Bugün - 24 Şubat 2018 CumartesiKünyemizSayfalarReklamlarHakkımızda
images/habersistemi_06.pngimages/habersistemi_07.png
 
Sinop   19°C
 
CHP SİNOP MİLLETVEKİLİ BARIŞ KARADENİZ “HER BEŞ GENCİMİZDEN BİRİ İŞSİZAKP’Lİ OLMAYANA İŞ YOK’ DEVRİ KAPANIYOR CHP Sinop Milletvekili..
130 YILLIK DİKİŞ MAKİNESİ sahibinden.com’un “Antika” kategorisinde yer alan yaklaşı..
SİNOP ANTİK OTEL"YEŞİL YILDIZ" ALDI

Çevreye duyarlı uygulamalarda öncü olan Sinop Antik Otel, gerçekleştirdiği çalışmalardan ötürü Türkiye Cumhuriyeti Kültür ve Turizm Bakanlığı’nca Yeşil Yıldız Belgesi ile ödüllendirildi.

Ekonomi Haberi - 31 Aralık 2013 Salı

(17:11)

Çevreye duyarlı uygulamalarda öncü olan Sinop Antik Otel, gerçekleştirdiği çalışmalardan ötürü Türkiye Cumhuriyeti Kültür ve Turizm Bakanlığı’nca Yeşil Yıldız Belgesi ile ödüllendirildi.

Sinop Antik Otel, çeşitli koşulları sağlayarak ve gerekli modernizasyonları gerçekleştirerek genel hatlar itibariyle; elektrik, su ve enerji kullanımında tasarruf sağladı. Çevreye zararlı maddelerin ve atık miktarının azaltılmasını, enerji verimliliğinin arttırılmasını, tesisin çevreye uyum ve duyarlılık konusunda çalışanların bilinçlendirilmesini ve eğitimini sağlamayı amaçladı ve bu süreci başarıyla gerçekleştirdi. Bu bağlamda Sinop Antik Otel,   T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından “Çevreye Duyarlı Konaklama Tesisi  Belgesi” ni almaya hak kazandı.

Yeşil Yıldız Belgesi ile ödüllendirilen Sinop Antik Otel, birçok çevreci uygulamaya imza atıyor. Çevreye dost bir işletme olarak hizmet vermek için, çevreci kuruluşlarla işbirliği yapan Antik Otel atık yağı geri dönüşüme göndererek kaynak suların kirlenmesini önlüyor. Ayrıca ofislerindeki atık kağıtları, atık kağıt kutularında toplayarak tekrar geri dönüşümü sağlamaktadır.

Otelde kullanılan atık sabunlar toplanıp, sıvı sabun haline getiriliyor ve böylece hazırlanan sıvı sabunlar halı ve koltuk temizliğinde kullanılıyor, leke için çevreye zararlı kimyasal kullanımı azalıyor. Kurum olarak şarjlı pilleri kullanmaya özen gösteren kurumda atık piller ise toplanıp, geri dönüşüme kazandırılıyor ve böylece pillerin kimyasallarından kaynaklanan toprak kirliliği engelleniyor. 

Çevre duyarlılığı konusunda Dedeman Şanlıurfa’nın diğer uygulamaları ise; Çöpler ayrıştırılarak geri dönüşüme gönderiliyor, çalışanların  çevre bilincini geliştirilip ve duyarlılığı arttırmak için çevre eğitimleri veriliyor. Tüm misafirlerimize çevreye duyarlılık konusunda geri dönüşüm hatırlatmaları yapılıyor, fazla su kullanımı minimize ediyor.

Çevreci uygulamalarıyla sektörde diğer otellere ve kurumlara örnek teşkil eden Antik Otel, Kültür ve Turizm Bakanlığı’ndan ödülünü “Çevreye Duyarlı Konaklama Tesisi  Belgesi” ile alırken, geleceğe daha temiz bir yaşam alanı bırakmak için çevreci uygulamalarına devam ediyor.

Sinop Antik Otel, Temiz bir dünya ve yaşanabilir bir gelecek için, Bölgede ilk, Türkiye’de 27.  "Yeşil Yıldız"ı alan otel oldu.

Sinop Antik Otel İşletme sahibi Ali Yılmaz,belgeye kavuşma sürecinde 120 kritelin yerine getirildiğni ve uzmanlar tarafından denetimden geçtiklerini dile getirirken  “Antik Otel’in  verilen eğitimler ile; hem otelimizde, hem de sosyal hayatımızda, kaynakların daha tasarruflu kullanılması konusunda, büyük bir duyarlılık kazandık.Türkiye’nin ilk yeşil yıldızı alan 3 yıldızlı oteliyiz. Gerek eğitim, gerek çevre kirliliğini önleme ve enerji tasarrufuna yönelik yapılan çalışmalar neticesinde, otelimiz bölgenin  ilk Türkiye’nin 27.  “Yeşil Yıldız” alan oteli  oldu. Türkiye’nin  27. “Yeşil Yıldız” alan oteli olmaktan, büyük onur ve mutluluk duyduklarını ifade eden Yılmaz; bu başarının arkasında dinamik ve tecrübeli bir ekibimiz var”dedi.


Kaynak / Editör: İHA - sinopcomtr Okunma 985

Bu habere hiç yorum yazılmamış, ilk yorumu siz yazın !


EkonomiHaberleri

Libya ordusu camiye saldırdı!
Deprem anı kamerada
OKAB VE KUZKA TOPLANTISSI SİNOP’TA GERÇEKLEŞTİRİLDİ
Japonya sahili '4 metre doğuya kaydı'
SİNOP KARADENİZ BÖLGESEL EKONOMİK İŞBİRLİĞİ FUARINA EV SAHİPLİĞİ YAPACAK
KOMŞUFIRIN’DAN GİRİŞİMCİLERE FİNANSAL YATIRIM ORTAKLIĞI FIRSATI
İŞVEREN VE EMEKLİ OLABİLECEK SİGORTALILARDA YAPILANDIRMA 31.10.2016 SON GÜN
Otobüs kamyonu biçti

Diğer Haberler

SİNOP KIZILAY ŞUBE YÖNETİMİ KARNE SEVİNCİNE ORTAK OLDULAR
GEMİ VE YAT İHRACATÇILARI BİRLİĞİNDEN VALİ ÇETİNKAYA’YA ZİYARET
SİNOP ÜLKÜ OCAKLARI EĞİTİM VE KÜLTÜR VAKFI
BELEDİYE BAŞKANLARI ALTAY’IN MAKAMINDA BULUŞTU
ERFELEK 12 DERSLİKLİ ORTAOKUL İHALESİ YAPILDI
SİNOP’UN YENİ İMAR PLANI ENİNE BOYUNA MASAYA YATIRILDI
AK PARTİ İL BAŞKANI CENGİZ TOKMAK'TAN DÜNYA ENGELLİLER GÜNÜ MESAJI
SİNOP'UN EN NOKTASI İNCEBURUN DOĞANIN MUCİZE KÖŞESİ
Ulusal Gazeteler
Yazarlar

EN DEĞERLİ OSMANLI PARASI ALMANYA’DA ORTAYA ÇIKTIPara koleksiyoncularının yüzyılı aşkın süredir var mı yok mu diye..
En Çok Okunanlar


Sakarya Caddesi Yayalaştırma Projesi'ni destekliyor musunuz?


Anketler
   Kararsız8 Kişi (% 7 )
   Hayır21 Kişi (% 19 )
   Evet79 Kişi (% 73 )

Toplam 108 Kişi


Hava Durumu
Şehir
(Sinop)
Bugün
16°C - 19°C
Cuma
14°C - 20°C
Pazar
14°C - 21°C
Salı
17°C - 23°C

Günün Sözü


Hepimiz ölümün nişanlısıyız?


(CENAP ŞEHABETTİN)


Arşiv Getir

Facebook


pornoerdem aydıngereksiz işler uzmanıakaewn
Künyemiz Sayfalar Reklamlar Hakkımızda Facebook FriendFeed Twitter MySpace