Bugün - 23 Eylül 2018 PazarKünyemizSayfalarReklamlarHakkımızda
images/habersistemi_06.pngimages/habersistemi_07.png
 
Sinop   19°C
 
RAMAZAN AYININ MÜJDECİSİ VE ÜÇ AYLARIN BAŞLANGICIAK Parti Sinop İl Başkanı Ali Çöpcü Regaip Kandili nedeniy..
130 YILLIK DİKİŞ MAKİNESİ sahibinden.com’un “Antika” kategorisinde yer alan yaklaşı..
TÜNELLER BİTİYOR

Sinop Valisi Yavuz Selim KÖŞGER, Karayolları yatırım programında yer alan Gerze-Sinop(Sinop Şehir Geçişi Dahil) ve Yakakent-Gerze(Gerze Şehir Geçisi Dahil)yol projelerinin son durumu hakkında yetkililerden bilgiler aldı, yol ve tünel inşaatlarında incelemelerde bulundu.

- 23 Ağustos 2013 Cuma

(18:14)

Sinop Valisi Yavuz Selim KÖŞGER, Karayolları yatırım programında yer alan Gerze-Sinop(Sinop Şehir Geçişi Dahil) ve Yakakent-Gerze(Gerze Şehir Geçisi Dahil)yol projelerinin son durumu hakkında yetkililerden bilgiler aldı, yol ve tünel inşaatlarında incelemelerde bulundu.

Korucuk Köyü mevkiinde devam eden Şehir Geçişi projesi kapsamında yapılan çalışmaları yerinde inceleyerek son durumu hakkında Karayolları 7.Bölge Müdürlüğü yetkililerinden bilgiler alan Vali KÖŞGER, daha sonra proje bedeli 720. MilyonTl olan toplam 33km uzunluğundaki Gerze-Sinop yol projesi içerisindeki toplam uzunluğu 5590 metre olan 2 tünelden biri olan T1 tünelindeki çalışmaları izledi ve çalışan işçilerle sohbet etti.

Çiftlik Köyündeki 2. Tünelde, iş makinesine çıkarak tünel içerisinde son kalan parçanın açılma işlemini gerçekleştiren,  tünelde ilk ışığın görünmesi akabinde tünelde çalışan işçiler tarafından kendisine getirilen Türk Bayrağını üç kez öperek alnına koyan Vali KÖŞGER” “Ulaştırma Bakanlığımız’a bağlı Karayolları Genel Müdürlüğü 3 milyar dolarlık bir yatırım yapıyor Sinop’a ve Sinop’lular için. Sinop’un ana arterleri adeta yeniden değişiyor ve Sinop’un Türkiye ile ve Dünya ile bağlantısı yeniden inşa ediliyor. Bu tüneller de o projelerin en önemli kısımlarından birisi. Bugün, Demirci Köyü’nde bulunan ve iki taraftan açılan 1600 m. uzunluktaki T-1 Tünellerinde ortada buluşuldu ve son perde toprak da tarafımızdan açılarak tüneller sıfır hata ile birleştirilmiş oldu. Bugün, Sinop için gerçekten tarihi bir gün, bir dönüm noktası. Yılsonu itibariyle de inşallah diğer tüneller de geçişe açılmış ve Sinop’luların hizmetine sunulmuş olacak. Bu yol yapımları tamamlandığında Sinop’un kalkınması büyük bir ivme kazanacaktır.”dedi.

Lala Köyündeki yol şantiyesine geçen Vali KÖŞGER’e Karayolları ve yüklenici firma yetkileri tarafından Gerze-Sinop yol projesi ve çalışmaları hakkında brifing verildi.

720 milyon Tl proje bedelli,33 km uzunluğundaki yolun bünyesinde 2 adet 5590 metre uzunluğunda tünel,2 adet 1440 metre uzunluğunda viyadük,11 adet 838 metre uzunluğunda köprü,6 adet köprülü kavşak,52 adet 2413 metre uzunluğunda kutu menfezin bitirildiğini belirten karayolları yetkilileri  yolun 15,66km.lik kesim binder seviyesinde  tamamlanarak  trafiğe açıldığını,yolun kalan 17,34km.lik kesiminin  6,51 km.si binder seviyesinde 2013 yılında tamamlanarak  trafiğe açılmasının hedeflendiğini  belirttiler.

Daha sonra  Gerze İlçesinde yürütülen çalışmaları yerinde inceleyen Vali KÖŞGER’e  toplam 36,4 km uzunluğunda ve 1.392 Milyar Tl proje tutarlı Yakakent-Gerze yol projesindeki  çalışmaların son durumu hakkında bilgiler sunuldu.

Sinop Valisi Yavuz Selim KÖŞGER, Sinopun her köşesinde karayolları tarafından büyük çalışmalar yapıldığını, Sinop’un adeta şantiye sahasına dönüştüğünü belirterek eski Sinop-Boyabat karayolunun da yeniden asfalt yapımı için ihalesinin yapıldığını yakın bir zaman içerisinde asfalt çalışmalarına başlanılacağını, başta Karayolları yetkilileri olmak üzere bu projelerde emeği geçenlere teşekkür ettiğini söyledi.

Vali KÖŞGER’in yol yapım proje inceleme gezisine Karayolları 7.Bölge Müdürü Arif ÇOBANOĞLU, Valilik Yatırım Danışmanı Bakanlık Müşaviri Hayati YAŞAR ile yüklenici firmaların yetkilileri katıldı.


Kaynak / Editör: İHA - sinopcomtr Okunma 744

Bu habere hiç yorum yazılmamış, ilk yorumu siz yazın !


Haberleri

CENGİZ TOKMAK ANKARA YOLCUSU
22 DÖNEM İL GENEL MECLİSİNİ ZİYARET
GENEL SEKRETER BAŞ VE YÖNETİCİLERDEN HASTA ZİYARETİ
SİNOP CUMHURİYET İÇİN YÜRÜDÜ
YEMEKHANE HİZMETE GİRDİ
EBRU ŞÖLENİ
10 YIL SONRA GELEN MUTLULUK
BASKET HAKEM ADAY KURSU

Diğer Haberler

GELENBEVY İŞLETMESİNDEN MÜŞTERİLERE SÜPRİZ HEDİYELER
EĞİTİME DESTEK, HER ZAMAN ÖNCELİKLİ HEDEFLERİMİZ ARASINDA OLMUŞTUR
Dünyanın en zenginleri listesine Türk damgası
MAİDE HANIM YALIDA!
SİNOP ATATÜRKÇÜ DÜŞÜNCE DERNEĞİ BAŞKANI YALÇIN OĞUZ
SAĞLIK İÇİN HAREKET, HAREKET İÇİN SARI BİSİKLET
MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜNÜ ZİYARET
VALİ ÇETİNKAYA İFTARDA YAVUZ AİLESİNİN MİSAFİRİ OLDU
Ulusal Gazeteler
Yazarlar

EN DEĞERLİ OSMANLI PARASI ALMANYA’DA ORTAYA ÇIKTIPara koleksiyoncularının yüzyılı aşkın süredir var mı yok mu diye..
En Çok Okunanlar


Sakarya Caddesi Yayalaştırma Projesi'ni destekliyor musunuz?


Anketler
   Kararsız8 Kişi (% 7 )
   Hayır22 Kişi (% 20 )
   Evet80 Kişi (% 72 )

Toplam 110 Kişi


Hava Durumu
Şehir
(Sinop)
Bugün
16°C - 19°C
Cuma
14°C - 20°C
Pazar
14°C - 21°C
Salı
17°C - 23°C

Günün Sözü


Kargalar ötmeye başlayınca bülbüller susar..


(Mevlana)


Arşiv Getir

Facebook


pornoerdem aydıngereksiz işler uzmanıakaewn
Künyemiz Sayfalar Reklamlar Hakkımızda Facebook FriendFeed Twitter MySpace