Bugün - 21 Ekim 2018 PazarKünyemizSayfalarReklamlarHakkımızda
images/habersistemi_06.pngimages/habersistemi_07.png
 
Sinop   19°C
 
GÖREV BAŞINDA YAPILAN SALDIRIYA KINAMASİNOP KAMU HASTANELERİ BİRLİĞİ GENEL SEKRETERLİĞİ görev şehidi Op.Dr.K..
130 YILLIK DİKİŞ MAKİNESİ sahibinden.com’un “Antika” kategorisinde yer alan yaklaşı..
BAŞKAN ÖZDEMİR YETKİLİLERİ UYARDI..!!!

İLÇEMİZ DE VE YAKIN BÖLGEMİZDEKİ TRAFİK KARA NOKTALARI:

Ayancık Şoförler Ve Otomobilciler Esnaf Odası Başkanı İlyas ÖZDEMİR Ayancık ilçe merkezi ve  ilçe yakınlarında trafik açısından kara nokta tabir edilen yerleri dile getirerek; Buraların acilen düzenlenmesi gerekmektedir.

- 2 Eylül 2013 Pazartesi

(15:31)

İLÇEMİZ DE VE YAKIN BÖLGEMİZDEKİ TRAFİK KARA NOKTALARI:

Ayancık Şoförler Ve Otomobilciler Esnaf Odası Başkanı İlyas ÖZDEMİR Ayancık ilçe merkezi ve  ilçe yakınlarında trafik açısından kara nokta tabir edilen yerleri dile getirerek; Buraların acilen düzenlenmesi gerekmektedir. Yoksa yuvalar sönecek yakınlarımız buralarda ucuz bir kaza sonucunda hayatlarını kaybedeceklerdir dedi.

Başkan Özdemir kaleme aldığı yazısında yetkilileri de uyararak şu konulara değindi:Türk milleti olarak her konuda bir adım geriden gittiğimiz gibi trafik açısından da kazalar olmadan tedbir almasını bilememekteyiz. Kaza olduktan sonra birçok değerlendirme yaparız şöyle yapılsaydı bu kaza olmazdı şeklinde değerlendirmeler yaparız. Bunları yaşamamak için çevremize dikkat etmek zorundayız. Uyarılması gerekenleri uyarıp tedbir almalarını sağlamalıyız. Aşağıda belirteceğim yerler her an kazaya müsait olan yerler. Buraların acilen düzenlenmesi gerekmektedir. Yoksa yuvalar sönecek yakınlarımız buralarda ucuz bir kaza sonucunda hayatlarını kaybedeceklerdir.

Uzun zamandır yollarla ilgili makamlara yazılar yazdım. Yeterlilerden, doyurucu cevaplar alamadım. Karayolları yol kaplama ve bakım işlerini özel bir firmaya vermiş bu firma da gerekli bakım onarımı yapmak için gerekli çalışmaları düzenli bir şekilde yerine getirmiyor. Karayolları 7.bölge müdürlüğüne yazdığım yazıda yüklenici firmanın düzenli çalışmadığı ve sonucunda sürücülerin mağdur olduğunu yazmıştım. Cevap olarak yüklenici firmaya düzgün çalışmadığından ceza uygulandığı şeklinde tarafıma cevap gelmiştir. Karayollarının ceza kesmesi bizim hizmetlerimizi yerine getirmiyor ki!

İlçemizde ve ilçe yakınlarında trafik açısından kara nokta tabir edilen yerlerimiz mevcuttur; Sinop yoluna giden sürücülerin hes binasını geçip ayorsan fabrika karşısında bulunan belediye su deposu yanına geldiklerinde yolun ortasında kalmış ve etrafı gereksiz otlarla çevrilmiş belediye su deposu ile karşı karşıya gelmektedirler. Şehir merkezine dönecek araçlar bu su deposunun etrafında bulunan otlardan sinop tarafından gelen araçları görme imkânları bulunmamaktadır. Ayorsan fabrika önünde bulunan köprü girişine kavşak yapılarak standartlara uygun hale getirilmesi gerekmektedir. Burada da kaza kaçınılmazdır.

Konuyu telefonla karayolları ayancık şubesine aktardım bir gelişme olmadı. Belediye yetkililerine de sözlü olarak ilettim yine bir gelişme olmadı. buranın temizlenip görüş açısının karşılıklı gelen sürücülerin görebileceği şekilde temizlenmesi gerekiyor. İlçemiz cevizli mahallesi girmihal tarafından ilçe merkezine giriş kapalı spor salonu karşısı sürücü solundan gelen aracı görmek te zorlanıyor. Çok dikkatli yola çıkmaması durumunda kaza burada da kaçınılmazdır. İlçemiz çıkışı iki su köprüsü mevkii tam bir fiyasko. Türkeli tarafından gelen araç yeni konak tarafından gelen aracı fark etmek için sağ tarafına baktığında ayancık tarafından gelen aracın yoluna çoktan girmiş oluyor.

Buraya düzenli bir kavşak yapılması ve ışıklandırma sisteminin standartlara uygun yapılması gerekmektedir. İlçemiz yeni konak yakınlarında bulunan Erfelek yol ayrımından sonra keskin bir sağa dönüş viraj var. Burada ağır vasıta araçlar, özellikle Tır lar dönmekte zorluk çekiyorlar. Bu virajın genişletilerek uygun hale getirilmesi gerekmektedir.

Yukarıda belirtmiş olduğun trafik açısından risk oluşturan yerlerin yapılmaması ve ölümlü kaza olması durumunda ayancık şoförler odası başkanı olarak kamuoyunu uyarmama rağmen eksiklerini gidermeyen kurumları şoförler odası aracılığıyla sürücülerin ve vefat edenin tüm yasal haklarımızı arayacağımızı bu günden açık bir şekilde beyan ediyorum. Tüm oda üyelerimize ve sürücülere, sağlıklı. Mutlu, belasız kasasız hayırlı yolculuklar temenni ederim. Saygılarımla.

İlyas ÖZDEMİR-Ayancık Şoförler Ve Otomobilciler Esnaf Odası Başkanı


Kaynak / Editör: İHA - sinopcomtr Okunma 677

Bu habere hiç yorum yazılmamış, ilk yorumu siz yazın !


Haberleri

HAYALLER GERÇEK OLDU
TESCİLLİ BU YAPILARIN ÜZÜNTÜ VERİCİDİR
SİNOP SANAYİ TEKNOLOJİ MÜDÜRLÜĞÜNE FERİDUN DELEN ATANDI
TÜNEL MART AYI İÇİNDE AÇILACAK
HAYDİ, SİNOPLU YENİ YILA SELANİK'TE GİRİYORUZ
SİNOP ÜNİVERSİTESİ BAKÜ'DE
14 MART TIP BALOSU COŞKUYLA KUTLANDI
SİNOP KIZILAYI SEVİNDİRDİ

Diğer Haberler

HERŞEY DAHA GÜZEL BİR SİNOP İÇİN
3 GÜN MİLLİ YAS İLAN EDİLDİ!
SİNOP GENÇLİK MERKEZİ, KAN BAĞIŞI KAMPANYASI DÜZENLENDİ
GERZE ATATÜRK ÇOK PROGRAMLI ANADOLU LİSESİNDE 2 TÜRKİYE 7.LİĞİ
SİNOP’TA 100 KADIN ÇİFTÇİYE EĞİTİM VERİLDİ
KASTAMONU, ÇANKIRI VE SİNOP BİR ARADA
AİLE VE SOSYAL POLİTİKALAR BAKANLIĞI GELİYOR
BEKLENEN İSTİFA ADAY ADAYI
Ulusal Gazeteler
Yazarlar

EN DEĞERLİ OSMANLI PARASI ALMANYA’DA ORTAYA ÇIKTIPara koleksiyoncularının yüzyılı aşkın süredir var mı yok mu diye..
En Çok Okunanlar


Sakarya Caddesi Yayalaştırma Projesi'ni destekliyor musunuz?


Anketler
   Kararsız9 Kişi (% 8 )
   Hayır22 Kişi (% 19 )
   Evet80 Kişi (% 72 )

Toplam 111 Kişi


Hava Durumu
Şehir
(Sinop)
Bugün
16°C - 19°C
Cuma
14°C - 20°C
Pazar
14°C - 21°C
Salı
17°C - 23°C

Günün Sözü


Kargalar ötmeye başlayınca bülbüller susar..


(Mevlana)


Arşiv Getir

Facebook


pornoerdem aydıngereksiz işler uzmanıakaewn
Künyemiz Sayfalar Reklamlar Hakkımızda Facebook FriendFeed Twitter MySpace