Bugün - 14 Aralık 2018 CumaKünyemizSayfalarReklamlarHakkımızda
images/habersistemi_06.pngimages/habersistemi_07.png
 
Sinop   19°C
 
GÖREV BAŞINDA YAPILAN SALDIRIYA KINAMASİNOP KAMU HASTANELERİ BİRLİĞİ GENEL SEKRETERLİĞİ görev şehidi Op.Dr.K..
130 YILLIK DİKİŞ MAKİNESİ sahibinden.com’un “Antika” kategorisinde yer alan yaklaşı..
MECLİS ÜYELERİ VEDALAŞTI

30 Mart 2014 tarihinde gerçekleşecek yerel seçimler öncesinde Sinop  İl Genel Meclisi Mart ayında son kez toplandı.

- 10 Mart 2014 Pazartesi

(13:04)

30 Mart 2014 tarihinde gerçekleşecek yerel seçimler öncesinde Sinop  İl Genel Meclisi Mart ayında son kez toplandı.Sinop ve ilçeleri ile ilgili önemli kararların alındığı toplantıda bir konuşma yapan İl Genel Meclis Başkanı Uğur Giresun, özverili çalışmalarından dolayı meclis üyesi arkadaşlarına teşekkür etti.

Meclis Başkanı Uğur Giresun Meclisin son toplantısındaki oturumda açılış yoklamanın akabinde gündem maddeleri okunarak belirli maddelerin ilgili komisyonlara sevki sonrası yaptığı konuşmasında;

                Değerli İl Genel Meclis Üyesi Arkadaşlarım, Sayın Genel Sekreterim, Birim Müdürlerim ve Meclis çalışanlarım;Bu gün Sinop İl Genel Meclisimizin Mart ayı son Toplantısı ve siz değerli meclis üyesi arkadaşlarımın 5 yıllık görev süresinin sonuna gelmiş bulunmaktayız.

2009 Yerel seçimleri sonrası göreve gelen tüm meclis üyesi arkadaşlarımla 5 yıllık görev süresince zaman zaman tartışmalarımız olsada genelde uyum içerisinde çalışarak Sinop Merkez ve İlçelerimizde hep birlikte güzel hizmetlere imza attığımıza inanıyorum.

               5 Yıllık kısa bir değerlendirme yaptığımda görevlerimiz süresince İktidarı ve muhafeletiyle Sinop’un mutlu ve huzurlu insanların yaşadığı bir il olmasına gayret ettik. İl Genel Meclis Üyeleri olarak Sinop Merkez ve 8 İlçemiz ile 468 köyünde 5302 sayılı kanunun bize yüklediği yetki ve sorumluluklar çerçevesinde Gençlik ve Spordan sağlığa, tarım ve ormandan kültüre İmar, yol su kanalizasyon sanat yapılarından turizm ve sosyal hizmetlere kadar geniş bir alanda hizmet vermeye çalıştık. Bu güne kadar gündeme taşınmayan birçok konu ve problem siz değerli meclis üyesi arkadaşlarımın önergeleri ile Sinop’un sorunlarına çözüm aradık.

                İktidarıyla muhalefetiyle aynı çatı altında bir güç oluşturarak Sinop’un kalkınması ve gelişmesi noktasında sorumluluklarımızı en üst noktada tutarak çağdaş güvenilir yerinden yönetim anlayışını yerleştirmiş, kaynaklarını verimli bir şekilde öncelik kriterlerine uygun olarak kullanan hizmet sunumunda kaliteyi esas alan dinamik insan odaklı öngörülü ihtiyaçlara duyarlı katılımcı ve işbirliği çerçevesinde görevimiz kapsamında bulunan konularda vatandaşlarımızın ihtiyaçlarını yerine getiren idare anlayışı ile mutlu insanların yaşadığı Sinop’umuzun huzurlu bir il olmasına hep beraber gayret ettik.

              Yerel demokrasinin temsilcisi konumundaki İl Genel Meclisinin beş yıllık maratonun bu son gün toplantısında vatandaşımıza karşı görevlerimizi yerine getirmenin huzuru içerisinde olduğumu ifade etmek isterim. İl Genel Meclis üyeleri olarak vatandaşlarımızdan aldığımız emanetin gereğini yerine getirme bilinci her zaman meclis olarak rehberimiz olmuştur. Bu yüzden bazen özel işlerimizi ve hatta en önemli varlıklarımız olan ailelerimizi bile ihmal ederek gecemizi gündüzümüze katarak hep birlikte çalıştık.

Her köye ulaşmaya vatandaşlarımızı dinlemeye gayret ettik. Sorunları yerinde görerek vatandaşlarımızın sıkıntılarına çare olmak amacıyla sorunları meclis gündemlerine taşıdık

            Bütün bu çalışma Maratonu içerisinde Sinop’un sorunlarına çözüm için çalışan Ak Parti Grup Başkanvekili Sayın Güryay Güzel ve Akparti İl genel Meclis üyelerine, CHP Grup Başkan vekili Sayın Abdullah Batur ve CHP İl Genel Meclis üyelerine, Meclisimizin Çalışmalarına Katkılarından dolayı Başta Sayın Valimiz Yavuz Selim Köşger’olmak üzere beş Yıllık sürede Görev Yapan Valililerimize, Vali Yardımcılarımıza ve İlçe Kaymakamlarımıza Belediye Başkanlarımıza İl Özel İdaresi Genel Sekreterimiz Sayın Orhan ALPAY’a Genel Sekreter Yardımcımız Abdullah ERAVCI’ya ve bu sürede Genel Sekreterlik yapan Genel sekreterlerimize Tüm Birim Müdürlerimize İl özel idaresinde bürodan araziye kadar çalışan tüm personele Köydes Müdürlerine ve Çalışan Personeline Tüm İl Müdürlerimizin şahsına ve kurumlarında çalışan personellerine Meclis’de çalışan personel arkadaşlarıma Sivil Toplum örgütleri ve Odalara Muhtarlarımıza ve basın mensuplarına ve Tüm Sinop Halkına görevimiz süresince bizlere vermiş oldukları katkı ve desteklerinden dolayı Şahsım ve İl Genel Meclisim adına Teşekkür ederim. 30 MART 2014 tarihinde yeni seçilerek görev alacak olan meclis üyelerine bundan sonraki çalışmalarında başarılar diler hepinize Saygılar sunarım dedi.

          Toplantının sonunda talep üzerine söz alan  meclis üyeleri yaptıkları konuşmalarla İl Genel Meclisindeki birlik beraberlikten dolayı teşekkürlerini dile getirdi.

  


Kaynak / Editör: İHA - sinopcomtr Okunma 786

Bu habere hiç yorum yazılmamış, ilk yorumu siz yazın !


Haberleri

ERSOY; BİRLİK BERABERLİK PAROLAMIZ
BASIN MENSUPLARININ BAYRAMINI KUTLUYORUM
MÜDÜR MÜSÜN....? SENDİKACI MISIN.....?
KAZI ÇALIŞMALARI SONA ERDİ
VALİ KÖŞGER SİFAD YÖNETİMİNE TAM DESTEK DEDİ
GENEL MÜDÜRDEN TAM DESTEK
HAYALLER GERÇEK OLDU
GÖKHAN TELATAR "YILDA YAKLAŞIK 175 BİN KİŞİYE KANSER TEŞHİSİ KONULMAKTADIR"

Diğer Haberler

GENEL BAŞKAN YARDIMCISI SİNOPA GELİYOR
SİNOP FESHANEDE ULUSAL TELEVİZYON KANALLARININ GÖZDESİ OLDU
KIZILAYDAN KUTLU DOĞUM LOKUMU
FİNALİ MUSTAFA CECELİ YAPTI
YARIYIL TATİLİ MESAJI
YENİ YILINIZ KUTLU OLSUN
VEKİL KARADENİZ “YEREL BASIN VAZGEÇİLMEZİMİZDİR”
BAŞKAN GÜNDOĞDU “FEDAKÂR DOKTORLARIMIZ VE TÜM SAĞLIK ÇALIŞANLARIMIZIN 14 MART TIP BAYRAMINI KUTLUYORUM”
Ulusal Gazeteler
Yazarlar

EN DEĞERLİ OSMANLI PARASI ALMANYA’DA ORTAYA ÇIKTIPara koleksiyoncularının yüzyılı aşkın süredir var mı yok mu diye..
En Çok Okunanlar


Sakarya Caddesi Yayalaştırma Projesi'ni destekliyor musunuz?


Anketler
   Kararsız10 Kişi (% 8 )
   Hayır23 Kişi (% 20 )
   Evet80 Kişi (% 70 )

Toplam 113 Kişi


Hava Durumu
Şehir
(Sinop)
Bugün
16°C - 19°C
Cuma
14°C - 20°C
Pazar
14°C - 21°C
Salı
17°C - 23°C

Günün Sözü


Ne mutludur o kişi ki yoldaşı, haset değildir?


(Mevlana)


Arşiv Getir

Facebook


pornoerdem aydıngereksiz işler uzmanıakaewn
Künyemiz Sayfalar Reklamlar Hakkımızda Facebook FriendFeed Twitter MySpace