Bugün - 19 Şubat 2018 PazartesiKünyemizSayfalarReklamlarHakkımızda
images/habersistemi_06.pngimages/habersistemi_07.png
 
Sinop   19°C
 
CHP SİNOP MİLLETVEKİLİ BARIŞ KARADENİZ “HER BEŞ GENCİMİZDEN BİRİ İŞSİZAKP’Lİ OLMAYANA İŞ YOK’ DEVRİ KAPANIYOR CHP Sinop Milletvekili..
130 YILLIK DİKİŞ MAKİNESİ sahibinden.com’un “Antika” kategorisinde yer alan yaklaşı..
KÜLTÜR TURİZM MÜDÜRLÜĞÜ UYARDI!!!!!!!!

Turizmin yoğun sirkülasyonunun olduğu yaz mevsiminde İlimizde olumsuz, istenmeyen vakaların yaşanmaması ve vatandaşlarımızın can güvenliğinin korunmasına yönelik Valiliğimizce bir dizi önlem alınmıştır.

- 2 Temmuz 2013 Salı

(17:18)

Turizmin yoğun sirkülasyonunun olduğu yaz mevsiminde İlimizde olumsuz, istenmeyen vakaların yaşanmaması ve vatandaşlarımızın can güvenliğinin korunmasına yönelik Valiliğimizce bir dizi önlem alınmıştır.

         Alınması gereken tedbirler sahil şeridinde hizmet sunan işletmelere Müdürlüğümüzün 21.05.2013 tarih ve 1205 sayılı yazısıyla tebliğ edilmiştir.  Denize kıyısı bulunan özel ve kamu kuruluşları; Yuvam Dinlenme Tesisleri, DSİ 74.Şube Müdürlüğü Tesisleri, Zinos Otel, Ada Otel, Öztürkler Aile Kampı,  Kumsal Otel, Turist Otel, Diyojen Otel, Motel CD, Martı Kamping, Hamsilos Tatil Köyü, Demirkollar Kamping, Palmiye Motel, Ayığı Apart Otel, Beyaz Ev, Orman İşletme Dinlenme Tesisleri.

            Kıyıda işletmesi bulunmayan halk plajları için Belediyelerince cankurtaran bulundurulacaktır veya tabelalarla halkımız uyarılacaktır. Denetimler, “İl Turizmi Geliştirme, Denetim ve Kontrol Komitesi”nce yapılacak olup, halkın can güvenliğini sağlamayan işletmeler hakkında yasal işlem yapılacaktır.

            Karadeniz'deki boğulmaların çoğunluğunun çeken akıntının bilinmemesinden kaynaklandığını aktaran Kültür ve Turizm İl Müdürü Hikmet Tosun, şunları kaydetti: "Çeken akıntı özellikle güçlü kuzey rüzgarları estiğinde meydana gelir. Fırtınalı havalarda deniz dibinde oluşan kum tanecikleri, sahile dalgalarla ulaşan suyu geri çekilme esnasında dar bir boğazdan geçmeye zorlar. Bu esnada sahilden açığa doğru çekilen suda güçlü bir akıntı oluşur. Bu akıntının ortalama hızı saatte 5 kilometreden 10 kilometreye kadar çıkabilmektedir. Bu akıntı denize doğru devam eder ve sahile çok açık olmayan bir noktada sona erer. Olay anında girilen psikolojik şok nedeniyle, boğulmaların başlıca nedeni paniktir. Çeken akıntının etkili olduğu bölgelerde denize yalnız girilmemelidir. "

         Denizde can güvenliği tehlikede olan vatandaşlarımız ALO 158 SAHİL GÜVENLİK ücretsiz hattını kullanarak yardım isteyeceklerdir.

         İlimizde denize girilebilecek plajlar, İl Sportif Turizm Kurulu’nun belirlediği Sinop Merkez plajları;  Akliman Plajı, Karagöl Plajı, Köy Hizmetleri Altı, Stad Altı, CD Motel Önü, Kumkapı Plajı, Karakum Plajı, Özel İdare Karakum Plajı, Kadınlar Plajı, Bahçeler Plajı, Orman Plajı, Yuvam Plajı, Öztürkler, Kumsal, Mavi Ay Plajı, Mobil Plajı, DSİ Plajı.

         Su üstü sporları icrasıyla ilgili olarak yapılan denetimlerde, denizde can ve mal emniyetinin sağlanması maksadıyla alınan tedbirlere uygun hareket edilmediğinin anlaşılması halinde durum tanzim edilen tutanakla tespit edilerek, 2634 Sayılı Turizm Teşvik Kanunu ve 1618 Sayılı Seyahat Acentaları ve SAB Kanunu hükümleri gereğince yasal işlem yapılması gerekenler İl Kültür ve Turizm Müdürlüklerine gönderilecek,   4922 Sayılı Denizde Can ve Mal Emniyeti Hakkında Kanun  hükümlerine göre eksik ve aksak hususları tespit edilenler  hakkında yasal işlem yapılması gerekenler, Liman Başkanlıkları ve Sahil Güvenlik Komutanlığı yetkililerince Cumhuriyet Savcılığına bildirileceklerdir.

Sektör yetkililerinin ve ilgili kamu kuruluşlarının zor duruma düşmeleri İlimizin olumsuz tanıtılmasına ve telafisi mümkün olmayan olayların yaşanmaması için gerekli önlemleri alacaklarını umuyorum.

Hikmet TOSUN

Kültür ve Turizm İl Müdürü


Kaynak / Editör: İHA - sinopcomtr Okunma 723

Bu habere hiç yorum yazılmamış, ilk yorumu siz yazın !


Haberleri

ZEKA GELİŞİMİ İÇİN HER GÜN 2 BARDAK SÜT
CAMLARI AÇARAK SEYAHAT ETMEK YÜZ FELCİNE DAVETİYE ÇIKARIYOR
GÜNCEL TEDAVİYLE HEMOROİDDEN KURTULUN
KARIN AĞRISI İÇİN ÇOCUĞA AĞRI KESİCİ VERMEYİN
Hasar gören organ tedavisi hayal değil
GENEL SEKRETER İLK ZİYARETİNİ YAPTI
KANSERDE ERKEN TEŞHİS YÜZ GÜLDÜRÜYOR
KIŞ AYLARINDA NAR VE ÜZÜM SUYU TÜKETİN

Diğer Haberler

HAYALLER TİYATROSU BAŞKAN ERGÜL’Ü ONURLANDIRNDI
ÇALIŞAN PERSONEL İFTARDA
TARİHİ KÜLTÜR EVİNİ BELEDİYEYE BAĞIŞLADI
DEPRESYONA DÖNÜŞEN RUH HALİNE DİKKAT!
ÖNERİLERE UYUN, BEBEKLER GİBİ RAHAT UYUYUN
SİNOP CEZAEVİNDE 10 ARALIK İNSAN HAKLARI GÜNÜ
MUHARREM AYINA ÖZEL 3000 ADET AŞURE
SİNOP'A GELİŞİNİN 87.YIL DÖNÜMÜNÜ
Ulusal Gazeteler
Yazarlar

EN DEĞERLİ OSMANLI PARASI ALMANYA’DA ORTAYA ÇIKTIPara koleksiyoncularının yüzyılı aşkın süredir var mı yok mu diye..
En Çok Okunanlar


Sakarya Caddesi Yayalaştırma Projesi'ni destekliyor musunuz?


Anketler
   Kararsız8 Kişi (% 7 )
   Hayır21 Kişi (% 19 )
   Evet79 Kişi (% 73 )

Toplam 108 Kişi


Hava Durumu
Şehir
(Sinop)
Bugün
16°C - 19°C
Cuma
14°C - 20°C
Pazar
14°C - 21°C
Salı
17°C - 23°C

Günün Sözü


İslamın temeli ahlak, ahlakın özü bilgi, bilginin özü akıldır?


(Hacı Bektaşı Veli)


Arşiv Getir

Facebook


pornoerdem aydıngereksiz işler uzmanıakaewn
Künyemiz Sayfalar Reklamlar Hakkımızda Facebook FriendFeed Twitter MySpace