Bugün - 23 Haziran 2018 CumartesiKünyemizSayfalarReklamlarHakkımızda
images/habersistemi_06.pngimages/habersistemi_07.png
 
Sinop   19°C
 
RAMAZAN AYININ MÜJDECİSİ VE ÜÇ AYLARIN BAŞLANGICIAK Parti Sinop İl Başkanı Ali Çöpcü Regaip Kandili nedeniy..
130 YILLIK DİKİŞ MAKİNESİ sahibinden.com’un “Antika” kategorisinde yer alan yaklaşı..
Erdoğan: Askerlik yapmadı mı?

İŞTE BAŞBAKAN'IN KONUŞMASI:

İbrahim Tatlıses'e Allaht'an acil şifalar diliyorum.

Asayiş Haberi - 15 Mart 2011 Salı

(14:40)

İŞTE BAŞBAKAN'IN KONUŞMASI:

İbrahim Tatlıses'e Allaht'an acil şifalar diliyorum. İnanıyorum ki çok kısa bir süre içerisinde bu işin failleri ortaya çıkacaktır. 

"Dün Van'da meydana gelen depremden dolayı tüm Vanlı kardeşlerime de geçmiş olsun temennisinde bulunuyorum.

Bütün sağlık çalışanlarının Tıp Bayramını kutluyorum. Vatan toprağının her noktasında fedakarca hizmet veren tüm sağlık personelimize milletçe bir kez daha şükranlarımızı ifade etmek istiyorum. 

Elbette her meslek önemlidir. Ancak öğretmenlerimiz ve sağlık personelimiz son derece hayati meslekleri icra ediyorlar. Yola çıkarken eğitim, sağlık, emniyet ve adalet noktasında, cumhuriyet tarihinin en büyük hizmetlerini milletimizle buluşturmanın çabası içinde olduk. Hastaneye sağlam gidenin hasta olarak çıktığı bir dönemden 74 milyon vatandaşımızın güvenilir hizmet aldığı bir sağlık sistemine ulaştık. 

AK Parti'den önce sağlık hizmetleri memnuniyet oranı %39 seviyesindeydi. Şu anda %73 oranında.

Her ailenin hekimi var. Hiçbir ücret ödemeden hekimi var. Memnuniyet oranını yüzde 100'lere yükseltmek için çalışmalara devam edeceğiz. Tüm sağlık çalışanların 14 Mart Tıp Bayramını kutluyorum.

Haftaiçinde Japonya 8.9 büyüklüğünde bir depremle sarsıldı. Ciddi manada can ve mal kaybı var. Tablo net değil ancak görünen o ki Japonya 2. Dünya Savaşı sonrası en büyük acıyı yaşıyor. Deprem acısını bilen bir millet olarak bu hüzünlerini paylaşıyor, geçmiş olsun ve başsağlığı mesajlarını iletiyoruz. Öncü bir Kızılay ekibi şuan Japonya'da. 17 Ağustos depreminde bizi yalnız bırakmayan Japonya'ya biz de yardım elimizi uzatıyoruz.

Geride bıraktığımız hafta açılışlar ve uluslararası temaslarla yoğun geçti. Hatay'a kazandırdığımız havaalanı terminal binası başta olmak üzere 72 farklı eser ve hizmeti Hataylı kardeşlerimizin hizmetine sunduk.İskenderun'da Türk ve Rus rotaklığı olarak 2 milyar doalrlık bir yatırımla kurulan demir çelik tesislerinin açılışını yaptık.

Grup toplantımızın hemen ardından geniş bir heyetle 2. Üst Düzey İşbirliği Toplantısını gerçekleştirmek üzere Rusya Federasyonu'na hareket ediyoruz. Moskova'da, şahsıma verilen fahri doktora ünvanını da alacağım.

İstiklal Marşı'nın kabulunun 90. yıldönümünde merhum Mehmet akif'i ve marşı kabul eden meclis üyelerini rahmetle anıyoruz. Hükümetimiz tarafından 2011 yılı, ölümünün 75. yılı olduğu için, Mehmet Akif yılı olarak kabul edildi. Bu çerçevede 12 Mart'ta Ankara'da iki önemli eserin açılışı yapıldı. Mehmet Akif Müze Kütüphanesi'ni ve İstiklal Marşı Anıtı açıldı. Akif'i kuru kuru anmayacak, onun ruh dünyasını gelecek nesillere aktarmak için de samimi çaba içerisinde olacağız.

İstiklal Marşı ev ödevi sınırında kalmamalıdır, 10 kıtayı ezberlemekten ileri gitmelidir, açılışlarda, törenlerde okunan, manası ıskalanan bir marş olmamalıdır. Bizim tarihimiz olduğu kadar geleceğimizdir. Akif'in marşı hangi şartlar altında ve hangi hissiyatla yazdığını her an hatırda tutmak zorundayız. Akif, bir cihan devletinin yıkılışını görmüş bir mütefekkirdir. Ama ânı değil, geleceği şiirleştirmiştir. Üstat Necip Fazıl'ın dediği gibi, 'Akif, mürekkep yerine, adeta damarlarından kalemine kan çekerek, gönül diliyle şiirlerini yazdı'.

Akif çöküşü gördüğü kadar, kuruluşu da gördü. Hatta Türkiye cumhuriyeti'nin kuruluşunda bizzat yer aldı, yoğun emek sarf etti. Bir milletin kazmasıyla, küreğiyle istiklal ve hürriyet için seferber olmasında Akif'in gerçekten büyük gayretleri oldu. Alçakgönüllüydü, 'ben para karşılığı şiir yazmam' demişti. Ödül kaldırıldıktan sonra bu marşı milletine hediye etti. Sonrasında kendisine sunulan hiçbir hediyeyi kabul etmedi.

"İstiklal Marşı'nın sahibi, çayına bir avuç şeker bulamayan bir şairdir. 'Onu ben bile yazamam, İstiklal Marşı benim değil, milletindir' diyordu. Ne acıdır ki, öldüğünde kimsesiz bir garip gibi defnedildi. Tabutu yerleştirildiğinde, etrafta sadece birkaç kişi vardı. İstanbul Üniversitesi'nden bir öğrencinin tabutun üzerindeki küçük notu görmesiyle acı haber yayıldı.

"Bu hafta Çanakkale Deniz Zaferi'nin yıldönümünü milletçe idrak edeceğiz. 18 Mart cuma günü Çanakkale'de olacağız. Şehitlerimize milletçe şükran duygularımızı ifade edeceğiz. Çanakkale'nin eşsiz komutanı Gazi Mustafa Kemal'i de rahmetle anıyorum.

"Biz Kerbela'nın acısını tam 1372 yıldır içimizde taşıyoruz. Ne zaman kardeşin kardeşin vurduğunu duysak aynı acıyı yaşıyoruz. Biz yeni Kerbelalar yaşamak, kardeşlerimizin katledildiğine dair haberler almak istemiyoruz. Biz kardeşlerin biririyle çatışmasını, kutuplaşmasını artık gururumuza yediremiyoruz. Libya'da kopan her can, bizim canımızdan kopuyor. Bunların hesabı da verilemez. Bingazi'de, Trablus'ta, Zaviye'de, Libya'nın her zerresinde yaşanan acıyı biz yüreklerde hissediyoruz.

Bizim tarafımız bellidir, nettir: Biz petrol kuyularından yana değiliz. Halktan, milletten, demokrasiden, barıştan, kardeşlikten yanayız. Biz kardeşler arasındaki vuruşmada hiçbir zaman silah tüccarlarının arasında yer almadık. Utanmadan, sıkılmadan ülkemizle alakalı bu tür haberler uyduranlara Libya halkının asla kulak asmaması gerekiyor.
Kardeş kardeşi vurmasın diye haykırıyoruz. Libya kendi meselesini biran öcne kendisi çözsün istiyoruz. Türkiye, bölgedeki her meselede, her anlaşmazlıkta tüm taraflarla diyalog kurabilen bir ülke olarak üzerine düşen sorumluluğu hakkıyla yerine getiriyor. Bölge meselerinde ilkeli, tutarlı davranıyor. Biz Libya'ya vermemiz gereken mesajları verdik.


YSK'nın belirlediği takvim çerçevesinde bizim de takvimimiz işliyor. Aday adaylığı pazartesi itibariyle sona erdi. 5599 aday adayı AK Parti listesinden milletvekili seçilmek için başvurdu. Bilimsel yöntemleri kullanarak, şehirlemizin beklentilerini en üst seviyede gözeterek aday listemizi belirleyeceğiz. Biz bir aileyiz. Çıkar birliği yapanların partisi değiliz. Seçilemeyen arkadaşlarımızın küsmeden, gönül koymadan yola devam etmelerini rica ediyorum. Tüm teşkilatımızın araziye inmelerini, her mahalleye, köye, sokağa ulaşmalarını istiyorum. Koltuğa, makama, rütbeye değil, hizmete talib olduğumuzu göstermek zorundayız. Nezaketle, hoşgörüyle gönüller kazanarak yolumuzda ilerleyeceğiz.

Muhalefetin halini görüyorsunuz. yapmaya değil, 8 yılda yptıklarımızı bozmaya talip olduklarını ortaya koyuyorlar. ANamuhalefet partisi genel başkanı, freni boşalmış kamyon gibi olmayacak vaatler dağıtmaya, ihtiyaç halindeki vatandaşlarımızı istismar etmeye başlamış durumda. Ben bu popülist vaatleri eleştirme gereği bile duymuyorum. Gündemi değiştirmek içina slı astarı olmayan, hesabı kitabı ortaya konmamış, Türkiye'nin gerçekelrini dikkate almayan bu boş vaatler, milletimiziden gereken cevabı alacaktır. SSK'da genel müdürlük yaptın, 8 yıl, senden önceki genel müdür olumlu bir neticeyle sana devretti, ama senin döneminde SSK zarar etti. Bu kurumu yönetemeyen, batıran sen, şimdi kalkıp aile sigortası diyorsun. Bunun da hesbı kitabı yok. Çünkü hesap baştan yanlış . Ya siz  aile kurumunu kirlettiniz. Şimdi çıkıp hangi yüzle aile sigortası diyorsunuz. Önce kendi partinize ödettiklerinizin hesabını verin.

Askerlik diyorlar, 6 aya indireceğiz diyor hemen. Biz devlet yönetiyoruz! Çok daha da ileri gitti. Dedi ki 'askerliği yaz tatiline alacağız.' Eğer tadında bir askerlk yapılacaksa yaz tatilinde yapılacak. Yoksa askerlik yapmadı mı diye endişe etmeye başladım. Eski genel başkan bir kaset komplosuyla gitti, bu yetmez gibi yeni kaset komplolarının peşindeler.

Bir gazeteci, bizzat kendileri gazeteci kimliği altında bir takım şahsları komplololarında kullanıyor, buun arkasından da çıkıp türkiye'de basın özgürlüğü yok deniliyor. Şuanda o kampanya yine CHP'nin gayretleriyle uluslararası boyut kazanıyor. Avrupa'da Türk kökenli milletvekillerine sesleniyorum. Dikkat edin yanlış oynuyorusunuz. Oynadığınız oyunun içinde ezilir gidersiniz. Gelen haberler zannedilen haberler değil. Ya terör örgütleriyle, ya seks kasetleriyle ilişkileri var, görüyorsunuz. Uluslararası kampanya, çok acıdır, ulusal bir kampanya tarafından da destekleniyor. Yurtdışında Türkiye imajının zedelenmesinden rant sağlama yoluna gidiyorlar. bu arkasına sığındıkları batı veya diğer ülkelerdeki medyalardan çok daha fazlası Türkiye'de faaliyet göstermektedir. Türkiye bu denli özgürdür. Yazarken de sınırsız yazıyorlar. Hakaret, eleştiri, tüm bunların boyutu ortada. Rahatlıkla yapılıyor. Basın özgürlüğünün olmadığı yerde demokrasinin olmadığına inanan bir partiyiz.

AK Parti'yle ilgili olumlu tavır takınan gazete varsa, hemen onlara yandaş medya dediler. Candaş medyayı ise hiç görmediler. ama onları da biz biliyoruz. Biz onlara rağmen geldik. Çünkü biz milletin rotasında hareket ettik.

 

 

 


Kaynak / Editör: İHA - sinopcomtr Okunma 701

Bu habere hiç yorum yazılmamış, ilk yorumu siz yazın !


AsayişHaberleri

Yeni vekil olacaklara kötü haber
KAMPÜS ALANI NETLEŞTİ
OYUMUZA SAHİP ÇIKALIM
Erdoğan'dan YSK'ya sert tepki
NAZIM MAVİŞ AK PARTİ YEREL YÖNETİMLER BAŞKAN YARDIMCISI OLDU
HUKUKSUZ ANLAYIŞTAN ADALET BEKLENEMEZ
VEKİL ERSOY ÇAY SOHBETİNDE
İstanbul'a 15 yeni vekil

Diğer Haberler

SAĞLIKLI BİR İLİŞKİ İÇİN 10 ALTIN KURAL
SİNOP SGK SİNOPLU OPTİSYENLERLE KOORDİNASYON TOPLANTISI YAPTI
BAŞKAN ERGÜL “TÜM SAĞLIK ÇALIŞANLARIMIZIN 14 MART TIP BAYRAMINI KUTLARIM”
SİNOP ANLATILMAZ YAŞANIR
HÜSEYİN İSLAM BELEDİYE BAŞKAN ADAY ADAYI
Protesto için çocuklarını ahıra bağladı
İŞBİRLİĞİ PROTOKOLÜ İMZALANDI
SAMSUN İL MÜFTÜSÜNDEN KARDEŞ ŞEHİR SİNOP’A RAMAZAN ZİYARETİ
Ulusal Gazeteler
Yazarlar

EN DEĞERLİ OSMANLI PARASI ALMANYA’DA ORTAYA ÇIKTIPara koleksiyoncularının yüzyılı aşkın süredir var mı yok mu diye..
En Çok Okunanlar


Sakarya Caddesi Yayalaştırma Projesi'ni destekliyor musunuz?


Anketler
   Kararsız8 Kişi (% 7 )
   Hayır22 Kişi (% 20 )
   Evet79 Kişi (% 72 )

Toplam 109 Kişi


Hava Durumu
Şehir
(Sinop)
Bugün
16°C - 19°C
Cuma
14°C - 20°C
Pazar
14°C - 21°C
Salı
17°C - 23°C

Günün Sözü


Allah'a hakiki abd olan, başkalarına abd olamaz.


(Bediüzzaman Said Nursi)


Arşiv Getir

Facebook


pornoerdem aydıngereksiz işler uzmanıakaewn
Künyemiz Sayfalar Reklamlar Hakkımızda Facebook FriendFeed Twitter MySpace