Bugün - 20 Nisan 2018 CumaKünyemizSayfalarReklamlarHakkımızda
images/habersistemi_06.pngimages/habersistemi_07.png
 
Sinop   19°C
 
RAMAZAN AYININ MÜJDECİSİ VE ÜÇ AYLARIN BAŞLANGICIAK Parti Sinop İl Başkanı Ali Çöpcü Regaip Kandili nedeniy..
130 YILLIK DİKİŞ MAKİNESİ sahibinden.com’un “Antika” kategorisinde yer alan yaklaşı..
SİNOP ANTİK OTEL"YEŞİL YILDIZ" ALDI

Çevreye duyarlı uygulamalarda öncü olan Sinop Antik Otel, gerçekleştirdiği çalışmalardan ötürü Türkiye Cumhuriyeti Kültür ve Turizm Bakanlığı’nca Yeşil Yıldız Belgesi ile ödüllendirildi.

Ekonomi Haberi - 31 Aralık 2013 Salı

(17:11)

Çevreye duyarlı uygulamalarda öncü olan Sinop Antik Otel, gerçekleştirdiği çalışmalardan ötürü Türkiye Cumhuriyeti Kültür ve Turizm Bakanlığı’nca Yeşil Yıldız Belgesi ile ödüllendirildi.

Sinop Antik Otel, çeşitli koşulları sağlayarak ve gerekli modernizasyonları gerçekleştirerek genel hatlar itibariyle; elektrik, su ve enerji kullanımında tasarruf sağladı. Çevreye zararlı maddelerin ve atık miktarının azaltılmasını, enerji verimliliğinin arttırılmasını, tesisin çevreye uyum ve duyarlılık konusunda çalışanların bilinçlendirilmesini ve eğitimini sağlamayı amaçladı ve bu süreci başarıyla gerçekleştirdi. Bu bağlamda Sinop Antik Otel,   T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından “Çevreye Duyarlı Konaklama Tesisi  Belgesi” ni almaya hak kazandı.

Yeşil Yıldız Belgesi ile ödüllendirilen Sinop Antik Otel, birçok çevreci uygulamaya imza atıyor. Çevreye dost bir işletme olarak hizmet vermek için, çevreci kuruluşlarla işbirliği yapan Antik Otel atık yağı geri dönüşüme göndererek kaynak suların kirlenmesini önlüyor. Ayrıca ofislerindeki atık kağıtları, atık kağıt kutularında toplayarak tekrar geri dönüşümü sağlamaktadır.

Otelde kullanılan atık sabunlar toplanıp, sıvı sabun haline getiriliyor ve böylece hazırlanan sıvı sabunlar halı ve koltuk temizliğinde kullanılıyor, leke için çevreye zararlı kimyasal kullanımı azalıyor. Kurum olarak şarjlı pilleri kullanmaya özen gösteren kurumda atık piller ise toplanıp, geri dönüşüme kazandırılıyor ve böylece pillerin kimyasallarından kaynaklanan toprak kirliliği engelleniyor. 

Çevre duyarlılığı konusunda Dedeman Şanlıurfa’nın diğer uygulamaları ise; Çöpler ayrıştırılarak geri dönüşüme gönderiliyor, çalışanların  çevre bilincini geliştirilip ve duyarlılığı arttırmak için çevre eğitimleri veriliyor. Tüm misafirlerimize çevreye duyarlılık konusunda geri dönüşüm hatırlatmaları yapılıyor, fazla su kullanımı minimize ediyor.

Çevreci uygulamalarıyla sektörde diğer otellere ve kurumlara örnek teşkil eden Antik Otel, Kültür ve Turizm Bakanlığı’ndan ödülünü “Çevreye Duyarlı Konaklama Tesisi  Belgesi” ile alırken, geleceğe daha temiz bir yaşam alanı bırakmak için çevreci uygulamalarına devam ediyor.

Sinop Antik Otel, Temiz bir dünya ve yaşanabilir bir gelecek için, Bölgede ilk, Türkiye’de 27.  "Yeşil Yıldız"ı alan otel oldu.

Sinop Antik Otel İşletme sahibi Ali Yılmaz,belgeye kavuşma sürecinde 120 kritelin yerine getirildiğni ve uzmanlar tarafından denetimden geçtiklerini dile getirirken  “Antik Otel’in  verilen eğitimler ile; hem otelimizde, hem de sosyal hayatımızda, kaynakların daha tasarruflu kullanılması konusunda, büyük bir duyarlılık kazandık.Türkiye’nin ilk yeşil yıldızı alan 3 yıldızlı oteliyiz. Gerek eğitim, gerek çevre kirliliğini önleme ve enerji tasarrufuna yönelik yapılan çalışmalar neticesinde, otelimiz bölgenin  ilk Türkiye’nin 27.  “Yeşil Yıldız” alan oteli  oldu. Türkiye’nin  27. “Yeşil Yıldız” alan oteli olmaktan, büyük onur ve mutluluk duyduklarını ifade eden Yılmaz; bu başarının arkasında dinamik ve tecrübeli bir ekibimiz var”dedi.


Kaynak / Editör: İHA - sinopcomtr Okunma 1036

Bu habere hiç yorum yazılmamış, ilk yorumu siz yazın !


EkonomiHaberleri

CHP SİNOP MİLLETVEKİLİ BARIŞ KARADENİZ : “BALIKÇIMIZIN YÜZÜ GÜLERSE SİNOP’UN YÜZÜ GÜLER”
SİNOP VALİSİ DR.YASEMİN ÖZATA ÇETİNKAYA SANAYİCİLERLE BİR ARAYA GELDİ
PROTOKOL İLÇEYE TAŞINDI
SİNOP İZMİR'DE BASININ GÖZDESİ OLDU
TEŞEKKÜRLER SİNOP
İLDA TEKSTİL ÇOCUKLARI SEVİNDİRDİ
SİNOP HALKINA 2 MİLYON 200 BİN LİRAYA MAL OLACAK MODERN MEZBAHANE
Görünüşte oldukça sevimli ama...

Diğer Haberler

EKO-TURİZM ÇALIŞTAYI BAŞLADI, SİNOP EKO-TURİZME ÖRNEK BİR KENT
AK PARTİ MERKEZ İLÇE BAŞKANI ÖZÇELİK”BASIN, DEMOKRASİYLE VARDIR”
SİNOPLU ÇOCUKLARIN KATILDIĞI “LİDER ÇOCUK TARIM KAMPI” BAŞARIYLA SONLANDI
SİNOPUN ENLERİ ÖDÜL TÖRENİ
HER YERE ŞİFA PROJE EKİBİ SİNOP'A GELİYOR, ÜCRETSİZ SAĞLIK KONTROLÜNE TÜM SİNOP HALKI DAVETLİ
ÖĞRETİM ÜYESİ YRD. DOÇ.DR. OYLUM BAKİ
HAYIRSEVER İŞ ADAMI UYGUR ÖZAY
TEŞEKKÜRLER TÜRKİYEM
Ulusal Gazeteler
Yazarlar

EN DEĞERLİ OSMANLI PARASI ALMANYA’DA ORTAYA ÇIKTIPara koleksiyoncularının yüzyılı aşkın süredir var mı yok mu diye..
En Çok Okunanlar


Sakarya Caddesi Yayalaştırma Projesi'ni destekliyor musunuz?


Anketler
   Kararsız8 Kişi (% 7 )
   Hayır22 Kişi (% 20 )
   Evet79 Kişi (% 72 )

Toplam 109 Kişi


Hava Durumu
Şehir
(Sinop)
Bugün
16°C - 19°C
Cuma
14°C - 20°C
Pazar
14°C - 21°C
Salı
17°C - 23°C

Günün Sözü


Ne kadar zengin olsan, ancak yiyebildiğin kadar yersin?


(Mevlana)


Arşiv Getir

Facebook


pornoerdem aydıngereksiz işler uzmanıakaewn
Künyemiz Sayfalar Reklamlar Hakkımızda Facebook FriendFeed Twitter MySpace