Bugün - 25 Kasım 2017 CumartesiKünyemizSayfalarReklamlarHakkımızda
images/habersistemi_06.pngimages/habersistemi_07.png
 
Sinop   19°C
 
CHP SİNOP MİLLETVEKİLİ BARIŞ KARADENİZ “HER BEŞ GENCİMİZDEN BİRİ İŞSİZAKP’Lİ OLMAYANA İŞ YOK’ DEVRİ KAPANIYOR CHP Sinop Milletvekili..
EN DEĞERLİ OSMANLI PARASI ALMANYA’DA ORTAYA ÇIKTIPara koleksiyoncularının yüzyılı aşkın süredir var mı yok mu diye..
SİNOP ANTİK OTEL"YEŞİL YILDIZ" ALDI

Çevreye duyarlı uygulamalarda öncü olan Sinop Antik Otel, gerçekleştirdiği çalışmalardan ötürü Türkiye Cumhuriyeti Kültür ve Turizm Bakanlığı’nca Yeşil Yıldız Belgesi ile ödüllendirildi.

Ekonomi Haberi - 31 Aralık 2013 Salı

(17:11)

Çevreye duyarlı uygulamalarda öncü olan Sinop Antik Otel, gerçekleştirdiği çalışmalardan ötürü Türkiye Cumhuriyeti Kültür ve Turizm Bakanlığı’nca Yeşil Yıldız Belgesi ile ödüllendirildi.

Sinop Antik Otel, çeşitli koşulları sağlayarak ve gerekli modernizasyonları gerçekleştirerek genel hatlar itibariyle; elektrik, su ve enerji kullanımında tasarruf sağladı. Çevreye zararlı maddelerin ve atık miktarının azaltılmasını, enerji verimliliğinin arttırılmasını, tesisin çevreye uyum ve duyarlılık konusunda çalışanların bilinçlendirilmesini ve eğitimini sağlamayı amaçladı ve bu süreci başarıyla gerçekleştirdi. Bu bağlamda Sinop Antik Otel,   T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından “Çevreye Duyarlı Konaklama Tesisi  Belgesi” ni almaya hak kazandı.

Yeşil Yıldız Belgesi ile ödüllendirilen Sinop Antik Otel, birçok çevreci uygulamaya imza atıyor. Çevreye dost bir işletme olarak hizmet vermek için, çevreci kuruluşlarla işbirliği yapan Antik Otel atık yağı geri dönüşüme göndererek kaynak suların kirlenmesini önlüyor. Ayrıca ofislerindeki atık kağıtları, atık kağıt kutularında toplayarak tekrar geri dönüşümü sağlamaktadır.

Otelde kullanılan atık sabunlar toplanıp, sıvı sabun haline getiriliyor ve böylece hazırlanan sıvı sabunlar halı ve koltuk temizliğinde kullanılıyor, leke için çevreye zararlı kimyasal kullanımı azalıyor. Kurum olarak şarjlı pilleri kullanmaya özen gösteren kurumda atık piller ise toplanıp, geri dönüşüme kazandırılıyor ve böylece pillerin kimyasallarından kaynaklanan toprak kirliliği engelleniyor. 

Çevre duyarlılığı konusunda Dedeman Şanlıurfa’nın diğer uygulamaları ise; Çöpler ayrıştırılarak geri dönüşüme gönderiliyor, çalışanların  çevre bilincini geliştirilip ve duyarlılığı arttırmak için çevre eğitimleri veriliyor. Tüm misafirlerimize çevreye duyarlılık konusunda geri dönüşüm hatırlatmaları yapılıyor, fazla su kullanımı minimize ediyor.

Çevreci uygulamalarıyla sektörde diğer otellere ve kurumlara örnek teşkil eden Antik Otel, Kültür ve Turizm Bakanlığı’ndan ödülünü “Çevreye Duyarlı Konaklama Tesisi  Belgesi” ile alırken, geleceğe daha temiz bir yaşam alanı bırakmak için çevreci uygulamalarına devam ediyor.

Sinop Antik Otel, Temiz bir dünya ve yaşanabilir bir gelecek için, Bölgede ilk, Türkiye’de 27.  "Yeşil Yıldız"ı alan otel oldu.

Sinop Antik Otel İşletme sahibi Ali Yılmaz,belgeye kavuşma sürecinde 120 kritelin yerine getirildiğni ve uzmanlar tarafından denetimden geçtiklerini dile getirirken  “Antik Otel’in  verilen eğitimler ile; hem otelimizde, hem de sosyal hayatımızda, kaynakların daha tasarruflu kullanılması konusunda, büyük bir duyarlılık kazandık.Türkiye’nin ilk yeşil yıldızı alan 3 yıldızlı oteliyiz. Gerek eğitim, gerek çevre kirliliğini önleme ve enerji tasarrufuna yönelik yapılan çalışmalar neticesinde, otelimiz bölgenin  ilk Türkiye’nin 27.  “Yeşil Yıldız” alan oteli  oldu. Türkiye’nin  27. “Yeşil Yıldız” alan oteli olmaktan, büyük onur ve mutluluk duyduklarını ifade eden Yılmaz; bu başarının arkasında dinamik ve tecrübeli bir ekibimiz var”dedi.


Kaynak / Editör: İHA - sinopcomtr Okunma 917

Bu habere hiç yorum yazılmamış, ilk yorumu siz yazın !


EkonomiHaberleri

NÜKLEER SANTRAL SİNOP EKONOMİSİNİN CANLANMASI ANLAMINDA ARTI DEĞER
SİNOPLU ŞUBAT AYINDA UÇACAK
BİRLİK SEÇİMİ YAPILDI
'Uyuyan dev' uyanıyor!
SICAK HAVALARDA VİŞNE SUYU
SİNOP RÜYA KENTİ
KUZKA DESTEKLENECEK BAŞARILI PROJELER BELLİ OLDU!
Depremden sonra nükleer korku!

Diğer Haberler

MÜBADİLLER YENİ SİNOP VALİSİNE HAYIRLI OLSUN DEDİ
SU TÜKETİMİ YAZ AYLARINDA 10-12 LİTREYE ÇIKMALIDIR
SGK YAPILANDIRMA BAŞVURU SÜRESİ UZATILDI
“ORMANIN SESİ SEN OL” SLOGAN YARIŞMASINDA TÜRKİYE ÜÇÜNCÜSÜ OLDU
MHP İL BAŞKANI DEMİR “ VEFAKAR SİNOPLU KARDEŞLERİMİZE TEŞEKKÜRLER”
BAŞKANLARDAN VALİYE HAYIRLI OLSUN ZİYARETİ
BİR YILLIK EKMEK İSRAFIYLA 10 MİLYON 147 BİN ÖĞRENCİNİN BİR AYLIK MASRAFI KARŞILANABİLİR
İLETİŞİM AİLEDE BAŞLAR
Ulusal Gazeteler
Yazarlar

130 YILLIK DİKİŞ MAKİNESİ sahibinden.com’un “Antika” kategorisinde yer alan yaklaşı..
En Çok Okunanlar


Sakarya Caddesi Yayalaştırma Projesi'ni destekliyor musunuz?


Anketler
   Kararsız8 Kişi (% 7 )
   Hayır19 Kişi (% 18 )
   Evet78 Kişi (% 74 )

Toplam 105 Kişi


Hava Durumu
Şehir
(Sinop)
Bugün
16°C - 19°C
Cuma
14°C - 20°C
Pazar
14°C - 21°C
Salı
17°C - 23°C

Günün Sözü


İyilik yap ehli olana da, olmayana da, ehline isabet ederse yerini bulur. Etmez ise ehli sen olursun


(Hz. Muhammed)


Arşiv Getir

Facebook


pornoerdem aydıngereksiz işler uzmanıakaewn
Künyemiz Sayfalar Reklamlar Hakkımızda Facebook FriendFeed Twitter MySpace