Bugün - 23 Ocak 2019 ÇarşambaKünyemizSayfalarReklamlarHakkımızda
images/habersistemi_06.pngimages/habersistemi_07.png
 
Sinop   19°C
 
GÖREV BAŞINDA YAPILAN SALDIRIYA KINAMASİNOP KAMU HASTANELERİ BİRLİĞİ GENEL SEKRETERLİĞİ görev şehidi Op.Dr.K..
130 YILLIK DİKİŞ MAKİNESİ sahibinden.com’un “Antika” kategorisinde yer alan yaklaşı..
BAŞKAN ÖZDEMİR YETKİLİLERİ UYARDI..!!!

İLÇEMİZ DE VE YAKIN BÖLGEMİZDEKİ TRAFİK KARA NOKTALARI:

Ayancık Şoförler Ve Otomobilciler Esnaf Odası Başkanı İlyas ÖZDEMİR Ayancık ilçe merkezi ve  ilçe yakınlarında trafik açısından kara nokta tabir edilen yerleri dile getirerek; Buraların acilen düzenlenmesi gerekmektedir.

- 2 Eylül 2013 Pazartesi

(15:31)

İLÇEMİZ DE VE YAKIN BÖLGEMİZDEKİ TRAFİK KARA NOKTALARI:

Ayancık Şoförler Ve Otomobilciler Esnaf Odası Başkanı İlyas ÖZDEMİR Ayancık ilçe merkezi ve  ilçe yakınlarında trafik açısından kara nokta tabir edilen yerleri dile getirerek; Buraların acilen düzenlenmesi gerekmektedir. Yoksa yuvalar sönecek yakınlarımız buralarda ucuz bir kaza sonucunda hayatlarını kaybedeceklerdir dedi.

Başkan Özdemir kaleme aldığı yazısında yetkilileri de uyararak şu konulara değindi:Türk milleti olarak her konuda bir adım geriden gittiğimiz gibi trafik açısından da kazalar olmadan tedbir almasını bilememekteyiz. Kaza olduktan sonra birçok değerlendirme yaparız şöyle yapılsaydı bu kaza olmazdı şeklinde değerlendirmeler yaparız. Bunları yaşamamak için çevremize dikkat etmek zorundayız. Uyarılması gerekenleri uyarıp tedbir almalarını sağlamalıyız. Aşağıda belirteceğim yerler her an kazaya müsait olan yerler. Buraların acilen düzenlenmesi gerekmektedir. Yoksa yuvalar sönecek yakınlarımız buralarda ucuz bir kaza sonucunda hayatlarını kaybedeceklerdir.

Uzun zamandır yollarla ilgili makamlara yazılar yazdım. Yeterlilerden, doyurucu cevaplar alamadım. Karayolları yol kaplama ve bakım işlerini özel bir firmaya vermiş bu firma da gerekli bakım onarımı yapmak için gerekli çalışmaları düzenli bir şekilde yerine getirmiyor. Karayolları 7.bölge müdürlüğüne yazdığım yazıda yüklenici firmanın düzenli çalışmadığı ve sonucunda sürücülerin mağdur olduğunu yazmıştım. Cevap olarak yüklenici firmaya düzgün çalışmadığından ceza uygulandığı şeklinde tarafıma cevap gelmiştir. Karayollarının ceza kesmesi bizim hizmetlerimizi yerine getirmiyor ki!

İlçemizde ve ilçe yakınlarında trafik açısından kara nokta tabir edilen yerlerimiz mevcuttur; Sinop yoluna giden sürücülerin hes binasını geçip ayorsan fabrika karşısında bulunan belediye su deposu yanına geldiklerinde yolun ortasında kalmış ve etrafı gereksiz otlarla çevrilmiş belediye su deposu ile karşı karşıya gelmektedirler. Şehir merkezine dönecek araçlar bu su deposunun etrafında bulunan otlardan sinop tarafından gelen araçları görme imkânları bulunmamaktadır. Ayorsan fabrika önünde bulunan köprü girişine kavşak yapılarak standartlara uygun hale getirilmesi gerekmektedir. Burada da kaza kaçınılmazdır.

Konuyu telefonla karayolları ayancık şubesine aktardım bir gelişme olmadı. Belediye yetkililerine de sözlü olarak ilettim yine bir gelişme olmadı. buranın temizlenip görüş açısının karşılıklı gelen sürücülerin görebileceği şekilde temizlenmesi gerekiyor. İlçemiz cevizli mahallesi girmihal tarafından ilçe merkezine giriş kapalı spor salonu karşısı sürücü solundan gelen aracı görmek te zorlanıyor. Çok dikkatli yola çıkmaması durumunda kaza burada da kaçınılmazdır. İlçemiz çıkışı iki su köprüsü mevkii tam bir fiyasko. Türkeli tarafından gelen araç yeni konak tarafından gelen aracı fark etmek için sağ tarafına baktığında ayancık tarafından gelen aracın yoluna çoktan girmiş oluyor.

Buraya düzenli bir kavşak yapılması ve ışıklandırma sisteminin standartlara uygun yapılması gerekmektedir. İlçemiz yeni konak yakınlarında bulunan Erfelek yol ayrımından sonra keskin bir sağa dönüş viraj var. Burada ağır vasıta araçlar, özellikle Tır lar dönmekte zorluk çekiyorlar. Bu virajın genişletilerek uygun hale getirilmesi gerekmektedir.

Yukarıda belirtmiş olduğun trafik açısından risk oluşturan yerlerin yapılmaması ve ölümlü kaza olması durumunda ayancık şoförler odası başkanı olarak kamuoyunu uyarmama rağmen eksiklerini gidermeyen kurumları şoförler odası aracılığıyla sürücülerin ve vefat edenin tüm yasal haklarımızı arayacağımızı bu günden açık bir şekilde beyan ediyorum. Tüm oda üyelerimize ve sürücülere, sağlıklı. Mutlu, belasız kasasız hayırlı yolculuklar temenni ederim. Saygılarımla.

İlyas ÖZDEMİR-Ayancık Şoförler Ve Otomobilciler Esnaf Odası Başkanı


Kaynak / Editör: İHA - sinopcomtr Okunma 700

Bu habere hiç yorum yazılmamış, ilk yorumu siz yazın !


Haberleri

KUZKA SUNUM YAPTI
GENİZ ETİ ÇOCUKLARIN GELİŞİMİNİ ETKİLİYOR
SİNOP KARAYOLLARI TRAFİK GÜVENLİĞİ EYLEM PLANI
GEMİ KOMUTANINDAN VALİYE ZİYARET
ŞEHİTLİK AÇILIŞINA TÜM SİNOP HALKI DAVETLİ
YATIRIM İZLEME KOORDİNASYON TOPLANTISI
SİNOP VALİLİĞİ SOSYAL MEDYADA AKTİF
VALİ KÖŞGER İL GENEL MECLİS BAŞKANI ŞÜKRÜ GÜNDOĞDU'YU ZİYARET ETTİ

Diğer Haberler

GERZE HALK EĞİTİM JUDO KULÜBÜ BAŞKENT CUMHURİYET KUPASINDAN ÖDÜLLE DÖNDÜ
ÖĞRETİM GÖREVLİLERİNDEN ZİYARET
GİYSİLERİNİZ NELER SÖYLÜYOR? RENKLER KİŞİLİĞİ YANSITIR
VALİ DR. ÇETİNKAYA ÇOCUKLARLA BİRARAYA GELDİ
VALİ HASAN İPEK, TAZİYE ZİYARETİNDE
SİNOPLU DOKTOR ERCÜMENT DİRİCE ABD'DE DEVRİM YAPTI
ESNAFIMIZDAN SEÇİMLERE KADAR SABIR DİLİYORUM
HAMİLELİK VARİSLERİNDEN KORUNUN
Ulusal Gazeteler
Yazarlar

EN DEĞERLİ OSMANLI PARASI ALMANYA’DA ORTAYA ÇIKTIPara koleksiyoncularının yüzyılı aşkın süredir var mı yok mu diye..
En Çok Okunanlar


Sakarya Caddesi Yayalaştırma Projesi'ni destekliyor musunuz?


Anketler
   Kararsız10 Kişi (% 8 )
   Hayır23 Kişi (% 20 )
   Evet80 Kişi (% 70 )

Toplam 113 Kişi


Hava Durumu
Şehir
(Sinop)
Bugün
16°C - 19°C
Cuma
14°C - 20°C
Pazar
14°C - 21°C
Salı
17°C - 23°C

Günün Sözü


Doğruluk karargahımızdır..


(Hacı Bektaşı Veli)


Arşiv Getir

Facebook


pornoerdem aydıngereksiz işler uzmanıakaewn
Künyemiz Sayfalar Reklamlar Hakkımızda Facebook FriendFeed Twitter MySpace