Bugün - 20 Eylül 2017 ÇarşambaKünyemizSayfalarReklamlarHakkımızda
images/habersistemi_06.pngimages/habersistemi_07.png
 
Sinop   19°C
 
CHP SİNOP MİLLETVEKİLİ BARIŞ KARADENİZ “HER BEŞ GENCİMİZDEN BİRİ İŞSİZAKP’Lİ OLMAYANA İŞ YOK’ DEVRİ KAPANIYOR CHP Sinop Milletvekili..
RAMAZAN AYININ MÜJDECİSİ VE ÜÇ AYLARIN BAŞLANGICIAK Parti Sinop İl Başkanı Ali Çöpcü Regaip Kandili nedeniy..
SİNOP ANTİK OTEL"YEŞİL YILDIZ" ALDI

Çevreye duyarlı uygulamalarda öncü olan Sinop Antik Otel, gerçekleştirdiği çalışmalardan ötürü Türkiye Cumhuriyeti Kültür ve Turizm Bakanlığı’nca Yeşil Yıldız Belgesi ile ödüllendirildi.

Ekonomi Haberi - 31 Aralık 2013 Salı

(17:11)

Çevreye duyarlı uygulamalarda öncü olan Sinop Antik Otel, gerçekleştirdiği çalışmalardan ötürü Türkiye Cumhuriyeti Kültür ve Turizm Bakanlığı’nca Yeşil Yıldız Belgesi ile ödüllendirildi.

Sinop Antik Otel, çeşitli koşulları sağlayarak ve gerekli modernizasyonları gerçekleştirerek genel hatlar itibariyle; elektrik, su ve enerji kullanımında tasarruf sağladı. Çevreye zararlı maddelerin ve atık miktarının azaltılmasını, enerji verimliliğinin arttırılmasını, tesisin çevreye uyum ve duyarlılık konusunda çalışanların bilinçlendirilmesini ve eğitimini sağlamayı amaçladı ve bu süreci başarıyla gerçekleştirdi. Bu bağlamda Sinop Antik Otel,   T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından “Çevreye Duyarlı Konaklama Tesisi  Belgesi” ni almaya hak kazandı.

Yeşil Yıldız Belgesi ile ödüllendirilen Sinop Antik Otel, birçok çevreci uygulamaya imza atıyor. Çevreye dost bir işletme olarak hizmet vermek için, çevreci kuruluşlarla işbirliği yapan Antik Otel atık yağı geri dönüşüme göndererek kaynak suların kirlenmesini önlüyor. Ayrıca ofislerindeki atık kağıtları, atık kağıt kutularında toplayarak tekrar geri dönüşümü sağlamaktadır.

Otelde kullanılan atık sabunlar toplanıp, sıvı sabun haline getiriliyor ve böylece hazırlanan sıvı sabunlar halı ve koltuk temizliğinde kullanılıyor, leke için çevreye zararlı kimyasal kullanımı azalıyor. Kurum olarak şarjlı pilleri kullanmaya özen gösteren kurumda atık piller ise toplanıp, geri dönüşüme kazandırılıyor ve böylece pillerin kimyasallarından kaynaklanan toprak kirliliği engelleniyor. 

Çevre duyarlılığı konusunda Dedeman Şanlıurfa’nın diğer uygulamaları ise; Çöpler ayrıştırılarak geri dönüşüme gönderiliyor, çalışanların  çevre bilincini geliştirilip ve duyarlılığı arttırmak için çevre eğitimleri veriliyor. Tüm misafirlerimize çevreye duyarlılık konusunda geri dönüşüm hatırlatmaları yapılıyor, fazla su kullanımı minimize ediyor.

Çevreci uygulamalarıyla sektörde diğer otellere ve kurumlara örnek teşkil eden Antik Otel, Kültür ve Turizm Bakanlığı’ndan ödülünü “Çevreye Duyarlı Konaklama Tesisi  Belgesi” ile alırken, geleceğe daha temiz bir yaşam alanı bırakmak için çevreci uygulamalarına devam ediyor.

Sinop Antik Otel, Temiz bir dünya ve yaşanabilir bir gelecek için, Bölgede ilk, Türkiye’de 27.  "Yeşil Yıldız"ı alan otel oldu.

Sinop Antik Otel İşletme sahibi Ali Yılmaz,belgeye kavuşma sürecinde 120 kritelin yerine getirildiğni ve uzmanlar tarafından denetimden geçtiklerini dile getirirken  “Antik Otel’in  verilen eğitimler ile; hem otelimizde, hem de sosyal hayatımızda, kaynakların daha tasarruflu kullanılması konusunda, büyük bir duyarlılık kazandık.Türkiye’nin ilk yeşil yıldızı alan 3 yıldızlı oteliyiz. Gerek eğitim, gerek çevre kirliliğini önleme ve enerji tasarrufuna yönelik yapılan çalışmalar neticesinde, otelimiz bölgenin  ilk Türkiye’nin 27.  “Yeşil Yıldız” alan oteli  oldu. Türkiye’nin  27. “Yeşil Yıldız” alan oteli olmaktan, büyük onur ve mutluluk duyduklarını ifade eden Yılmaz; bu başarının arkasında dinamik ve tecrübeli bir ekibimiz var”dedi.


Kaynak / Editör: İHA - sinopcomtr Okunma 858

Bu habere hiç yorum yazılmamış, ilk yorumu siz yazın !


EkonomiHaberleri

SİNOP’UN YÜKSELEN YILDIZI İLDA TEKSTİL
VALİ KEMAL CİRİT “SİNOP KÜÇÜK SANAYİ SİTESİNİN SORUNLARINI ÇÖZMEK BİZİM GÖREVİMİZ”
SİNOP’TA UYGULAMALI GİRİŞİMCİLİK EĞİTİMLERİ BAŞLIYOR
KUZKA, SİNOP’TA 92 PROJEYE 21,3 MİLYON TL HİBE KATKI SAĞLADI
Japonya nükleer felaketin eşiğinde
İsyancılar, askeri havalimanını ele geçirdi
BAKAN IŞIK’A SİNOP’UN PROJESİ SUNULDU
SÜPRİZ ADAY ADAYI!!!!

Diğer Haberler

BAŞKAN ÖZ “YUVALARIMIZIN MİMARI OLAN TÜM ANNELERİMİZİN”
TATİL REZERVASYONLARINDA TÜRSAB BELGELİ NP TOUR GÜVENCESİ
VALİLER BULUŞTU
BAKAN LÜTFİ ELVAN SİNOP’A GELİYOR
ÖĞRETMENİ EVİNDE ZİYARET
VALİ ÇETİNKAYA ULUSAL BASIN İNFO GRUBUNU SİNOP’TA KONUK ETTİ
KAHVALTI OKUL BAŞARISINI ETKİLİYOR
SİNOP KAMU-SEN'DEN TEPKİ
Ulusal Gazeteler
Yazarlar

130 YILLIK DİKİŞ MAKİNESİ sahibinden.com’un “Antika” kategorisinde yer alan yaklaşı..
En Çok Okunanlar


Sakarya Caddesi Yayalaştırma Projesi'ni destekliyor musunuz?


Anketler
   Kararsız8 Kişi (% 7 )
   Hayır18 Kişi (% 17 )
   Evet76 Kişi (% 74 )

Toplam 102 Kişi


Hava Durumu
Şehir
(Sinop)
Bugün
16°C - 19°C
Cuma
14°C - 20°C
Pazar
14°C - 21°C
Salı
17°C - 23°C

Günün Sözü


Affetmek, zaferin zekâtıdır.


(Hz. Muhammed)


Arşiv Getir

Facebook


pornoerdem aydıngereksiz işler uzmanıakaewn
Künyemiz Sayfalar Reklamlar Hakkımızda Facebook FriendFeed Twitter MySpace