karşı çok ağır, hiç bir inancın ve ahlakın kabul edemeyeceği bir saldırı yaşıyoruz. Benim Başbakanıma  bu saldırıları yapanları saygı ile selamlayacak, nasıl biliyorsanız öyle yapın diyecek halimiz yok hepimizin irademize başbakanımıza hükümetimize sahip çıkmamız boynumuzun borcu. Bugün hep birlikte şunu anladık kendilerinin sadece islami bir hareket bir hizmet hareketi olduğuna inandığımız ve bu anlamda hizmetlerini çok açık yüreklilikle desteklediğimiz ve bu desteklerimiz sayesinde dünyanın 160 ülkesinde ve ülkemizde binlerce eğitim kurumuna öğrenci yurtlarına ve v.s. kurumlara  yine yüzlerce şirketlere sahip olmalarını biz sağladık kabul ettik ki bunlar bir hizmet hareketidir, allah yolunda bir hizmet hareketidir ve bunun içinde destekledik anladık ki kullanılmışız anladık ki aldatılmışız...Bununla birlikte o cemaatin mensubu olarak görülen aynı camide namaz kıldığımız aynı ibadetleri yaptığımız ve aynı inançları paylaştığımız hısımımız, akrabamız, dostumuz hemşehrimiz ve din kardeşlerimizide kandırmışlar, onlarla hiç bir davamız ve mücadelemiz yok. Belli gazeteleri almayı ibadet niyetine yerine getiren, aylık aidatlarını ibadet niyetine ödeyen, onların yaptıkları hizmetleri dini bir hizmet olarak inanan kardeşlerimizle ne derdimiz olabilir? Aynı takva yolunun yolcularıyız. Bizim derdimiz onlarla değil. Başbakanımızın televizyonlarda yaptığı mücadele onlara karşı verilen bir mücadele değil.." şeklinde konuştu.

ERSOY sözlerinin devamında da:

"..Türkiye Cumhuriyetinin Cumhurbaşkanını, Başbakanını, milli güvenlik kurulu üyelerini genel kurmay başkanını bütün bakanları, bütün milletvekilllerini, valilerini, müsteşarlarını genel müdürlerini bir islami örgütün mensubu olarak nitelendirip dinleyenlere iyi yapmışsınız mı diyeceğiz? tabiki hesabını soracağız. Bu mücadelede Başbakanımızın yanında olacağız hiç bir şekilde taviz vermeyeceğiz."  "Değerli kardeşlerim lütfen şu soruyu herkes kendisine sorsun yasal yada yasadışı dinlemelerle elde edilen telefon görüşmeleri; eğer yasal olarak elde edildi ise savcıların dosyasından çalınmıştır çünkü soruşturmanın gizli olması lazım. Ana muhalefet partisi lideri koyuyor arkasına bütün Türkiye'ye seyrettiriyor, yasadışı yoldan elde edildi ise bunların doğru olduğunu nereden biliyorsun montajmı, dublaj mı, uydurmamı ne biliyorsun?... Diyelim ki başbakanımızda kabul etti ve bir başbakanın rahatlıkla yapabileceği görüşmeler doğru. Burada Türkiye Cumhuriyetini yöneten hiç kimse şu soruyu sormuyor be güzel kardeşim Kemal Kılıçdaroğlunun işine yarayacak olanları ona verdin oda yayınladı, pekiii diğer dinlemeleri ne yaptın onları kime verdin? Bir devletin güvenliği ile bu kadar uğraşan, tehdit eden, başbakanımızın genel kurmay başkanı ile, Obama ile , Putinle, dış işleri bakanı ile , cumhurbaşkanı ile, kendi bakanları ile, kuvvet komutanları ile yaptığı görüşmeler şimdi kimlerin elinde?" ... "Bütün bu dinlemeleri elinde bulundurup şantaj malzemesi olarak kullanan bir örgüte bir çeteye bir yapılanmaya karşı devleti yönetme sorumluluğunda olan insanlar nasıl sessiz kalabilir onun için yaptığımız mucadeleyi asla ve asla bir cemaate bir dini gruba yaptığımız bir mücadele olarak görmeyin devletimizin güvenliği ve bekaasını koruma mücadelesi  olarak görün.. Yeniden milli mücadele denilmesinin altında yatan temel gerçek budur"  dedi.


Kaynak / Editör: İHA - sinopcomtr Okunma 857

Bu habere hiç yorum yazılmamış, ilk yorumu siz yazın !


Haberleri

OSMANLI CEMİYETLERİ MECLİSE HEDİYE
EMNİYET MÜDÜRÜNE KIZILAY ROZETİ
UYGULAMA OTELİNİ ZİYARET
TÜRK HAVA KURUMU VE HAVACILIĞIN İLİMİZDE GELİŞMESİ İÇİN ELİMİZDEN GELEN GAYRETİ SARF EDECEĞİZ
TARIM ÇALIŞANLARI İFTARDA BULUŞTU
BAZALT KAYALIKLARI GENÇ DÖNEME AİT
HAVA LİMANINDA KARANFİLLİ KARŞILAMA
VALİLİKTE HALK GÜNÜ TOPLANTISI

Diğer Haberler

TCG ORUÇREİS SİNOP’A GELİYOR
SİNOP ANADOLU LİSESİ OKUL AİLE BİRLİĞİNDEN KARANFİLLİ KUTLAMA
BEYAZ ETLİ PRENS OLARAK TANIMLANAN ÇİPURA DÜNYA SOFRALARINDA
VALİ KÖŞGER SANAYİ SİTESİNDE İNCELEMELERDE BULUNDU
HSYK KARARNAMESİ; SİNOP CUMHURİYET BAŞSAVCISI OZAN KAYA GİRESUN CUMHURİYET BAŞSAVCILIĞINA,
UYGULAMALI GİRİŞİMCİLİK EĞİTİMİ BAŞLADI
55 BİN 540 HACI ADAYI İÇİN KURALAR ÇEKİLDİ
SİNOP TÜRK KIZILAYI YÖNETİM KURULU TEBRİK ZİYARETİ
Ulusal Gazeteler
Yazarlar

EN DEĞERLİ OSMANLI PARASI ALMANYA’DA ORTAYA ÇIKTIPara koleksiyoncularının yüzyılı aşkın süredir var mı yok mu diye..
En Çok Okunanlar


Sakarya Caddesi Yayalaştırma Projesi'ni destekliyor musunuz?


Anketler
   Kararsız10 Kişi (% 8 )
   Hayır23 Kişi (% 20 )
   Evet80 Kişi (% 70 )

Toplam 113 Kişi


Hava Durumu
Şehir
(Sinop)
Bugün
16°C - 19°C
Cuma
14°C - 20°C
Pazar
14°C - 21°C
Salı
17°C - 23°C

Günün Sözü


"Yıkılıp düşene gülme sakın sen. Yiğit düşüp kalkmayınca belli olmaz "


()


Arşiv Getir

Facebook


pornoerdem aydıngereksiz işler uzmanıakaewn
Künyemiz Sayfalar Reklamlar Hakkımızda Facebook FriendFeed Twitter MySpace