Bugün - 21 Temmuz 2017 CumaKünyemizSayfalarReklamlarHakkımızda
images/habersistemi_06.pngimages/habersistemi_07.png
 
Sinop   19°C
 
SEDEF TEDAVİ DEĞİL REHABİLİTE EDİLİRCiltten kabarık kızarıklarla başlayan döküntülü lezyonl..
RAMAZAN AYININ MÜJDECİSİ VE ÜÇ AYLARIN BAŞLANGICIAK Parti Sinop İl Başkanı Ali Çöpcü Regaip Kandili nedeniy..
SİNOP ANTİK OTEL"YEŞİL YILDIZ" ALDI

Çevreye duyarlı uygulamalarda öncü olan Sinop Antik Otel, gerçekleştirdiği çalışmalardan ötürü Türkiye Cumhuriyeti Kültür ve Turizm Bakanlığı’nca Yeşil Yıldız Belgesi ile ödüllendirildi.

Ekonomi Haberi - 31 Aralık 2013 Salı

(17:11)

Çevreye duyarlı uygulamalarda öncü olan Sinop Antik Otel, gerçekleştirdiği çalışmalardan ötürü Türkiye Cumhuriyeti Kültür ve Turizm Bakanlığı’nca Yeşil Yıldız Belgesi ile ödüllendirildi.

Sinop Antik Otel, çeşitli koşulları sağlayarak ve gerekli modernizasyonları gerçekleştirerek genel hatlar itibariyle; elektrik, su ve enerji kullanımında tasarruf sağladı. Çevreye zararlı maddelerin ve atık miktarının azaltılmasını, enerji verimliliğinin arttırılmasını, tesisin çevreye uyum ve duyarlılık konusunda çalışanların bilinçlendirilmesini ve eğitimini sağlamayı amaçladı ve bu süreci başarıyla gerçekleştirdi. Bu bağlamda Sinop Antik Otel,   T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından “Çevreye Duyarlı Konaklama Tesisi  Belgesi” ni almaya hak kazandı.

Yeşil Yıldız Belgesi ile ödüllendirilen Sinop Antik Otel, birçok çevreci uygulamaya imza atıyor. Çevreye dost bir işletme olarak hizmet vermek için, çevreci kuruluşlarla işbirliği yapan Antik Otel atık yağı geri dönüşüme göndererek kaynak suların kirlenmesini önlüyor. Ayrıca ofislerindeki atık kağıtları, atık kağıt kutularında toplayarak tekrar geri dönüşümü sağlamaktadır.

Otelde kullanılan atık sabunlar toplanıp, sıvı sabun haline getiriliyor ve böylece hazırlanan sıvı sabunlar halı ve koltuk temizliğinde kullanılıyor, leke için çevreye zararlı kimyasal kullanımı azalıyor. Kurum olarak şarjlı pilleri kullanmaya özen gösteren kurumda atık piller ise toplanıp, geri dönüşüme kazandırılıyor ve böylece pillerin kimyasallarından kaynaklanan toprak kirliliği engelleniyor. 

Çevre duyarlılığı konusunda Dedeman Şanlıurfa’nın diğer uygulamaları ise; Çöpler ayrıştırılarak geri dönüşüme gönderiliyor, çalışanların  çevre bilincini geliştirilip ve duyarlılığı arttırmak için çevre eğitimleri veriliyor. Tüm misafirlerimize çevreye duyarlılık konusunda geri dönüşüm hatırlatmaları yapılıyor, fazla su kullanımı minimize ediyor.

Çevreci uygulamalarıyla sektörde diğer otellere ve kurumlara örnek teşkil eden Antik Otel, Kültür ve Turizm Bakanlığı’ndan ödülünü “Çevreye Duyarlı Konaklama Tesisi  Belgesi” ile alırken, geleceğe daha temiz bir yaşam alanı bırakmak için çevreci uygulamalarına devam ediyor.

Sinop Antik Otel, Temiz bir dünya ve yaşanabilir bir gelecek için, Bölgede ilk, Türkiye’de 27.  "Yeşil Yıldız"ı alan otel oldu.

Sinop Antik Otel İşletme sahibi Ali Yılmaz,belgeye kavuşma sürecinde 120 kritelin yerine getirildiğni ve uzmanlar tarafından denetimden geçtiklerini dile getirirken  “Antik Otel’in  verilen eğitimler ile; hem otelimizde, hem de sosyal hayatımızda, kaynakların daha tasarruflu kullanılması konusunda, büyük bir duyarlılık kazandık.Türkiye’nin ilk yeşil yıldızı alan 3 yıldızlı oteliyiz. Gerek eğitim, gerek çevre kirliliğini önleme ve enerji tasarrufuna yönelik yapılan çalışmalar neticesinde, otelimiz bölgenin  ilk Türkiye’nin 27.  “Yeşil Yıldız” alan oteli  oldu. Türkiye’nin  27. “Yeşil Yıldız” alan oteli olmaktan, büyük onur ve mutluluk duyduklarını ifade eden Yılmaz; bu başarının arkasında dinamik ve tecrübeli bir ekibimiz var”dedi.


Kaynak / Editör: İHA - sinopcomtr Okunma 795

Bu habere hiç yorum yazılmamış, ilk yorumu siz yazın !


EkonomiHaberleri

Libya'da Türk kameramana dayak
SİNOP SU ÜRÜNLERİ DANIŞMA KURUL TOPLANTISI YAPILDI
DOĞAN ÜLGEN'E TAKDİR BELGESİ
SİNOP İLDA TEKSTİL “GAPSHOES” ve “TRİKONFEX” FUARINA KATILDI
DÜNYA İSTATİSTİK GÜNÜ KUTLANDI
GENÇLERE ÜCRETSİZ GEZİ PROGRAMI
HAYIRLI RAMAZANLAR
Kaddafi dünyaya seslendi

Diğer Haberler

HAKAN AKDOĞAN BÜYÜLEDİ
Libya'dan dönen Türk işçiler toprağı öptü
GEMİ VE YAT İHRACATÇILARI BİRLİĞİNDEN VALİ ÇETİNKAYA’YA ZİYARET
ŞEHİT MUSTAFA BERKAY AKBAŞ İÇİN KURAN-I KERİM VE MEVLİD-İ ŞERİF PROGRAMI
KADINA DESTEK
Erdoğan'ı şaşırtan nine
SİNOP VALİSİ DR. YASEMİN ÖZATA ÇETİNKAYA VE GAZETECİ ADİL YILDIZ TGRT FM’DE
DUYGUSALLIĞINIZA SINIR KOYMAYI BİLİN
Ulusal Gazeteler
Yazarlar

130 YILLIK DİKİŞ MAKİNESİ sahibinden.com’un “Antika” kategorisinde yer alan yaklaşı..
En Çok Okunanlar


Sakarya Caddesi Yayalaştırma Projesi'ni destekliyor musunuz?


Anketler
   Kararsız8 Kişi (% 8 )
   Hayır17 Kişi (% 17 )
   Evet75 Kişi (% 75 )

Toplam 100 Kişi


Hava Durumu
Şehir
(Sinop)
Bugün
16°C - 19°C
Cuma
14°C - 20°C
Pazar
14°C - 21°C
Salı
17°C - 23°C

Günün Sözü


Sirkenin balı bozması gibi kötü huy da amelleri bozar. Güneşin karı erittiği gibi güzel ahlak da günahları öyle eritir.


(Hz.Muhammed)


Arşiv Getir

Facebook


pornoerdem aydıngereksiz işler uzmanıakaewn
Künyemiz Sayfalar Reklamlar Hakkımızda Facebook FriendFeed Twitter MySpace