Bugün - 15 Aralık 2018 CumartesiKünyemizSayfalarReklamlarHakkımızda
images/habersistemi_06.pngimages/habersistemi_07.png
 
Sinop   19°C
 
GÖREV BAŞINDA YAPILAN SALDIRIYA KINAMASİNOP KAMU HASTANELERİ BİRLİĞİ GENEL SEKRETERLİĞİ görev şehidi Op.Dr.K..
130 YILLIK DİKİŞ MAKİNESİ sahibinden.com’un “Antika” kategorisinde yer alan yaklaşı..
Ek klasörlerden çıkan şok belge
Kaynak: Aktif Haber / Tarih/Saat: 09 Mart 2011,Çarşamba 17:44:50 / Link :
- 9 Mart 2011 Çarşamba

(20:08)
Kaynak: Aktif Haber / Tarih/Saat: 09 Mart 2011,Çarşamba 17:44:50 / Link : www.aktifhaber.com

Gölcük'te ele geçirilen belgeler arasında Poyrazköy'de çıkan mühimmatla ilgili gömülmeden önce ön çalışma yapıldığına dair belgelerin de bulunduğu ortaya çıktı.

Balyoz ve Poyrazköy davaları sanığı Koramiral Kadir Sağdıç'ın isminin bulunduğu belirtilen belgede, güvenilir personelle Beykoz çevresinde bölgenin kullanılıp kullanılamayacağı konusunda çalışma yapılması isteniyor. Aynı davaların sanığı Albay Ali Türkşen'in cevabi yazısında ise Keçilik mevkinin uygun olduğunu gösteren değerlendirmenin gönderildiği belirtildi. Emniyet, bu faaliyetin Poyrazköy'de elde edilen mühimmatın gömülmesi olduğunun tespit edildiğini kaydetti. 2008 yılına ait bu yazışmadan sonra 2009 yılında söz konusu bölgede yapılan kazılarda çok miktarda mühimmat ele geçirilmişti.

Askeri casusluk ve şantaj soruşturması kapsamında hazırlanan iddianamenin ek klasörlerinde, Gölcük'te yapılan aramada Poyrazköy'de ele geçen mühimmatla ilgili gömülmeden önce ön çalışma yapıldığını gösteren belgeler de ortaya çıktı.

Gölcük'te elde edilen bir harddisk'in içinde Kadir Sağdıç Paşa/Arazi/arazi.doc isimli word dosyasının 'gizli' içerikli ve Kasım 2008 tarihli olduğu belirtildi. Yazının içeriğinde, "1. Beykoz bölgesinde bulunan Anadolu Kavağı, Poyrazköy ve Riva mevkilerinde arazi yapısına ilişkin aşağıda belirtilen huşular ışığında bir inceleme yapılacaktır. 2. Yapılacak araştırmada titiz davranılacak ve icra edilecek bir faaliyette mevkinin kullanılabileceği faraziyesi ile meseleye tesir eden tüm hususlar belirlenecektir. 3. İncelemede görevlendirilecek personelin en güvenilir personelden seçilmesi sağlanacak, incelemenin tüm safhalarında gizlilik ön planda tutulacak ve bilmesi gereken prensibine riayet edilecektir. Rica ederim. Kadir Sağdıç Koramiral." ifadeleri bulunuyor. Yazının alt bölümündeki, 'yapılacak incelemede dikkat edilecek hususlar' başlığı altında ise, "Arazideki toprak yapısı, arazinin örtü ve gizlenmeye uygunluğu, arazinin sel ve yağışlardan etkilenme durumu, çevrede başıboş köpek veya yabani hayvanların bulunup bulunmadığı, arazinin yol, patikalara yakınlığı, arazide kara, deniz ve hava satılarına malzeme transferi yapılması durumu, bölgeye yakınTSKbirlikleri ve kamu kuruluşları" bulunduğu belirtildi.

Aynı harddiskte Kadir Sağdıç Paşa/Arazi/inceleme.doc isimli word dosyasının da bulunduğu kaydedildi. İmza bölümünde Albay Türkşen'in isminin bulunduğu belirtilen bu yazıda ise, "Sayın komutanım, 1. Anadolu Kavağı, Poyrazköy ve Riva bölgelerinde emrettiğiniz hususlara azami özen ve titizlik gösterilerek bir çalışma yapılmıştır. Yapılan çalışma neticesinde elde edilen bilgiler olumlu ve olumsuz yönleri ile birlikte bir çizelgede toplanmış ve ekte sunulmuştur. 2. Bahse konu çalışmalar aşağıda belirtilen personel tarafından icra edilmiştir. 3. Sonuç olarak yapılan inceleme neticesinde, icra edilecek faaliyet/faaliyetler için kullanılabilecek en uygun yerin Anadolu Kavağı bölgesindeki 'Keçilik' mevkinin olacağı kıymetlendirilmektedir. Arz ederim. Ali Türkşen Dz. Kur. Albay" yazıldığı kaydedildi.

Bu yazının altındaki 'personel kimlikleri' bölümünde Poyrazköy davası sanıkları Yarbay Ercan Kireçtepe, Başçavuş Halil Cura ve Başçavuş İsmail Bak'ın isimlerinin bulunduğu ifade edildi.

Yazının ekinde 'Arazi durum çizelgesi' başlığı altında 'bölge, mevki, değerlendirme (olumlu/olumsuz)' şeklinde çizelge bulunduğu, hazırlayan bölümünde ise Kireçtepe'nin isminin yer aldığı kaydedildi.

Farklı bölgeler hakkında olumlu olumsuz değerlendirmelerin bulunduğu çizelgede, Keçilik mevkisi için, sivile kapalı tam güvenli bölge olduğu, kazı için zeminin yumuşak olduğu, SAT otoparkına yakın olduğundan nakliye kolaylığı gibi olumlu değerlendirmeler yapılmış. Uzun süre saklama imkanı bulunmadığı, dere yatağı olduğundan çok iyi ambalajlanması gerektiği ve sürekli kullanılan eğitim bölgesi olması da mevkinin olumsuz yönleri olarak sıralanmış.

Emniyetin raporunda, bu faaliyetlerin Poyrazköy'de elde edilen mühimmatın gömülmesi olduğunun tespit edildiği kaydedildi. Ön çalışma yapıldığı belirtilen Keçilik mevkisinde 21-24 Nisan tarihleri arasında yapılan kazılarda 15 adet dolu law silahı, 6 adet boş law silahı, 14 adet el bombası, 450 gram C3 patlayıcı, 5 adet bubi tuzağı ve 45 adet sis bombası olmak üzere çok miktarda mühimmat ele geçirilmişti.


Kaynak / Editör: İHA - sinopcomtr Okunma 711

Bu habere hiç yorum yazılmamış, ilk yorumu siz yazın !


Haberleri

SİNOP EMNİYET MÜDÜRÜ YUSUF BİNER
Trafiği birbirine kattı
SİNOP HUZUR KENTİ OLACAK
HEMŞİRELİK KUTSAL VE ONURLU BİR MESLEKTİR
VALİLİKTEN AÇIKLAMA
Otomobil uçuruma yuvarlandı: 3 ölü
HER YIL 22 KİŞİ TRAKTÖR KAZASINDA YAŞAMINI YİTİRDİ
Ak Parti Binasına Ses Bombası

Diğer Haberler

GERZELİ JUDOCU MELTEM DEMİR TÜRKİYE FİNALLERİNDE
ERFELEK 12 DERSLİKLİ ORTAOKUL İHALESİ YAPILDI
HAC ÖN KAYIT BAŞVURULARI PTT’DEN YAPILABİLECEK
Bursa'da kaçak sigara operasyonu
KÖYLERE HİZMET GÖTÜRME BİRLİĞİ OLAĞAN GENEL KURULU YAPILDI
Tecavüz ve şantaj zanlısı tutuklandı
414 TL TAKSİTLE
MHP İL BAŞKANI DEMİR “ÜLKÜCÜ HAREKETİ KİMSE KARALAYAMAZ”
Ulusal Gazeteler
Yazarlar

EN DEĞERLİ OSMANLI PARASI ALMANYA’DA ORTAYA ÇIKTIPara koleksiyoncularının yüzyılı aşkın süredir var mı yok mu diye..
En Çok Okunanlar


Sakarya Caddesi Yayalaştırma Projesi'ni destekliyor musunuz?


Anketler
   Kararsız10 Kişi (% 8 )
   Hayır23 Kişi (% 20 )
   Evet80 Kişi (% 70 )

Toplam 113 Kişi


Hava Durumu
Şehir
(Sinop)
Bugün
16°C - 19°C
Cuma
14°C - 20°C
Pazar
14°C - 21°C
Salı
17°C - 23°C

Günün Sözü


"Yıkılıp düşene gülme sakın sen. Yiğit düşüp kalkmayınca belli olmaz "


()


Arşiv Getir

Facebook


pornoerdem aydıngereksiz işler uzmanıakaewn
Künyemiz Sayfalar Reklamlar Hakkımızda Facebook FriendFeed Twitter MySpace