Bugün - 16 Kasım 2018 CumaKünyemizSayfalarReklamlarHakkımızda
images/habersistemi_06.pngimages/habersistemi_07.png
 
Sinop   19°C
 
GÖREV BAŞINDA YAPILAN SALDIRIYA KINAMASİNOP KAMU HASTANELERİ BİRLİĞİ GENEL SEKRETERLİĞİ görev şehidi Op.Dr.K..
130 YILLIK DİKİŞ MAKİNESİ sahibinden.com’un “Antika” kategorisinde yer alan yaklaşı..
KÜLTÜR TURİZM MÜDÜRLÜĞÜ UYARDI!!!!!!!!

Turizmin yoğun sirkülasyonunun olduğu yaz mevsiminde İlimizde olumsuz, istenmeyen vakaların yaşanmaması ve vatandaşlarımızın can güvenliğinin korunmasına yönelik Valiliğimizce bir dizi önlem alınmıştır.

- 2 Temmuz 2013 Salı

(17:18)

Turizmin yoğun sirkülasyonunun olduğu yaz mevsiminde İlimizde olumsuz, istenmeyen vakaların yaşanmaması ve vatandaşlarımızın can güvenliğinin korunmasına yönelik Valiliğimizce bir dizi önlem alınmıştır.

         Alınması gereken tedbirler sahil şeridinde hizmet sunan işletmelere Müdürlüğümüzün 21.05.2013 tarih ve 1205 sayılı yazısıyla tebliğ edilmiştir.  Denize kıyısı bulunan özel ve kamu kuruluşları; Yuvam Dinlenme Tesisleri, DSİ 74.Şube Müdürlüğü Tesisleri, Zinos Otel, Ada Otel, Öztürkler Aile Kampı,  Kumsal Otel, Turist Otel, Diyojen Otel, Motel CD, Martı Kamping, Hamsilos Tatil Köyü, Demirkollar Kamping, Palmiye Motel, Ayığı Apart Otel, Beyaz Ev, Orman İşletme Dinlenme Tesisleri.

            Kıyıda işletmesi bulunmayan halk plajları için Belediyelerince cankurtaran bulundurulacaktır veya tabelalarla halkımız uyarılacaktır. Denetimler, “İl Turizmi Geliştirme, Denetim ve Kontrol Komitesi”nce yapılacak olup, halkın can güvenliğini sağlamayan işletmeler hakkında yasal işlem yapılacaktır.

            Karadeniz'deki boğulmaların çoğunluğunun çeken akıntının bilinmemesinden kaynaklandığını aktaran Kültür ve Turizm İl Müdürü Hikmet Tosun, şunları kaydetti: "Çeken akıntı özellikle güçlü kuzey rüzgarları estiğinde meydana gelir. Fırtınalı havalarda deniz dibinde oluşan kum tanecikleri, sahile dalgalarla ulaşan suyu geri çekilme esnasında dar bir boğazdan geçmeye zorlar. Bu esnada sahilden açığa doğru çekilen suda güçlü bir akıntı oluşur. Bu akıntının ortalama hızı saatte 5 kilometreden 10 kilometreye kadar çıkabilmektedir. Bu akıntı denize doğru devam eder ve sahile çok açık olmayan bir noktada sona erer. Olay anında girilen psikolojik şok nedeniyle, boğulmaların başlıca nedeni paniktir. Çeken akıntının etkili olduğu bölgelerde denize yalnız girilmemelidir. "

         Denizde can güvenliği tehlikede olan vatandaşlarımız ALO 158 SAHİL GÜVENLİK ücretsiz hattını kullanarak yardım isteyeceklerdir.

         İlimizde denize girilebilecek plajlar, İl Sportif Turizm Kurulu’nun belirlediği Sinop Merkez plajları;  Akliman Plajı, Karagöl Plajı, Köy Hizmetleri Altı, Stad Altı, CD Motel Önü, Kumkapı Plajı, Karakum Plajı, Özel İdare Karakum Plajı, Kadınlar Plajı, Bahçeler Plajı, Orman Plajı, Yuvam Plajı, Öztürkler, Kumsal, Mavi Ay Plajı, Mobil Plajı, DSİ Plajı.

         Su üstü sporları icrasıyla ilgili olarak yapılan denetimlerde, denizde can ve mal emniyetinin sağlanması maksadıyla alınan tedbirlere uygun hareket edilmediğinin anlaşılması halinde durum tanzim edilen tutanakla tespit edilerek, 2634 Sayılı Turizm Teşvik Kanunu ve 1618 Sayılı Seyahat Acentaları ve SAB Kanunu hükümleri gereğince yasal işlem yapılması gerekenler İl Kültür ve Turizm Müdürlüklerine gönderilecek,   4922 Sayılı Denizde Can ve Mal Emniyeti Hakkında Kanun  hükümlerine göre eksik ve aksak hususları tespit edilenler  hakkında yasal işlem yapılması gerekenler, Liman Başkanlıkları ve Sahil Güvenlik Komutanlığı yetkililerince Cumhuriyet Savcılığına bildirileceklerdir.

Sektör yetkililerinin ve ilgili kamu kuruluşlarının zor duruma düşmeleri İlimizin olumsuz tanıtılmasına ve telafisi mümkün olmayan olayların yaşanmaması için gerekli önlemleri alacaklarını umuyorum.

Hikmet TOSUN

Kültür ve Turizm İl Müdürü


Kaynak / Editör: İHA - sinopcomtr Okunma 859

Bu habere hiç yorum yazılmamış, ilk yorumu siz yazın !


Haberleri

HAMİLELİK DÖNEMİNDE DİŞ AĞRISI OLANLAR İÇİN TAVSİYELER
SELÜLİTLERİNİZDEN KURTULMANIZI SAĞLAYACAK ETKİLİ EGZERSİZ
SAHUR VE İFTAR DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLER
ÇOCUKLARDA OBEZİTE ZEKA GELİŞİMİNİ ENGELLİYOR
ÜZÜM SUYU KALBİ KORUYOR
CAMLARI AÇARAK SEYAHAT ETMEK YÜZ FELCİNE DAVETİYE ÇIKARIYOR
HER 3 KADINDAN BİRİ KALP HASTASI
Hasar gören organ tedavisi hayal değil

Diğer Haberler

VALİ ÖZATA ÇETİNKAYA”İLİMİZDE SON 30 YILIN EN ŞİDDETLİ KIŞI YAŞANDI”
GENÇLER KÖY OKULU ZİYARETİNDE!
VEKİL BARIŞ KARADENİZ“MUHTARLARIMIZIN SORUNLARI SON 14 YILDA ÇIĞ GİBİ BÜYÜMÜŞTÜR”
GAZETECİ ÇAĞDAŞ'A BAŞARILI OPERASYON
AK PARTİ MİLLETVEKİLİ ADAYLARI TOKMAK VE MAVİŞ COŞKUYLA KARŞILANDA
SİNOP HASTA HAKLARINI KORUMA DERNEĞİ KURULDU BAŞKAN BURCU GÜRSU ÇELİK
SİNOP VALİSİ HASAN İPEK TRAVEL TURKEY İZMİR FUARI AÇILIŞINA KATILDI
KURUMSAL KOORDİNASYON TOPLANTISI
Ulusal Gazeteler
Yazarlar

EN DEĞERLİ OSMANLI PARASI ALMANYA’DA ORTAYA ÇIKTIPara koleksiyoncularının yüzyılı aşkın süredir var mı yok mu diye..
En Çok Okunanlar


Sakarya Caddesi Yayalaştırma Projesi'ni destekliyor musunuz?


Anketler
   Kararsız9 Kişi (% 8 )
   Hayır22 Kişi (% 19 )
   Evet80 Kişi (% 72 )

Toplam 111 Kişi


Hava Durumu
Şehir
(Sinop)
Bugün
16°C - 19°C
Cuma
14°C - 20°C
Pazar
14°C - 21°C
Salı
17°C - 23°C

Günün Sözü


"Ne kadar bilirsen bil; söylediklerin karşındakinin anladığı kadardır."


(MEVLANA (R.A))


Arşiv Getir

Facebook


pornoerdem aydıngereksiz işler uzmanıakaewn
Künyemiz Sayfalar Reklamlar Hakkımızda Facebook FriendFeed Twitter MySpace